Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
11. feb 2010

janet, ja mám 2-izbák a mám pocit, že nikdy nemám úplne upratané, tiež by som nebola gazdiná do domu, by ma asi šlak trafil, alebo by som rezignovala ...

libka1
11. feb 2010

no ja by som dom chcela, ale aj s tou gazdinou 😀 varit nemusi, staci ked uprace 😅
mia kde si? ta zlozil vcerajsok? 😅 😀 🙄
este ma napadlo k tomu praniu co sme sa minule bavili, ja periem lanzou, ta inac vysla z tych testov ako total prepadak 😅 ale do predpierky zvyknem dat pertilex (to je na odstranenie skvrn) a potom mam pradlo pekne ciste 😉 hlavne ked viem ze mame cele menu na bodycku tak ho davam 😀

ivulienka22
12. feb 2010

Libka pertilex, čo to je a kde sa to dá kupiť? ja už periem v ariel, ale to "celé menu" z Aďových vecí to nevyperie. Používam aj vanish, to zaberie ako kedy.
My sme dnes kakušali do záchoda, som ho načapala ako tlačí, ale ešte nič nestihol vytlačiť tak šup na záchod.keď som ho zobrala utrieť a zabaliť stále mi rozprával že maminka ba ba -to je ako kako, tam tam, tak som ho chválila že áno hanba bola už do záchodika, a on sa mi vytrhol a utekal ešte na záchod,tak som ho znova posadila akože nech si ešte za odmenu posedí teda...a on ešte kakuškal...no som mu nerozumela-ja že je taký natešený a on sa ešte pýtal znova na wc-ko. Júúj aký slastný pocit utrieť len trošku špinavú riťulku od tlačenia, a rovno spláchnuť...no asi si ho budem musieť začať viac všímať 😉
Inak som sa zabudla pochváliť že náš "nekonečný príbeh - očné zubadlá" bol prerušený a pred 3 dňami 1.potvora špicatá vyliezla 😖

ivulienka22
12. feb 2010

otázočka, baby dávate ešte vigantol??

libka1
12. feb 2010

pertilex som kupila v dmke ale myslim ze to bude podobne ako vanish, je to bieliaci prostriedok a zaroven odstranuje skvrny a pouzit sa moze na biele alebo stalofarebne pradlo...
ja by som vigantol davala, ale evka ho rozbila 😝 ale davam raz za den umele mlieko a tam je pridany, takze aspon tak...

mia.k
12. feb 2010

libka nie nezmohla ma tá streda,len som včera celý deň niečo robila.Skúšala som nové recepty,upratovala som, atď ,proste celý deň som sa venovala domácnosti.
ivulienka ja ešte dávam vigantol,kôli tomu že je zima a málo chodíme na slnko,tak aby mal dostatok d-čka. Plánujem mu ho dávať,kým nezačneme chodiť viac von na slnko.
Inak o účinkoch motivácie sme sa mali možnosť aj my dnes presvečiť. Bola u nás dnes kamarátka s dvojročným synom,ktorý už chodí na šerblík a nosí si ho aj k nám a dnes keď sa vycikal u nás do šerblíka a my sme mu za to zatlieskali a pochválili ho,tak aj Benjamín chcel ísť na šerblík a sedel tam dovtedy,kým sa nevycikal,čo sa mu podarilo prvý krát,že sa vycikal do šerblíka.Tak som ho tiež vychválila. 🙂 Je super keď má nejaký príklad.Deti sa vedia navzájom najlepšie motivovať.

libka1
12. feb 2010

no sak to upratovanie bol nasledok 😀 potrebujeme nejake dieta na motivaciu... laluchova nezriadis si hodiny motivacie 😀 u nas si vitana 😀

mia.k
12. feb 2010

nie nebol to následok,následky som mala upratané raz dva. 🙂
libka a nechceš trocha vigantolu? Ja mám ešte jedno celé balenie a to už nevyužívame. A daj vedieť keď budeš mať voľno,zavolám k nám Matúška a môžte prísť k nám na motivačné sedenie. 😉 😀

libka1
12. feb 2010

dnes mam dovolenku 😀 uz je neskoro 😉
a v utorok budem mat, ale to sa ideme crvckovat 😉 a vigantol som rozmyslala ze aj kupim, len som ostala v stadiu rozmyslania 😀

mia.k
12. feb 2010

vigantol je na predpis... Ak chceš,odlejem ti trochu. 😉
A čo porábate dnes poobede? Ja rozmýšlam,že či vôbec pôjdem dnes von. Nechce sa mi. 😝

libka1
12. feb 2010

nemame nic konkretne v plane... vonku sme boli uz doobeda a bolo to zle, takze sa nechystame si to poobede zopakovat 😝 ked chcete dobehnite, ja patu z domu nevytiahnem 😀
to je len na predpis? 😕 zase som mudrejsia 😉

mia.k
12. feb 2010

ani mne sa nechce ísť von. Mala som v pláne ísť dnes do mesta na nákup,ale nechce sa mi.
Práve mi Benjamín priniesol šerblík,že si chce ísť naň sadnúť. Ten Matúš ho dnes teda riadne vyhecoval. 😅 🙂

libka1
12. feb 2010

tak evka zial na serbliku sedava pravidelne ale vysledok 0, v 30% sa donho vycura a v 70% sa postavi z neho a cura kade ide... budeme trpezlivo cakat, raz to pride 😀 asi to je fakt o dozreti nervovych zakonceni, lebo nemam pocit ze by to robila naschval, myslim ze ona fakt nevie ze ide cikat akurat... ohlasi to az po... 😉 ale az tak ma to neberie, cez leto sa to vyriesi, to uz bude velka kocka 😉

mia.k
12. feb 2010

Benjamín tiež teraz sedel na šerblíku a strašne chcel spraviť kako,ale nechcelo sa mu práve. Tiež si to zmyslí keď ho to napadne a nie keď sa mu chce.Takže tiež ešte na to nie je pripravený. Neva.Má na to nárok. 🙂

laluchova
12. feb 2010

tak ciikanie a cikanie....
motívácia je chválenie to na ne najlepšie zaberá....nechem sa chváliť a hovoriť že máme vyhraté...ale Tami už asi dozrela na pocit idem cika, lebo povie cikať a nohavičky má suché ...teší sa z toho a hovorí si super, lebo jej to hovoríme aj my...super nohavičky su suché, hurá!!!!a tá tabulka povie vypytala panačik zelený....to vie...a tiež je jhovoríme že aj Maťko , natálka, Igorko ...jej kamoši chodia pekne na wc a pýtajú sa...to ozaj zaberá a ked su u nás idu na striedačku a ked sa jej aj moc nechce, ale vyciký aspon cvrk...inak neviem ako vaše deťúrence ale Tami blaboce už velmi pekne...dnes sme boli odniesť papiere od lekára do šklky a Tami sa tam zahrala s detičkami aj budičku a čiapku si vyzliekla s pomocou učitelk ya šup jedna topánka zavadzia, šup druhá topánka zavdiza a už behla a hrala sa akokeby bola s nimi kamoška 100 rokov...verím že jej to ostane...ona je celkom spoločneská čo sa detí týka...dospelých sa trošku chvílku hanbí, ale aj s tými je potom kamoška...
janetina dnes sme boli na odberoch som zvedavá na výsledy a malej 1x brali krvičku ...mala som problém ju udržať čo tá rbolila, kedže má macaté ručky tak jej nebolo vidieť žily...ufff...dostala aj bolestné..hned sme bežali kupiť kinderku a dnes jej prišiel nový hrnček na pitie....
a čo valentín, máte niečo v pláne???my to moc neoslavujeme, ale máem dnes výročko čo sme spolu tak to vždy spojíme...ale ten čas letí...
pekný víkend a nebojte sa cikania, len skušajtem u nás cikajú aj plyšáci aj my a tak rozne...my akože na vani a amlaá na wc 😉

libka1
13. feb 2010

laluchova vsetko co si tu popisala robime uz skoro rok a nezabera... plysaci, tlieskanie, tesenie sa, chvalenie, motivovanie detickami, ze do skolky ju s plienockou nebudu chciet, lebo tam vsetci cikaju do zachoda (myslim ze najvacsia motivacia pre nu 😵 ), teda jednu vec nerobime a to tu tabulku, ale ta by moc motivacna nebola, lebo by bola plna cervenych peciatok 😀 😝

mia.k
13. feb 2010

libka,ciarka,už je ževraj u Táborského na obchode vypísaný termín zápisu do škôlky tu na Holého.Myslím že je od 22.2 do 26.2. Ale pre istotu si to pozrite,lebo to som počula.Hlavne že som tam dnes bola a nenapadlo ma to pozrieť. 😝

laluchova
14. feb 2010

ahojte...pekného valantínka...ale nech je každý den plný lásky....

my sme dnes boli vmaxime, bolo tam teda poriadne plno, ale akosi sme si našli miesto dole...malá sa pohrala...aj sme sa boli v maxime vycikať malá sa vypýtala...plienka suchá...teda super a videli sme asi timka s oteckom čo ty na to Janetina????mohlo byť tak okolo 16???malý mal brugy oteplováky a aj bundu...papal pekne koláčik a pil džúsik a na malej sa smial...ale ste eda vyrástli...!!!to je už chlapisko!!!!

janetina
15. feb 2010

laluchova ano 😉

libka1
16. feb 2010

tu je nejak tichucko 😉 boli sme dnes na cvrckoch a zistili sme ze maju den otvorenych dveri, tak sme sa aj pomotali po skolke. evke sa pacilo 😵 deticky zahrali aj divadielko (o 3 prasiatkach), dostala lizatko a ceruzky, takze som ju ledva stade odtiahla 😝 ale prihlasit ju asi vobec nepojdem, lebo co som pocuvala ako sa na to vypytovali, tak to je strata casu 😅 kedze nebude mat 3 roky v septembri 😉

kankam
16. feb 2010

poslala som vám IP mia a libka
my sme dnes prežili úspešné varovanie č.3. u svokry opäť so spaním, s tým že ráno sme sa len s mužom zvrtli vo dverách a hneď išli preč ako sme ju odovzdali a potom v pohode ju zasa svokra uspala, takže sa strašne tešíme s mužom, že už máme istotu, že ju môžeme dať aj na celý deň, doteraz nepoznaná pohoda 😀 😀 😝 😝 😝 , už sme to asi mohli skúsiť aj skôr pár mesiacov dozadu, len asi by som to ešte nebola ja zvládla 😀 😀 😀 😝 😝 😝

mia.k
17. feb 2010

libka,no to keby sme boli vedeli,tiež by sme sa išli pozrieť do škôlky. A popíš bližšie,že čo hovorili učky ohladom toho zápisu. Menej než trojročné neberú,či čo? A pôjdeš Evku zapísať len do tej škôlky pod mostom?
kankam paráda,tak to začni častejšie využívať. 😉

kankam
17. feb 2010

ahojko mia,
ja som strašne rada tomu, že sa to takto dá a svokra je s ňou strašne rada, takže začnem to tak robiť aspoň 1 x za týždeň ju asi vypravím a už samu s mužom a ja budem doma-porobím si aspoň všetko zanedbané a potom ju večer mm privezie 😉 😉 😉

mia.k
17. feb 2010

A tvoj manžel potom kedy ide do práce?

janetina
18. feb 2010

Ahojte

kankam gratulujem aspon sa skor adaptujes aj na cas ked budes pracovat...je to velky skok, zmena. Aspon ja som citilia ze vsetko sa meni v rytme dna a podobne...

Libka no co boli ste na karnevale? my nie 😝 , v pondelok rano mal slabu horucku a bolelo ho hrdielko tak som zostala doma nakolko vcera sme mali velku prehliadku u alergologa tak som neriskovala zruseny termin....Dnes mu zobrali vyter z hrdla tak som zvedava ci tam budeme mat nieco....ale teraz sme zacali brat liek na posilnenie imunity tak by to malo pomoct aj na terajsie hrdielko a dufam ze aj na dlheee obdobie dopredu ;)

mia.k
18. feb 2010

janetina a čo mu zistili.Má ešte tú alergiu?

kankam
18. feb 2010

dík janetina, ja som strašne šťastná, už sme to ozaj potrebovali obe dostali a pre nástup do škôlky je to fakt nevyhnutné to odpútanie sa od matky, hlavne takí maminkini ako aj tvoj bol 😉 a aj keď ma niekedy ešte prepadnú také pocity - obavy a ľútosť, keď vidím aká je spokojná tak ma to všetko prejde 😵 😵 😵

ps-ako zvládate chodenie po vonku v tomoto počasí, keď mláky priam volajú "skočte do mňa" 😝 ja som včera zvyšovala hlas a dávala po zadku, dnesak sme sa 3 x prezliekli len za doobedie a už to neriešim, lebo nie je mláku ktorú by sme neopáčili, musím pozrieť gumáky a budeme chodiť von v tom ...

kankam
18. feb 2010

mia máš IP 2 ks 🙂 😉 🙂

janetina držím vám palce, nech ste čo najdlhšie zdravučkí 😉

laluchova
19. feb 2010

ahojte babule,
úspešne pokračujeme v pýtaní sa na wc, nepocikaní, necvrknutí sme už 6 dní...je to super...takže tami to zvláda...dokonca aj vonku sme už behali bez pleinky, ale boli sme len na blízku pri bytovke, keby náhodou, ale vypýtala sa a ocikali sme sniežik , to bolo radosti a aj nakupovanie sme zvládli , tpo som jej síce plienku dala...ale pýtala sa cikať ked sme boli na mliečko pri bakomate tak sme zas ocikali sniežik a aj ked sme platili v ldli, tak som s nou bežala a tiež smecikali na sniežik...som z toho strašne strašne happy 😀 😀 😀

vidím že riešite škôlku...tak držím palce a aj an libka zauíjma detail...

a mláky kankan???to isté...a najlepšie poraidne do nej člapkať o je radosti, my gumáky máme, ale zá sa mi že by jej bolo v nich zima...neveim...ale jar to je jasné že budeme v gumákoch...
a v kiku som dokonca raz videla také nepremokavé nohavice aj bundu, tie nohavice by boli dobríé na takézo veci...

a náš výter z hrdala a nosa dopadol negatívne takže to je oki a komplet imunologický test mala tiež v poriadku...tak uvidíme čo zistí alergologička ,1,3.máme termín...idem susiť do tt, a keby sa mi to nevidelo tak pojdeme do blavy...potom sa popýtam janetina...

pekný deň

mia.k
19. feb 2010

laluchova samé pozitívne veci píšeš...To je super. 😉 No a to Tamarkine cikanie-fantázia.Vy už to máte v suchu. 😉
Potom napíš,ako ste dopadli u alergologičky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre