Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janus32
20. sep 2010

@kankam Inac ja som tiez rodila tak na blink 😀 a chvalabohu bol dobry doktorko pri mne 🙂 To len na kyretaz ked som isla,tak na toho paka v Trnave som natrafila 😢 Skolka uz bude hadam v pohode,Emka hovori,ze dnes ju nebil a tatik jej nazorne predviedol ako sa ma branit-to bolo skor ako dobra groteska 😀

kankam
20. sep 2010

😀 😀 😀 , tak super janus, dúfam, že už to teda bude ok, ja tiež našej nehovorím, aby stála v kúte a držala, tiež som sa obávala do škôlky, ale už som zistila že sa nemusím obávať, posledné týždne si totiž všetko vybaví ručne-stručne (vyčapcuje rukou, alebo s lopatkou do piesku)a niekedy už náš najvernejší kamoš A´do, dostane aj preventívne, keď už len niečo predpokladá Nina😝 , tak niekedy ju hreším, ale zasa nechcem stále, nech potom nie je z toho vykolajená čo má vlastne robiť ...

libka1
20. sep 2010

@janus32 dobre si spravila, ja by som tiez nebola ticho 😉 ked pani ucitelka nezakrocila treba jej poradit 😀
mia evka je s dedkom, aj dnes aj zajtra s nim bude a v stredu uz pojde asi do skolky, bo nebyt toho sopla tak ma viac energie este ako inokedy... vcera nas 3x rozpojila vecer ked sme telefonovali s muzom, isla po notebooku ako dabel, nevedel si s nou rady, tak sme to radsej vzdali, uvidime dnes co bude 😅 za chvilu mame mat hovor 😀

@kankam nasa tiez nie je zatial moc bojovna ale nechcem aby ju niekto vybuchal beztrestne... bola by som rada keby to bolo v takej rozumnej miere ze by si vedela stanovit hranicu co si k nej druhy mozu dovolit a kedy sa ma branit... ale kedy bude natolko zrela to netusim, hadam coskoro 😅 ale razim teoriu radsej bit ako byt bity... 😝 aj ked ked sa budeme tymto vsetci riadit tak to velmi zle dopadne 🙄

inac som zistila ze ked mam pocit ze mojmu dietatu ublizuju stava sa zo mna nebezpecny sialenec 😀 neviem ci to kazda matka ma taketo zmeny, ale ja som to na sebe pozorovala uz v tehotenstve a muz len kukal kde sa vo mne ta bojovnost berie 😅 😀 zostalo mi to aj po porode....

libka1
20. sep 2010

@pusinqa podla prispevkov v teme porodnica trnava by to tam malo byt lepsie, potom daj info, ak prides so zlymi spravami, ja asi pojdem do nitry na buduce 😀 aspon to budu mat nasi blizsie 😉

janus32
20. sep 2010

@libka1 😀 😀 😀 Aj ja zuby cerim,ked viem,ze mojim deckam sa ublizuje,alebo krivdi.Inac ja sa cudujem,ze Emka sa nechala otlkat,ved ona sa ako taky kohut stavia aj do Damiana 😀 Libka a odkial si,ked hovoris,ze aj vasi by to mali do Nr blizsie?

kankam
20. sep 2010

libka, janus, aj ja som bojový typ, keď ide o moje dieťa, minule som napr. povedala svoje jednej staršej panej v keltskom dvore, ktorá nevedela pochopiť, prečo nesúhlasím s tým aby jej cca 14 ročný vnuk išiel skákať na trampolínu, keď tam skákali asi 1 h a potom som ich pohnala a dala tam takú vekovú skupinu ako nina, aby si zaskákali aspoň 15 min a že ich zasa pustíme naspäť a ani nie po 5 min sa tam ten dotyčný chlapec hrabala a babka mu povedala, že čo kuká nech tam ide skákať medzi nich, tak som zakročila, že to teda nie a rozprávať si môže čo chce, keď ich odtiaľ zoberiem tých malých nech si robia čo chcú ... keď je niekto blbý a nechápe, alebo mu to samému nedôjde, nedá sa to inak ... 🙄 🙄 🙄

pusinqa
20. sep 2010

@kankam ďakujem za info 🙂

teraz majú aj tú poradňu inde, aj objednajú na čas ale stane sa aj tak že tam skysneme aj 3 hod. ale aspoň snaha o systém, aj sono majú hneď vo vyšetrovni, hneď všetko pozrú čo je fajn, sestrička sa tiež snaží, akurát súkromie žiadne, 2 čakajú v chodbičke, jedna na pásoch, jednej merá tlak a pod. potom len záves, vo vyšetrovni po dve čo je podľa mňa nehorázne a stôl natočený tak že vidíš ďalšie krídlo aj keď som tam ešte nikoho nevidela chodiť po chodbe ale aj tak fest blbý pocit ☹ , ale dokina bola aj dnes milá, pre mňa zas bolo aj pri malej dôležité že som ju poznala a dôverovala v jej schopnosti, dosť mi to odbúralo stres, aj mm so mnou nechala na nadštandarde na rizikovom či sa to rozbehne, zavolali ju až na konci to došla rozospatá a za pol hoďku mala frei, keď nie je väčší problém odrodí sa to pomaly samo ale ja ju aj teraz chcem mať ako poistku ak by nejaký problém nastal že je odborníčka, ja zas radšej dám prachy na to ako na nový kočiar

@kankam aj naša Juli mala obtočenú šnúru, modrá bola ako šmolko ale už po minúte mala apgar 10 takže tiež fajn že pôrod išiel tak rýchlo a raz dva ju odmotali

kankam
20. sep 2010

dneska je bohužial taká doba, že niekto nám aj dieťa dokaličí a bude sa tváriť, že nič, už som mala aj minulý rok v zime takú skúsenosť, že jedna dotyčná pustila svojho cca 8 roč.syna rovno na ninu v boboch a keďže sme my boli ďaleko a on to neukaroval narazil rovno do niny a dotyčná mamička, že " ale veď sa nič nestalo" a nina skoro vyrazený dych, myslela som že budem vraždiť ... 🙄 🙄 🙄

kankam
20. sep 2010

pusinga, to teda nič moc, mne sa tiež vtedy nepáčilo že, to tam nemajú na vyšetrovni nijako oddelené a tiež je to tam taká bleskovka, tak hádam budeš mať lepšie skúsenosti, ja som tiež mala pocit, že keď bude pri mne ten doktor a mm tak sa nič zlé sa nemôže stať ... 😵 😵 😵 a tiež sa nina rozdýchavala, bola naloganá plodovej vody, celý deň a noc po pôrode grckala na zeleno, aj mi ju vtedy jedna zlatá sestrička(dodnes na ňu spomínam s láskou a vďakou, aj kojila som len vďaka nej) zobrala o 24 h a odniesla mi ju o 05 ráno, nech sa aspoň trochu vyspím a nebojím sa keď bude grckať ...

libka1
20. sep 2010

@janus32 z LV

@kankam no niekomu musis vyraznejsie povedat aby pochopil 😀 sa vselijaky najdu 😉 ja si prave vycitam ze ju furt napominam, aby nebola potom nejaka zakriknuta, asi s tym prestanem a dam jej slobodu nech si riesi veci sama, furt jej stojim za zadkom a to tiez nie je dobre 😝

kankam
20. sep 2010

my ich teraz s ivetkou nechávame, chvíľami, teraz už aj Aďo ožil 😉 🙂 😉 , ona ho vyčápe lopatkou, alebo rukou a on ju zasa sotí, tak niekedy ich necháme, inokedy zakročíme, záleží ako to vyzerá, že či to smeruje k ublíženiu si, chceli by sme aby sa naučili dohodnúť sa, ale to bude asi trvať, ale tiež ich nechcem stále usmerňovať, lebo kopec detí si robí čo chce a keď to vidia rodičia tvária sa že nič nevidia a my si tam potom pripadáme, že máme hrozné deti, lebo ich stále napomíname 😉 😉 😉

kankam
20. sep 2010

libka želám ti šťastný návrat a nech ste už ok, inak aj naša nina bola jak duracel, lebo hrdlo ju bolelo, asi, ale inak nič jej nebolo ...

pusinqa
20. sep 2010

síce rýchlovka ale aj tak dobre že je to aspoň všetko pokope inde čo čítam behajú baby z dverí do dverí alebo raz sono, raz pásy a podobne a zas myslím že sú ešte vcelku dosť precízni spraví mi vždy pásy, vyšetrenie, sono rýchle ohľadne rozmerov aj prietoky čo je myslím celkom fajn

janus32
20. sep 2010

ako som spominala,byvam oproti svokrovcom a svagrina ma tak staru malu ako ja a suseda o pol roka mladsiu 🙂 a to by ste mali vidiet ich v akcii,chvilku sa hraju,chvilku sa biju 😀 Nasa Ema neda dopustit na svagrininu a ohromne ju objima,ked vidi,ze jej niekto zle robi.Ale aj ked hresim starsieho syna,tak dobreze mna nezbije,tak si ho brani 😀 😀

janus32
20. sep 2010

@libka1 Tak to sa mozes po ceste zastavit na kavu 😵

libka1
21. sep 2010

@janus32 teoreticky ano, chodime cez lapas casto, 4-6x do mesiaca 😉
@kankam dik, uz aby som to mala za sebou, este 2 sluzobky tento rok a mam to v suchu 😎 uz nepojdem viac nikam 😵
s tym napominanim mas pravdu, niekto nenapomenie aj ked ide jeho dieta umlatit druhe a ja ju napominam z blbosti, este ani nic nespravi a aj ju uz preventivne krotim 😝 nechcem aby bola nejaka ustrachana, uz sa budem asi krotit...

janus32
21. sep 2010

@libka1 Aj prakticky,nie len teoreticky 😀 Ved ja stale doma trcim,taka typicka zienka domaca 🙂 Dnes sme plackali uz len asi pol minutky a ani to nebolo take strasne.Tak hadam zajtra uz to bude dobre.Aj vase deti sa uz fotili?No nase vcera 🙂 ,nejak skoro,nie?A vo stvrtok uz idu aj na vylet 🙂 🙂 🙂

pusinqa
21. sep 2010

u nás sa ešte nefotili, mali ale už tiež nejaké divadlo, my sme len boli pozrieť kedy robia šarakanov tak dnes poobede ideme na to 😀

janus32
22. sep 2010

Ahojte babule.tak co mate nove?Kde ste?Emka trosku haja,aj ja by som 😀 ,ale ta starsia otrava mi neda pokoj.Vase deti uz prespia celu noc bez toho,aby v noci pistali,alebo bluznili?Lebo ja som sa nevyspala uz 12rokov 😠 😠 😠

mia.k
22. sep 2010

@janus32 a to čo máš,námesačné deti,či čo? Že 12 rokov sa nevyspať,veď to by ma rachlo! 😝

janus32
22. sep 2010

@mia.k Keby len namesacne 😀 Niekedy je to vazna sranda.Ked sme byvali u svokrovcov,tak syn kazdy vecer niekam isiel,ale aj sa vratil.Teraz ked byvame sami,tak uz tolko nechodi,a ked aj nahodou ide,tak ho necham nech si pochodi 😀 😀 😀 Ale vykrikuje,meta rukami.Alebo casto ho najdem na posteli,ze sedi 😀 Vtedy staci zasycat na neho,ze "uz aj si lahni" 😀 .No a Ema,ta tiez matozi 🙂 Minule vrestala v noci,ze ma v posteli zabu a takto to ide kazdu noc u nas.Skratka zabava 😀 sa cudujem,ze este fungujem

janus32
22. sep 2010

Jaaaaj,no aby som nezabudla aj mm ma svoje nocne potreby 😀 😀 😀 Lebo ved co uz ked nemozem spat 😀

libka1
22. sep 2010

@janus32 pocuvaj nestras... nemyslim teraz na tie muzove nocne potreby ale na to ze ti 11 rocne dieta beha po byte, ja som teda tiez uz vyse 2 roky poriadne nespala (odhliadnuc od toho ked sa mi to obcas podari na sluzobke, ale ani tam to nie je ono lebo sa mi zase cnie za domovom a to mi nedovoli spat 😝 ). Evula si pomaly ale isto odvyka od svojej postele, kazdy vecer zahlasi ze ideme spat do nasej postele... teraz ked nie som doma spava s muzom, a zas ked som doma sa jej neviem nabazit ja, tak spi medzi nami aby sme sa mohli drzat za ruku 😅 ...
uz sme boli v stave ze ideme kupovat nabytok do detskej, ale ved naco 😀 tak sme sa na to zase vykaslali 😀 😀 pritom ona nemala problem zaspat vo svojej postielke, akurat ze o 2 vzdy spravila budika a reklamovala az kym sme ju neprestahovali k nam... teraz ju uz nemusime stahovat 😅 horsie je, ze mne to nejak nevadi, ze s nami spi... a ked je u nasich, tak pekne spi v postielke, akurat sa v noci obcas zobudi a povie baba pod ma pohladkat, ked ju babka pohladka tak spi dalej 😅 😀 asi sme ju uplne pokazili v tomto, presnejsie povedane problem asi nebude v nej 🙄

pusinqa
23. sep 2010

naša sa v lete sama vypýtala do izbičky že chce spať s hračkami a mať svoj pokoj 😀 , mm narýchlo vymeriaval a prenášal posteľ, reku veď o chviľu pôjde aj tak späť ale nič také sa nekonalo, pekne tam spinkáva, príde nás až ráno zobudiť 😉

janus32
23. sep 2010

@libka1 my sme Emke zariadili izbicku,kupili aj novy nabytok,velmi sa tesenkala a spavala tam.Ale po case si zmyslela,ze aj ona chce spat s maminkou,ved aj tato spava 😀 😀 😀 .Alebo hovori,ze drz ma,ked pri nej som.Tak ju drzim chvilku,pohladim a takto sa spacirujem hore dole z izby do izby.Alebo chce,aby som jej hladkal nozicky 😀 .A to vyzadoval aj syn 🙂 ,ked bol maly,teraz uz nie 🙂 Inak ona najlepsie spi,ked ju nechame u nas spat v posteli.Lenze to sa ja uz vobec nevyspim,lebo oni dvaja ma vytlacaju z postele 🙂

mia.k
23. sep 2010

Ja by som chcela dať Bena do svojej izby od januára,ale pochybujem,že tam bude chcieť byť sám. On je tiež taký maznáč a potrebuje našu spoločnosť,tak neviem či sa zadarí.

stanka26
23. sep 2010

ahojte,
zdravím vás z Chtelnice,momentálne tu varujem svoju 87ročnú babku pretože naši išli na týžden do kúpelov a zobrali si aj Sabínku.Ale moc mi to nepomohlo pretože mám aj tak dve deti 🙂 🙂

ako tu čítam tak riešite samotné izbičky,tý moji drobci spávajú už vyše roka vo svojej vlastnej izbe,ale aj tak sa stane že sa občas ešte budia a to ma riadne vytáča lebo si len prevádzajú že chcú napiť.Ale zaujímave je teraz ked spím u našich tak Šimon spí celú noc,ale asi to bude tým že spíme spolu 😀 😀

A čo nové v HC,pozdravujte odo mna jarmok,kedže sa nemôžem dostaviť, 😒 ale hádam v nedelu po obede ešte niečo stihnem 😝
musím ísť zobudilo sa mi dieťa,tak sa tu majte papapapa

janus32
23. sep 2010

@stanka26 Stani ktore? 😀

libka1
23. sep 2010

@janus32 presne ta ista otazka ma napadla 😀 😀 😀
evka dnes isla po dlhej dobe do skolky a zevraj maju opekacku, tak som zvedava co budu vecer hlasit ze ci sa jej pacilo 😀 mne by sa urcite, ja opekane a grilovane mozem 😀

janus32
23. sep 2010

@libka1 ja nie len mozem,ale zboznujem a zozeriem vzdy poslusne vsetko 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre