• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Spišská Nová Ves II.

2. decembra 2016 
ahojte.. tak my sa hlasime po dlhom vikende.. do soboty bolo vsetko ok... mamina si poobede z chaty odskocila na byt lebo tatik s dedom komplet vsetko rozobrali a z bytu uz nie je byt...no v nedelu sa zacalo trapenie. matej spal len hodinku a potom plakal... vecer po kupani plakal hodinu v kuse a uz sme nevedeli co mame robit tak sme ho zbalii a sli na pohotovost.. od rana mal taku zelenu stolicu.. nastastie sluzila nasa doktorka takze to bolo v pohode a dnes rano sme sli na vytery a odniesli sme na polikliniku vzorky zo stolice.. matej sa pri odbere krasne usmieval na pani doktorku. zatial odber na virusy je v poriadku takze este cakame na vysledky ohladom bakterii... a nasli sme si rucky tak si ich cmulame...
6. júl 2009 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uz sme dooomaaa.......ale nohy ma boliaaaa.....zase papkame....... :fearful:

veronika.....no tak snad to bude ok a len to bude nejake nic.... :grinning: .....

som katke kupila pukacky,,...som neodolala aj ked viem ze nemaaa ziadnee vlasy....zatial poziciame matejkovi.... :grinning:

janka...ceresnovy dzem=silny zaludok=kopec cervikov na hladine...... :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :astonished:
6. júl 2009 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Janka, ja robim presne takto...ale ja to pomixujem, ked sa to povari a uz je to makke, tak sup ponorny mixer a mixujem mixujem mixuejm, kym to nie je jemne....aj s tymi cervikmi :grinning: :grinning: :grinning: a potom dam ten gelfix podla receptu a pokracujem ako v recepte :wink:

Čerešňový džem

Potrebujeme:
1 kg vykôstkovaných čerešní, 0,40kg cukru, 1 Gelfix 1:2, čajovú lyžičku kyseliny citrónovej
Ako na to:
Čerešne zasypeme cca 100g cukru a necháme pár hodín odstáť (uvádza sa pol hodina, ale môžete kľudne aj cez noc..), následne z časti postláčame (aby ostali aj väčšie kusy) a dame variť. Masu privedieme do varu, necháme za stáleho miešania povariť dve minúty a následne pridáme Gelfix rozrobený s dvoma lyžicami cukru. Varíme ďalších 5 minút. Potom pridáme do masy zvyšok cukru a varíme do zhustnutia, t.j. cca 30 minút. Na záver pridáme ešte čajovú lyžičku kyseliny citrónovej, zamiešame a plníme do umytých sucjých pohárov. Vychladnúť necháme hore dnom.
6. júl 2009 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Veronika, tak to je dobre, ze virusy uz su vylucene...hadam to bude dobre :slight_smile:

bibka, nasmu Samovi uz o chvilu tiez bude treba pukacky, alebo lepsie povedane, budeme zapletat vrkoce :grinning: :grinning: :grinning:
6. júl 2009 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Livia...ta co setrite na kadernikovi, alebo chces mat s neho dievcatko???? :sweat_smile:
6. júl 2009 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý deň :slight_smile:

Ja som robila minulé leto višňový džem - vykôstkovala som, šupla do hrnca, kydla cukor a varila. Potom gelfix a hotofo :grinning:

Akurát nám kuriér doviezol autosedačku, tak sa vytešujeme, o chvíľu ju pôjdeme dať do auta.

Kočky a neviete kde majú lacné marhule, lebo chceme zavariť. :confused:
6. júl 2009 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ne, len mi je luto ostrihat a vyzera oela krajsie ako maugli nez ked je vysapany na kratko..to mne nelubi :sweat_smile: ja mu pristrihujem iba ofinku a zvysok len nechavam volne rast, sem tam upravim noznickami :grinning:
6. júl 2009 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
slavka, super :wink:
6. júl 2009 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
joj sme chceli ist von ale vonku prsi...

ja uz mam nervy z matejovho kakania... az mi je do placu..no nic idem prebalovat..

a katka je uzasna v tych plavkach a kludne si poziciame sponky...len neviem co by mm na to povedal..
6. júl 2009 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slavk...super.....takze mozme hodit stretko??? :grinning:

veronika, no...len prebaluj, aspon nemusis dolovat zo zadku trubickou ako ja..... :grinning: ....

tatik isiel pokocikovat a ja hnijem na konovi...no ale idem rychlo aspon troska porobit, nech nevyzeram ako lenivka.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. júl 2009 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Môžme hodiť stretko :slight_smile: Všetky čítate??? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ****S-T-R-E-T-K-O****
6. júl 2009 o 18:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
""""""""V-O S-T-V-R-T-O-K....... :grinning: :grinning:
6. júl 2009 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem za tipy idem skusit ale az zajtra uvidime ci z toho nieco bude :slight_smile:
my teraz na cicke ako vzdy
Veronika tak dufam ze to nic vazne nebude.
my zasa kakame na zlto ale casto a riedke asi je to z tych ceresni co som pojedla
:grinning:
6. júl 2009 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej vo stvrtok sa ide na trhy :wink:
kde je ten stanok s pivom???,, :sweat_smile:
6. júl 2009 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babenky... :slight_smile:
Hlasim sa zo Slovenska, sice sme došli v sobotu poobede, ale až teraz som si našla chvílku pozriet sa tu na vás...
Dnes príde moja mamka z Rakuska, takže zase nebudem mat vela času...ale ked sa pokazí počasie, tak sem určite skočím viac... :wink:
6. júl 2009 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby neviete mi poradiť či nieje v Spišskej niečo kde by mi opravili kočiar vlastne mi treba obšiť striešku z vnútra :frowning2: :frowning2: :frowning2:
6. júl 2009 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibka lepsie trubicku ako takto.. uz som fakt zufala...ked pojdeme dole na vahe tak neviem..
6. júl 2009 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
veronika...len nech vela pije , davaj mu aj castejsie mliecko- v mliecku to urcite nebude, skor nejaky bacil, alebo nieco take , ono to urcite polavi, len sa nesmie dehydrovat a hlavne, ze mu ta smecta chuti :wink:

no som zvedava na to stretko vo stvrtok :grinning:
6. júl 2009 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj kocky...nepotrebujete niekto cestovnu postielku? Nasi kupili pre Adamka, ale nechce v tom spat takze potom kupili klasicku drevenu a tato im doma zbytocne stoji
6. júl 2009 o 20:22  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekne dobre ranko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
veronika oj boze nic horsie ako chore babo :frowning2: :frowning2: :frowning2: a dnes ste spinkali ako?
Bibka ta katuska aka cajoska v plavkach :wink: :wink:
katka vitaj na Sk :grinning: :grinning: takze si prisla potrhovat :wink:
vcera som sla spinkat o 22h lebo nas Matus akosi zaspava dost neskoro 21.30h a okupany je uz o 20h :unamused: :unamused: :unamused:
7. júl 2009 o 07:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uz sme aj my hore.uz nam to zacina pomaly hustnut ale farba je stale rovnaka a aj vona... :frowning2: :frowning2: :frowning2:

matej praveze spinka v pohode. zobudil sa o pol druhej a potom o pol piatej..

a o ktorej bude vlastne to stretko.stanok je pri banickej skole
7. júl 2009 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko......

u nas uz pozehlene, odlozene veci, ciastocne upratane.....este podlahy a mame to....poobede dojde sestra s rodinou a psom, takze aj tak si myslim ze moja snaha bola na nic...ale aspon doobedu este v upratanom....

:grinning:

Katka este spinka.....vstala rano o 4.......a rozhodla sa, ze nam potrebuje nieco surne povedat, tak zacala taaak nahlas gagotat ze sme sa s nej rechtali.....zlata bola...ale tak vazne na nas pozerala....potom este zalomila, potom zase budicek, hlad a teraz zase spinka....

ups, uz nespinka......uz na mna gula ocka...

ev ka...nasa nechce ani v drevenej spat.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....
7. júl 2009 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
predpokladam ze poobede.... :wink: ...to stretko.... :grinning:

vcera sme boli vecer na stavbe...katku sme nechali s babkou....ale ja si raz na ten pocit nemozem zvyknut, ked ju niekde necham....si pripadam taka neuplna..... :confused: .......takze sme len pozreli, ci su okna cele a ci sa nikto nevlamal do stav. budy a domu a ficali sme s5....... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. júl 2009 o 08:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dobre ranko :slight_smile:

nas Samko sa nam dnes naordinoval do nasej postele, tak sme sa kus tlacili, hlavne, ze on je vyspaty do ruzova :grinning: ani neviem kedy a kuknem vedla seba a na kraji postele lezi nase dieta, som myslela, ze odpadnem...uplne na krajicku, ani si nedal namahu prejst cezomna do stredu, stacil mu krajcek...aj som ho v noci preniesla naspat do jeho postele do detskej, ale o hodinku bol uz opat pri nas, tak som to vzdala a spali sme spolu :sweat_smile: aspon si rano pospal pekne :slight_smile:

evka, dik, my nepotrebujeme, raz sme potrebovali cestovnu,ale kedze kupovat sme ju kvoli par vyletom nechceli, tak sme pouzili ohradku na spanie, aj tak nakoniec skoncil spolu s nami v posteli :grinning:
7. júl 2009 o 08:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
evka a zabudla som napisat, predvcerom som videla vasho Adamka, kocikovali babka s dedkom, asi isli s mesta okolo Lidlu a my sme sli do mesta ...tak sme sa minali, strasne zlatunky je bobcek, vysmiaty ako leco :dizzy_face:
7. júl 2009 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko

kukulik veru boli na prechadzke, si ho teraz uzivaju
7. júl 2009 o 08:24  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tak ty mas veget potom :grinning:
7. júl 2009 o 08:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
livi no ako sa to vezme, kedze chodia do roboty
7. júl 2009 o 08:28  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ale apon obcas, aj to sa rata :wink:
7. júl 2009 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to