Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
26. jan 2009

malo to byť 1/2 h pre seba ... 🙂 🙂 🙂

kankam
26. jan 2009

katarinka aj ja sa teším až sa raz vyspím (aj keď toto už je u mna super), ale tiež mi bude lúto za tým kojením, už teraz premýšlam - fakt nie sme vadné len sme také naviazané, na tie naše dietky, strašne ich lúbime ... 🙂 🙂 🙂

katarinka1107
26. jan 2009

len mne sa stalo obcas ,ze na mna pozerali niektory ako na nejaku s uchylkou.Neodsudzujem maminy ,kt.nekoja,lebo nemozu ale kto nezazil taketo intimchvilky so svojim dietatkom nepochopi.A myslim si,ked ma mam vyvazenu stravu a dieta prospieva ,tak nejaka ta zivina sa mu este aj v takom neskorsom dojciacom case dostane.Ved niektore uz supnu svojim detom po roku obycajne kravske mlieko a to ma kolko zivin .A to poznam "expertky" ktore mali mladsie deti a dali im to kravske este nizkotucne. Tak a som si ulavila.Dik 🙂 🙂 🙂 Mna uz vytacali vyrazy typu slabe a svetle mlieko.Ale to je zas inde na debat.Spia Vasi drobci? My ano 🙂 🙂 🙂

kankam
26. jan 2009

katarinka 🙂 🙂 🙂 hovoríš mi z duše, kto to nezažil neuverí, nepochopí. mne až tak srdiečko podskakuje, keď moja malá má pohodičku, kopká si s nohou a prevracia oči a pri tom ma hladká po ruke, alebo prsníku, resp. po čom príde 😀 😀 😀 , a tým všetkým mi hovorí "ďakujem ti maminka za takúto dobrotu" ... Tak nech všetci čo sa pohoršujú niekam zalezú a kuknú sa sami na seba ... a súhlasím, že vždy to je to naj a keď to je, tak to treba dať, to kravské tiež som dostala také rady, ale nechápem, min do 3 rokov sa má dávať potom umelé mlieko, aj keby som nemala na iné veci, určite by som sa snažila nešetriť na výžive dieťaťa ...

Tie maminky čo nemôžu kojiť - je mi ich ľúto mnohé sa max snažia a aj tak nič, ale mala som osobnú skúsenosť v nemocnici, keď sme sa modlili so susedkou na izbe aby nám mlieko pristúpilo a keď pristupovalo, malá nevládala ťahať a mne sa robil zápal, tak som poslednú noc pred odchodom spala asi 20 min, lebo som len nahrievala so soluxom, odsávala s mech. odsávačkou a nútila malú piť a plakali sme už obe, od strachu, bezmocnocti a vyčerpania, ale podarilo sa a nadránom malá vytiahla problémový prsník a doktor ma pochválil, že som predišla zápalu. Na druhej izbe bola baba, čo jej tieklo z pŕs možno aj 2 by nakojila a ona, že si dá pichnúť injekciu a doma dá flašu "ona sa s tým srať nebude "-citujem ... Tak takým by som niečo asi urobila ... 😠 😠 😠 chúda dieťa ...

kankam
26. jan 2009

malá nespí, pomrnčáva, dala som ju do ohrádky hrať sa, uvidím dokedy vydrží a idem tu trochu upratať ... 🙂 😉

libka1
26. jan 2009

Som si myslela kankam ze 1/2 dňa si mala na mysli 😀 to by bodlo 😅

katarinka1107
26. jan 2009

mne sa tiez pri tej kojacaj chvilke pacilo ako si vykladal nohy na mna alebo ma hladkal a oci prevracal od slasti.A Barborka(10r) ta robila to iste a pre mna to ostanu tie najkrajsie chvile.Akurat sa ma vtedy manzel nesmel chytit ani za plece 🙂 😀 😀

katarinka1107
26. jan 2009

a inak nechapala som tie nazory niektorych mamin ,ze dlhsie ako polroka nebudu, lebo netreba a na nete to tak bolo pisane a dost.Ze to je uz len rozmaznavanie.A potom jej ovisnu prsia.Ha ha ha.Ked kojila polroka ovisnu jej aj tak.A kravske zaciname uz davat ale opatrne, lebo Jurasek z neho hnackoval ,kym som ho kojila.Nastala situacia ,kedy videlBaru s pudingom ,alebo s miskou s musli a mliekom.Ona sa podelila a vysledok sme mali v plienke.Ale teraz sa to zlepsilo.A nepije ho vela.Mame doma umele

libka1
26. jan 2009

To kravske sa ale varene moze davat od 1 roka, nie? Myslim do polievok, privarkov, pudingov a tak... aspon ja som mala tak v plane, ze na varenie kravske plnotucne a na pitie minimalne do ukoncenia 2 rokov umele, potom sa uvidi co dovtedy zase zmenia, to je dlha doba a stravovacie odporucania pre deti moc velku trvacnost nemaju... aj ked je pravda, ze na mlieko sa peniaze vzdy nájdu 😉
A s tym kojenim, nech kazdy urobi tak ako jemu vyhovuje... je to na jeho vedomi, svedomi a moznostiach 😉

katarinka1107
26. jan 2009

no to kravske som pridalvala uz od roka do varenia.Ved by si musela 2-3 roky varit na dvojmo.Teda iba ak by sa Ti chcelo.

mia.k
26. jan 2009

Ahojte.Ďakujem za priania k uzdraveniu.
Včera som mala fajn deň,na obed odišli moji chlapi k babke,ako som spomínala,a boli tam až do večera.Poobede ma prišla pozrieť kamoška,ktorú som už dávnejšie nevidela,a kecali sme až do večera do ôsmej.V noci som spala sama v detskej,aby som sa mohla poriadne vyspať a manžel sa postaral o malého,takže som spala do 10.15,kým sa Benjamínko nezobudil.A potom sa idylka zmenila na katastrofu.Ben sa nechcel sám hrať,a začal strašne revať.Snažila som sa ho neako zabaviť,ale nič nepomáhalo.Rev jak keby ho z kože drali,až sa začal zajakávať.Musela som ho stále brať na ruky aby som ho ukludnila,akonáhle som ho niekam položila-strašný rev.Zo včera mi zostala kopa riadu,a ešte aj obed som mu musela rýchlo uvariť,a zrazu zistím,že netečie voda.Malý hučí,ja nemám čisté riady v ktorých mu varím a z ktorých je,nemám si ako umyť ruky,ako umyť zeleninu.Tak som rýchlo improvizovala s vodou čo mám na polievanie kvetov,samozrejme nestíhala som navariť na čas a malý už potom reval aj od únavy a hladu.No hrúza.Keď sa o jednej konečne najedol,zaspal a ja som sa mohla ísť konečne prvý krát najesť.Takže asi takýmto spôsobom sa ja dnes liečim a oddychujem.Teraz spí a dúfam,že sa za chvílu nezobudí a v rovnakom naladení ako doobeda,lebo ma picne.Ja neviem,čo to tam včera s Benjamínom porobili u tej babky,veď on takýto nebýval...Dúfam,že ho to čo najrýchlejšie prejde.
Boženko,ale som sa rozpísala,toto je môj svetový rekord. 😎

mia.k
26. jan 2009

a inak kankam,to 1/2dňa sa aj mne lepšie páčilo.Čože je to 1/2hod. to si ani nestihnem sadnúť a nohy vyložiť.
A k tomu kojeniu,verím,že je to krásne,mne sa tiež za tým cnelo,keď sme s tým prestali,ale zase 5 krát za noc,aby si len tak cucol,to by som asi ja nerobila.Mám kamarátku,ktorá žije v Taliansku,a má o dva mesiace staršieho syna ako ja,a keď mal jej malý pol roka,tak jej povedala pediatrička,že v jeho veku mu stačí už len jedno kojenie za noc,nech mu viac nedáva.A ona poslúchla.Malý si na to zakrátko zvykol a bol spokojný.Potom,keď už zaviedla príkrmy,zase jej tá lekárka povedala,že on už má za deň toľko stravy,že už v noci jesť nepotrebuje,aby ho už v noci nekojila.A ona zase poslúchla a odnaučila ho v noci jesť úplne,takže od neakého 7-8mesiaca jej pekne prespí celú noc a kojí sa len cez deň.Ona je maximálne spokojná a malý je spokojný tiež a aj bez nočného jedenia je poriadny cvalík.Keď bola prednedávnom na Slovensku,tak jej kamarátky,ktoré majú ešte staršie deti ako ona a ešte stále koja v noci aj každé dve hodiny,jej závideli.
Takže ja osobne by som to asi robila tak isto ako ona,keďže ja tiež rada spím,tak ako aj táto moja kamoška.
Ale neberte to prosím vás v zlom,tie čo v noci kojíte,to je len moja osobná predstava,ja vám to neberiem,keď vám to tak vyhovuje. 😉

katarinka1107
26. jan 2009

ved to je mia.k.tvoj nazor si myslim ,ze kazda si ho tu mozeme povedat.A ktora je v pohode to zle nezoberie.Som rada,ze som nasla babinec na materskej.Cez leto je to parada , stretavame sa vonku .Ale teraz je to na draka.Teda chodime von aj teraz, ale nie je to este ono, ako ked je teplucko a slniecko.No a nie je nad dobry spanok samozrejme 🙂

katarinka1107
26. jan 2009

to som sa vratila zas e k tej tvojej odpovedi ze rada spis.Odbehujem uz za Jurkom tak uz sa stracam

kankam
26. jan 2009

mia pre také katastrofické prípady mám vždy doma v mrazáku 2-3 porcie pre ninu, nech nemáme takú katastrofu a stres ... ale dobtre si to zvládla a to spanie do 10 h ti závidím ... 🙂 🙂 🙂 🙂

a tie rady od pediatričky z it sú super, aj ja by som to nočné kojenie rada zredukovala tak na 1, alebo vôbec, ale každé dieťa je iné, nejde to uplatniť vždy, ale tak ako som písala, dnes v noci som to aspon posúvala-šálila som s dudlom, tak uvidíme ako to pôjde dalej. 🙂 aj malý pokrok je dobrý a teším sa z neho ... 😝 🙂

mia.k
26. jan 2009

som rada,že sa chápeme...
Počuj katarinka,a tvoj Jurko je ako na tom s rozprávaním?Lebo ja mám dve kamarátky,čo majú vyše dvojročných synov,a jeden nevie povedať nič,ani jedno slovo,a ten druhý rozpráva úplne perfektne.Takže toto je zrejme obdobie kde neaké tabulky nehrajú žiadnu rolu, sa mi tak zdá.
A libkina téma dňa-že prečo neprispievame-sa mňa dnes určite netýka. 🙂

kankam
26. jan 2009

katarinka, ja kojím dosť po ležiačky, tak na mna si tiež vykladá nohy ... 😀 😀 😀 strašne zlaté, len ked sa v noci zobodím s pokrčenými strpnutými nohami, aby ich mohla mať vyložrené, moc do smiechu mi neni ... 😀 🙂 ☹ 😠

mia.k
26. jan 2009

kankam,tiež som dnes rozmýšlala,že si asi zaobstarám neaký ten kupovaný príkrm pre istotu.Alebo zamrazím-dobrý nápad.
A s tým odstavovaním v noci to nie je až také ľahké,ale treba byť dôsledný a vydržať.Tej kamoške to trvalo približne týždeň,ale musela byť neústupčivá,a vydržať to synove mrnčanie.

mia.k
26. jan 2009

A ešte som zabudla dodať,že ten kamoškin syn v it nie je naučený ani na dudel,takže ona nemá ani náhradný utišovací prostriedok pre neho.Šťastná to žena,že nemusí syna už od ničoho odúčať.

libka1
26. jan 2009

No ja najskôr musim oducit seba od cokolady, potom mozem oducat niekoho ineho... Fuj, hanba mi, celu tablicku som zladovala 😝 😔

mia.k
26. jan 2009

teda libka! A čo takto namiesto čokolády si dať klíčky,ktoré si si chcela dopestovať z tých zŕn čo si si kúpila v zdravej výžive? Máš IP.

kankam
26. jan 2009

aj odo mna máš ip 🙂

kankam
26. jan 2009

to vy máte takéto zdravé ambície 🙂 🙂 🙂 , ide jar, treba ... 🙂 🙂 🙂

mia.k
26. jan 2009

Ja už mám prvé klíčky vypestované,druhé sa ešte klíčia.Uvidíme,keď ich zdegustujem,či od mojich zdravých ambícií nepovolím. 🙂

mia.k
26. jan 2009

ale musím sa priznať,že ja som si tiež pred chvíľou dala dva koláčiky.Takže až tak vážne to s tou zdravou stravou nemyslím. 🙂

libka1
26. jan 2009

Tie klíčky ma len štvú. Tá moja klíčiaca miska má veľké otvory a tie zrnká sú nejaké extra mini, tak sa s nimi zle robí, šmarím to do koša a dám si druhú tablu čokolády 😀 😀 😀 😀

kankam
26. jan 2009

ivulienka máš ip

libka1
26. jan 2009

Mia ty nemáš doma ani jednu výživu????? To ja vždy mám niečo uliate v skrinke 😎 raz za čas bodne, keď priletím v poslednej chvíli z mesta tak ako keby som ju našla 😀

kankam
26. jan 2009

ja mám tak zamrznuté, lebo ked varím tak viac, také šprtky neviem 🙂 😀 😝 , tak mám 2-3 porcie v sucho pre taký prípad ako vravíš libka ... práve sme skúšali z frutapury jablko+slivka, ale bolo mraštenie, tak som tam natrúhala ešte 1/2 jablka, tak zjedla 5 lyžičiek, práve sa dotláča s jablkom. to a banán je naše ovocie ... 😝

mia.k
26. jan 2009

libka 😀 😀 😀
dnes je tu docela rušno,čo vám deti spia? Mne ešte dieťa stále spí-spí už vyše tri hodiny-musel byť poriadne unavený... Aspoň si maminka poriadne oddýchne,po takom hektickom predpoludní... 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre