Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

sylvyka
8. dec 2010

@monka88 super ze vam to vyslo 😀 , aj ja som planovala ist na ket vo februari 😀
Inak konecne elka uz nema sopliky spinkame normalne od osmej do rana tak sa vyspime aj my 😀 inak nestiham furt sa premava po byte este sme nekupili zabranu na schody 😖 tak lietam za nou 😀 , je mi furt zle co pri elke mi nebolo ☹ ale inak je vsetko ako ma byt 😀
@mayka ale vzdy je tu nadej ze nebudes musiet ist 😀 😀 😀

krakulka
8. dec 2010

@sylvyka to je krasna novina - moooc gratulujem 😉 😉 😉
Andrejko je este - zase chory. Ale uz sa to pomalicky lepsi. K dr. sme nesli, mame homeopatika.

slniecko01
8. dec 2010

Ahojte Pipinky 😀

@sylvyka opatruj sa aj ty 🙂

Nelka bola dnes už lepšie, ale asi ju ešte stále boleli ďasienka ☹ , ale spinkala na prechádzke asi 2 hodiny, potom bola hodinu hore a zase spinkala do 16:30
Dnes už horúčka nebola a ani nech nechodí 🙂

katarinka77
9. dec 2010

Ahojte!

@sylvyka -Ty tajnostkárka 😀 , však vyklop viac 😀 . Kedy máš termín? Daj do pasu 😉 . Neboj, nevoľnosť nebude trvať dlho, o chvíľu si to budeš užívať 😉.

Aj MIška nám v noci začala sopliť - prvý krát, volala som dr., no sestr. povedala, nech zatiaľ nechodíme, len keby sa zhoršilo, tak zajtra. No teraz mala malá 37,2´C, uvidím, aká bude noc. Také má červené očká, chúďa. Zatiaľ nie je moc mrzutá, veľa spinká. Mm šiel akurát pre homeopatické kvapky.

@krakulka - Andrejko aj teplotuje? Zaberajú homeopatiká? Aké dávaš?

monka88
21. dec 2010

ahojte,chcela by som sa vas opytat,kedze chodite tiez do GF,mam po uspesnom KET,dnes som bola na akciu srdiecka,vsetko je ok a kazali mi postupne vysadzovat Utros aj Estrofem...
Ostala som trosku zaskocena,lebo kedysi sa to vysadzovalo ovela neskor.
Neviete,ako to teda je? Dakujem za info.

sylvyka
21. dec 2010

@monka88 neboj vsetko je ok postupne vysadzuj a uzivaj si 😀 😀 😀

slniecko01
21. dec 2010

@sylvyka tak teda 10 júla ďalší prírastok ? Teším sa 😀 a už ti to bude zase nabiehať tie TT a prídi nás niekedy trochu opluť 🙂

katarinka77
23. dec 2010

šťastné a veselé Vianoce prajeme všetkým 🙂 !

och
24. dec 2010

Šťastné a veselé dámy 😀 😀 😀 😀 a hlavne pevne upevneny stromcek a kopec zabavy pri trhani baliaceho papiera 😀 😀 😀

chruminka
24. dec 2010

krasne vianoce a bohateho jeziska 🙂

mayka
autor
25. dec 2010

ahojte babulky tak ako ste vianocovali? A co vase deticky? Ako boli reakcie pod stromcekom?

@sylvyka a tebe sa ako dari tehulka nasa? Ako sa citis?

sylvyka
26. dec 2010

@mayka mayka no vsetko ok zatial Elka akoze ani nic moc na vianoce ako take ju zaujima vsetko ostatne no najme to co nemoze :D a ja sa chystam na nakupy zajtra bo su mi male gate :D

mayka
autor
27. dec 2010

@och, Malej oslavenkyni prajeme vsetko najlepsie a tesime sa na oslavu. Teri posiela velke BO. 😵

mayka
autor
27. dec 2010

@sylvyka no nasa stale odzdobuje stromcek. Zo spodu ich mame uz vsetky odvesene a presunula som ich hore. 😀

slniecko01
27. dec 2010

@och aj my sa pripájame ku gratulácii. Hlavne veľa zdravíčka a šťastíčka 😀

corinne
27. dec 2010

@och Rebeke vsetko najepsie k 1 rocku,nech bude zdravucka,posielame pusu.Uz chodite alebo rackujete?

och
28. dec 2010

dakujeme vsetkym za krasne gratulacie 😀 😀 😀

no nas stromcek velmi netaha 😉 ani trhanie papierov 😀 hlavne ze to bolo v krabiciach, co bola vacsia zabava ako samotna hracka 😀 😀 😀 😀 😀 ale oci boli velike, ked videla len ten roziareny stromcek v tme a potom sviecky na torte vcera to boloooooooooo same hiiiiiiiiiiiiiiiiii hiiiiiiiiiiiiii az som myslela ze sa dusi 😀 😀 😀 😀
joj ale nam ten rok rychlo ubehol 😲 😅

chruminka
28. dec 2010

@och Rebeke vsetko len to naj naj naj vela vela zdravicka,ja som aj zabudla ze ona je vianocne dieta 😵
Veru rychlo to ide az moc.
uz behate?Kecate?

Boze jezibabam sa usta nezavru halvne Viktorii (to sme povodne mysleli ze Alexia bude ukecana,ale sa vymenili) vsetko opakuje a v kuse blaboce aj tou svojou hatlaninou a to co uz vie,uz vie toho dost a Alexia pomenej ta skor vresti skrieka a vynucuje si revom a mrncanim pozornost.
vsade vylezu prelezu podlezu ako take male opice 😀 (dnes sa alexia chcela vystverat na stolicku na jedenie a skoro sa jej to podarilo len som cumela)
My mame nastastie malinky stromcek ale aj ten stihaju riesit jedna vyleze na gauc a kym ju dam dole je tam druha....tak mame veselo ale uz sa to zacina zlepsovat zacinaju viac posluchat aspon sa mi zda klop klop klop da sa im uz vsetko vysvetlit a väcsinou uz ja pochopia.
Len sme vsetci chori tak trcime doma a mame uz ponorku,potom sa nudia a vymyslaju.

och
30. dec 2010

ahojte
no my stale len lozime, chodime akurat tak s tlacitokom alebo za ruky, ale vie uz samostatne zliezt z postele ci sedacky,
kecanie je skor take dzavotanie a pistanie do toho, nic zrozumitelne 😉

inak baby ktora z vas este koji? ja som ju uz dva tyzdne nenakojila i ked mliecko mam, dnes som to rano skusila a normalne si aj cca 10 preglgla, ja neviem ci mam prestat, na jednej strane mi je to luto a vsade pisu, ze do dvoch rokov by sa malo, na druhej strane by som si mala dat zuby aj hemeroidy urobit, ked ja nevieeeeeem, nechcem nieco pokazit a ked ju nekojim mam pocit ze robim nieco zle 🤐

corinne
30. dec 2010

@och a niejaka fotka z oslavy by nebola?
ja este kojim ,ale len 2-3krat a asi tyzden je tomu co nekojim vecer(pred spanim)kedze ma uhyzol za bradavku a ked som zjokla od bolesti tak sa asi zlakol tak ten vecer nechcel vobec a spal krasne celu noc 🙂
Spominala som aj pediatrovi ze uz nekojim na noc,ci mu mam radsej dat menej okolo 17:45-18h a radsej mlieko o 19h30,tak sa netvaril ze robim nieco zle ale mi lepsie spi ked nedostane prso o 19h30,predsa zaludocek mu netravi celu noc.Tot moja skusenost 🙂

katarinka77
31. dec 2010

@och - podľa mňa ju ešte koj, veď okrem iného je to aj najlacnejšia a najrýchlejšia varianta zasýtenia dieťaťa. A to nehovorím o citovom pute a ďalších výhodách. Jedine ak by si otehotnela, tak jasné...Hemoroidy aj zuby si môžeš dať spraviť aj počas kojenia. Ja idem na OP, ešte síce neviem kedy, ale rada by som najneskôr na jar, nech som v lete fit a môžeme sa začať pokúšať o druhé 🙂 . Bavila som sa o tom s laktačnou a vravela, že nie je problém, hoci budem mať aj anestézu, je aj taká, pri ktorej sa dá po 4h normálne kojiť. Ale inak som počula, že až po 24h. Ešte sa na to spýtam. Ja by som to chcela ozaj čo najskôr a malú radšej pri sebe, mne by šlo asi srdce puknúť, keby som mala 4 dni ležať v nemocnici a ona doma. Mm to s ňou ešte moc nevie.
A Rebeke dodatočne všetko najlepšie k prvému rôčku 🙂!

Pekného Silvestra a všetko len to najlepšie do nového roku vám prajem 🙂 !!!

slniecko01
1. jan 2011

Ahojte Pipinky, všetko dobré v Novom roku 🙂

ja som si dnes všimla, že sa Nelke prerezávajú vrchné 2-ky. Takže Nelka ešte nechodí sama, za ruky idem vľmi rada ale inak sa pohybuje po zadočku, tak si nadskakuje 😀
Sem tam sa jej podarí niečo ako tata, mama, baba, dede, daj, ukazuje kde sú hodiny, robí varila myšičku..... a najlepšie jej ide mňam mňam 😀
@corinne a čo Maxime ako sa darí vám ? 🙂, myslím že naša Nelča je trošku lenivá 🙂
Aj ja ešte kojím tak cca3 4 denne, ale čaju vypije aj 3-4 fľaše 😀, ale papať jej dávam skoro všetko 😉

corinne
1. jan 2011

@slniecko01 mame sa dobre ,Maxime ma 7 zubov(4 hore)a (3 dole) ,stvornozkuje ako drak od septembra a 15 decembra sa sam postavil v ohradke,sam este nechodi,a tiez povie mama,tata,baba,zakyva papa,a ukazuje pod ruckame k sebe.Teraz nas trapia asi potnicky,alebo niejaka alergia na nieco ☹ na krku a brade,pediater hovori,ze ekzem to nieje a zatial testy na alergiu nechce robit.Tak som z toho smutna ,ze z coho to ma,niekedy to ma dost skarede ☹
Vsetko dobre do Noveho roka hlavne aby boli deticky zdrave a vsetko ostatne pride 🙂

bobalik1
2. jan 2011

Ahojte kočky z Ginfivu, sa k vám pridám, pretože aj my chodíme do ginfivu.chcem sa vás spýtať, máme ísť teraz v januári na KET ale absolútne neviem ako to funguje. teda viem že je to jednoduchšie že sa len kontroluje sliznica maternice a potom sa len vkladá, ale my máme zmrazených 5 drobcov a ked je KET tak ich rozmrazia všetky? ozaj neviem ... 😨 Bola som v septembri na IVF bolo úspešné no potom sa mi roztrhol ľavý vaječník a museli ma operovať, zobrali mi celý ľavý vaječnik a polovicu z pravého.bola som v šoku. tak zle mi zreagovali vaječníky po tých inj.operovali ma v PN. a dr.v GINFIVE bol v takom šoku že čo mi urobili. dva dni po OP som prišla o malé, bola som v 9.týž. Viete mi napísať ako to je s tým KET? Ďakujem a prajem vám všetko naj v new roku 2011. 😉

katarinka77
3. jan 2011

mám dobrú správu: dnes o 5" sa narodil krásny 3-kilový synček našej Janulke 🙂 ! Srdečne gratulujem, Jani a prajem veľa zdravia a veľa mliečka 🙂 !!!

Baby, ja som včera dostala prvý krát od pôrodu ms ☹ . Taká som bola nešťastná, myslela som, že aspoň do leta budem mať pokoj 😉 . Zdá sa mi to skoro.

@bobalik1 - vitaj 😉 ! Smutné, že si takto prišla o vytúžené dieťa 😒 ... Verím, že aj KET bude úspešné a tentokrát Ti už nič zlé nehrozí a donosíš krásne zdravé dieťatko 🙂 ! Pri KET-e sa nerozmrazujú všetky, ale len toľko, koľko sa ide vložiť. Mrazia sa po 2, ak ich máš 5, tak predpokladám, že zmrazili 2 a 3. Myslím, že teraz Ti asi vložia 2. Zrejme budeš užívať len lieky na rast sliznice maternice, aby sa embryá lepšie uchytili a po vklade Utrogestan. Určite máš ešte nejakú kontrolu pred vkladom, na uzv Ti budú kontrolovať rast sliznice a povedia Ti presne, čo ďalej 😉 .

sylvyka
3. jan 2011

super ze janulka ma dalsie babo 😀 😀 😀

@katarinka77 ty si ako poradna
@bobalik1 ja som ti chcela vcera napisat podobne ale nejako mrzol tento kon 😉
inak vsetko ok zatial mi je celkom fajn ale je to ine tehotenstvo ako s elkou

mayka
autor
3. jan 2011

ahojte damy,
prajem len to najlepsie v Novom roku hlavne vela zdravicka radosti z deticiek popripade dalsi plodny rok. 😀

@bobalik1 vitaj. Teda tu si si tiez uzila. ☹ Ale vela babam KET vyslo aj ked tusim odtialto nebola ani jedna na KET. Ci? 😅
ALe niektre sa na nehochystame tentop rok ak sa podari. Zopar z nas mrazime svoje detusky. 😀 Ja som inak ohladom KET zatial nic ani nezistovala ale Katka ti to napisala.

@katarinka77 takze janula uz ma tretie babatko . Juuuj to je radost. Musim jej ist zagratulovat aj do ich temy. Uplne som ich zanedbala. 😔

katarinka a nebud nestastna z kramosov. Aspon vies ze si ok. ja este stale nic a to od septembra nekojim. ☹ Musim sa objednat na kontrolu ale zda sa ze som zasa v starych kolajach. len som zvedava ako ma budu riesit kedze antikoncepiu odmietam a nechcem hormony. 😕
Najradsej by som chcela zmenit dokyho ale najlepsie takeho co sa aj zaobera neplodnostou. Budem sa musiet uz poobzerat po nejakom.

mayka
autor
3. jan 2011

in ak len tak pre srandu. GF nahodili statistiku tak si kuknite rok 2009 tam sme aj my zahrnute. Celkom uspesny rok bol v GF. 😀 😀 😀 A ze percento dvojiciek skoro 30%. 😀
http://www.gynfiv.sk/?IDe=17931

katarinka77
3. jan 2011

@sylvyka - keď môžem, pomôžem 🙂 . Mala by som ťa dojsť kuknúť 😉 . Ale asi sa dohodneme až niekedy na jar. A v čom je iné toto tehotenstvo? Ide rýchlejšie, že 😉 ? Stále je mi je to také neuveriteľné, že po toľkých vašich peripetiách sa podarilo prirodzene 🙂 .... A vlastne to mi aj pri sebe bolo 😀 ...

@mayka - no plodný rok bol, veru 😉 ! Mali by ste aj tento rok zdvihnúť štatistiky 😀 !
Jááááj, ja som si ešte chcela užívať bez ms, to bolo také super 😀 ! Fakt som nečakala, že to tak skoro príde. No Ty s Tvojím PCO asi veľa vložiek neminieš za rok 😀 😀 . Ja by som to asi ani nejak neriešila na Tvojom mieste, pokiaľ sa už nechystáš na druhé tehotenstvo 😉 .

corinne
4. jan 2011

@katarinka77 ja som tiez dostala menzes presne po 1roku,1mesiaci ,1 dni od otehotnenia,a Maxime mal 4mesiace ked som to dostala ☹ tiez som si myslela ze neskor pride,ale co uz. Segra rodila tyzden predo mnou cisarskym a dostala to asi o pol roka neskor ako ja.Kazda sme ina.Hlavne ta moja cervena potvora je dost silna ☹ ale menej bolestiva.
Pekny den prajeme na Slovensko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre