"Staré Júnovky"07 IV.

allisia
20. jún 2009

Takze poslucham a zakladam 😉 😀

bubble777
24. feb 2010

Dobré ránko.... 😉 hmmm, tak som chcela večer napísať, ale muž ma nahovoril na film, tak sme pozerali....a ja že čo ma sem tak ťahá a to sstefi na mňa tak upenlivo myslela 😀 😀 😀

Vidím, že je tu dosť maródov, tak teda všetkým prajem skoré uzdravenia...to na nervy je s tými chorobami...my sme trčali doma asi 2 týždne, lebo najprv bola Emka prechladená od spodu, a potom sme obe boli choré a ja som brala atb...vlastne len včera som dobrala posl.dávku, tak už sa aj teším, že niekam vypadneme, lebo už ponorkovú chorobu chytám.....

...čo sa týka škôlky, tak my sme...teda Emka je úspešne zapísaná....dokonca ju bude mať naša susedka, takže sa aj celkom teším....ale tiež sme boli skôr sa zapísať a dr. nám už dala rovno aj prihlášku a prehlásenia, že zápis je vo feb., tak nech nechodím 2 - krát tak už to teda máme.....a včera mi suseda vravela, že už je nad počet detí...tak je fajn, že sme šli skôr........a mám škôlku hneď za blokom 🙂

....Emka tiež vie byť riadny čertisko....ale sa mi zdá, že to najväčšie trucovanie máme za sebou (klop-klop), ale jasne, že sa vymkne z normálu a je to hrúza des, ale potom vie byť taká úžasne dobručká a zlatá, že sa človek na ňu nevie hnevať...a tiež tie sľuby, mamka pusku, ja už budem dobrá atď atď...to poznáme..... 😝 😀

ináč klebetnica to netaká je....niekedy normálne žasnem, čo nám rozpráva...jak taký malý dospelák.....

zoja
24. feb 2010

k obliekaniu on sa vie akurat tak vyzliect z teplakov stiahnut ponožky, ostatné nehrozí - mamika ujob to, tešila som sa ako fajn zvlada byť bez plienky aspon cez den a asi pred troma dnami sa prvý krát pocikal a ked zistil, ze sa nestalo nič strasne tak sa nadrzovku počuráva stále a ešte mi dojde povedať - pod tu som cikau, jedenie sa trošku popravilo klop klop , ale ked je sám tak mu stačia dve-tri lyžičky a je hotovo, takze ho radšej krmim ja lebo to viem, že to zje všetko, no proste horor... tak trocha som sa vykecala a je mi lepšie 😎

bubble777
24. feb 2010

zoja, Emka sa tiež vie len povyzliekať, ale obliecť to nie...via síce dať ponožky, gaťky a tak, ale to povie, ja neviem a hotovo....a čo sa týka farieb, tak keď sa jej opýtam aká to je, tak buď beží po pastelky a na pastelkách ukáže presne takú farbu na akú sa pýtam, alebo povie : "no povedz ty aká je..."

bubaczik
24. feb 2010

čafte... 🙂

no moj maly na všetko ,že modre 😀 aj červena je modra 😀 ale ked sa sustredi,a mame nejake farebne kocky,tak ked sa ho opytam,kde je biela a pod,tak ukaže,sem tam pokus omyl,ale podla mna on asi nevie ešte tie farby povedať,iba modlee 😕
moj sa vobec nevie obliekať,vyzliect vie len ponožky..
dnes o polnoci sa normalne sam hral v izbe s kockami 😕 ,po tme,došiel za nami do postele,že tato tato hapajooo..akože mu kocky spadli,tak muž šiel s nim postaviť vežu a zalahol s nim..tak som mala postel pre seba 😀
mne včera konečne vyskočil pupek 😵 ,už nemam lavor...
konečne doba ladova v trnave skončila,tak konečne vidno aj slnko 😵

sjuzi
24. feb 2010

Dobrý dníček, ale ste tu dačo aj popísali, no aspoň mám čo čítať ku káve, neni možné 😅 😕 😵

sjuzi
24. feb 2010

My sme sa aktuálne naučili všetky značky áut, tak teraz, keď chodíme po vonku, tak si sám dáva otázky a aj si sám odpovedá, asi takto: Čo je toto auto? Citojen!!! alebo fovagen!!! pežot, jenot... 😀 😀 😀 No podarený je 😀

sjuzi
24. feb 2010

Jeeej, Ivka, som rada, že si sa ozvala... To verím, aj mne bolo prvé roky v TT tak otupno, žiadni poriadni známi, z roboty som chodila večer, nikam sa mi nechcelo a dnes je to oveľa lepšie. Aj tým, že mám dieťa, tak som vďaka nemu veľa nových kamošiek spoznala... a aj ako chodievam cvičiť... takže odporúčam... a závidím ti tú pracovnú dobu... to ja potom napíšem v septembri, ako som dopadla... 😝 😝

sjuzi
24. feb 2010

Zuzke želám pevné nervy, rýchlo sa vylieč a neklesaj na mysli, veď bc. máš na dosah, snáď to teraz nezabalíš!!! Držím palce, viem, že to je hlavne únavou, chorobou... Drahá, neboj, jak bude už jar, tak určite sa i u teba nájde nová energy. VYDRŽ!!! Veď aj my ti tu držíme palce...

sjuzi
24. feb 2010

A závidím Megi tú škôlku, ja idem v pondelok do 3!!! Len neviem, ktorou začnem prvou... 😒 😝

sjuzi
24. feb 2010

U nás ten vzdor tiež ešte pretrváva, ale bolo už aj horšie si myslím... Sme uzavreli s Miškom dohodu, že sa nebudeme biť... lebo to aj tak na neho nemá žiaden efekt, akurát, že potom bije nás a ostatné deti... 😖 a v danom momente to absolútne na neho nezaberalo...
Najlepšie sú pre neho tresty (keďže už viac chápe, že ak nebude poslúchať, tak nasleduje trest) ako schovať vláčiky, vypnúť telku... žiadne sladkosti... v obchode mu nič nekúpim... a tak pod...
Ale najviac neposlúcha, keď je unudený, otrávený, čo dúfam, bude príchodzou jarou už rarita a budeme viacej vonku.

Aj dnes sme boli dlho na motorke vonku, tak sa z toho hrozne tešil 😉

Nuž, som tak optimisticky naladená... jak to slnko vyšlo... 😵 😀 😀 😀

bubaczik
25. feb 2010

čusky bosorky 😀

ja sa taak tešim,slnko pekne svieti,človeku sa konečne aj niečo chce robiť 😀 boli sme v tescu,kupili narcisky a tulipky,tak sme si doniesli jar domov...a idem variť knedlo vepro zelo,a idem upratovať...normalne sa až tešim,tri dni som bola ko,tak mam energiu teraz až až 😎

sjuzi
25. feb 2010

Nejako mi sem nešlo prihlásiť... konisko blbne, ale celkom ho chápem... šak je tak parádne vonku... asi chcel všetky maniačky poslať von... 😀 😀 😀

sjuzi
25. feb 2010

Zajtra idem do Blavy, idem si do roboty po potvrdenie a v sobotu pôjdem na nákupy do Rakúska, nepridáte sa niekto??? 😉

lilyk
25. feb 2010

ahojte 😉
ja nejak nema teraz chut pisat, som total vycerpana, stale mam plny nos, Tomino sa nam v noci dovrackal asi so soplov, chcela som ist k dr ale rano spal dost dlho a ziaden kasel tak som to posunula na zajtra,resp po dnesnej noci uvidim 😝
Boli sme aj vonku, Tomino isiel zotrcacne bud jednou stranou alebo druhou a samoska rovno do kanala, bahna a o prezerani spakov a vrchnakov ani nehovorim,vsetko mi doniesol ukazat 😀
no troska ma chyta optimizmus ked vidim slniecko 🙂
Alli ako sa mate? dufam ze len nestihas a inak vsetko oki?...napis 😉

sstefi
25. feb 2010

brý večer 🙂 brú noc 😀

bubaczik
26. feb 2010

čafte..ja od rana na ihlach,už o 9 hod mi mala dojst navšteva,a aha,kolko hodin a oni nikde 😠
aj to mi len sms došla večer,že dojdu.pri mojom zaobchadzani s mobilom,sa aj čudujem,že som si tam niečo v noci našla 😅
na danka už začinaju vplyvať reklamy,už mi kriči zas že chce pizzu 😀 mamaaaaa pituuuu ceee ganko 😀 ked mu miša povie škaredo,že dano,tak on povie,ja ne Dano,ja maly ganko 😀 😵 Dano povie,ale Danko nevie 😕
jaaj idem niečo robiť,bo som nervozna..ja neviem,ak poviem o 9,tak o 9..ne o 14 😠

lilyk
26. feb 2010

ja maly ganko 😀 😵 😵 zlatunkyyyyy....len sa nedaj! 😀

andy.a
26. feb 2010

čaf,čaf,čaf 😎 😎 😎

tak u nás už maródi všetci,on má asi lepšiu imunitu z fajčenia tých 60 cig.denne 🙄 🙄 🙄
malá teplotuje,chytila to od strašieho,čo sa dalo čakať 😖
malý už bez zvýš.TT,len soplí a kašle 😕
ja asi zvýšená tepl.,ani sa mi nechce merať,mám poruke len rektálnu rýchlobežku 😀 😀 😀 😝 😝 😝 a hrdlo ma bolí,kašlem...dala som si v rob.pichnúť kaciovku 😝 😝 😝

Bubi,tak reklamy 😀 😀 😀 krpatá pozná všetky,aj značky áut vie z reklám,aj ich vie vonku identifikovať..to ja nemám ani šajnu 😝 😝 😝
a keď sa jej pýtam,aká je to reklama,či na Silan..."nie,to je Woolite"....
no,ale reklamami na jedlo žiaľ ovplyvnená nie je 😒 ☹ 😖
s jedením je to stále bieda,sama sa neberie 😕 😕 😝 😝 😝 asi si ešte počkám ako pri malom do tých 4 rokov 😕 😕 😕 🙄 🙄 🙄

lilyk
26. feb 2010

rychlobezku 😀 jaj sa mi rehoce, prave som si strekla do nosa Otrivin, tak sa mi ulavilo 😀 ja Majkovi este stale davam Nasivin, tak 2,3 krat za den zaklasle, nastastie uz nie cez noc, a s Tominom som nakoniec nesla k lekarke,dnesna noc celkom fajn,akurat zacinam mat problem, uz nechce o 4 rano mlieko ale zobudi sa a do positleky naspat nechce,a som zvedava teda co sa bude diat....dufam ze nebudeme od 4 hore 😨
u nas sa smeje Maju na reklame ani neviem aka to je, ide do pred 8-mou ked ide spat,na konci teta povie "Jeeho puky" a Maju ma z toho veeelku radost 😀
Andy drzte sa 😢 😉

lilyk
26. feb 2010

ozaj zabudla som spomenut prvy krat som kupila kalciovy sirup,davala som Majkovi 3 lyzicky denne a mam pocit ze ten kasel zmizol vdaka nemu 😝

andy.a
26. feb 2010

Lily,ale ten sirup je hnusný 🙄 🙄 🙄
to by som možno ešte tak do malého dostala,kebyže mu to zmiešam s Peritololmalebo Cebionom multi,ale do malej mám problém dostať lieky,aj keď je zdravá...užíva totiž stále nejaké vitamíny a pod...kde sú tie časy,keď si pýtala"mami,pjosím si lieciky" 😕 😕 😝 😝

dúfam,že cez víkend sa to malej nezhorší...dnes mala v podstate len tú tepl.37,5-38 a s tým ísť k Dr...aby zasa nefrflala,lebo v pond.tam mama bola s malým,ten práve dobral ATB,aj to mu vydržali 4 dni/mali vydržať 5/,lebo včera vyvrátil komplet raňajky-.jogurt aj s liekmi 😝 😝 😕 😕 🙄 🙄

my sme dnes mali tiež zlú noc,lebo o pol jednej malá mala vyše 38,dávala som jej čípok ,potom som dlho nemohla zaspať a vstávala som 5:20 😝 😝 😝

ešte že je piatok 😀 😀 😀 😝 😝 😝

tak sa Lilykovci aj ostatní maródi držte,ja idem maken sie 😝 😝 😝

zoja
26. feb 2010

aj sa bojim sem napisat ked tolko chorob zas okolo , vyliečte sa 😵

lily s tym calc.sirupom, ale opatrne, zaťažuje veľmi obličky tak neprehaňaj 😉 malemu ho zakazala davať práve kvôli tomu

no sju skusili sme trestanie formou trestu a asi to fakt zabera, len on je prefikaný, napr. večer povedala som , ze vypneme rozpravku cd ak vylezie z izby a ta mala potvora si lahla na prah dverí a ked som sa ho pytala, že čo to ma znamenať, že bude trest, tak mi drzo povie - mamika ved ja šom v ižbe nevydíš nemam nožičky na chodbe a fakt trčala mu len predna časť tela a to mi ešte predtým ako som mu oznamila aký trest bude mať povedal - hm počkaj rozmyšium si, ruky zopol na hrudi a tuho sa zamyslel 😠 - moje nervy čo som to porodila

zuzidr
26. feb 2010

ahojte,ja som prišla z roboty a už točím práčku 😀 nahádzala som veci do pekárničky a už rozvoniava perníček so škoricou 😀

idem poupratovať,aby som sa cez víkend mohla venovať škole poriadne 😀

my sme už škôlkari,tak zápis neriešime,ale tak to letí že čoskoro budeme rozmýšlať nad zápisom do školy 😅

konečne začínalo byť počko podla mojich predstáv - okolo 15stupnov a slniečko,a už zase prší 😠

MM chodil celý týžden z roboty po 22hej,dúfam,že si ho aspom cez víkend užijeme 😀 😀 😀

Emili ako môže zdravý chlap vyše po roka nerobiť 😠 😠 😠

zoja tiež mám doma fylozofku nevieme kde sa to v nej bere,ústa sa jej nezavrú 😀 😀 😀 a také hlášky 😅

zoja
26. feb 2010

no super zuzi ze si spomenula tu tvoju pekaren 😲 , bo ja na radiatore uz vyse dvoch hodin susim nakysnute cesto na buchty č. 2 úplne som na to zabudla, tak som zvedava co zas za ozembuchy upecem, tentokrat z polovicnej davky nech mi neni luto ak by sa nepodarili a pojdu do kosa

lilyk
26. feb 2010

Zoji dik, to som nevedela, ja som to kupila prvy krat 😉
ozembuchy 😀 no teda Kubko je pekne vychcanyyyy 😀 😀
Andy skusala som ten sirup je priam nechutnyyyy 😀 ale ja vzdy Majkovi poviem rychle zapi cajickom a on rychlo zapje cajickom 😀 raz si ho totiz isiel vyberat z pusy, skrabal si jazyk 😀 tak som mu povedala rychle zapit a uz nebude na jazyku 😝
ja nevarim nepecem, kupila som rozky a MM tiez 😀

zoja
26. feb 2010

no napodiv sa vydarili a v najhorsom aspon dzem z nich povyjedajú , ja za chvilu idem na babsku jazdu, moj drahý išiel hrať karty , tak mladá má službu 😉 , bude to mať vesele lebo dnes zobrala malého o pol stvrtej na otočku autobusom do petržky - to bolo radosti - a mladý pánko jej po ceste spat zaspal tak ho chúda moje vliekla na rukách domov v baťurkach s kabelečkou cez plece, herečka došla s rukami vyťahanými jak opica a kubko ešte stále spí no do rána mu to iste nevydrží. len pevne verím, že jej nebude vrešťať a nebudem mať skrátenú vychádzku 😀

allisia
autor
26. feb 2010

Dobrý večer sa praje 😅
ja len hlasim ze sme relativne v pohode, snazim sa pisat bakalarku tak obmedzujem nepotrebne cinnosti. Mala je zdrava, prihlasku sme do skolky aj my zaniesli a uvidime o bude. Skolku mame cez cestu tak by bolo super kebyze ju zoberu lebo doma sa mi strasne nudi. No a mame posledny tyzden a pol priserne noci lebo Oliverko nevie zaspat, len jaci a zuri ako zmyslov zbaveny a neda sa nicim utisit, proste zachvat prehrmi po hodine a vycerpany zaspi a ja neviem kvoli comu tak vyvadza. a v noc sa budi a neupokoji sa az kym mu neda prso do pusy 😖 takze to mam uplne super.
toz v skratke u nas, posnazim sa chodit castejsie 😅
dobru noc a drzte palce hokejistom 😀

bubulik
27. feb 2010

Caute kockosky,
tak konecne mam trochu casu na Vas a pozeram, ze uz je cas dat detom obed, tak sa posnazim poobede prist, ak mi to deti dovolia. Sme doma sami. Tak papa a dobru chut.

sjuzi
27. feb 2010

Ahojte, ja som u nasich, doma mi mm zapaja tu umyvacku, tak sme sli s Miskom hed, nech nerusime... 😉
Bola som v Rakusku, nakupila pracie gely, avivaze a prachy celej familii 😀, Miskovi v Kiku taku jarnu vestu frajersku a sebe taku kozenkovu bundicku... A inak pohoda... Teraz si tu sedim pri kavicke a kolaciku, co mi mamka napiekla... 😵

sjuzi
27. feb 2010

Allli, som rada, ze si sa ohlasila... Drzim palce, nech sa ta bakalarka vydari {aj Zuzke samozrejme} 😉
a pozraaaaaaam, sak Olinko uz bude mat o chvilku 1 rocik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WOW, jak to ubehlo 😕 😕 😲 😀 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre