Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
9. nov 2009

Slavka, my sme Katke kupili ten kocirik pod stromcek....

A BABY, vo stvrtok kto sa k nam pride pohrat?...pozyvam vsetke....zUZANKA....K TEBE DOJDEME VO STREDU MOZME??

zuzana612
9. nov 2009

jasne ze mozte v stredu, a my sa dosypeme vo stvrtok 😀

veronika1982
9. nov 2009

caute. pisem od sestry...u babky ostavame asi do konca tyzdna.. rano som pisala bibke ci nedojde na navstevu k nam ale ako citam tak nenasla mobil.. my sme boli doobedu v meste a matej nam zaspal o jednej a spal do stvrtej.. proste cerstvy vzduch je cerstvy.. ok takze tak vo stvrtok stretko u bibky??? kedze budem mimo netu tak dajte vediet...

slaviq81
9. nov 2009

Bibka a o koľkej cca? 😅 Prišla by som aj tu aj tam 😀

sophie1981
9. nov 2009

ok, tak dojdeme vo stredu....a potom kto chce vo stvrtok k nam dojt.....nech dojde...tehule, maminy, netehule.... 😉 ,,,,,,,niekedy po 10 budeme pripravene....len dajte vediet, kto co pije........nech sa nachystam.... 😉

rybecka
9. nov 2009

Cafte,
ja az teraz sa hlasim po vikedne
Matej neskutocne chori 39 teplota cely den ☹ k tomu vracanie 😢 a Ondrejko mal tiez ale ten zo zubka 🙄
takze toho tyz. som zasa doma s chorymi detmi je to o drzku 😝
mne stretko nehrozi ked mam maroda tak si uzite.
Zuzana skoda ze to nevyslo chcela som ta vidiet este pred porodom no co uz 😖
no idem davat obklady nemozem tu teplotu uz od stvrtej zbit dole bol uz aj vo sprche aj obklady a nic 🙄

anape
9. nov 2009

ahojte,

slavka az teraz citam, ze si dnes bola na gastro a vyzera to tak, ze zhruba v takom case, ked som tam bola aj ja s detvakami, ale my chodime vedla k Macejkovej... no v cakarni ku Kovalovej bolo tolko ludi, ze sme cakali len tak naboku a takmer hned nas nasa lekarka aj vzala dnu
co sa tyka toho ockovania, tak tiez som pocula vselijake hrozostrasne prognozy, no u nas to bol pravy opak, sestricka malu pichla, kym som ja s lekarkou rozpravala o petkovi a zistila som to len podla toho,ze viki zacala plakat a petko so solidarity s nou a zatial nam ani nestupla teplota, ani miesto vpichu nie je opuchnute a to som jej nedavala ziaden obklad... hadam to teraz nezarieknem 😕

tak dobru noc 😔

rybecka
10. nov 2009

Dobre ranko,
zienky mne Ondrejko vracal celu noc 😢 😢 aj rano dala som mu len tri lyzicky cajiku aj to vyvracal ☹
idem lebo palce je bledy ako stena boze co to sa deje tento tyz. ☹ ☹

zuzana612
10. nov 2009

Ahojte, mne Matusik este haja, ale ved aj bolo zase 10 hodin kym zaspal. Pocasie na nervy, potrebujem ist aspon do obchodu ale v tom dazdi prenasat Matusa nie je nic moc, hadam sa to trosku ukludni 😖

Janka, nech chalanom rychlo prejdu tie teploty a nevolnosti, dost mozne ze Ondrejko chytil nejaky virus od Matejka, tak to musis mat doma fakt veselo. Neviem preco sa na tie nase deti vsetko tak rychlo nalepi. Tak skore uzdravenie a dost mozne ze sem este raz pridem na tyzden, tak snad uz budete zdravi 😉

kukulik30
autor
10. nov 2009

ahojte...ajajaj, tolko chorych deticiek je naokolo...nech to co najskor prejde ☹ ,,janka , panecku mas co robit, a ked este aj vracia...chudacik, len aby sa nedehydroval.....

my sme tiez doma...zase na OCR, Samko od poslednej choroby neustale kaslal, tak mokro, tak sme sli v piatok k dr, kedze nic neustupovalo, a v pondelok k ORL lekarke, auz mame opat ATB, zapal dutin,nastastie bez teploty , ale do skolky som ho nechcela davat, kedze berie antibio,bude mat tym padom oslabenu imunitu, hned som sa ale zabazpecila a kupila v lekarni rovno aj probiotika, Nutrolin-B sirup 😒 ..bozinku, ako ja nemam rada ATB 😖

tak skore uzdravenie vsetkym detickam 🤐

a vy chystate stretko, tak si ho uzite 😵 , my uz sa teda asi tak skoro nestretneme 😔 no co uz 😒

anape
10. nov 2009

ahojte baby,
jani to je hrozne, drzim palce, nech vam to rychlo prejde a nech mas silu starat sa takto o dvoch malych pacientov 😉

ja mam tiez doma obe deticky, ale momentalne su chvalabohu zdrave, tak hadam to nejaky cas vydrzi, no ide mi na figu to pocasie, lebo deti chcu ist von a neda sa 😒

po vcerajsom ockovani sme nemali ziadnu reakciu, co nechapem, lebo stale sme reagovali zvysenou teplotou, akurat v noci viki dost zle spala, no ja to pripisujem skor zubkom, lebo sa jej tlacia stolicky

mozno by som zajtra nachvilu prisla aj ja, ale ja mam az dve deti, nevadilo by?

pekny den vam prajem 🙂

zuzana612
10. nov 2009

Vidim ze choroba zuri vsade 😖 Tak aj Samkovi prajeme skore uzdravenie.
Anka, kludne aj s 2 detickami, aspon bude mat s kym Matus saliet, kezde dievcata s nim moc saliet nechcu a hlavne tie mladsie nie 😀 On ma rad starsich chlapcov a hlavne takych zivych ako je on 😀

sophie1981
10. nov 2009

dobre ranko....my uz tiez ficime od siedmej rana...nastastie stale bez choroby...tuk-tuk.....mala tak strasne spala nadranom, celu ma dohryzla, potvora...od 2 do 5 bola 5x na cicke......nakoniec som to vyriesila az tym, ze som ju nechala spat na mne...tak sme spali este 2 hodky do 7.....ale citim sa ako po maratone..... 😝 ...ale pravdupovediac, vzdy lepsi moj maraton ako mala jannka..... 😕

antoniab
10. nov 2009

ahoj

pozeram ze zavladla chripka 😖 mamickam prajem vela sil a detickam rychle uzdravenie pre tie deti to musi byt este horsie ako prenas ☹

ale ked sa pozriem z okna tak to pocasie nieje moc napomocne 😠

my sa mame ok dnes nam vysadili infuzie a pomali zacneme znizovat lieky a ak vsetko bude ok lekar povedal ze nariadime kludovy rezim doma tak sa velmi tesim uz aby to bolo 🙂

sophie1981
10. nov 2009

no nic, katka nechce spat v postielke, startujeme kociar a ideme trosku von nech pospinka.....

mata, super ze sa to ustalilo...ti verim ako sa musis tesit domov..... 😉 ...len pozor na seba...a ako prietoky, zlepsili sa???

zuzanale
10. nov 2009

Ahojte tak aj ja sa hlásim po dlhšej dobe kiahne u Timky na ústupe už len kozmeticke vady ostali v podobe chrastičiek ale tie teploty prvé 4dni cez 39 boli des pupáky všade aj v puse ☹ 😝 no aspoň sme sa úplne odnaučili od cumla....

inak Laura zatiaľ nedostala takže čakám či vypuknú alebo nie takže karanténa u nás pretrváva 😒

ostatným detičkám skoré uzdravenie 😉 nech sa dlho netrápia

zuzana612
10. nov 2009

Baby, ja som akurat zistila ze poloha koncom panvovym je asi lepsia. Lebo toto moje druhe dieta ma prave tak koplo do rebier, ze som az vyskocila zo stolicky 😠 Matus sa len natahoval a kopal ma dole, ale toto co robi....

Antonia, super ze je uz lepsie, doma ta budu pekne obskakovat, uzi si to,lebo o chvilu budes obskakovat uz len ty 😀 Najblizsich 15 rokov 😉

Zuzi, bolo by dobre keby chytila kiahne aj Laura, nie? Aspon by to mali baby za sebou a bol by pokoj. Ja som chcela aby Matus mal kiahne predtym ako sa male narodi, kamoskine deti mali obe kiahne ale nechcela ma k nim pustit ked som tehotna 😀 Aj ked mne by to ublizit nemalo, kedze ja som kiahne mala.

No nic, idem sa obliect, teda prezliect druhe teplaky 😀 a ideme do toho obchodu, lebo uz doma nemame ani caj ktory momentalne pijeme na hektolitre, ani ziadne ovocie a zeleninu ktore aj tak okrem mna nik neje, a ja im tiez teraz moc neublizim, ale hadam kupim aspon banany na muffinky, aby som urobila zajtra Bibke radost 😉

antoniab
10. nov 2009

bibi ano vcera som bola na prehmat u primara lebo rano urobil vietor ze mi krcok kontrolovali len na primu a odvtedy nic tak si ma sam skontroloval bol uzavreti takze v poho a potom nas poslal este na utz a tam bolo vsetko tiez ok mala nam pribrala za tyzden v nemocke 100g tak uz mame 1300 tak sa tesime a na poradni potesime aj gyndaka chcel aby sme pripbrali na babatko iked sama neviem ako sa to robi hybaj tim nic nerobenim 😀 😀 😀

zuzka tak tak ale myslis ze len 15 rokov ja som pocitala ze dlhsie tak si optimista 😀 😀 inak moje dieta je hlavickou dole takze kopance dostatocne a to by som nepovedala ze to kope ani nie polkilove kura 😀 mi pride ze jak 5 kilove 😀 😀
inak pevne verim ze unas sa potvrdi pravidlo aktivne v brusku kludas vonku lebo v mudrich knizkach pisu ze momenalne dieta viac spi ako je v pohybe no na moje to iste neplati 😝

pata31
10. nov 2009

Ahojte...takze zajtra stretko u Zuzany okolo desiatej? no hadam sa aj ja dovalim, ak mozem 😵
Zuzi, mne mala tiez tlaci do rebier, ale nekope, len sa tak vypuci, ze mam problem sediet a ani dychat poriadne 😕 🙂

sophie1981
10. nov 2009

joooj, baby, si vychutnajte este to kopanie a pucenie.....bo ja som za tymplakala skoro mesiac......ze uz nekope.....terazked sa mi crevo prevali, len nostalgicky aspominam na zlate stare casy....aaaaaaaaale, pevne verim, ze coskoro budem opat kopana.... 😀

Mata, tak to mate peknu vahu........este bude aj min..3.5 kilova slecna s nej, ked bude tak priberat.... 😅 ...len oddychuj, ked ta pustia domov, pridem ta mrknut..... 😉

moje dieta dospava noc...este stale drichme v kociariku....a to som vonku mokla skoro 2 hodky..... 😝 ...teraz varim morcacinku pre madam, so zeleninkou.....a nam na obd sosovicovy privarok s vajcom.....a zaprazenu polievku, kedze dedo isiel na plucne a este sa nevratil, musim varit ja.... 😝

idem, pomiesat..... 😀

Zuzanka, muffinky, mnaaam, tak to urcite pridem..... 😀

zuzana612
10. nov 2009

tak my sme uz spat, Matus spapal morku so zeleninkou, samozrejme kupenu vo flaske zmixovanu na kasu, darebacik jeden maly. Bananiky kupene, takze muffinky budu. Sice sme trosku zmokli, ale nebolo to az take hrozne. Teraz idem dat Matusa spat skor ako mi perom popise vsetky steny 😖

Pata, hasne ze mozes prist, aspon sa zoznamime live, kedze budeme mat rovnako stare deticky, tak potom hadam pridete castejsie. Skoda ze Mata je v nemocnici, mohla prist aj ona. Len budem musiet vyhnat
Daniela ked sa vrati nieco urobit s chodnikom k nam, aby ste tam nezapadli po clenky do blata kedze uz 3 dni prsi 😀

Mata, ja pevne verim ze si deti vychovam tak, ze ked budu mat 15 tak budu doma varit, upratovat, prat, zehlit ako som to robila ja 😀 Nic to ze mam doma chlapov a mozno bude aj treti chlap, treba zacat s vychovou odmalicka 😉 Aneviem ake pravidla platia u vas, ale Matus bol divy v bruchu a teraz je to este min. 5x horsie 😀

pata31
10. nov 2009

Zuzi tak ok, dojdem 😵 ale pred vasim domom sa da zaparkovat? a pls posli mi tvoje cislo do IP, keby nieco...dik!

zuzana612
10. nov 2009

Pata, da sa zaparkovat na opacnej strane kusok pred nasim domom, je tam taka mensia plosinka asi pre 2, 3 auta. ALe verim ze o rok sa bude dat parkovat aj pred nasim domom 😀

pata31
10. nov 2009

aha, tak ok... 😵 tak uz sa tesim 🙂

zuzanale
10. nov 2009

Zuzi vitaj v klube okopávaných matiek 😀 a tie kiahne no bolo by lepšie keby Laura dostala ale zas sa toho obávam keď som videla aký priebeh to malo u Timky som nadávala že na všetko možné očkujú tak by mohli aj na toto 😠 a v tehu by som aj ja bola opatrná ale ak predsa chceš tak dojdi 😉 možno sa ešte nalepia 😅

zuzanale
10. nov 2009

Aha čo mi poslala švagriná ale pozerám že info už beží aj tu na koňovi medzi reklamami ......takže ak Laura nedostane do 15teho mesiaca tak rozhodne dávam zaočkovať......

http://www.ovciekiahne.sk/

a aby som nezabudla Zuzi píšu tam že kiahne sú max nebezpečné pre tehu takže pozor tvoja kamoška mala pravdu

anape
10. nov 2009

panabeka tak vela deticiek ma zdravotne problemy ☹ , drzte sa baby a vela sil 😉

zuzka z levoce ja uz viem dost dlho, ze sa da zaockovat aj proti ovcim kiahnam, no hoci som to zo zaciatku aj zvazovala, potom som sa rozhodla deti nezaockovat, lebo mi to pride take umele, ze nakoniec bude proti vsetkemu ockovanie a clovek bude ako chodiaca chemia a vlastna imunita bude v keli... momentalne ale zvazujem ockovanie proti zltacke, lebo aj v dedine odkial pochadzam, tak to cigosi mali a ked som si precitala, ze to by deti museli lezat v nemocke cca 3tyzdne sami, tak mi az prislo zle, lebo si to neviem predstavit 😒

zuzka z huty 🙂 uvidim, zajtra rano sa rozhodnem ci prideme, aj podla nalady deti, inak moj petko je v poslednej dobe dost divoky, tak aj preto mam zabrany prist 😉 , no na druhej strane mozno by bol kludny aspon zo zaciatku, ked by bol v novom prostredi a videl mi naraz viac novych tvari 😅

zuzana612
10. nov 2009

Zuzi, ja som myslela ze ked som kiahne mala, tak ich dostat uz nemozem a tym padom by to nemalo vadit, ale radsej si dam teda pozor.

Matusko este haja, ja som konecne umyla podlahu aj dole v chodbe lebo tam sa mi moc upratovat nechce kedze vsetko este nie je dokoncene, ale raz za cas treba 😖 Teraz som si dala varit kapustnicu lebo mi ostala kysla kapusta od nedele, tak ju dam Danielovi do mraznicky a este urobim jablkovu zemlovku kedze mi ostalo vela rozkov 😀 Skoda len ze ja to nemam rada 😝

Tak kto sa teda hlasi na zajtra? Ratam ze zatial Bibka, Slavka, Pata a Anka,kto chce sa moze este pridat. ALe mozte prist aj neohlasene, miesta mame dost 😉

zuzana612
10. nov 2009

Anka, ziadne stresy, pre nasho Matusa plati ze cim divsie dieta tym lepsie 😀 Najradsej ma svojho bratranca Simonka, lebo ten je podobne ako Matus ako z divych vajec. A ak ma nahodou Matusko dobry den ze nevystraja, tak hned ako niekto k nam pride sa zacne predvadzat a saliet. A podla Bibkinych slov Katuska bude asi taka ista ako nasi chlapi 😀 Tak sa aspon nieco priuci 😉

zuzanale
10. nov 2009

Anička ja som prišla na to že sa dá očkovať až teraz a ani by ma to nejak nenapadlo ale keby si videla Timku 4 dni teplota cez 39 po nurofene ledva klesla na 37,8 a pupáky všade na puse čo okrem pitia ani jesť nechcela,tele vo vlasoch na WCko tiež nechcela lebo aj tam komplet samí pupák a tvár celá opuchnutá ☹ a chuďa aj schudla a nič iné len si opakovala oni zmiznu ....takže to nieje len o imunite

Zuzi že vraj tebe nič ale vírus ide krvou k malému a to s tým nevie bojovať tiež som nevedela že je to takto.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre