Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

weja
29. aug 2008

paskova - preposlala som ti IP od jastericky, ta to zhrnula vycerpavajuco... 😉

slonicek
30. aug 2008

Ahojtew žienky ako sa máte?
Wejinka gratulujem k malému Erikovi je zlatulinký 🙂

loss
30. aug 2008

caute babulky
slonik uz si v polovici super 🙂
weji aj tebe krasne pribudaju tyzdne super,buduci tyzden ma prid pozriet uz sa tesim aj ja ti poviem co vsetko budes potrebovat ja som nakupila aj veci co som nemusela ☹

alinka189
30. aug 2008

weji, aj mne pošli IP ohladom kočíkov....však ja vlastne tiež neviem, zatial som hladala taký, aby nebol moc ťažký, moc drahý a hlavne aby tam nebola vanička malilinká....ako teraz robia. lebo bábo príde do zimy a ešte aj fusak a deka tam, tak preto.
a chceli sme ísť kuk aj do MT alebo BB či sa nám nejaký nezapáči. ale ak pôjdem tu, tak ti dám vedieť 😉
ozaj a ked budeš mať aj od Loss užitočné info, tak daj vedieť. dik

idem kuknúť toho malého vejinkoša 😀

alinka189
30. aug 2008

no aký je zlatý, jééééj 🙂

weja
30. aug 2008

loss - jasne, ten dalsi tyzden sa ti ozvem a dohodneme sa... pridem na exkurziu 😀
alinka - preposlala som ti... 🙂 este sa chcem ist pozriet do Rebeky, ci ako sa to vola (oproti Centrumu), tam maju vraj najvacsi vyber kocikov... ale zatial som este nemala cas si k tomu poriadne sadnut a aspon na nete prestudovat dake znacky a nejaky konkretny si uz vytipovat, aby som tam nesla zas ako tela... 🙂

jastericka
30. aug 2008

ahojte žienky, dlhšie som tu nebola, boli sme v Trenčíne u rodiny, bolo veľmi dobre, len maličká cestu pretrpela chúďatko. Revala ako tur, tak keď sme šli naspäť, som ju mala na cicke, aby bola tíško a aby sa ocko mohol sústrediť na šoférovanie. Ale bála som sa hrozne, aby sa niečo nestalo, prudko zabrzdiť alebo tak podobne....

Tak ani v šporťáku sa nám nepáči, ale ešte je naň asi maličká, tak sa tam zošuchuje voláko, tak dáme naspäť vaničku.

loss: aj ja som mala niektoré vecičky zbytočné, najmä tak, že som kúpila teplučkú súpravičku veľkosť 56 a neuvedomila som si, že ideme do leta a nohavice mala len jeden krát oblečené, lebo bolo teplo už.

Lucka: tak si uži dovolenku a dúfam, že Ti ju nič a nikto nepokazí 😉 , potom napíš ako bolo.

Vejinka: Erik je kráásnučký, musíš byť šťastná mamina, napíš potom, ako to zvládate,papa

ahojte, prajem krásnu nedeľu 🙂

alinka189
31. aug 2008

weji, vďaka za info 😉

loss
31. aug 2008

jasterka ja myslim veci ako npr. podlozku do vanicky nikdy som ju nepouzila a este mnoho inych netreba vsetko kupit co poradia lebo vela veci nemusis pouzivat 😒
inak zda sa ze dnes bude pekne treba to este vyuzit 🙂
takze co porabate?

alinka189
31. aug 2008

Loss, jastericka a nemôžte sem napísať (alebo IP) pár vecí, ktoré sú podla vás teda zbytočné? ktoré ste vôbec nevyužili ešte? dosť by nám to pomohlo 🙂

paskova
31. aug 2008

Pripajam sa k alinke. Napr. taka odsavacka mlieka, ja som ju pri Natalke nepouzivala vobec, ale vy pisete, ze ste ju v nemocke mali.Alebo aky druh detskej kozmetiky ste kupovali a co vsetko?Vdaka!!!!!

weja
31. aug 2008

baby, tu by sa normalne uzivili nejake skoliace kurzy 😀 jeden by sa tykal kocikov, dalsi vybavicky a detskej kozmetiky, atd.... 😅 ale som rada, ze nie som sama, co ma z toho hlavu ako balon, si pripadam dakedy ako keby som spadla z neba, ze nic dokopy o tom neviem...
takze sa pripajam aj ja - prosime si infooooo o tom, co je dobre a odskusane a co netreba... 😉 vdaka!!!

lila794
31. aug 2008

Babule, odsavacku si zaobstarajte, ale kvalitnu, aby aj fungovala. Napr. Avent a este jedna je dobra, ale neviem si spomenut na nazov, zistim ho.
Kozmetika - netreba vela, na natieranie drobca staci olivovy olej z lekarne, aj to len obcas, krem na ritku (odporucam Bubchen, niekto je velmi spokojny so Sudocremom) ale dr.vam predpise Rybaciu mast, ten nam vsak smrdi 😝 a ked budete mat zimne babo, nejaky ochranny kremik.

Este ma napadlo, mala som nakupenych plno flias a ziadne nevyuzivame - uvidite podla mliecka, mozno (dufam), ze budete kojit o 106!!!

zrzuska
31. aug 2008

ahojte baby.

tak sme sa dnes na obed vratili z minidovolenky. az na niektore veci bolo super. nechcelo sa nam ist domov. bolo to kratko. este taky den dva by sme tam vydrzali. ale chalani mali dnes futbal takze sme museli palit domov. inak by sme isli az zajtra.
ameli bola ukazkova. fakt som bola v soku. plakala mi iba ked sa jej nedalo zaspinkat a ked ju trosku trapili zubky. ale inak bola dobrucka. som bola v soku z toho ze mi celucke dni vydrzala v kociku. ked jej bolo dlho sme ju ponosili a bola spokojna. v noci spinkala dobre. tak ako doma. takze super. vcera mi spieklo chrbat 😒 tak ma teraz stipe 😝 aj som sa kupala. baby mi postrazili malu ked spala tak sa vytesuje. boze uz som tak dlho neplavala ze som sa skoro utopila. tam bol taky bazen s tymi umelymi vlnami. ty kokso. a ja co som bola vzdy ako vodnik som sa tam nalogala vody 😀 😝

jastericka ja som tiez ako sibnuta stale menila kocik. drahy iba krutil hlavou. chvilu som mala sportak tiez sa mi zdalo ze sa mi tam mala zosmykuje a nevidela som na nu tak mi to vadilo. tak sup naspät vanicku. tam mi uz duplom nechcela byt tak zase sportak. potom som chodila aj s nakliknutym vajickom a takto dookola. az raz sme uz nastalo nechali sportak. ked uz mala pevnejsi chrbatik tak sme jej dali opierku riadne do sedu a tak je spokojna. neboj sa ona zisti ze z kocika uvidi vsetko tak ako ked je na rukach.
uz sa vam taha do sedu? neskusili ste jej dat vyssie opierku? a ja ju priputavam ale iba ten spodok. tak sa nezosmykuje. no ale uz sa naklana tak uz asi aj vrch zacnem pripinat 😅

ja som si tiez kupila tu podlozku do vanicky a nepouzila som to ani raz. iba raz ked bola pri mne mamina a vravela ze ma na tom kupala. tak som jej urobila radost ale hned som to aj dala von. mne to tam zavadzalo. a potom kozmetika je uuuuuuuuplne zbytocna.
ja som potrebovala iba sudocrem na ritku, vlhke vreckovky na ritku, mydlo sebamed, tycinky na cistenie usiek a nosa, modru vodicku na pupcek. nicim som malu nemusela kremovat. to mydlo je fakt super a nevysusa pokozku. neskor som si kupila sebamed krem na cele telo a ten som pouzila iba ked mala niekde suche miesto. a teraz som si kupila aj olejcek. a este budete potrebovat nejaky ochranny kremik proti chladu a vetru (v lete proti slnku). tot vsjo. nic ine.
a ja som mala aj jhonson aj bubchen aj kremiky, aj do kpela, aj olejceky, aj samponiky. a pre malinke babo je to uplne zbytocne. okrem toho nam tie kozmetiky nesedeli. 😒
hej a super vec je odsavacka na vysavac ked ma babo nadchu. to nam pomohlo. ale inak pouzivam iba tu obycajnu balonikovu aj to iba zriedka.
odsavacka mne bola v porodnici na dve veci. ako prvorodicke mi bolo treba mlieko roztahat. a islo mi odsat iba rukou. ale doma sa mi zisla ked som mala naliate prsia. teraz ju uz ale nepouzivam. podla mna staci ta lacna piestova. na take odsatie iba do ulavy.

a z oblecenia si dajte pozor na capacky. su tak divne robene. my sme dostali zopar a take väcsie. a to kym ameli budu dobre tak aj bude chodit. takze ich ani neponosi. a vy ked sa babo narodi v zime tak su zbytocne.
ja som velmi vyuzila take tie bavlnene kabatiky. to som davala na body lebo sme mali chladno v dome aj ked sa kurilo. a take tie paraaaaadne veci ako rifle a super krasne svetre co vyzeraju ako pre dospelakov su tak velmi neprakticke podla mna. my sme dostali svetrik beneton a este je ameli trosku velky ale uz sa jej da nosit a uz teraz jej ho ledva pretiahnem cez hlavu. aj body som mala rada ked neboli iba tak prelozene hore na plieckach ale ked su tam aj cvocky. ze sa to da zapnut. alebo tie zavinovacie su super.

a dostali sme vela veci aj hraciek od navstev takze som si zbytocne nakupila tolko hraciek a veci. veci co sme zdedili sme ani nepouzili. iba daktore. lebo vsak tolko novych veci sme dostali ze ameli vynosila len tie nove veci 😅
a ja som si nakupila uplne bez rozmyslu flasky. hocijake ake sa mi pacili a nedoslo mi ze tie cumle su nanic. velka dierka zly tvar. tam treba pre male babatko najmensiu dierku a my mame flasku z lekarne MAM s takym ploskym cumlom a z tej sa jej dobre papa. teraz som jej kupila flasku na kasu babylove (tusim tak sa vola) a ten cumel je taky divny. sa mi zdal ok ale malej sa nejako nepaci. taky moc mäky ci co a dlhy. neviem. lepsie sa jej papa z takeho sirokeho ako na flaske MAM.

to je take co mna napadlo. a veci 56 by som nekupovala. ameli boli male. esteze som mala iba zo par. 62 velmi dlho ponosila. dokonca body nosi este teraz daktore. ale ked to cislovanie je take divne. mam jedny body 56 zevraj a este teraz su jej na dlzku volne. cudne.

zrzuska
31. aug 2008

ja som zo zaciatku pouzivala rybiu mast. mne to ani nevadilo nejako ze smrdi. ale raz sa malej zaparila ritka z pampers senzitive vlhkych obruskov a od vtedy pouzivame sudocrem. a podla mna je super. tu rybiu mast som musela mastit pri kazdom prebalovani. sudocrem davam iba par krat za den. pekne malej drzi na ritke. nezmyje sa. a drzi akoby ritku suchu. aspon mne sa to tak zda. takze ked sa mala pocika tak jej nemusim utierat ritku a znovu mastit.

ten bubchen mame aj my doma vzorku ale nedavala som. z toho bubchen do kupela sa vyhadzala tak sa bojim. ale ked bude stretko tak vam kludne mozem dat daktorej a mozete skusit. alebo v lekarni stoji ten taky balicek bubchen 140sk tusim. tam je mlieko, sampon, do kupela, a na ritku a teplomer do vody (ten sme velmi vyuzivali 😅 ) takze sa to oplati.

stankalm
31. aug 2008

ahojte buduce maminy...tak tu sa prebera fakt vsetko, ale je to super, ja som konika objavila az po porode 😒
Zrzuska to celkom obsirne popisala, pridam nieco aj ja...

- kozmetika: netreba vela kremikov, olejcekov a podobnych somarin, dietatko netreba natierat po kupeli cele telo, len ak by malo niekde suche miesta, mne sa osvedcil krem Nivea baby, taky ten v tegliku, dobre sa roztiera aj vsaje. Staci len sampon na cele telo, my pouzivame Johnsons alebo Babylove z DM, ale ten skor asi uz pre take trosku vacsie deticky, detske mydlo, vatove tycinky detske, vlhke utierky - toto vsetko kupujem v DM znacka Babylove, mam to odskusane, vyhovuje nam to a aj cenovo je to ok, mast na ritku (my mame klasiku - rybaciu mast od narodenia), fialovu vodicku na pupik. Kupte si aj teplomer do vanicky, od zaciatku ho treba, postupne staci vodu "skusit" laktom a budete uz vediet, ci je ok 😉

Osusky su najlepsie take vacsie plienkove, su pekne s potlacou, to dostanete v detskom obchode.
Latkovych plienok sme mali 20 ks, to bolo tak akurat.
Prebalovaciu podlozku treba a mala som aj taku pogumovanu, co sa dala poskladat a nosila som ju v taske, ked sme prebalovali niekde inde a stala by sa nehoda 😉

Odsavacka na sopliky je najlepsia ta na vysavac, dostat v lekarni, vyzera to hrozne, ale je 100%-ná. Tamarka sice vzdy drela ako tur, ked sme jej odsavali, ale vycisti nostek dokonale. A dokonca krcny dr. Hiko je kamoskina rodina a aj on ju odporuca. Mali sme aj tu balonikovu, ale ta je na figu. Mala som kupeny aj taky ten sprej do nosa s morskou vodou, pouzivali sme hlavne cez vykurovacie obdobie, ked je v byte suchy vykureny vzduch.

Take tie klasicke volanikove perinky si nekupujte, ale ak mate doma po niekom, tak su dobre na doma, ja som mala taku hadam po 4 detoch a nebolo mi luto, ked ju mala pogrckala, ale inak su lepsie zavinovacky. To aj tak budete pouzivat kratko, takze je dobre si to aj pozicat ak mate od koho.
Pre zimne babatka treba fusak, super je taky s tou ovcou vlnou, ten hreje ako piecka 😉

Flasky je podla mna dobre kupit podla toho, aky cumlik bude babatko mat, my mame vsetko NUK, tieto cumliky su podla mna naj, ale flasky sme ani raz nepouzili, takze nekupujte si dopredu, ak by ste nemohli kojit, tak potom dokupite, ved to dostat vsade. A na cumliku na flaske treba okrem tej dierky co tam je urobit este zo 4 male dierocky, aby to tieklo ako z bradavky. Ak Vam chce rodina urobit radost, nech Vam radsej kupia take tie "uciace" pohariky so sosacikom, ktore netecu a z ktorych ide cajik iba ked dietatko saje.

Co sa tyka oblecenia, kupujte od c. 62 a zase to netreba nejak prehanat, aj ked to laka, vsak?
Ale vacsinou cakate babatka v zime, tak kupujte hlavne makucke teplucke vecicky, ziadne rifle a aj tak bude babo vo fusaku, takze ho paradit az tak nemusite, staci len par veci krajsich do poradne a tak, ja som mala kopec krasnych veci a vytesovali sme sa len my z toho a niektore mi bolo aj luto obliect len tak do fusaka schovat, skor potom budete paradit deticky od jari do jesene. Odporucam kupovat vecicky v Tescu, su super, aj krasne, aj prakticke, aj cenovo super. Alebo skuste www.mimibazar.sk, tam kupite vsetko, ja nakupujem iba tam, ci nove, ci nosene, v meste ani nekupujem, niektore veci v tych nasich detskych obchodoch su gyce, niektore predrazene napr. v Xenii. Bodynka su najlepsie tie, ako pise zrzuska, so zapinanim pri krku, alebo na zimu su take so stojacikom, aby nefukalo na krk. Ciapocky kupujeme napr. dolu v Priore pri parfumerii, tam sa vzdy da vybrat.

Postolkove nohavicky su najlepsie take tie lanove biele (ja som ich kupovala v detskom na poschodi v Priore), ktore su pogumovane zvnutra a su na suchy zips, nekupujte ziadne ine, len Vam to bude doma stat.

Neviem, co este take, kludne sa pytajte, rada poradim so svojich skusenosti 😉

paskova
1. sep 2008

Ahojte dievcata, velmi pekne vam vsetkym dakujem o infosku. Ja som sice druhorodicka, ale pred 8 rokmi sa to robilo inaksie a boli aj inaksie pripravky. Viem, ze ked som Natalku priniesla z porodnice dost dlho som ju kupala v kamilkovej vode, kamilku som kupovala v lekarni. Potom som mala kupel do vody Johnson a to jej stacilo aj namiesto mydla. Vy ste deti kupali iba v cistej vode a umyvali mydlom? Viem su to mozno hlupe otazky, ale pre mna dolezite. Dakujeeeeem. 😉

lila794
1. sep 2008

Paskova, ja kupem tiez penou do kupela - aj vlasky, sampon som este ani neotvorila. Niekedy ho iba v cistej vode vyspliacham, nedavam nic. Lebo ritku, ked sa pokaka, umyvam pod tecucou vodou a obycajnym detskym mydlom.

Zruska, aj nam mal maly zaparenu ritku z tej rybej masti. Kamoska poradila Sudocrem, ale nepomohlo, tak som skusila ten Bubchen a bolo ok. Ale mam ho este odlozeny a ked sa mi tento minie, dam sudocrem. Mam pocit, ze s tou rybou mastou ma stale mokry zadocek a potom sa pari, alebo co.

A to oblecenie - tiez najlepsie v Tescu, su peknucke a cenovo vyhodne. A Mimibazar je tiez super. V meste tiez neviem absolutne nic na neho kupit.

waitinka7
1. sep 2008

Baby, ja som tiez odsavacku mlieka vobec nepouzila, na telo babatka pouzivam telove mliecko Bubchen, ale na ritku nam robi nejako zle, tak pouzivam klasicku rybaciu mast..ta robi najlepsie, ani Sudocrem - co je tak vychvaleny, nam akosi neprospieval. Este ma jemnucku kozticku, ako bude rast, znesie viac toho.
Oblecenie 56- uplne zbytocne (no pokial nebudete mat uplne male babo), staci, ked budete mat 62-ky, aj z toho vam rychlo vyrastie.
Bavlnenych plienok staci tych 15 ks - prip. 20, viac je zbytocnych. Osusky tiez stacia len 2-3. Budete prat takmer kazdy den 🙂)))
Odsavacku na sopliky mam tu s dvoma hadickami, este neviem ci je dobra, lebo som ju zatial ani raz nepouzila...takze neviem. Ako pise stankalm, tak je zbytocne, aby ste bavlnene volanikove perinky kupovali nove, ja osobne mam tri este po mne, pouzivam to aj tak len doma pri kojeni, inak vonka nie. Vonka mam zavinovacku, ale ani tu vlastne nepouzivam, jednak to, ze maly je uz "velky" a potom je leto - a strasne teplo. Dietatko sa v tom zbytocne pari.
Postolkove nohavicke - jednotky sme skoro ani nevyuzili, mozno tyzden, staci, ked si kupite rovno dvojky.
A na suchy zips - jasne,...nie na tie kolecka.
Ja osobne som vobec nevyuzila overaly pre babatko, uz mi pomaly z toho aj vyrastlo. Najlepsie oblecenie su klasicke dupacky a body.
Co sa tyka kupy oblecenie, v nasom meste je to naozaj uzas, pretoze vacsina obchodov je niekde na poschodi, kde su schody a tak my mamicky s kocikmi mame velky problem sa tam dostat. Vid Rebeka, Detickovo, Babetkovo, Prior...atd. Takze ja tam vlastne vobec nechodim. Par veci som nakupila cez mimibazar.sk a inac teraz vyuzivam veci, ktore som zdedila po inych detoch alebo co som dostala ako darcek pre maleho.

alinka189
1. sep 2008

zrzuska, stankalm.....dakujeme vám za vyčerpávajúce odpovede. velmi nám to pomôže. ak vás ešte čosi napadne, budeme rady, ked napíšete 😉

waitinka7
1. sep 2008

Sorry, pisala som s chybami, ponahlala som sa.
Este mam otazocku na maminky....v akom pracom prasku periete detske vecicky a plienky? Ja pouzivam tekutu Lovelu...ale podla mna je dost slaba, dakedy nechce vyprat nieco pokakane alebo tak...ked to vyperem napr. v Palmexe co pouzivame na nase pradlo, vsetko vyjde a pradlo ostane uplne cistucke bez fliacikov. A periem na 60-tke, kedze plienky periem spolu s detskymi vecickami.
Niektore maminky vravia, ze vobec netreba prat v detskom prasku, ze sa tym dietatko zbytocne hycka. Ved tie plienky a perinky co sme mali v porodnici boli take tvrde, vyskrobene ci jake....ved to hadam v nejakych dezinfekcnych chemikaliach peru...a nic tym detom v porodnici nebolo, tak neviem.

stankalm
1. sep 2008

waitinka...ja som prala od zaciatku v Lovele prasku, bol celkom dobry, do 6 mesiacov som mala ten a ak boli skvrny, tak som pouzivala sprej na skvrny a vyprala som aj 2krat. Potom som mala Persil sensitive, ale z toho boli zase vecicky dost tvrde, tak som uz potom zacala prat Persilom, ktorym periem nase veci a pouzivam normalne avivaz Lenor, a od narodenia som tiez pouzivala avivaz Lovela, niekto tvrdi, ze to netreba, ale vecicky boli maksie. Plienky som vzdy prala na 90ke, takze skvrny vysli vzdy.

Paskova...ja som rodila pred 2 rokmi a tiez sa mi zda, ze sa kopec veci zmenilo, takze sa netrap 😉
Ja ked som kupkala malinku, tak v cistej vodicke a na ruku som si dala ten sampon Johnsons a tak poumyvala, do vody som ho nedavala, alebo niekedy som tiez len v cistej vodicke. Je aj taky Johnsons na cele telo, ten je dobry, taka vacsia flaska.

Z oblecenia su dobre aj take polodupacky, v pase na gumku a dolu ako dupacky, my sme ich dlho nosili, a odporucam aj pre vacsie dietatko na spinkanie, lebo ked sme dali pyzamko a ponozky, tak sa jej nohavice vzdy vyhrnuli a takto nie, len skoda, ze ich robia len do velkosti 86 myslim.

No uz sa mi moj poklad zobudil, tak zase nabuduce. Pekny dnik. Paa 🙂 🙂 🙂

lila794
1. sep 2008

Ja periem tiez v Lovele - teda prala som, lebo tiez mi bola slaba. Ale tie pokakane vecicky mi po viacerych vypraniach zisli. Teraz pouzivam Persil sentive. A pouzivam aj avivaz - Silan sensitiv, viem, ze sa to nema, ale tie veci su tvrde bez nej. A maly doterz nemal ani vyrazocku.

slonicek
1. sep 2008

ja už mám tiež pokupené vecičky len by som chcela aby ste mi poradili aké csu dobré kojenecké flašky a aký cumlík je dobrý na flašky 🙂

weja
1. sep 2008

jeeeej, super, vsetkym dakujeme... 🙂
si uz asi zacnem odteraz spisovat zoznam, nech mi to zasa nevyfuci... vlastna skusenost na nezaplatenie, to mate pravdu... 🙂
takze ako je to s tym praskom - je dobre pouzivat ten detsky, alebo netreba? a avivaz by sa akoze nemala pouzivat? 😕 to som este nepocula...

alinka189
1. sep 2008

to som aj ja weji počula, že by sa nemala aviváž...vraj to zbytočne drážni jemnú pokožku dieťatka...ktovie 😕
a tiež ma napadlo, že idem pospisovať 😀

loss
1. sep 2008

ja avivaz pouzivam vola sa batole a je skvela

stankalm
1. sep 2008

weja...ja by som povedala, ze tak tych 6 mesiacov treba pouzivat "detsky" prasok a potom uz mozes zacat prat aj normalnym, ktorym peries Vase veci...vsak sama uvidis. Ja som pouzivala Lovelu a aj avivaz Lovelu. Keby nahodou sa babatku objavili nejake vyrazky, tak to moze byt alergia na prasok, tak vyskusas iny.

slonicek...o tych flaskach ja velmi skusenost nemam, my sme ich vobec nevyuzili. My mame doma NUK. A ked kupis flasku, tak tam je uz aj cumlik, to potom uz len dokupis, keby sa poskodil. Teraz je na trhu viacero noviniek, videla som, napr. zn. Canpol babies zacali vyrabat nejake nove flasky, ze ten cumlik na flaske je ako keby bradavka alebo tak nejak. A ak budes kojit, tak Ti je flaska zbyrocna, lebo potom po 6. mesiaci, ked uz zacnes postupne prikrmovat zeleninkou a tak, tak je dobre prejst rovno na tie hrnceky so sosacikom, z ktorych netecie a ide tekutina len ked dietatko saje. Moja Tamarka napr. nikdy nepila z klasickej flasky. Takze tot moja skusenost...A pocuvaj, na tej Tvojej fotke Ta velmi nevidno, ale Ty si Katka Zlejsia? Ci sa mi mari?

zrzuska
2. sep 2008

cafte.

jooooj, my sme dnes dostali defekt 😖 😠 to bola katastrofa ist s takym kocikom. isiel hroozne tazko 😝
ale drahy to zalepi. dufam, ze zajtra bude kocik ok.

no hej. my sme mali na zaciatku take velke osusky ale to sme dostali z viedne od draheho tety. po jej malickom. a tie boli super. take jemne uteraciky. ale take ako flanel mi to pripadalo. no proste to sa aj ameli pacilo. mala som aj velku plienkovu osusku s potlacou ale bola hrozne drsna. kym sa tie plienky vyperu tak su take.
a tiez sme mali 20ks plienok a stacilo nam to aj na siroke balenie aj na grganie. ameli dost grckala a aj tak stacilo len tolko plienok.

a prebalovaci pult je a nezaplatenie 😉 ja som kupila vo viedni taku väcsiu pogumovanu podlozku. ale maju ich aj tu. tie male take uzke a kratke by som nekupovala. to ja mam veliku a uz tam pomaly davam ameli nasikmo aby si neudierala nozicky lebo kope ako diva 😅

my sme boli v perinke asi 2tyzdne aj to odbaleni lebo mala mi casto grckala takze som ju vzdy potrebovala rychlo zodvihnut. a lepsie sa mi ju bralo bez perinky a aj krmilo sa mi lepsie bez nej. ale keby ste zohnali take tenke a pevne ako maju v porodnici tak taku by som ja brala.
zavinovacky.... co ja viem. babatko tam ma uzko nozicky a praveze potrebuje mat siroke balenie. takze ja som si ju nekupovala. a na zimu sa mi zdala lepsie ta klasicka. ale vsak to je kazdeho vec aku si kupi. kazdy ma aj tak na to iny nazor. ale mne to aj take pripadalo ze mi mala odtial vypadne. 😕

ja tiez suhlasim so stankoulm co sa tyka veci 🙂 ja malej veeeelmi malo obliekam rifle. to fakt ked iba ideme niekde do mesta a ked ideme na cely den tak jej radsej dam teplacky. aj ked cestujeme. mne je luto ju v tom mat dlho. podla mna to nie je az tak pohodlne. ja mam doma iba jedny riflicky. skor uprednostnujem take tie nohavice ako aj dospeli nosia. ked uz. tie su mäkke a prisposobive. alebo mam jedny rifle co su jej este velke a tie su z takej mäkuckej rifloviny. ale aj teplackov a pohodlnych veci maju vela a krasnych. ono su krasne tie paradne veci ale ako som tiez pisala hrozne neprakticke. ci uz odieraju, alebo sa zle obliekaju alebo su nepohodlne. dostala som aj kosielku, aj take body ako polokosela, aj polokoselu a mala to nosi malo lebo sa to zle oblieka a aj malokedy je na to pocasie. napr. ta kosielka- musi mat pod tym tielkove body a ma kratky rukav. cize nesmie byt moc horuco a ked fuka tak zase jej je zima na rucicky.

waitinka sranda. ja som praveze vyuzila overaly velmi. teraz uz len ako pyzamko ale predtym velmi casto. ja som praveze dupacky nerada obliekala 😅
ja stale periem v lovele tekutej bez avivaze. ked su flaky mam vanis na flaky a este jeden sprej. nenapada ma rychlo nazov. ale pre male babo som sa bala daco take pouzivat. to az teraz. takze som to hned namocila a drhla kym to nezislo 😒

polodupacky nosime aj my na spinkanie 🙂 a su super. take krajsie nosime aj normalne na den na doma alebo aj von dakedy 🙂

zrzuska
2. sep 2008

baby a vejinka je este v porodnici?
vcera som bola kuknut kamosku a ked som odchadzala tak isli na veceru a sa mi zdalo ze v jedalni bola aj vejinka. ale som nechcela tam nakukat 😀 a nevedela som ci je uz doma alebo este v nemocke 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre