Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janus32
20. okt 2010

@libka1 Som hovorila mm,ze by mi to prospelo,a on ze ved doma nam je super 😀 On je rad ked je doma,ja som stale doma,tak ja by som rada vypadla 🙂
@pusinqa drzim palceky,hlavne nech ti to rychlo ubehne-myslim v nemocke 🙂 A potom sa nam tu ukazte 😵

janus32
20. okt 2010

@mia.k mas pravdu,len piste babulky svoje napady na vianocne darceky-teda nemusia to byt len napady,ale aj take realne vecicky,co ste pokupili.Emke kupim urcite zehlicku,ona veeelmi rada pomaha 🙂 ozaj boli sme dnes po tyzdni v skolke-uvidim kolko vydrzime 😒

libka1
20. okt 2010

@mia.k babkove a korcule este nemam kupene 😅 to som este v maji nevedela 😀
planujem toto divadlo asi, lepsie som zatial nenasla: http://www.babkovedivadlo.eu/babkove-divadla/80...
mas k tomu vztah a hravala by si divadlo benovi? mna to nebavi, ale kupim to a pojde to k dedkovi... brat aj otec maju k tomu vztah tak nech jej hravaju oni, suhlasili, takze mozno to bude darcek od nich 😀

libka1
20. okt 2010

@janus32 to nevie ako by mu bolo super tam 😀 treba vyskusat 😉
aj my uz chodime do skolky, sem tam pokasliava, nejak ju to nechce uplne prejst, uz jej ani nic na to nedavam, lebo nevidim zmysel toho, len ju stale niecim ladujem ....

janus32
20. okt 2010

@libka1 ja som to uz tiez vzdala,obcas taky vlhky kasel zakasle.Mam pocit,ze cim ju viac izolujem,tym horsie.Mala by som jej obut slapky,dat suknu,alebo aj nic-len rit holu,nejake to tricko,a hadam by bola otuzilejsia-ako cigane 🙂

kankam
20. okt 2010

@pusinqa aj ja želám všetko naj, nech ste rýchlo fit a dobre si zvyknete na seba a hlavne zdravíčko 😉 😉 😉

my teda nekupujeme priamo na vianoce, ako som v minulosti písala, ale sme malej kúpili pred cca 2 mes. kuchynku, dneska jej tatino kúpil plyšáka-veveričku z Doby ladovej. tiež som asi pred 2 týždňami kúpila z "cars" mc queena autíčko na baterky - hrá a svieti, to bolo radosti 😵 😵 😵 . V tescu som minule zohnala kartičky s písmenkami a obrázkami vecí a zvierat a k tomu bolo pexeso, strašne rada sa s tým hrá a je to motivačné, pozná stále viac slovíčok. A keďže u nás teraz frčí krtko, kúpili sme jej knižku o krtkovi, takú veľkú A4, tú ktorú sme nezohnali v knižnici (čítame si ich na striedačku každý večer) a kúpil jej tatino aj plyšáka, maňušku krtka, s tým chodí aj cikať a spať 😀 😀 😀 😵 😵 😵

takže odporúčam odsledovať čo majú radi a podľa toho, alebo ísť ku kamarátke a vidieť s čím novým sa tam chce hrať ...

kankam
20. okt 2010

@janus32 to máš 100 % pravdu, že tie naše deti sa s ich imunitou porovnávať nemôžu ...

weiya
20. okt 2010

ahojte baby, idem sa k vam nieco opytat 🙂 ja som tiez hlohovcanka,chcela by som s malou uz k zubarovi ist,kam chodite vy s detickami?neviem vobec ktory zubar zoberie aj take male deti...dakujem 🙂

kankam
21. okt 2010

@weiya ahoj ja som ešte s malou nebola, zisťovala som si,to ale, ja pôjdem s ňou k môjmu zubárovi, chodím do Križovian pri Trnave. Myslím že s ročním dieťaťom je to skoro, nám povedala sestrička, že až keď bude mať komplet chrup, všetky zúbky vonku, tak potom máme prísť. Neviem ako by si ju tam udržala v kresle a keď už tam raz prídeš, máš povinnosť chodiť každého 1/2 roka ...

janus32
21. okt 2010

@kankam Ja jej kupujem priebezne drobnosti,aj Damianovi.U nas to moc nefunguje,odsledovat si,u druhych s cim sa hra-lebo ked jej tu vec kupime,tak uz ju to tak nebavi.Ale ma aj take hracky,ktore ju bavia stale a dava si na ne pozor-vsetky drevene vkladacky a hracky z dreva 🙂 kupili sme jej kuchynku na narodeniny a len prach na nu sada 🙂 myslela som si,ze to by sa jej pacilo-lebo sa hrala len s atkou kartonovou,zlepenou-ale ta sa jej viac pacila 😀

janus32
21. okt 2010

k tym zubarom snad len tolko:az ked budu vsetky zubky vonku staci ist-ako pise kankam.moj zazitok od zubara s Damianom-ani nie tak moj ako svagrinin.Isla s nim k zubarke,ja som vtedy bola tehu-a ten nas strachoprd jej vykopol vsetky vrtacky a naradie sa po zemi rozletelo 🙂 ,tak ich odtial vyhodila.A to mu este nic ani nespravila-len mal otvorit usta 😀

mia.k
21. okt 2010

@weiya ja som tiež ešte s malým u zubára nebola,lebo malý má zo zubára-neviem prečo-panický strach, a to tam ani ešte nikdy nebol. Proste nechce tam ísť,tak viem,že by sme tam asi išli zbytočne,lebo pochybujem,že by spolupracoval. Inak plánujem s ním ísť k dr.Šiškovi. Ale kedy,tak to netuším.
@janus32 tak to musela mať zubárka "radosť"... 😎 😀

libka1
21. okt 2010

a nie je to s tym zubarom od 2 rokov povinne? neviem, len ma to tak napadlo, my sme sice uz boli, ale len tak na okuk, spravila jej preventivku, vyhresila nas ze jej davame sladene napoje kedze mala cierne na zuboch ale inac ich mala zdrave, tak mame tento rok este raz prist, pojdeme koncom novembra, ale ja neporadim, my chodime do BA, aj ked by sme uz chceli zmenit, ale este sme nenasli alternativu 😅 inac, odkedy chodi do skolky pije ovela viac sladeneho, ich tam nalievaju sirupovou vodou... 😝 doma stale pyta cistu vodu, asi ma plne zuby tych sladkych zbrnd 😝

pusinqa sa dlho nehlasi co asi znamena ze mame v hlohovci o 1 obyvatela viac 😀 😵

libka1
21. okt 2010

http://koktail.pravda.sk/sk_kzdravie.asp?r=sk_k...

my za preventivku vzdy platime v rozpore s tym co sa pise v clanku 😝 aj za evkinu sme platili, sa mi to moc nepozdavalo, ale som nic nepovedala, neamla som chut sa hadat 😀 😅 mozno nabuduce budem mat 😅

mia.k
21. okt 2010

@libka1 dík za inšpiráciu s tým divadlom... Ja by som nemala ani tak problém zahrať divadlo-ako malá som hrávala bábkové divadlo pre celú famíliu 🙂 - skôr mám obavu,že by to Benjamína nebavilo sledovať. On totižto pri ničom nevydrží. Nemá absolútne žiadnu trpezlivosť,nič ho nebaví dlhšie ako minútu. Takže skôr,ako by som niečo také kupovala,radšej vyskúšam zahrať také improvizované divadlo z domácich kulís a uvidím,že či by to malo nejakú odozvu. Ale ako inšpirácia na novú zábavku to nie je zlé.
Dnes doobeda sme malovali s Benjamínom obraz do detskej izbyčky, a celkom sa mi páči...
@kankam to máš super,že sa ti Ninka s niečim zahrá a že má aj oblúbené aktivity,u nás bohužial,ako som už spomínala také niečo nehrozí. Stále za mnou Benjamín chodí s tým,že:"Mama vymysli mi nejakú zábavku." Niečo mu vymyslím,chvíličku sa tomu venuje,ale ozaj len malú chvilku a už má dosť a už chce zase aby som mu vymyslela ďalšiu zábavku. Len mne už dochádza fantázia-už neviem,čo mu vymýšlať.

mia.k
21. okt 2010

@libka1 bohužial so zubármi je to tak,že sa neriadia nejakými stanovenými pravidlami,ale sami si tie pravidlá určujú a každý zubár si inkasuje podľa seba. 😒
Inak tiež som dnes myslela na pusinqu,že už to má asi za sebou. 😎 🙂

libka1
21. okt 2010

@mia.k so vsetkymi lekarmi je to tak, nielen so zubarmi... vid lieky ktore dostavam predpisane miesto na recepte na zdrape papiera nech si ich idem do lekarne kupit pritom poistovna na ne doplaca.. ani nebudem komentovat... uz aby som bola na 2 materskej, to budem mat zase cas na hadky a pisomne staznsoti aby som sa udrzala v cviku co sa tyka nejakej korespondencie😀 😅 😀 😀

mia.k
21. okt 2010

@libka1 😀 😀 😀

mia.k
21. okt 2010

@libka1 len im daj, príživníkom jedným vychcalým!!!!!! 🙄 😎 😉

libka1
21. okt 2010

@mia.k sak aj ty mozes trenovat komunikaciu 😀 potom ked sa budes uchadzat o zamestnanie si mozes dat do zivotopisu viacrocne skusenosti z oblasti krízového manažmentu a riešenia konflitkných situácií 😀 😀

kankam
21. okt 2010

@libka1 😀 😀 😀 presne, len im treba dať, mne tiež teraz kamoška radila aby som si dala predpísať ninke na ten ekzém jednu prísadu do kúpeľa, čo je poriadne drahá origoš a že sa nemám dať odbiť(ona je zdr. sestra), lebo prečo by mali niečo urobiť viac pre pacienta, že !? chápem, keď je tam skoro rovnaká cena či na recept, alebo bez neho, ale inak je to ich práca ...
iank na toho zubvára som sa pýtala našej sestričky od zubárky, presne toto, či to od 2 rokov nie je povinné a ona sa ma opýtala, či už má celý chrup, že dovtedy to nie je potrebné, aby sme sa teraz na jeseň ohlásili, tak jej musím zavolať,, dúfam, že ma s tým len neobkecala, lebo ak áno, tak to zaplatia oni, keď bude treba niečo platiť !!!

@mia.k niekedy sa zahrá, ale tiež ma chodí ťahať z kuchyne aby som sa s ňou išla hrať, ale varia s tatinom potom večer kávu v kuchynke a učím ju hrať to pexeso a tak, ale to väčšinou chce byť stále s nami ...

inak som teraz zažila s ninou kovbojku, utekala som s ňou na nosné, lebo si ako pri mne sedela a pozerala "cars" a jedla také gulaté cukríky s dierkou, niečo ako lipo, a herečka si 1 ks napchala do nosa a ešte mi to slávnostne oznámila !!! snažila som sa jej to vytiahnuť s pinzetou, ale to sa mi samozrejme nepodarilo a ešte hlbšie ho vdýchla!!! našťastie doktor keď jej to skontroloval našiel už len prášok, čo tak revala, že sa jej to odtopilo ... 😝 😝 😝 ☹ ☹ ☹ 🙄 🙄 🙄 , takže som úplne vyklepaná a bez energie ...

kankam
21. okt 2010

verím, že to pusinga už má úspešne za sebou 😵 😵 😵

janus32
21. okt 2010

@kankam 😀 😀 😀 nas Damian si raz strcil do nosa z kamilky ten kvet 😀 myslel si,ze mu to soplik vylieci.vytiahla som to chvalabohu 🙂

@libka1 inak ja som tiez taky bojovnik 🙂 len tak ma nic neodradi

libka1
21. okt 2010

@kankam ina story... hlavne ze to dobre dopadlo 😒 a ako prakticka mamina si dala kvalitne cukriky co sa v nose roztapaju 😉 prevencia ako vysita 😀

@janus32 ty mas tiez ineho bylinkara doma 😀

janus32
21. okt 2010

@kankam len si nedavajte take napr.gumovy macikovia 😀

mia.k
21. okt 2010

@kankam no dobrá kovbojka! 😨 To si s ňou ešte stihla aj k nosnému zbehnúť? To si dobrá,ja by som veru z tej paniky ani nevedela za kým ísť. 😅 😝
Inak my sme tiež zažili kovbojku v piatok.Boli sme u našich a muž chcel spraviť Benjamínovi radosť,tak mu dovolil akože šoférovať auto. Posadil ho na vodičove miesto,zavrel dvere a išiel si sadnúť na sedadlo spolujazdca a nestihol ani obísť auto a Benjamín sa zamkol,klúče zostali v aute a nevedel sa potom odomknúť. Tak sme sa ho snažili všeliako navigovať,až sa mu to nakoniec podarilo odomknúť,ale poviem vám,poriadne nám lepilo.

kankam
21. okt 2010

@mia.k tak to ti verím, že vám lepilo ... ono je to potom sranda, keď už je poo všetkom, ale krvi sa vtedy v človeku nedorezal ... Veď som aj bola hodná poľutovania v čakárni 10 ľudí a ja červená, upachtená s revajúcim dieťaťom v náručí, ešte ma Breza sprdol, že "vy ste teraz držiak, nie matka" keď som si myslela, že už skončil ale teda sestrička bola na 1 s *, úplne super ... Ja som nevedela tiež čo robiť, panika jak hovado, ale mám kamošku zdravotnú sestru, čo má 2 deti, takže už nie je panikárka, už tiež čosi zažila a tá ma hneď pohnala na polikliniku, že ma ešte určite zoberú a nech sa nenechám odbiť, že sme akútny prípad ... takže som mala podporu, mm je totiž na služobke na 2 dni, takže jeho som chudáka nestresovala, až keď už sme boli ok som mu to zavolala ... 😉 😉 😉

kankam
21. okt 2010

@libka1 len teraz budem ešte viac striehnuť na ňu a budem sa jej báť aj lentilky, alebo čokoľvek menšie dať do ruky, aby nešpekulovala, ale inak mi sväte prisľúbila niekoľkokrát že už si do "nosíka nič mamička dávať nebudem", tak dúfam, že ten zážitok hlavne u doktora bol pre ňu dostatočne otrasný a že si to zapamätala ... Inak som si spomenula na jeden príbeh z mama a ja kde jedno dievčatko vdýchlo tú šupku z pukancov a skončilo na intenzívke a operácia jej zachránila život 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

libka1
22. okt 2010

@kankam az mi zle prislo z toho co pises... ale zas aspon dam aj ja vacsi pozor, uz nie som taka ostrazita... mne sa lubi ked je total v strese clovek a niekto ho este obstastni takymito frazami ako su uviedla hore... tu je krasne vidiet nakolko je ten clovek ludsky... 😝 tiez si myslim ze tento zazitok malu pouci natolko, ze budete mat pokoj naveky a do blizkosti nosa si uz nebude chciet dat niec co nie je vacsie ako tenisova lopta 😔

libka1
22. okt 2010

toto som nasla, na samom spodku je subor s nazvom mamicky s detmi, tak si ho otvorte, mozno to niekoho zaujme 😉 nam je to daleko a nemam auto k dispo a navyse uz chodime do skolky, ale na zimu mi to pride celkom dobra alternativa 😉
http://www.relaxyclub.sk/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre