Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
19. feb 2010

janetina ty si už bola s Timkom u toho zubára?
Dnes som sa dočítala,že v novembry 2009 vyšla vyhláška,že deti sa majú v roku zaregistrovať u zubára a spraviť prehliadku chrupu. Potom majú chodiť každý polrok na prevent. prehliadku až do 18 rokov,potom len raz do roka. Ak sa do roka nezaregistrujú,nebudú mať na ďalší rok preplatené ošetrenie zubov,ak by bolo treba. A ževraj by o tom mali rodičov informovať pediatri.Tu je o tom článok:http://www.zzz.sk/?clanok=7680

kankam
19. feb 2010

mia mne toto hovorila švagriná doktorka všeobecná, že to treba do 2 rokov absolvovať a ešte som nestihla zavolať našej zubárke či ma vezme, ale tiež mi o tom u Bugárovej nič nepovedali, možno preto, že keĎ to vyšlo, tak už sme tam s ninou neboli a teraz mi to potvrdenie do škôlky dávali rýchlo, rýchlo mali tam kopec ľudí, akurát mi povedala, že treba prísť na prehliadku v 2,5 roku. Takže sa asi budem musieť objednať s ňou, aj keĎ si myslím, že pokiaĺ nemá všetky zuby vonku tak je to zbytočné, ale nech jej to pozrie, aspoň budeme zvykať aj na takýchto doktorov postupne ... 😉 😉 😉

laluchova vy ste super s tým cikaním 😉 😉 😉

janetina
20. feb 2010

mia ano super infoska ? tak som to predvidala 😉 , este sme neboli niekedy teraz pojdeme v polovici marca....napisem dojmy? 😉 .tak som rada ze toto budeme mat z krku....
A ano Timi ma stale astmu 😔 / sme sledovani u imunologa a asi pojdeme do kupelov/ a teraz sa mu aj dost pohorsilo ani na karnevale sme neboli...dofrasa s takym pocasim 😒

janetina
20. feb 2010

laluchova kam ides alergologicke? a ako dlho si objednana na ten 01,03,? a jasne ze poradim ak budem vediet....ale alergia resp astma je aj pre mna este zahadou ☹....je to nevyspytatelne
tamarke vysli zakladne testy ok? tak to je super...nam uz tie vysli zle ☹

mia.k
20. feb 2010

janetina potom prosím napíš všetky dojmy od zubára. 😉 Podla toho uvidím,či aj my k nemu pôjdeme.

mia.k
20. feb 2010

Sabinke želám k dnešným narodeninkám všetko naj naj,nech je zdravučká a spokojnučká. 😲 😉

ciarka
20. feb 2010

jej mia- DAKUJEME VELMI PEKNE!!!!

laluchova
21. feb 2010

teda sabínke dodatočne všetko naj...

s cikaním sme pokročili aj vonku je to oki, aj do mesta sme už absolvovali cestu po 3x peken s pýtaním sa a v suchu...a včera sme boli dokonca u kamošky vo vrábloch a cestu k nim sme tiež absolvovali v suchu s jedným pýtaním sa cikať...takže ma to nesmierne teší....

s tou prehliadkou u zubára som aj ja počula takže tiež čakáme na termín u zubárky...je tam nával...

a k aletgologičke idem k Driobnej čakala som 3tt na termín 1.3....aj to sme neni objadnení na hodinu lebo už nebolo ,len som poprosila či sa nedá čím skor tak mi povedala nech prídeme že ma nejako zoberú...som zvedavá čo to bude, tami zas začala pokašliavťa ako starý hrniec...tak jej dávm tie kvaky zodac...pomáha...

libka1
21. feb 2010

nebola som tu dlho, som toho mala vela... buduci tyzden uz budem mat volnejsi 😉
Sabinke vsetko vsetko naj 😵
my sme si dnes spravili vylet do trnavy, najprv do baumaxu na crepniky a semiacka (zasadila som si medovku, bazalku, pazitku, ...), potom na kamenny mlyn pozriet vtacikov a kozicky a potom tesco... teraz evka spinka a my vegetime 😵
vidim ze sa tu mamicky osamostatnuju od deticiek 😵 😀 nasa prave teraz ostava velmi mamickova 😝 na jednej strane dobry pocit, na druhej strane sa tazko od nej odchadza do roboty, nastastie teraz necestujem, mozno o 2 mesiace, ale dovtedy pokoj 😵

libka1
21. feb 2010

janetina na karnevale sme neboli, nejak nevysiel krok, zastupovala som tento tyzden kolegynu, tak to nejak cele rychlo preletelo, nebolo cas na to 😝
v tej skolke som sa pytala potom dodatocne riaditelky a povedala ze predpoklad ze mi ju zoberu ked nema tri roky je 0... ze mozno pocas roka ale ked ma 3 roky az v maji ze to by ona neprihlasovala 😝 inac to tam bolo celkom mile az na nejake drobnosti..., evke sa velmi pacilo, no uvidime...
mlaky mame aj my radi 😵 evka velmi a ja menej 😠 😅 a nech si poskace, uz ani neriesim... pokial nie je mokra az za usi a neprechladne tak nech si uziva kym moze 😵
no nic, idem robit pomazanku, kupila som si knihu 101 potravin ktore vam zachrania zivot tak sa idem polepsit a idem spravit zdravu natierku 😅 😀 z avokada, naposledy som ho jedla pred 2 rokmi asi a nechutilo mi, mozno sa mi zmenili chute 😅 😀

mia.k
22. feb 2010

tak čo libka aká bola pomazánka? To čo ťa smrtka preskočila,keď sa dávaš na zdravú výživu?Či to je len chvílkové poblúznenie?-To aj ja mávam raz za čas,že sa rozhodnem zdravšie stravovať a začnem študovať literatúru,ale zatiaľ ma to vždy po čase prešlo. 🙂

libka1
23. feb 2010

o nicom, najblizsie 2 roky sa zase avokado nekona 😀 😀 zdrava vyziva skrz to ze mi nejak dochadzaju sily a ovocie a zeleninu som nejak odstrkovala bokom, tak sa musim polepsit 😀 a ist svojmu dietatu prikladom... uz ma nebavi skryvat sa pred nou s klobasou a salamou 😀
čo je to smrtka? 😀 🙄 😉 😉

mia.k
24. feb 2010

libka,tak ti držím palce nech ti to vydrží čo najdlhšie. 😉 Mňa to tiež teraz začína chytať s tou zdravou výživou,lebo som strašne vyšťavená-ako vždy v tomto ročnom období-vtedy mám vždy najnižšiu imunitu a nemám energiu. Aj dnes som napr. raňajkovala len ovocie s troškou bieleho jogurtu,kokosom,škoricou a medom.Tiež by sa mi zišla nejaká detoxikačná kúra a zdravá strava.Pomaly a isto začínam na tom pracovať. Nemá náhodou niekto nejakú osvedčenú detox. kúru?

kankam
24. feb 2010

mia dneska mi prišlo nové zdravie a je tam titulok : "Doktor Detox - neverte mi vezme Vám zdravie a krásnu pleť " 😉 😉 😉 to len tak na odľahčenie, hlven tam nedoporučujú úplné hladovanie a črevnú spchu, naopak doporučujú vlastne prechod na zdravú stravu - celozrnné potrvainy, ovocie, zeleninu a ryby, na niečo v takom zmysle sa chystám aj ja a vraj je výborný žihľavový čaj, prečisťuje celkovo, ale to určite poznáš ... 🙂))) 😉 😉 😉 😉 😉

libka1
24. feb 2010

mia, zicnem ti tu moju novu knihu, to nie je ziadna dieta ani nic podobne, to je len popis na co su ktore potraviny dobre a je tam vyzdvihnutych tych 101 top 😉 tu je inac aj link, ak budes mat trpezlivost a chut okukat, neviem co tam vsetko je, ja som si cas nenasla 😅
kankam to s tym zihlavovym cajom je pravda... je velmi dobry a uzitocny, uz som parkrat skusala, ale hnusny teda je tiez 😀 ale da sa to vydrzat...
http://www.101foodsthatcouldsaveyourlife.com/

mia.k
24. feb 2010

žihlavovú kúru si robievam každý rok na jar,je to fajn-žihlava prečisťuje krv.Mne až taký hnusný ten žihlavový čaj nepripadá-je to skôr otázka zvyku.
idem si preštudovať tú stránku libka.

libka1
24. feb 2010

no tak ja si nezvyknem nikdy 😀 burinova chut 😀 ale kedysi som si vyvarom oplachovala vlasy a kazdy chvalil ake ich mam krasne.. teraz mam vlasov len polovicu a nemaju ziaden lesk.. zisla by sa im zihlavova kura 😀

mia.k
24. feb 2010

a čo ti v tom bráni. 🙂 Žihlavy je zatiaľ všade dosť. 😉

laluchova
24. feb 2010

ahojte babule, pozerám že ide jar a chcete byť ok a zdarvé a krásne zároveň....
bylinné čaje pijem denne tak mne nerobí problém piť aj žihlavu, ja úijem rada zelený čaj, a ked tak čaje v sypanej forme...
a zdravá strava???noo ovocie zeleninku a celozrnné sa v mojej strave nechádza, ryby moc nemusím, ale snažím sa...ale tiež bez sladkého neprežijem ani deň....smola moja zdavá strava ....
a dnes bolo tak krásne že sme boli dnes doobeda vonku dve hodinky keby sme nemuseli ísť jesť a spinkať ešte by sme určite ostali a ked vstala zas na tro hodinky von, jáj aj mne to zubaté slniečko prospelo , človek hned chytí takú chuť do života...

kankam
24. feb 2010

presne si to s tým záverom vystihla laluchova ... konečne človek pookreje 😉 😉 😉 😵 😵 😵 my sme tiež boli 2,5 h vonku a tak sa nalietala, že ma prosila aby sme išli domov a v kočíku, celé 2 h vyslovene behala ... 😀 😵 už sa teším, že aj lepšie bude večer chodiť spať-myslím skôr, keď bude taká vybehaná ... poobede som spravilu chybu 😵 išli sme okolo váhu a zistila že na šmyklavke a hojdačkach sú deti, tak sme sa šmýkali a hojdali a nemohla som ju keď zašlo slnko dostať domov - strašný plač ... asi sa kým sa neoteplí tomu smeru budeme musieť vyhýbať na 100 honov ... 😀 😝 😀
mia tú žihľavu plánujem aj ja a taj ty nejaký typ čo máš osvedčený 😉 my sa tiež stravujeme väčšinou striedmo, celozrnné stále, sem tam biele aj kvôli nine a ryby ja môžem, len keby tie sladkovodné boli menej drahé, keby som to mala jesť podľa chuti tak asi zbankrotujeme ... 😀 😀 😀 minule som robila kuracie stehná len na cibuľke (veľa cibule) a olivovom oleji a pažítke, strašne dobré, hlavne keď sa to veľmi nepodleje a trošku na konci prismaží ... 😉 😉 😉 klobásu výnimočne, potom je mi 2 dni zle, tak to moc nepraktizujem ... 😝

libka neni taký hrozný , aj horšie čaje sú napr. taká palina, už si skúsila 😀 😀 😀 ja 1 x a nechci vedieť čo bolo potom 😀 😀 😀 😀

mia.k
25. feb 2010

kankam palinový čaj poznám aj ja- strašne horký... 😝 A typ na niečo osvedčené? Podľa toho na čo? Ja som už poskúšala kadečo keď som mala zdrav. problémy. Teraz nejak zvlášť nedietujem,len akurát si robievam na jar tú žihlavovú kúru,potom jem medvedí cesnak keď rastie,no a mám doma nejaké tie obilné klíčky,ktoré si sem tam dám,alebo si nejaké klíčky dopestujem,potom si pestujem žeruchu, rukolu,bazalku a iné bilinky,no a sem tam si prečistím črevá pšeničnými otrubami a tak. Skrátka nič špeciálne. 🙂
A to počasie je ozaj super. 🙂 Ideme aj my von,trocha nachytať slnečných lúčov.

libka1
25. feb 2010

to musi byt pochutka ten palinovy caj 😀 to uz na pocutie znie horko 😀 😀
mia v tej zihlavovej kure mi brani lenivost 😀 a mozno predstava ze bez vlasov budem krajsia 😀 😀

kankam
25. feb 2010

libka 😀 😀 😀 ty si číslo 😉 😉 😉 že bez vlasov a krajšia ...

mia tiež asi skúsim ten medvedí cesnak , dúfam, že tento rok ho neprešvihnem ako minulý, len som sa chystala a chystala 😝 😵 daj potom info keď pôjdeš 😉 a tie bylinky sa chystám aj ja pestovať ...

dnesak bolo fakt super, dúfam, že ste si to všetci užili, lebo od zajtra má pršať a budúci týždeň má prísť zasa nejaká vlna studeného frontu, asi posledný záchvat zimy, teda dúfam ... - pozerala som družicu 😀 😀 😀 , ale už to vraj hlásili aj v telke na počasí ... asi som vás nepotešila ... 😖

janetina
26. feb 2010

Ahojte tak rozoberate bylinky, ja mam tiez nieco posadene v zahrade ak chcete mozete si prist odtrhnut a presadit...mam medovku, salviu, levandulu...ta neviem ci prezila tuto zimu , yzop, atd......ja som teda taky lenivec sa cistit ale zihlavovovy caj z obchodu 😀 mam rada da sa pit.
Mia ako sa robi ta ocista??
A na margo chuti....Minule som si dala urologicky nakolko som bola prechladnuta ale teda tak som vracala 😝 ....a urcite z neho nakolko som to testovala 2x 😝 .Dala som ho otcovi na prostatu 😀

Kankam no dnes som neverila vlastnym ociam ake hnusne pocasie je zasa,,,,skoda ze som si ta neprecitala vcera aby som sa pripravila rosnicka nasa 😉

mia.k
26. feb 2010

kankam teda tá predpoveď počasia im vyšla. 😒 Škoda,tak bolo včera krásne...
janetina myslíš tú žihlavovú kúru? Robí sa na jar.Štyri týždne sa pije čaj z mladých výhonkov žihlavy a to jedna šálka čaju-neochutenéh-na lačno,pol hodinu pred raňajkami a potom sa môže ešte popíjať počas dňa asi 1-2 šálky.Ak by bol záujem,napíšem aj spôsob prípravy.

kankam
26. feb 2010

napíš mia, prosím ťa aj ja si to pôjdem natrhať, som si myslela, že sušená nie je to pravé orechové ... 😵

kankam
26. feb 2010

poslušne rosničkovsko hlásim 😉 🙂 😉 že budúci týždeń hnusne a zima cca od 09.03.zasa slnečno a 10 a viac stupňov celzia ...
má to jednu výhodu, aspoň im medzitým na polikliniku prídu detské topánočky, lebo zatiaľ nič schopné nemajú ...

kankam
26. feb 2010

my sme mali túto noc hnusnú - skoro 3 h som ju nemohla v noci uspať čo sa zobudila na mlieko, ale viac myslím, že na zuby a ešte asi 20 x potom hore a znovu uspávať, teraz už spí a nechce mi nič jesť, len vodu a mlieko piť, idem hodiť za ňou šlofíka, spala som asi 3 h v celku 😝 ☹ 😝

mia.k
26. feb 2010

kankam a čo ešte stále nič,tie Ninkine očáky? Nejak si dávajú načas. 😖
zápar zo žihlavy: 1plná čajová lyžička nakrájaných mladých žihlavových lístkov na 2,5dcl vody,zaparí sa vriacou vodou a nechá sa krátko vylúhovať.Pije sa po dúškoch neochutené. Čím čerstvejšia žihlava,tým lepšie liečivé účinky. Prečisťuje krv a napomáha pri krvotvorbe.Človek sa cíti po nej sviežejší a plný energie.-Čo je dobré hlavne na jar,keď človek trpí jarnou únavou. Tak nech poslúži. 😉

janetina
26. feb 2010

mia ano tu som myslela, super tiez si pojdem natrhat do panskej zahrady 😉 ....takze tie zelene vyhonky neususim ale hned zalievam na caj? dobre som to pochopila?

Kankam super rosnicka 😉 to naozaj bude posledny zachvev zimy...dufam teda 😉
Ja som s Timkom teraz doma v skolke zuri ze vraj hnackova epidemia tak som rada ze sme ju obisli a manzel mal dovolenku a este aj bude mat z minuleho roku tak to musi docerpat tak si uzivame spolocne chvile....

Vcera sme vytiahli bycikel s kolieskami...malemu sa lubi ale on si nan sadne ako loksa 😀 a tahajte ma ...ze ako mi to len dobre ide 😀 😀 😀 😀
Inak uz sme bez plienok aj v noci a a j cez den prislo to tak same ako aj cikavanie cez den tak som rada , ze mame usetrene prasule 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre