Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

chruminka
16. okt 2010

@mayka ano na veceru maju stale bebu ale zahustujem a ochucujem ju kasou ,lebo alexia uz cistu bebu vecer nechcela.Ale oni mi vypiju 260ml tej bebo-kase a potom prespia do rana a rano opät 230ml Beby ale cistej bez kase.
Ale oni vela jedia cez den,tolko asi ani ja nepojem co oni.Na ranajky tu spominanu bebu popr. este kusok chlebika s masielkom,alebo kinder pomazankou najnovsie vyjedaju moje oprazene toasty.
Potom desiatu vynechavame len ak sme vonku tak papaju somarinky napr.chrumky 😀 alebo ked sme doma a ja si zoberiem dake ovocie tak si odomna zobnu.
A obed to mi spraskaju taky plny velky tanierisko,zeleninky priloha a masko,alebo rybka,alebo daky privarok s vajickom.
inac som im zacala davat uz aj nase polievky napr.paradajkovu tu spraskali len taky fukot a kremovu brokolicovu,normalne som to dochutila trosku sice menej soli,ale inac vsetky koreniny co tam maju byt, ale uz aj im davam do jedla stipku soli a trosku dochucujem aj ich jedlo.
Ja som od cca 11 mes. zacala postupne pridavat veci co sa mozu od roka:paradajky,bazalka,cele vajicko aj s bielkom....
Pribinacik alebo citrusy som este nedavala,ale vlastne vyzivku s pomarancom uz mali a nic aj jahodovu.Ale chcem kupit uz aj pomarance a mandarinky a skusime.Vsetko postupne ked sa nevyhadzu tak ok.Ak ano tak to na nejaky cas stopneme.
No a na olovrant papaju bud jogurty ale uz ochutene vsetky druhy okrem cokoladovych,alebo ovocie cerstve alebo vyzivky a dakedy aj kasu.
Potom vonku mi pojedaju jedno cez druhe,teraz chodime do parku za detickami a tam jedia co pride a co vidia jest druhe deti takze sa velmi cudujem ze mi este vecer 260ml.Bebo-kase vypiju a dakedy ked stihame a vecerame tak jedia s nami este chlebik,roztek alebo chrumky,ryzove chlebiky....
Ano lucinu uz mozu dnes sme papali pred vecerou prvy krat a veeelmi chutil chlebik s lucinou mnam.
Takze mi nejak tak dufam,ze som to napisala zrozumitelne,lebo dakedy ked si to potom sama pre seba citam tak dovi a dopo nema to ani hlavu ani pätu.

mayka
autor
16. okt 2010

@chruminka a to ako zarabas tu bebokasu? To ma nenapadlo davat kasu do flase. My ju jeme lyzickou .
aj Teri tiez je taky maly kontajnerik. 😀 Chuti jej. Tiez si myslim ze uz viac menej mozu vsetko papat.
ochutene jogurty som jej este nedala cely zjest ale z mojho som jej davala. A vcera dnes som jej dala prvykrat horzsno papat. Strasne jej chuti ale ma trosku cervenu ritku a vyrazky sa jej na nej vyhadzali zo zaparenin .Tak asi z toho horzna alebo z malin co vcera pojedla.
Ozsj vdak vy uz budete mat rocik, Uz chystas oslavu? 😀 Tortu budes piect ty?

chruminka
16. okt 2010

@mayka hrozno sme papali uz cez leto a v pohode ale bez supky a kostok len duzinu.
No ja som zacala s kasou od 4 mes. takze najprv bola riedka do flase a teraz to robim tak ze na olovrant ked maju tak ju robim normalne do tanierika hustu a vecer zarobim bebu napr.210ml vody a namiesto 7 odmeriek Beby dam len 5 odmeriek a pridam tri odmerky kase,je to stale riedke ale hustejsie a ochutene 😀
Oslava bude az koncom mesiaca,koli mm lebo on kazdu druhu sobotu robi.ale nerobime velku party len malu rodinnu oslavu, babky a dedkovia moj brat s frajerkou teta s ujom a mozno moja starka,ale nechce prist koli tomu ze je akoze vsetkych svätych,ale som na nu nahnevana,lebo po prve my robime oslavu 30.10. a vsetkych svätych je az o dva dni 1.11.
Tak ak chce moze ist kludne v nedelu domov a po druhe neviem co je jej prednejsie mrtvy ktorych hrob moze navstivit hoci kedy alebo jej prve dve pravnucky ktore maju svoj prvy rocik len raz v zivote!!Som z toho smutna a sklamana mam ju rada ale tieto jej divne uchylky co sa hrobov tyka nepochopim,ona ma hrob cistejsi ako ja nas byt.No nic.
Torticky davame piect jednej pani dve take malinke kilove kazdej jednu a ja im chcem urobit este nepecenu s piskotkami ovocim a skusila by som z tych zvolenskych jogurtov,tak uvidime.
Nakoniec sme sa rozhodli ze im kupime sanky vsak sa hadam dakedy zidu,uz sme aj ansli take maxi sanky ze 125cm tak hadam sa na ne zmestia aj s dvoma operadlami.
A vy co chystate?Ci este je skoro?Budes piect alebo objednas?A darcek?

henika30
17. okt 2010

@slniecko01 Dakujem za privítanie,aj za dobrrú radu 😉 😉 😉 😉
Už je to ovela lepšie!Dúfam že sa to nebude zhoršovat! 😉 😉 😉 😉

mayka
autor
17. okt 2010

@chruminka , no teda tak to je sila s tou tvojou babkou. Ale tak snad si to rozmysli. Ale tiez by ma to mrzelo. Vsak treba byt so zivymi a na cintorin moze ist ozaj kedykolvek.
Mne tiz nejako viac zalezi na oslave prvych narodenin. Uz druhe nebudeme tak prezivat ani s tortou. &Spravim doma sama. len ja som nemehlo na taketo veci. 😀 a kamoska mi poradila jednu babu z SC co pecie neskutocne torty. Tak prvu torticku by som pre nu chcela pekny. Uz som jej poslala maila tak snad sa ozve.
aha ma aj stranku http://www.torticky-od-monicky.okamzite.eu/
Ale my tiez nerobime velku party, iba svokru volame a svagrovcov. Moji rodicia neziju tak je nas aj pomenej tym padom. ☹

No a darcek . Ja uz som jej objednala odrazadlo od smoby aj sakura ho ma nafotene na fb. Ale neviemci jej ho nedam az pod stromcek lebo este nechodi a vcera jej kamoska doniesla po malom take odrazadlo a tlacitko v jednom po synovi. A kedze uz sa s tymi hrkalkami nehra tak musime obnovit hracky tak urcite nejake hracky pokupime. Kokoooos ale ze ake drahe su vsetky. 😝
Uz mam pre nu takeho hopsacieho konika tak toho jej dam k narodkam a kupim este babiku.

henika30
17. okt 2010

@mayka Ahoj!Dakujem ti!chvála bohu horúčku nemám,ale ešte kašlem,ale je to už ovela lepšie!

A ešte jadna otázočka pre vás tehotné maminky,kedy ste cítili poprvé tie pohyby,Ja som v 16tt+5 ale zatial ešte nič necítim! 😉 😉

mayka
autor
17. okt 2010

@henika30 ja som citils v takom 16 tt. 🙂 😵 Ale niektore bsby aj okolo 20 tt. Neboj ono to pride to steklenie. A super ze sa ti ten kasel zlepsuje. Drzim palce nech sa citis fit v tehu. a uzivaj si to lebo strasne ti to rychlo ubehne do porodu. Tedaaz na ten posledny mesiac. 😀 😀 😀 😀 A potom ked sa mimi narodi tak ani nebudes evidovat ci je pondelok alebo piatok. 😀

henika30
17. okt 2010

@mayka Dakujem 🙂 🙂 🙂 Ja už ledva čakám kedy to bábo bude vonku,lebo vtedy len budem kludná 😉 Lebo človek číta všeliaké vecy že samovolný potrat,že plod sa nevivíjal dalej a takéto sprostosti 😒 😒 😒
Ja zatial mám všetko ok,a dúfam že aj bude všetko prebiehat fajn 🙂 🙂 🙂 🙂

chruminka
17. okt 2010

@henika30 vitaj medzi nami ja som bola tiez chora na zaciatku tehu a brala som homeopatika a ten sirup hedelix od kasla to mozu aj tehotne aj dojciace aj novoredenci aj vsetci.
Nos som mala zapchaty skoro stale,ale ked som porodila preslo to.
Ja som citila prve steklenie az okolo 18tt a to tam boli dve 😀
@mayka ma krasne torticky,ja som zvedava ake budu tie nase dufam,ze pekne aj dobre.
Tiez si myslim ze prva oslava je pre rodicov hlavne maminky taka najdolezitejsia ze tie nase babatecka su uz velke slecny,boze az zimomravky mam vsak za tri dni mame rok!!
Detickam je to este uplne jedno ci budu mat oslavu ci nie.
A tiez nebudem robit daku velku party,ale krasne torticky musia byt a sviecky a tak.
A hracky nekupujeme,lebo ich mame vela a stale daco niekto donesie bud pozicat alebo aj dnes doniesla svokra drevene klasicke kocky este po mm 😅 ,tak maju zasa daco nove a im to staci sa cele doobedia prehrali s kockami.

och
17. okt 2010

@henika30 mam pre teba zlu spravu, porodom babatka sa neukludnis, 😝 to bude este horsie 😅 osobne som prve noci sedela v hysterickom placi, ze mala niak divne dycha, ze urcite ochorie.... to robili aj hormony a vsetko okolo, budes chciet aby bola naspat v bruchu, bo to je najbezpecnejsie miesto na sveta pre miminko 😀 😀 😀 ma tam spravnu teplotu aj dostatok jedla 😉 tichucko makkucko a pocuje ten najkrajsi zvuk na svete a to tlkot tvojho srdiecka 😉 😀 😀 pohyby som ja citila dost neskoro tusim okolo 20 tt aj to bolo len take ako rybicka v sacku 😀

baby neblbnite, to moje dieta nechce nic hryzt, ja mozem len snivat, zeby si odkusla z keksika, respektive vcera to spravila a hned sa aj povracala 😝 😀 ach jo, ale uz zacina chapat princim pitia cajika aj si par krat postiahne 😀 inak dala som jej baban cerstvy a moje to ste mali vidiet ten ksicht uz ako to zacitila pod nosom na lyzicke 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ako keby som jej davala nieco este horsie ako h----o z nutrie 😀 😀 😀

henika30
17. okt 2010

@chruminka Dakujm ti za radu!A na ten upchatý nos si čo brala,ja používm nasivin,dúfam že to mížem! 😒 😒 😒 Tu som to na internete čítala že to sa móže užívat

henika30
17. okt 2010

@och máš pravdu,lebo aj ja sa budem bát či dícha normálne 😉 😉 😉
Dakujem vám za dobré rady!A tá glukóza sa kedy pije?

slniecko01
17. okt 2010

@henika30 aj ja som si dávala nasivn plus, te jediný pomáhal 🙂

@och ani naša Nelka nechcela papať banán, ale svokra ju naučila, tak jej teraz dávam. Dnes sprášila 5 pišótiek, tie jej veľmi chutia. A jedli sme aj hrozno. Žltok nepapá vôbec, ale šunečku to hej 😀
@mayka tak ste to mali doma pestré. Teri je nanormálna a ešte dodatočne všetko naj 😀 , ja som zabudla 😒

katarinka77
17. okt 2010

@och - ďakujem za tie infošky o plávaní, vyzerá to super, trochu si aj pamätám, ako si mi o tom rozprávala. Na koľkých kurzoch ste boli dokopy? Koľko odporúčajú? Neviem, či jeden niečo prinesie, ale platiť 3-4-5 je trochu dosť 😒 .
Tak Rebeke nechutil banán 😀? Možno by si dala radšej knedlo, vepřo 😀 😀.
@henika30 - myslím, že sa nemusíš báť, to najkritickejšie obdobie už mám za sebou, organogenéza je do 12tt, takže by sa nič nemalo stať. Sú aj veľmi účinné prírodné lieky, ako Ti aj baby napísali. Tie bábätku celkom určite neuškodia. Dúfam, že si minimálne PN a oddychuješ 😉 ! Pohyby cítia prvorodičky až okolo 20tt, viacrodičky v 16tt. Ja som cítila na začiatku 18tt.
@mayka - presne ako hovoríš 😀 , piatok, sviatok - úplne jedno 😀 😀
ako ste oslávili meninky? O chvíľu už aj rôčik oslávite 😉 !

mayka
autor
18. okt 2010

cafte, dieta mi momentalne tancuje tak mam chvilu cas. 😀 Boze sa na nej idem urehotat nad tymi varechovymi pohybmi.
@slniecko01 dodatocne dakujem.

@katarinka77 v podstate sme ani meniny neoslavovali. Ale darceky dostala. To je najdolezitejsie. 😀 Tak mi teraz vyhrava na nervy lebo vsetky su hudobne tak to strieda.
Ozaj ako Michalka, Rastie ako z vody vsak? Boze vsak si nedavon rodila. Vlastne vswtky sme nedavno rodili. 😅

@katarinka aj my sme chodili na 1Q kurz na plavanie. Jeden je podla mna malo. Ale tiez som to vzdala lebo akoze 130 e mesacne na to davat sa mi zda byt vela. A nemyslim si ze to je zivotu nevyhnutne. Netvrdim ze to je zle ale dost m to pride ako biznis na detoch zasa. Akurat vcera sme sa bavili s muzom ze sem tam skocime radsej cela family do aquaparku. Ved uz je vacsia. ALe az ked bude mat len 1 spanok.

Jo a dobra sprava pre @och a malu Rebeku. Teri sa naucila robit moja cize uz nerobi len bac bac po hlave. 😀 😀 😀 😀 Ale aj hladka. SIce ono je to furt take jemnucke bac bac ale ovela jemnejsie. 😀 😀 😀

@slniecko01 zda sa ze Nelinka zje vsetko co nezje ju. Ze sunka. 😀 Ja som uz tiez dala kostnut kusok a chutila. Ale myslim ze to by este asi nemali ci je nejaka kinder? AJ ked Teri by uz snad mohla nejaku neudenu kinder. Musim zistit.

Juuj baby dnes nam drzte palce ideme sa ockovat na obed. Bojiiiiiim. AJ bez toho je nejaka moc umrncana asi zubami. Ach jaaaaj

henika30
18. okt 2010

@katarinka77 Dakujem ti!Rozmýšlala som že idem k lekárovi dneska,ale ešte nie,lebo nechcem brat anti biotiká.Najprv vyskúšam ten Hedelix sirup a potom uvidím.Čo vy nato?alebo radšej mám k tomu doktorovi íst?

henika30
18. okt 2010

@chruminka Kúpila som si dnes ten sirup hedelix,ale v letáku je napísané že nesmú tehotné a dojčacie ženy užívat!Ved aj ty si to užívala nie?

slniecko01
18. okt 2010

@mayka vieš to keď jej dám šunku, ael kuraciu tak jej dám plátok a ona sa s ním viac menej hrá a sem tam sa jej podarí dať aj do pusy

@henika30 veď mne to doporučili v lekárni, že to môžu aj tehotné.

henika30
18. okt 2010

@slniecko01 Neviem,ale mne povedal že radšej nie nasivin ani otrivin,takže mi dala v lekárni nejaký homeopatický sprej,ale nepomáha takže nadalej budem užívat nasivin,dúfam že neublížim stým m´jmu drobčekovi,lebo to by som nechcela 😠 😠

lucia.kl
18. okt 2010

ahojte. ja som počas tehu používala do nosa PantheNase s eukaliptom od dr. mullera môže sa aj počas tehu aj dojčenia. dalo sa to s nim zvladnuť a hlavne som zbožňovala jho vôňu... a na kašel som mala nejaký homeopatický sirup na ktorého názov si už nespomeniem( tuším niečo na S), hedelix sa nesmie práve kôli brečtanu čo obsahuje...
@henika30

katarinka77
18. okt 2010

@mayka - no to je super, darčeky musia byť 😀 😀 ! No krásne, že už vie aj pomojkať 😉 , takže sa nemusím báť, že mi malú na stretku vytrieska 😀 😀 ? Presne ako píšeš, deti sú dobrý biznis. Vedia, že rodičia dajú pre zdravie svojich detí čokoľvek a tak nevedia, čo majú pýtať. Mimochodom, na stránke už majú cenu 150€ 😒 .
Hej, malá pekne rastie, veď už vyraďujem malé veci 🙂 . Ale s váhou nič prieborné. Od pôrodu pribrala sotva kilo. Bud. týždeň ideme na to sono GER-u, či nemá reflux, tak som zvedavá. I keď sa tým asi nič nezmení, lebo už aj teraz robíme všetko tak, akoby ho mala.
@henika30 - k lekárovi by si rozhodne mala! Myslím, že nasilu Ti ATB nebude tlačiť, zvlášť keď vie, že si tehotná. Tie by sa mali užívať uvážene! A to žiaľ mnoho ľudí tak nerobí. Ak by ich však predsa bolo treba (čo si nemyslím), tak penicilín môžu aj tehotné. Ja som tiež brala, niečo sa mi zapichlo do nohy a mala som riadny zápal. Na nádchu si kúp Vincentku (sprej) a na kašeľ Mucoplant alebo Sinupret. Poprípade sa spýtaj v lekárni, čo Ti odporučia. A daj sa prosím Ťa vypísať!!! Oddych je to najdôležitejšie! Tak skoré uzdravenie 😉 !

och
18. okt 2010

@katarinka77 ano tam je napisane 150€ ale to je ked platis kartou, v hotovosti je to 140€ asi maju terminal od banky co pyta mrtne penazi za kartobe operacie
podla mna je to dobra vec a v nasom pripade aspon vypadneme z tohto bytu s oknami do najrusnejsej ulice v BA, Reba si takto aj zvyka na kolektiv a je to super na rozvoj motoriky a v neposlednom rade Reba vodu miluje, keby ste ju videli ako strasne sa v tej vode tesi a aky relax je to aj pre mna, sa niekedy tesim viac nez moje dieta 😉

Inak som dnes zistila, ze sa nam tlacia 4 horne zuby naraz 😲 jedna jednotka je vonku, hned vedla dvojka uz sa belie pol milimetra tiez vonku, s tou druhou jednotkou mame trapenie, chuda az ma fialove to dasienko, neviem ci nemam volat zubarovi, normalne ako keby tam mala modrynu ☹ a dvojka na lavo uz zacina presvitat
comu nerozumiem je to, na co su jej tie zubale ked nechce nic hryzt? Aj som dnes kupial novy druh keksikov a viete ako to dopadlo? Dalo keksik kocurovi a mm sa priznal, ze je zo styri zjedol ze su dobre 😀 ja tomu fakt nerozumiem

inak nevadi ze papa na veceru stale to iste? Strasne jej chuti ta nutrilonova kasa a vsetky prichute ma dnes napadlo ci by nemala mat aj niaku zmenu ale ked nechce zryzt tak asi nic normalne nevymyslim

chruminka
18. okt 2010

@henika30
@lucia.kl no tak fakt sranda,lebo mne moja obvodna tiez povedala ze hedelix mozu tehotne a potom pediatricka mi tiez povedala ked mali jezibabulky 2 tyzdne a mali prve sopliky ze ak by zacali kaslat ze im mozem dat hedelix,tak teraz neviem idem kuk letak mam este doma 😉

katarinka77
18. okt 2010

@och a koľký kurz už robíte?

och
18. okt 2010

@katarinka77 5 kurz cize 5 mesiac, zajtra idem platit 6 kurz 😉 a decko po plavani spi ako zabite hned ako sadneme do auta a ja sa viem aj v klude naobedovat 😀 ozaj to stretko ke v tej Imresii pri GF? A o ktorej?

katarinka77
18. okt 2010

viem si predstaviť, ako sladko spí po tom čľapkaní sa vo vode 😉 , je to dobrá vec, tiež by som s malou rada chodila, len je to dosť peňazí. Ale ešte pouvažujem. Vy už te teda medzi pokročilými, čo 😀 😉 ?
To stretko zatiaľ platí, je to v reštaurácii Zizzi, okolo 15:30-16". Je to aj rezervované. Malo by nás byť 10 (ak všetky prídu) + deti 🙂 . Tak Rebeka bude takáto zubáľka 😀 ? A žiadne teploty, nevyspaté noci?

chruminka
18. okt 2010

@henika30
@lucia.kl tak som pozrela ten letak a tam je praveze pisane ze: Hedelix sirup mozu rovnako uzivat i tehotne a dojciace zeny.
Sa mi to hned nezdalo,lebo ja si vzdy poctivo citam letaky od liekov aj ked mi lekkarka povie ze mozem, predca lem som sa tiez na zaviatku tehu po IVF bala hoci co uzit! 😉

@och ani nasej Viktorii piskotky a keksiky moc nechutili,potom ich zrazu ona zacala papat a alexia ee a teraz zosrotuju vsetko.Ale aj tak ja som im (a teda este stale ) davala malo sladkosti vsak v ovoci a zeleninke maju prirodnych cukrov az az,takze u nas piskotky a keksiky su tak pomenej skor chrumky vsehodruhu tj. ryzove,kukuricne jacmenne.....alebo rozok ci korka chlebika... 🙂
Tak moznoze nebude Rebeka na sladke skus jej dat chrumky 😀 odporuca chruminka 😀 ,mne napr. na zaciatku nechceli ani hocjake chrumky vsetko im to bolo moc tvrde vsak sme doteraz ani zuby nemali....ale tie kukuricne z kauflandu tie sme jedine na zaciatku zjedli su take mäkksie.

katarinka77
18. okt 2010

do riti! práve mi alarmoval monitor dychu 😲 , taký šprint do spálne! Malá si našťastie sladko spinkala. Už tretí krát sa to spustilo takto. Nechutný pocit! Malá leží na tom istom mieste, nechápem to!

och
18. okt 2010

@chruminka ono to nie je problem v keksiku alebo chrumke, mam pocit ze toke v Rbeke ona ani nie je take dieta zeby hned vsetko davala do ust a jej proste cerstve nic nechuti, skusala som rozok, jablcko banan hrusku uhorku hrozno cukinu keksiky chrumky, vsetko len rozdrti v rucicke alebo z toho urobipyre a rozotrie to po stole a ked sa jej to nahodou dostane do ust napne ju v horsom pripade sa povracia, ja neviem ci to ma este ztoho refluxu ale strasne tazko si zvyka na nove chute a tlacit jej to na silu nechcem, aby som jej to nezhnusila, ved ona sa mi povracala aj z cistej vody!!!!!! Ach jaj no budeme bojovat

@katarinka77 Hej hej prideme sa na vas zazubit 😀 ta Zizzi je z deuhej strany ako ked sa islo autom do GF len nejdem do lava ale do prava?

lucia.kl
18. okt 2010

@chruminka ono je to s tým hedelixom všelijako, ale najnovšie sa neodporuča, takže sa dozvieš aj také aj také info, mne ho v lekárni ako tehu odmietli dať a aj som o tom počula v televízii, že sa nemá...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre