Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

zuzana612
16. jún 2009

Jani, dobry napad taka konikovska grilovacka, len ci by sme sa vsetci na tu vasu zahradu aj pomestili ked sa prihlasi kazda 😀 😀

Ja som sa tak objedla az mi je zle, von sa nastastie vycasilo tak som zobrala vsetkych troch a isli sme brazdit ulice, samozrejme Matus musel vletiet do kazdej mlaky co ostala na ceste a este si v nej aj poskakat, tak sme prisli domov ako prasiatka. Teraz som ho dala spat, ale bez hudby tak uvidime. Zjedol plnu misku koprovej omacky so zemiakmi tak dufam ze sa nezobudi na hlad ako v noci 😀 Simonovi a Filipovi som ustlala von na takom starom gauci, mama si lahla k nim a pustili si rozpravku, tak je tu aspon chvilu ticho a klud. Len by som asi mala ist poumyvat riady, ale kde mne sa taaaaaaaaaaaaaaak nic nechce. Najradsej by som si s tym plnym bruchom isla lahnut 😖

kukulik30
autor
16. jún 2009

zuzka pekny albumcek 🙂

mne sa vari cesnacka, taaaaak vela cesnaku som dala, ze vonia po celom byte 😝 ..mnam to si dam, prevencia proti chripke 😉 a predtym som si naliala do seba 2, 5 dcl pohar stavy z kyslej kapusty 😀 ...bibka, ty necitaj, bo budes zase zavidiet, ale nebojkazda sme si tym presli, potom to dozenies 😉

megy2
16. jún 2009

...a ako robis livi ty cesnacku?.....zeby som spravila na veeeeču?? 😉
...mimochodom som zistila ze poznam tvoju svagrinku teda vlastne ze ty si svagrinka katky..ako sa ma??....

kukulik30
autor
16. jún 2009

ja robim, tak , ze rozohrejem klasicke maslo a troska oleja do neho a oprazim zlahka pretlaceny cesnak, asi 5 - 6 strucikov..podla toho, kto ako ma rad 🙂 ..ja mam rada vela, ale teraz som sa miernila, kvoli malemu, nech mi to aj potom zje...posypem cervenou sladkou mletou paprikou a zalejem vodou....osolim, ovegetim,a lebo dam troska bujona Natur/ ten je bez glutamanu/ zeleninovy a pridam zemiaky na male kocka ..varim do makka a na konci este, ak ma hodim pokrajany syr Eidam na kocky, alebo oprazeny chlebik na sucho...a par zemiacikov vyberiem a pretlacim vidlickou a dam spat do polievky 🙂

Katka sa ma dobre, koncom jula rodi Matuska..takze bude v rodine vela radosti, dalsie vnucatko pribudne a odkial sa poznate?

megy2
16. jún 2009

....cez luba(jej manzela)on je vlastne nieco ako bratranec mojho manzela....ona ma termin okolo 20-teho sa mi zda....sem tam spolu zajdeme na kosiarni v nedele a taaaak....a dakujem za recept,vyskusam..... 🙂

kukulik30
autor
16. jún 2009

jaaaaaaaaj, tak uz mi to je jasne 😉 termin ma 29. jula...uz sa velmi tesim na maleho 😵 😵 😵

kajacz
16. jún 2009

ahojte...Šimon mi spí a ja som teraz dožehlila obrovskú kopu prádla...dováram obed, vonku sa vyčasilo, už aj slnko svieti...

Moja cesnačka- urobím hustú zaprašku z masla a múky, zalejem mliekom...pridám vodu s bujonom, sol vegetu, mlete čierne korenie a pretlačený cesnak. Necham povarit a pred koncom pridám zelenú petržlenovú vnat, oregano a nakoniec ešte smotanu. Podávam to s opraženou žemlou...moji chlapi tuto cesnačku zbožhujú...

megy2
16. jún 2009

...aj ja dufam ze sa potom naberiem 😀
....kaji aj tvoja vyzera mnam mnam... 😝

veronika1982
16. jún 2009

giana mi poslala sms...volam sa Ninka a mam 48 cm a 2750 g a narodila som sa dnes o 12.40 hod. maminku som potrapila ale len kratko. tesim s na vas. pripite si na moje zdravie...

tak malej ninke prajeme vela vela zdravicka. je presne o 2 mes. mladsia ako matej

kajacz
16. jún 2009

malej Ninke prajeme vela zdravia štastia a lásky v živote... 😵

sophie1981
16. jún 2009

jej, dalsia mala baba.... 😀 ...gratulujeme...vela zdravicka drobenke aj maminke..... 😵 😵 😵

aj ja sa hlasim na konikovsku grilovacku......kedy???? 😕

ja som sa tiez obzrala tekvicoveho privarku......mnmam...

veronika, aj nam prospelo......sme tiez kakuskali....ale nasim standartom.....rozbalit a za jazdy utierat prdel..... 😝 😅

sophie1981
16. jún 2009

moja cesnacka:...skoro ako liviina.....na masle oprazit cesnak( ja tam davam koooopec), poprasit hrubou mukou, a zaliat vodou, pridat zemiaky a nechat varit....ked su zemiaky makke dochutit vegetou a rozmixovat....do polievky pridat zel.petrzlenovu vnat, podavame s tvrdym syrom nakrajanym na kocky a oprazenym chlebom tiez na kocky....mnam, zajtra navarim.... 😝

sophie1981
16. jún 2009

megy, elektrinu uz mame...kurenarov mi treba!!! 😒

kukulik30
autor
16. jún 2009

jej, tak sa pridavam a blahozelam stastnej maminke k malej Ninuske...vela zdravicka obom 😵 😵 😵

maca77
16. jún 2009

bibka, ešte nemáte kúrenie? nám robil kúrenie a vodu kámoš sused ... minule som mu aj spomla, či nechce zákazku ... tak vravel, že ak máš nejakú cenovú ponuku, on ti to dá o 5% lacnejšie a ste dohodnutí 😉

aj ja blahoželám k Ninke ... prajem veľa zdravíčka, mliečka a hlavne skoré zotavenie 🙂

Livi, super, že čiarka nebledne 😵

veronika1982
16. jún 2009

my sme boli objednat obyvacku a sme zase o nejakych tych stovak eur lahsi.. potom sme sli pozriet ceny spotrebicov a az mi zle prislo z tych cien a co vsetko nam treba...panecku..

matej teraz je este vonku s babkou a ja som uz dozehlila a pijem kavu..skusala som volat janke ale neberie takze asi oddychuje po porode..sa tesim kedy uvidim malu ninku..

kukulik30
autor
16. jún 2009

veronika, tak predsa ste sa rozhodli ju objednat predom?...no pre istotu, aby ju nevypredali, ze, ked uz mali posledne kusy 😉 super

rybecka
16. jún 2009

aj ja blahozelam k Ninke 😵 😵 😵 vitaj medzi drobcami dievcata su zvlast vitane 😉

rybecka
16. jún 2009

spravili ste my smaky na cesnacku 😝 asi aj ja zajtra navarim 😵
no tak treba dohodnut nejaky termin na grilovacku s rodinami a ide sa na to asi to bude nejaka sobota aby chlopi boli doma ne? 😵

kukulik30
autor
16. jún 2009

a ja si dnes vecre dam opat tlacenku, vcera som si dala rano, ale bez cibule, nech zo mna nerazi, ked pojdem von..ale zase mam chut 😝 😀 😀 😀

kukulik30
autor
16. jún 2009

moj ani soboty vacsinou nie je doma 😅

sophie1981
16. jún 2009

aj moj robi v sobotu.... 😠

veronika, chodte do polska na elektro....ovela viac sa oplati.....usetris na nechty.... 😀 😀

livia uz prestaaaan s tou tlacenkou..... 🙄 🙄 🙄

veronika1982
16. jún 2009

ved ja by som sla na elektro do polska ale co s matejom. ja si musim spravit novy pas kvoli menu alebo dam mateja zapisat mm...no uvidime...

kukulik30
autor
16. jún 2009

do polska sa chodi na obciansky veronbika, tam ti pas netreba a Mateja daj do MM pasu 😉

bibka, ja zato nemozem, ze mi tak ide na chut 😀

veronika1982
16. jún 2009

hej livi na obciansky??? som nevedela 😀 😀 😀 😀 len kym mojho mm dozeniem aby siel zapisat mateja tak to potrva...

rybecka
16. jún 2009

Veronika ja som bola s Matejkom v Polsku len tak nikde nikoho mali sme obciansky ale na colnici uz nekontroluju 😉

kukulik30
autor
16. jún 2009

sak EU 😀 ...ta ja som furt isla na obciansky 🙂

sophie1981
16. jún 2009

livia, mas odpustene len preto, ze si tehula.... 😉

som spomenula staremu tu grilovacku....ze on by siel rad, ale na gulas.... 😅 ...

slaviq81
16. jún 2009

Ahojte,
novopečeným maminkám blahoželám 😵

Ja som sa dnes uchodila... 😝 Stretla som Macu, sympatická baba 😉 Zablúdila som až na Mier ale žiadnu modrú kobylu som nestretla 😠 . Už ma to onéééé 😠 Ale prechádzala sa tam jedna ženská, jednou rukou tlačila kočiar a v druhej držala motúz. A na motúze také hovado uviazané že des. No také menšie teľa 😖 Keď toto chová v byte tak diki moc 😝

My ideme do Poľska vo štvrtok 🙂

sophie1981
16. jún 2009

veronika by si mohla aktualizovat tabulku, bo ja uz ani neviem kto porodil, kto rodi a kto je tehu.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre