Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
31. jan 2010

No to vám verím obidvom,že to nie je med lízať. Ja som taký spachtoš,takže pre mňa by to bol des. 😝

laluchova
31. jan 2010

ahojtetak som si vás prečítala, my sme si tiež užili a uvžívme snehu, sánkujeme sa a lopatujeme...

tami spáva cez den už len po hodinke...a v noci spí dobre až na posledné dve noci síce spala ale často hovorila zo sna a mrvila sa po celej posteli....asi divoké sny, alebo sa sánkovala???

a Benovi k papaniu gratulujem, je to krásne vidieť svoje dieťa ako robípokroky, ja sa stále vytešujem ako Tami papá....papáme spolu za jedným stolom a konečne aj ja sa najem s nimi...

a pranie???ja periem od polroka teda ked mala Tami polroka v prášku normálnom ako nám ariel, persil aj bonux som už vyskušala...a aviváž dávam normálnu..lenor...takže tak...

a šupnúť po riti ...??,to je u nás v poslednom čase určite každý druhý den ak nie každý, ostala taká tvrdohlavá, ale stačí jej povedať že šikovno, lebo dostane po riťke, je to také vyhrážanie, bvydeieranie, ale platí...a to ksichtenie poznám a tiež ma poráža ked sa na mna tak pozerá!!!!

libka1
31. jan 2010

tak u nas polievku urcite nie sama... nejake hustejsie pokrmy to ano, ale aj to ide polovica inde ako ma 😀
ale zato dnes pozdravila susedu ze dobry den... 😕 len sme cumeli, sama od seba a tak hlasno ze suseda kukala jak puk 😀 tak som bola pysna 😅 😵 a 2x sa vypytala na zachod a vycikala... ale to asi len tak pre zabavu, lebo potom uz bola partizan a kaslala na vsetko, cikala a kakala nonstop do plienky 😅 a serbel uplne odmieta, len zachod, aj to len niekedy... stale nieco vymysli, nejaku novotu 😝

mia.k
1. feb 2010

libka tá vaša Evka je ale beťárka. 😀 No a to že už vie pozdraviť dobrý deň,tak to je iná paráááda. 😉

ciarka
1. feb 2010

Ahojky....

jaj skoda ze sme piatok nedosli do maxima aspon my libka. Ale som sa bala aby sa tie sople tam este nezhorsili. Tak si sa stretla sama so sebou.

Mia- a ja by som sa kludne stretavala aspon 1raz do tyzdna,bolo by nam veselo, ak by ti nevadil ze bude bordel, ale vsak by sme vam pomohli upratat. A uz ste zdravi??? Tatino je natom ako????
A Ben je teda sikulka tiez, ze takto papka, len nech mu to vydrzi.

A inak kludne mozte dobehnut aj k nam. 3 deti u nas to mame uz odskusane, da sa to.

Libka- Evka je sikovnica, ze tak krasne pozdravila, nasa povie ked jej to poviem. A my a nase papanie ani nekomentujem, som rada ze do nej daco dostanem akymkolvek sposobom.
Libka- este k tomu slzeniu ocka, este Evke slzi???Mne stale akonahle videm von, ale napr. dnes vobec neslzilo. Tak nechapem co to ma byt. Mozno je niekedy viac citlive.

No a super libka ze si sa konecne vyspala, ja som ako mia - spachtos, pre mna nie je nocne ani ranne vstavanie. Som rada za Sabi ze ma respektuje.

mia.k
1. feb 2010

Ahoj ciarka.My už sme ako tak v pohode.Dnes som už bola doobeda s Benjamínom na úrade a v lidli a poobede sa chystám do mesta,takže už normálne fungujeme. A s tým stretávaním niečo poriešime. Ak bude záujem,možno aj tento týždeň.

kankam
1. feb 2010

ahojte 🙂 ja som dnes kúpila tekutý persil sensitive a práve s ním periem, tak uvidíme, ale už ma to fakt nebavilo s tými fľakmi a ko vás čítam myslím, že to bude v pohode ... 🙂 🙂
libka mne nina večer s 1/2 h odstupom vypije 300 ml a ešte tak 150 ml, keď vypije len 300 ml tak predvčerom ma o 04 zobudila, že maminka ham, a keď som sa opýtala či chce mliečko, tak že áno, išli sme ohriať a spala ďalej, ale túto noc sa aj napriek viburcolu budila s plačom zasa asi 20 x tak sme s mužom my dnes hotoví,(zasa zuby, tiež má celé dni ruku v puse) ale zo soboty na nedeľu spala krásne do 09, tak sme sa aspoň vtedy vyspali ...
A tiež spávame poobede od 1-2 h viac nie,(a jej sa ani nechce spať viac, škoda času, to je pre ňu odmalička spánok skoro zbytočná vec 😀 😀 😀 😀) potom by som ju nedostala do postele aj do 23 h, myslím, že ako píšeš, evka je moc vyspatá cez deň 😉 😉 😉
a ten dobrý deň je super 🙂)) naša zasa opakuje po mne, že " dovi" 😀 😀 😀 a aj všetko ostatné(spadnem, bolieť a iné) a tiež sama od seba, aj ruku minule podala, tiež ma to strašne teší a som na ňu pyšná ... 😵 😵 😵 😵

libka1
1. feb 2010

ciarka vcera jej napriklad slzilo hrozne, ale predvcerom jej neslzilo, ani predpredvcerom tusim... tak fakt neviem, ale vcera velmi fukalo poobede, vydrzali sme vonku az 15 minut 😅
iha, to ti vypije kankam tolko mliecka vecer? no musim skusit ci aj nasa by hentak nestiahla zeby uz v noci nemusela pytat 😝 a tie zubky potvorky by uz mohli prestat trapit a vyliezt von 😉
nasa ma inac celkom cierne zuby, neviem ci je to od caju alebo coho, ale zo zadu su proste cierne a to jej nedavam sladkosti, len z casu na cas, takze tym to nebude... 😝 vycistit si ich poriadne nenecha, zbasti pastu a hotovo 😅
mia tak vy uz takto pobehujete? rychlo to preslo 😉

mia.k
1. feb 2010

Na šťastie nádcha už ustúpila,len kašel zostal,ale ten mám už od vianoc a asi sa ho tak ľahko nezbavím. 😝
libka to bude mať Evka asi zubný kameň,aj Benjamín má trocha kameňa na vnútornej strane zubov.
kankam nejak dlho rastú Ninke tie zuby.Už by jej mohli konečne vyliezť,nech už máte trocha pokoj. 😖

libka1
2. feb 2010

aj ja mam cierny zubny kamen 😝 niekedy to mam lepsie, niekedy horsie, je to na figu, chodim stale na odstranovanie, ale prilis casto sa to neda, aby sa mi neznicila sklovina, tak niekedy vyzeram ako keby som mala pokazene zuby 😝
ale zase ich mam zdrave, klop klop, uz ani nepamatam kedy mi musel zubar nieco opravovat 😀 tak dufam ze bude na tom rovnako 😉
nasa vecer vypila najprv 300 a potom este 120... a v noci stiahla dalsich 120 😢 😔 znizili sme jej nocnu davku, asi to budeme riesit takto a postupne budeme uberat, uvidime co to spravi 😝

mia.k
2. feb 2010

ja to ani čítať nemôžem,že kolko vám šušnáci vypijú mlieka! No ale čo sa sťažujem,ja tiež mlieko do úst nevezmem. 😝

kankam
2. feb 2010

🙂 😉 🙂 zasa noc na nič, ale čo už 😖 😖 😖
libka naša si to tak vypýtala sama, takže ja som na to sama neprišla, raz si to tak vypýtala a odvtedy to praktizujeme, niekedy jej až v bruchu žblnká 😀 😀 😀 a aj sem tam vymýšla že ešte ham, aj po tomľkom mlieku, tak to ju nie to viem že by nevypila, možno to časom evka pochopí, že je to aj pre ňu lepšie, keď bude v kuse spať , ale to na ňu nina nemá že ešte 120 ml, nina tak ideálne vypije 1,5 avent pohárika a to je tak tých cca 450 ml na 2 x
ešte dávaš libka nurtrilon, alebo kravské, my už len kravské a snažím sa asi tak na 80 % sa mi to darí dávať to automatu
mia nič ti na ten kašel nepomáha ? aby si nemala nábeh na bronchitídu ☹ ☹ ☹ , mne vždy pomohol bioparox, raz som tak kašlala 1 mesiac v lete a potom mi to super zabralo, asi si už vyskúšala aj možné aj nemožné, že ?!
a máš pravdu, že genetika urobí svoje .... aj pri mlieku, u vás viď ten jeho super spánok od malinka 😵 😵 😵

kankam
2. feb 2010

sorry že píšem ako hotentot 😝 😝 😝 😀 😀 😀 myšlienky mi idú rýchlejšie ako prsty ...

debbie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mia.k
2. feb 2010

kankam ten bioparox nepoznám,to je čo?A dá sa to kúpiť bez receptu? Ja mám taký suchý dráždivý kašel a už som využívala celý sirup od kašla,čo mi v lekárni poradili a ani trocha nepomohol.
kankam ja už len čakám kedy už napíšeš,konečne už spíme kludne celú noc. Už dávno ti to želám,ale stále nič. 😝 😉

kankam
2. feb 2010

mia ďakujem, aj my si to strašne želáme 😉 🙂 😉 , ale keďže vieme že ju to bolí, tak sa ani nemôžeme na ňu hnevať ... dokiaľ teda nestratíme nervy ... už mi dneska jedna známa hovorila, že jej mám dať ditiaden, ale to sa mi zdá prehnané 😝 😝 😝

kankam
2. feb 2010

a bioparox je na predpis a je práve na taký suchý kašel bez hlienov, je to lokálne antibiotikum a vdychuje sa to niekoľko x denne, cez nos aj ústa. brala som to niekolko x a bolo to super postupne to odišlo a nemalo to ani vedľajšie účinky ako bežné antibiotiká ... ale treba ísť k lekárovi, a radšej choď nenechaj to len tak, môžeš mať potok nábeh na achronický zápal priedušiek a potom nábeh na bronchitídu ... ja keď som ten mesia nešla kvôli robote, mi hneď doktorka vynadala,že prečo som si aspoň neprišla pre lieky ...
má to takú nasladlú blbú chuť ale pomôže to určite ... 😉 😉 😉

libka1
3. feb 2010

ja som tiez mala teraz bioparox ako som nemala hlas, najprv som brala tabletky a ked mi to neprechadzalo tak mi dala aj bioparox...
ja davam kravske z automatu uz asi tyzden cez den ked pyta a v noci alebo ked sme na cestach davam nutrilon, pride mi to praktickejsie a rychlejsie 😉
mia ty sa tes ze ti maly tak spava a neries mlieko, dufam ze ma nechces vytocit a nechces mat total dokonale dieta 😠 navyse mu idete zlym prikladom s tym mliekom, tak sa nemozete cudovat 😀 ja idem evke dobrym prikladom so spankom a preto sa cudujem ze co to 😀 vstupte si do svedomia, lopnite kazde rano pred nim po 2 dcl mlieka a uvidite ci sa napravi 😀
kankam vcera sa mi kolegovia bavili o vasej firme a teda nic dobre som si nevypocula 😝

mia.k
3. feb 2010

libka chceš ma zabiť!? Že mám vypiť denne dve deci mlieka? Veď hádam za celý život som nevypila dve deci čistého neochuteného mlieka.Keď som bola malá a snažili sa do mňa nejaké mlieko dostať,zakaždým som sa skoro dovracala. 😝 No a aj keby Benjamín pil mlieko,tak dokonalé dieťa by z neho tiež nebolo.Veď si spomeň na jeho ultrazvuky čo púšťa keď sa mu niečo nepáči.A dnes doobeda sme boli u Zuzky a pobil sa tam s Matúšom. My sme so Zuzkou klábosili a malý stále za mňou chodil že bóó,a to každých pár sekúnd.Tak mi to už bolo divné,že sa stále niekde udrie,a potom sme zistili,že oni sa nám poza chrbtom tlčú. 🙄 😀 Takže už aj bitkár sa z neho stáva. 😝
kankam vďaka za podrobné vysvetlenie čo sa bioparoxu týka.Škoda že je to na predpis,asi sa tej návštevy u lekárky predsalen nevyhnem. 😝

to nám dnes ale krásne sneží... 🙂

libka1
3. feb 2010

no tak tebe je mlieko brrrrrrrrrr a on ho ma pit? 😕 nelogicke 😝 😲 prave ty by si prenho mala mat pochopenie 😀
no to s tym matusom je dobre... ved uz je cas aby sa prejavovali, toto leto na pieskovisku bude asi vesele 😀

mia.k
3. feb 2010

Ja sa normálne desím leta.Asi sa na leto odsťahujem niekam preč,aby som nemusela riešiť konflikty na pieskovisku. 😝
Ja som aspoň lúbila kakao,pudingy,krupičnú kašu,miláčika,termixy,ale on nič!

libka1
3. feb 2010

no kvoli pieskovisku sa nestahujte 😀 aspon bude sranda 😅
dnes mi doslo vyhodnotenie pracich praskov ktore lepsie peru a lovela vysla z toho lepsie ako rex, lanza a ja neviem co este 😅 a z tekutych pracich praskov najlepsie perie ecover 😕 normalne sa mi tomu nechce verit, eco prasok bez haraburd ze by pral najlepsie 😅 🙄

kankam
3. feb 2010

aj ja preferujem tie tekuté prášky, kde sa dá ten ecover kúpiť ? a cenovo je ako ? Lebo persil sensitive teda nič moc, škvrny ostávajú ... ☹ ☹ ☹
niet za čo mia, a ozaj choď k tej lekárke, myslím, že aj libke dobre pomohol a je to také slabšie antibiotikum, dokonca ho niektorí pacienti ani za to nepovažujú a potom ho zle užívajú, ja som ho mala aj v tehotenstve a pri kojení, takže je fakt dobrý ...
ja sa na leto teším, naša je zatiaĺ ústretová, len sem tam si nedá hračku a bojuje, ale to som rada, lebo doteraz všetko dávala až mi to už vadilo, že si všetko nechá vziať ...

kankam
3. feb 2010

a tá naša firma 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝 😝 vôbec sa nečudujem, a ani nekomentujem, možno že aj pred krízou to nebol med lízať ani ani po žiadnej stránke, takže uvidíme čo bude na budúci rok ... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

libka1
4. feb 2010

ecover maju v dm-ke, cenu neviem, prasok tekuty som zatial nekupovala, len avivaz, ta stoji okolo 100 korun 😝
aj ja som mala bioparox pocas tehotenstva 😉
a leta sa neviem dockat, uz aby tu bolo, alebo aspon ta krasna slnecna jar 😵 aj ked takato zima mi vyhovuje, ked je sneh, tak je to fajn, lepsie to znasam ako depresivnu plackanicu 😝

klaudis
4. feb 2010

Prepacte maminy ze som vam behla takto do vasej diskusie. Chcem sa vas opytat ci je v Hlohovci nejaky obchod kde vykupuju pouzite kociky. Viem ze mi to znama spominala asi rok dozadu. Takze neviem ci to tam este vobec je. Dakujem za pomoc.
Klaudia

mia.k
4. feb 2010

Ahoj Klaudia.Bol tu taký bazár s detskými vecami aj kočíkmi,ale už je bohužial zrušený.Neviem,že či tu ešte niečo také je,skôr si myslím že nie a že tá tvoja známa myslela ten zrušený bazár.Zrušili ho minulý rok,už neviem kedy presne. Spýtaj sa tej známej,že kde to je,ak to má byť v dome služieb,tak to je už zrušené.

mia.k
4. feb 2010

Klaudia a v Piešťanoch v Culexe si neskúšala?Tam kočíky neberú?

Ja veru na biele prádlo tekutý prášok nedávam,lebo ten mi pripadá oveľa slabší,ako normál prachový. A v test magazíne na stv keď testovali pracie prášky bol najúčinnejší ariel. A s tým som aj ja najspokojnejšia.

libka1
4. feb 2010

v tom teste co mi prisiel tiez vysiel najlepsie ariel color a potom o malililinko horsie persil gold a persil color... 😉 mozno to je to iste 😀

klaudis
5. feb 2010

mia.k
dakujem za odpoved asi myslela ten co spominas, no skoda ze ho zrusili. Myslela som aj na Culex tu v PN tak tam skusim dakedy behnut.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre