Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

putyna
17. okt 2008

jastericka a lossik heh ste vzdy take zlatucke a usmiatucke heh ale v pondelok sa neuvidime my nepojdeme sme dostali daku crevnu asi vyrozu ci co hnackujeme a teploty mame tak sme do utorka doma na antibiotykach robila nam vyter a 2 detom prednami tiez sa smiala ze ci sme sa dohodli ze sa cely den rype iba v ritkach

jastericka
17. okt 2008

put, heh, ďakujeme

Počuj a kde Timík dostal tú črevnú potvorku, hádam nie na bazéne....tak sa rýchlo vyliečte 😉

Alinka: júúúj, aký zlatý blonďáčik, ak som dobre videla z fotky. Kto je taký, tatko? Zlatučký je drobček. Len buďte zdravučkí 🙂

Kočky, nakuknite do môjho albumu, dala som tam fotky z PLÁVANIA 😀

paskova
17. okt 2008

No tie fotecky z plavania su podarene 😀 Dufam, ze aj ja tam budem moct chodit s malinkou, uz sa na to tesim 🙂

vejinka
17. okt 2008

alinka maly je kraaasnucky.. 😵
jastericka s loss..ste teda ridne kocky v tom bazene...a aj deticky su rozkosne 😉
put..prajem skore uzdravenie 😉

weja
17. okt 2008

fotky su super... 😵 zda sa, ze sa tam fesandam ozaj pacilo... 🙂

vejinka
17. okt 2008

pridala som zopar fotiek..a zalozila dalsi album 😉

loss
17. okt 2008

ajojte
Evi fotky su super dokonca som sa aj ja celkom vydarila 😀
ali Kikinko je krasnucky
put skoda snad sa tam stretneme ked vam to prejde uuz teraz sa tesime

jastericka
17. okt 2008

hehe Táni, dobré sme tam, že???? A ani nevidno naše veľké bruchá 😀 😀 😀 , Miško to parádne odfotil, to vieš, gentleman, heheee 😝 😝 😝 😝

lila794
17. okt 2008

Babule, vsetky mate kraaaasne deticky! 🙂

putyna
17. okt 2008

loss jastericka nebojte heh stretneme uz teraz sa na vas tesim jastericka tak to fakt neviem kde by to mohol chytit

zuzana24
17. okt 2008

ali maly je naozaj zlaty este raz gratulujem 😉

zuzana24
17. okt 2008

ozaj baby naozaj ste kocky vsetky 4 😉 ozaj evi dakujem za tu stranku vytlacila som si aj foto a na fotkach je to take krasne som poslala aj nasmu ocinovi do uk tak som zedava ako sa mu to bude lubit 🙂

waitinka7
18. okt 2008

Baby, kedy zacnete deti davat do fusaku? Kolko musi byt stupnov?

zrzuska
18. okt 2008

ahojte.

alinka som ani nevedela ze sa ti uz malinky narodil. tak prajem vsetko len to najlepsie 🙂 je krasnucky 😵

my sme chori ☹ svokrovci prisli ku nam uz chori. svokor kaslal a svokra mala nadchu. ale nic nevraveli. a potom sme isli ku nim do trnavy v utorok, v stredu to chytilo mna a mala bola nepokojna takze uz aj ju to asi chytalo a vo stvrtok uz mala sople ako hrom aj kaslala. islo ma vychytit ked svokrovci drhli a kludne sa s nou hrali a boli blizucko pri tvaricke 😔
na jednej strane si buduje mala imunitu, vsak isto bude este velakrat chora ale ked som ja chora tak sa snazim sa s nou az tak nemojkat aby to odomna az tak nechytila.
vcera chuda zaspala az o polnoci a o druhej uz bola hore a plakala. drahy ten chytil nervy a isiel do obyvky. no tak ale co uz. co som mala robit. nedala sa utisit. potom ledva zaspala na rukach a nepokojne spinkala az do rana 😔 take ma chore ocka chudatko moje

idem kuknut tie slavne fotky 😀 😀 😀

zrzuska
18. okt 2008

no perfektne su tie fotky 🙂
kocky ste zeny 😉 🙂 a baby su krasne 🙂

my sme u svokrovcov malej napustili polku vane a hrozne sa jej pacilo. tiez by sa jej to plavanie istotne pacilo. no hadam sa stretneme dakedy na permone 😉

loss
18. okt 2008

Evi super to nase babulky tie brucha maskuju 😀
weji ja este nedavam fusak ked zacne byt ozaj kosa tak potom
put tak uz sa na vas tesime 😉
svokra mi kociaruje malu baby ja sa normalne nudim 😅

zrzuska
18. okt 2008

loss ja odkedy sa mi narodila mala som sa nudila iba raz 😅 ked kupodivu spala dlho a ja som si vsetko porobila a vravim si a teraz co 😀 😀 😀
tak rob to co mas rada 😉

alinka189
18. okt 2008

ešte raz všetkým dakujeme 🙂
a je dobručký, len skoro stále hladný 😀
dr. mi povedala, že ho nemám držať pri prsníku viac ako 15-20 min. no a ked tak urobím a nasilu ho odtiahnem, tak chlapček je do polhodiny hladný. ked ho nechám aj polhodinu alebo trištvrte, tak potom pekne spinká a je spokojný...tak neviem či nerobím zle, ked doktori kážu inak...ale tak je maličký a možno mu trvá dlhšie kým si vytiahne kolko potrebuje...ved sa nebavká, počujem, že hltá.
a ešte je problém s odgrgnutím...nechce sa mu 😀 , aj ho nosím, aj na bruško dám, aj na plece prehodím...tak sa niekedy podarí, ale potom má zas oči ako sova a zas hladá papu 😒 tak čo mám robiť? 😅

😀 fotky sú fakt podarené....super 🙂

alinka189
18. okt 2008

weji, fakt máme velkú radosť...a vraj sa viac podobá na ocina, vraj má iba ústa po mne 😀
ale však deti sa menia zo dňa na deň, tak uvidíme...
veru, ten atlas si aj ja pamätám...

jastericka, vlásky ma také hnedé, obaja máme také, ale možno sa mu zmenia, ved tieto prvé vraj detičkom vypadajú.

lila794
18. okt 2008

Ali, urob, ako ti materinsky instinkt kaze 😉 ja som tiez kojila tak, ako chcel maly a kolko chcel. Nas krtko zase naopak iba 5 minut z jednej, 5 minut z druhej cicy a bolo. A s grganim sme tiez mali problem, ale neboj, on sa to casom nauci.

Baby a my obaja mame hnede oci a nas potomok modrucke ako nebicko a aj vlasky ma svetle - he, zakony genetiky zlyhali 😀

Baby, my sme mali konecne super noc, maly sa iba raz zobudil na papanie. Asi to budu fakt zubky. Spravila som, ako ste kazali - miesto Nurofenu som dala Paralen a bol klud celu noc. A aj gelik na zubky. Cez den je trochu divoky - vsetko v puse a ziape pri tom. 😝

Prave sa chystame do DK - kamoske na sobas kuknut.

zrzuska
18. okt 2008

lila to mu das na noc paralen cipku?
vies co? ja mam homeopatikum cipky, poradili to baby u nas v teme marcovych deticiek. vola sa to viburcol. ja som to dala malej na noc ked bola taka velmi nekludna a potom pekne zaspinkala. vcera som jej nedala a bol to des. dnes jej dam ak bude zase nekludna. dava sa to pri neklude deti s horuckou alebo aj bez nej. 😉

mna drahy aj mama skoro pretrhli ked som malej dala sirup nurofen ked mi cely den plakala kvoli zubkom a nic nezaberalo aby sa jej ulavilo ☹

zrzuska
18. okt 2008

aj ameli nechcela grgat a potom sa naucila. no ona vela grckala. no a teraz uz negrga. iba raz za cas a v noci vobec (to uz dlho dlho) 🙂

jastericka
18. okt 2008

AHOJTE

lila: júúj, tak to je super s tou nocou, gratulujem....to si sa musela vyspať, že? 🙂 aj ja chcem 😀 My sme boli ako tradične každú hoďku hore, musím jej aj ja skúsiť dať niečo na tie zúbky, uvidím, či to bude v noci lepšie.
Skúsim tie homeopatiká ako radí Lucka.

Luci, aj Martinka je niekedy celý deň ako čert a niekedy zas dobručká. Ale zistila som, že to súvisí aj s tým ako spí v noci. Ak má úplne zlú noc, tak aj cez deň je taká nevyspatá. Ak je lepšia noc, tak cez deň je dobručká.

Alinka: kojené detičky si nemusia vždy odgrgnúť, ponos ho, podrž vo zvislej polohe dáku dobu a potom ho môžeš kľudne položiť, aj keď si neodgrgne.
Si ani neviem predstaviť držať také maličké dieťatko, naša nikdy taká nebol, keď malá cez 4kg 🙂

A súhlasím s lilou, rob tak, ako Ti káže materinský inštinkt, tak to je najlepšie. Len pozor na bradavky, na začiatku príliš dlhé satie Ti môže spôsobiť trhlinky. vždy si ich dobre vysuš a natri kvapkami materského mliečka alebo dákou mastičkou....

Dnes sme boli na návšteve u lossíčat v LH, ďakujeme za pekný dník 😉

alinka189
20. okt 2008

jastericka, tiež som počula, že kojené deti nemusia vždy odgrgnúť, ale aj v pôrod.aj dr. povedala, že by mali 😖
cez noc a aj dnes sme pekne po papaní odgrgli, tak som bola rada. len aby to tak pokračovalo.
včera ale sa 3x dogrckal...no skôr mu tak vyšlo z pusy a ja sa bojím, že ked tak bude v noci a ja budem spať a nebudem ho počuť, že sa začne dusiť ☹
a bradavky mám zatial ok (klop,klop), boli popraskané len na začiatku ešte v nemocnici, ked sa nevedel prisať poriadne, ale teraz to už je ok, vždy nechám na nich zaschnúť trošku mliečka. tak zatial ich nenatieram ničím, ale mám kúpenú kalciovú masť. pre istotu.
a príd nás kuk a uvidíš, ako je to nosiť také maličké bábo 😉
dnes už aj pôjdeme na polhodinku von, ked je pekne. od stredy má vraj zase pršať 😠

jastericka
20. okt 2008

ali, ďakujeme za pozvanie, keď budeme mať už autíčko, tak dofrčíme s Martinkou.... 😉 Neboj, čo sa týka tej noci.
Maťka mala tri mesiaci reflux a to grckala prúdom, ale zaujímavé bolo, že v noci nikdy nie. Dávaš ho spinkať trošku do vyvýšenej polohy? My sme tak Maťku dávali prvý mesiac, takže nehrozilo, že by sa pridusila. Podložili sme po matrac knižky.

Kočky: dnes sme boli s lossíčatami plávať. Nelly bola hviezda, krásna bola a my sme plačkali. Voda nám je studená, tak sa musíme otužovať. Ale inak bolo super, Martinka je medzi deťmi a to je dobre.

paskova
20. okt 2008

ahojte babenky, ja som tize davala Natalku spavat do zvysenej polohy. Aj ja som bola kludnejsia, ze sa jej v noci nic neprihodi.

vejinka
20. okt 2008

ahojte kocky..aj my davame maleho do zvysenej polohy podlozili sme hrubu deku pod matrac a spi sa mu asi dobre..co ja viem 😉
alinka skus ho kojit na stojaka..alebo co najviac aby mal hlavicku hore teda vysie ako zbytok telicka.nam to pomohlo tiez sme grckali..nie moc ale grckali
jastericka tak moj by vyletel z koze ..neznasa studenu vodu a reve ako zasypany banik..staci ze handricka co ho umyvam po kakani je studensia a uz reve...musi sa z nej doslova parit..aby bol spokojny..a on je asi cely po mne..ja tiez neznasam studenu vodu a sprchujem sa v horucej..vzdy od malicka a on radsej znesie horucu vodu ako studenu o par stupnov..aj ked muz zaraba na vecerne kupanie tak ho kupeme v 38-37 stupnoch..lebo inak nam place a je studeny ako zaba. nuz kazde dieta je ine..co dodat jastericka treba otuzovat..ja to s nasim malym skusim prvy krat v lete ked bdue vonku horuco..teraz by to bolo len na skodu a na chorobu

vejinka
20. okt 2008

som cela napisat ze 38-39stupnov..ked je 37 je pre neho studenaaa

paskova
20. okt 2008

vejinka mas krasne fotecky 🙂 My sme Natalku tiez v kuse fotili, po celom byte su rozvesane a rozlozene jej fotky, uz teraz mam hlavu v smutku kam dam fotky malej Sofi 😖 Na babatkach som pisala, ze doki ma poslal na dalsi UZV, treba premerat malu kolko vazi, podla neho by mala mat viac. Takze ja mam dnes taky utrapeny den. ☹ ☹ ☹ ☹

lila794
20. okt 2008

Regi, neboj, bude vsetko ok!!!!

Veji, my krpca kupeme vo vode asi 34stupnovej. V teplejsej placka. Uplne od malicka a chory este nikdy nebol.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre