Snina a okolie. Nájde sa tu niekto?

esci
27. jan 2008

tak co, je tu niekto, kto sa prida, niekto novy? mamicky, snazilky, tehulky, hociktooooo 😉

j1110
17. mar 2009

halllooo ja som tu 😀 😀 Nelka ma divne obdobie, skoro vstane potom len rucky a chce skoro spat je mrzuta 😠 ja uz mam ruky jak opica sak ma 9,5kg 😝 . myslela som ze su to zubky ale doktorka vravela, e su este vysoko 😖 tak si este uzijeme. kedy idete do MC aj dnes??? lebo je krasne tak by som sa pridala 😀 😀

blue som na skype nonstop tak nieco popiseme 😅 😅 nebud uz na vela 😀

lara86
17. mar 2009

Yravas,ako si farbila marcipán,ak to nie je výrobné tajomstvo,či klasika potravinárskou farbou? 😀
Ja som to ešte neskúšala,ale onedlho bude mať Oliver narodeniny,tak by som chcela skombinovať ozdoby od nás a marcipánové.Doteraz som piekla len torty poliate čokoládou.

Jani,v centre sme boli,práve sme sa vrátili domov,ale v piatok,ak nám do toho nič nepríde pôjdeme do Anjelika. 🙂

yravas
17. mar 2009

lara .... farbím klasika potravinárskou farbou 😎 marcipán nemám pravý, ale "falošný" 😀 robený z marshmallow cukríkov - chutí výborne 😉

lara86
17. mar 2009

pravý je veľmi drahý,na nete som našla falošný,ale nie z cukríkov- to by ma ani nenapadlo 😀

yravas
17. mar 2009

ani mňa 😉 som našla na nete recept 😀

lara86
17. mar 2009

hoď link 😀

lara86
17. mar 2009

pre zaujímavosť,čo som našla,ale neskúšala 😉

Marcipán na obaľovanie torty:

250g cery,250g pr.cukru,150g suš.mlieka,mandľová aroma.
Tuk postrúham na strúhadle,cukor a mlieko preosejem cez sitko,všetko zamiesim+aromu.Nesmiete to dlho miesiť,len pokiaľ sa to nespojí,pretože potom sa to prehreje a musíte to dať do ladničky a potom sa to zle vaľká.Vaľkám to na 0,5cm a medzi mikroténovým sáčkom,prenesiem na tortu a rukou vyhladím,ked chcem farebný,tak to zafarbím farbivom napr.torta macko.Farbivo si rozrobím v trošičke aromy.Konečne som zohnala tekuté farbivá vraj sú lepšie,doteraz som používala práškové.

alebo

6Pl suš mlieka,10Pl pr.cukru,1Pl maizeny-preosiať,1Pl bielka,1 lyžička aromy,80g cery-všetko zmiesiť,pozor zase nie dlho,aby sa neprehriala,vyvaľkať a dať na tortu,nakoniec potrieť olejom jemne.Toto je malá dávka ja robievam s 2-3 dávky podľa veľk.torty.

Na ozdoby:
6Pl sušeného nizkotučného mlieka,6Pl pr.cukru,1Pl maizeny-preosiať,1Pl bielka,kúsok cery(ako lieskový orech,voda-trošku,mandl.aroma.Odoberem si 2 lyžice preosiatej zmesy a dá bokom,potom všetko zmiešam pridám fakt len trošku vody-radšej postupne pridávam ak je moc tuhé,ak to preženiem pridám odobratu zmes.Vypracujem trením medzi rukami,alebo na doske -je to nekonečné miesenie kým sa to poriadne vymiesi.Rozdelím si ho,s tým čo nepracujem zabalím do folie.Časť zafarbim rozrobeným farbivom a ešte vymiesim.

lara86
17. mar 2009

..a pravý:
250 gr práškový cukor,250 gr olúpaných , jemno pomletých mandlí 2 bielka -vypracovať

yravas
17. mar 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2274 a na youtube.com nájdeš kopec videí ako na to 😉 volajú to MMF Fondant 😎

lara86
17. mar 2009

...dobre to vyzerá 😵

jett
17. mar 2009

ahojte, no tá torta fakt dobre vyzerá!! už dlhšie sa chystám skúsiť robiť z tých cukríkov fal. marcipán, no stále nemám odvahu.... Ako sa pracovalo s tou hmotou??

yravas
17. mar 2009

jett .... mne super, ako s plastelínou 😉

j1110
18. mar 2009

ahoooj 🙂 tak keby nic tak aj ja by som skusila ist s malou, ze co bude robit. to je pri nas?? a o kolkej?? vcera dosiel nasa nova buginka tak kuk 😀 😀

lara86
18. mar 2009

Jani,a všetky,čo máte záujem prísť do MC,v piatok o10,00 v budove ČK.Nemáš to ďaleko 😉
Kočík už môžeš dať na reklamáciu 😝

Yravas,Sebastiánkovi všetko najlepšie k narodeninám,zdravie,šťastie....... a nech máte z neho len a len radosť 😵

lara86
18. mar 2009

Teraz som si pozrela fotky,bugina je pekná,čo je to za značku?

j1110
18. mar 2009

olli polli od premaman. ma necelych 8kg a ide lahko, len pri takom pocasi vytiahneme az v juli 😖 ked bude pekne tak pridem, ale vraj ma byt este chladnejsie ako dnes 😢 pocitac mi stale vyhadzuje ze mam plni disk. co mam robit??? 😲 tak cau baby

yravas
19. mar 2009

lara .... ďakujeme 😉 malému sa najviac páčilo sfúkavanie sviečok 😎
.... dnes dám foto do albumu, tak pozri 😀

lara86
19. mar 2009

Yravas,tá je krásna,naozaj sa Ti podarila 😵 😵 😵

Jani,nevadí,že je chladno,čakáme Ťa 😉

jett
19. mar 2009

ahojte 🙂

yrvas, veru, tortička peknučká 😵 asi aj chutila suprovo 😵

lara, zajtra teda príídem na skok kuknúť, hádam trafím 😀

yravas
19. mar 2009

lara, jett .... ďakujem 😉 chutila super 🙂))))

jett
20. mar 2009

yravas, za máličko 😉

lara , ja som neprišla, lebo musela som variť 😒 teda včera som si všetko prichystala, aby som dnes už len šup-šup stíhala do pol10 tej a predstav si, boli nám vodomer vymeniť a boli sme bez vody 😠 a samozrejme dopredu nám nikto nepovedal 😠 😠 😠

lara86
20. mar 2009

Jett,nevadí,na budúci pondelok bude angličtina pre deti,pôjdeme? 😉

jett
20. mar 2009

hej 🙂 rada pôjdem 🙂

padriana
20. mar 2009

Ahojte mamičky zo Sniny, pozývam vás do materského centra Anjelik v Snine, ktoré je v budove Slovenského Červeného kríža. otvorené je v pondelky a piatky od 10.hodiny.
tešíme sa na každú, ktorej výchova a rodičovstvo nie je ľahostajné 🙂

lasenka
20. mar 2009

padriana - no nie moja draha, ty si tu zavitala???? cmuuuk 😅

padriana
20. mar 2009

ahoj lara86, dakujem za pomoc a kontakt na Vas baby, zacnem tu chodit castejsie 😉

padriana
20. mar 2009

chcem sa spytať, či by nám mohol niekto poskytnúť 2% do MC Anjelik?

lara86
21. mar 2009

Ahojte 🙂
Tak si to našla Adi,už len pridaj svoju fotku,a fotky z Anjelika 😉

padriana
21. mar 2009

ahoj lara, no to bude trošku problem, skušala som, ale nedarí sa mi zmenšiť tie fotky

laluchova
21. mar 2009

ahojte babenky, nepoznáe náhodou Aďu Harkotovú, nebýva na koníkovi???Má dcérku Ninku, ktorá mala 3 roky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre