Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

zukrik
12. aug 2009

Ahoj Mayuška
Ja dúfam,že v pondelek sa naši drobci ukážu 😀 😀 ani sme nič
neplatili.Páči sa mi tá profesionalita,že ked neboli vidieť obaja,tak máme prísť nabudúce 🙂
Mayka aká veci si už nakúpila,lebo ja ozaj neviem,ked budú na zimu aby som to neprehnala
a nemala vela malých vecičiek.

mayka
autor
12. aug 2009

zukrik,
no tak to si mi dala otazku na telo. 😀 Tiez mam nocnu moru z toho ci nieco nebude chybat. S Och sme zosmoôlili zoznam. Tak ak chces supni do ip mail a preposlem ti to. Nide je to uplne a myslim ze tam chybaju vecicky Ale v Babymarkete mi dali zoznam co vsetko treba . No je to orientacne. Mne fobia dost problem hlavne tie velkosti tak z toho najmensie oblecka 56 mam veci tak viac menej na doraz a ked tak dokupim. Kamoske sa narodil velky syn a 56 nic nevynosil. Hned presiel na 62. 🙂

treba asi na 1 dieta z oblecka velkosti 56 toto:
bavlnene kosielky na zapinanie naboku 4 ks
body dlhy rukav 4 ks
kabatik hrubsi 1 ks
čiapka bavlnena do porodnice 2 ks
zimna zateplena 2 ks
ponozky 2 - 3 ks
rukavicky aby sa mimi neposkriabalo 2-3 ks
dupacky 4-5 ks
pyzamko 3 ks
capacky 1-2 ks
svetrik 1-2 ks
teple vrchne oblecko 1 ks
zavinovacka 2-3 ks
podbradniky 2 ks
deka
spaci vak ?? ja ho asi nebudem kupovat zatial mozno na vacsie babo ked sa nezmesti do zavinovacky
postelna suprava s hniezdom 2 ks
monitor dychu
vysielacka detska
vanicka
prebal pult
podlozka na prebal pult
osuskove plienky 3 -4 ks
osuska 1-2 ks
zinka na umyvanie 2 ks
bavlnene plienky na postolky 20 ks
kozmetika
noznicky, teplomer do vanicky, kefka a hreben, tampony anantomicke do usiek,
odsavacka na sople na vysavac a este taku tu za par euro do porodky mi kamoska poradila
kefka na flase kojenecke
digi teplomer
kolotoc nad postielku
hrkalky hryzatka
lieh na cistenie pupocnika a gaza
cajiky detske
nepremokave plachty do postielky 2 ks
lehatko a hracia deka

Urcite som na nieco zabudla ...

🙂
Ty rataj z vacsiny x 2

Neviem ja si z tej 56 kupim veci na na doraz. A radsej si predkupim zopar o velkosti 62, 68.
veci ako sterilizator flias budem riesit ked prestanem kojit.

chruminka
12. aug 2009

zukrik takze chalosi, supis trosku sa vyrovna skore,lebo co citam tak kazdy caka same baby
Kde si kupila tie nalepky na stenu aj ja to chcem kupit kedze malovat na stenu sa mi moc nechce a ani si netrufam....

mayka no tak my mozeme zabudnut na zatvaranie dvery v hociktorej izbe a hlavne ak sme v nej my a mici je za dverami tak narieka a skrabe ze mi srdce trha a vzdy jej otvorime teda uz teraz su vsetky dvere vzdy otvorene teda okrem vchodovych tie akceptuje a WC tiez aj ked obcas sa mi tam dobija 😀 ,ale vzdy nejak bolo a bude

Esther ano pocula som ze v mothercare su aj take malinke vecicky,aj sme tam s maminou boli pred par tyzdnami na vypredaje,ale kupovali sme letne veci na buduce leto a tie malilinke ma ani nenapadlo pozriet 😅
No nic asi v sobotu skocime do toho avionu a ked nic tak buduci tyzden zasa s maminou do auparku len v auparku je to dost drahe 😠

mayka
autor
12. aug 2009

jo zimne overaly som nedopisala, zavinovacku do autosedakcy a fusak zimny. Ja mam emitex. Pozri babetkovo.sk maju akurat akciu a fakt sa oplatia. daju sa aj zmensit do autosedacky. Fakt su dobre uz mam doma jeden. Okrem toho maju tam krasne zavinovacky pozri zn. feretti s kokosovou vlozku na spevnenie.

A kociky uz pozeras? Aky kupite?

chruminka
12. aug 2009

zukrik ty musis aj zvazovat ze dvojicky sa dakedy rodia mensie, co ti zvyknu v poradni povedat?
Lebo u nas je ta väcsia vzdy mensia o 1tt ako som ja a ta mensia je skoro az o 2tt mensia ako som ja,preto predpokladam,ze budu drobucke teda aspon ta mensia urcite.....

mayka
autor
12. aug 2009

chrumi to je pravda.

chruminka
12. aug 2009

no vsak uvidime este to moze byt inac a vsetky tie mini-mikro vecicky mi budu na nic....ale zostanu mi na pamiatku lebo ja som bola taka malinka a mamina mi do skoro 3mes.nevedela nic poriadne obliect 😀

chruminka
12. aug 2009

mayka este k tomu zoznamu ja bavlnene kosielky ani kupovat nebudem myslim ze bodycka stacia pod overalik alebo dupky popr. tensi svetrik....
ani monitor dychu nechceme po prve je to pre nas prilis drahe kupovat to dvojmo,po druhe nemohli by spat v jednej postielke a po tretie dost casto sa kamosky stazovali ze to spustalo plany poplach a mali zvytocne stresy v noci....ja som bola tiez nedonosena a nemali sme to a som tu 😉
osuskove plienky mam len dve pre kazdu jednu a potom este pre kazdu mam po dve mekulinke frote detske osusky
inac zoznam celkom sedi s nasim az na ten pocet kusov 😀

mayka
autor
12. aug 2009

chrumi mne tie kosielky dost odporucali . tak neviem. sto ludi sto nazorov a skusenosti. ale tiez mam pocit ze kedze budu deti zimne su bodinka lepsie. kuujes aj body -tielkove?

mayka
autor
12. aug 2009

tie osuskove plienky kupim este. zatial mam 3 ks ale chcem to pouzivat aj na prebal. podlozku.

chruminka
12. aug 2009

mayka nie len s dlhym rukavom a mam par s kratkym rukavom ale tielkove vobec.

mayka
autor
12. aug 2009

sa mi zda ze bude moc naobliekane ked dam body s dlhym rukavom a na to dupky.
do tych rukavov to bude uzas pchat tie male labky. 😀

mayka
autor
12. aug 2009

a aky digi teplomer kupite? neviem sa rozhodnut.
kocik ten bumbleride? uz ho mate?

zukrik
12. aug 2009

Ahojte
Mne na poradni nepovedali,len,že sa môžu skôr narodiť 😒
Mám niečo z 56, 62. Lekárka mi včera ukazovala dvojičky
čo sa nedávno narodili a mali peknú váhu,že 3kg 😀 😀
Tak veľkosť 56,je im akurát 🙂
Tie nálepky som kúpila v jednom detskom obchode s
oblečením,tiež som sa čudovala.
Inak košielky nebudem mať ani ja,švagrová mi povedala,
že to vôbec nevyužijem .Mám body s dlhým rukávom
a krátkym 🙂
Zavinovačky budem mať dve a čo je super vec,tá polohovacia
penová podložka.Je to dobrá vec aby nebola zdeformovaná
hlavička,jednoducho aby ste mohli dietatko polohovať na strany.
Stojí 5-6 euro.

mayka
autor
12. aug 2009

zukrik, akurat dnes som tu poslozku polohovaciu preberala s kamoskou. Ona to mala tiez. Chcem sa na to spytat vo forbaby ale viem ze su tam doooost drahe. Tak uvidim ci daju zlavu ked vezmeme kocik.
a zavinovacky chcem 3-4 urcite. Kazdy mi vravi ze to vela vyxuzijem lebo deticky to vecne ogrckaju-. Tak jednu bude mat na von ked niekam pojdeme a dve na doma na spinkanie . Jednu mam frote aj v albumiku a dve zn. feretti z babetkova. Tie su tiez uzasne a prijemne.
a ty si kde videla tu polohovaciu podlozku ? Co stala?

zukrik
12. aug 2009

Mayka,ja idem kupovať digitálny,môžeš odmerať teplotu v
ušku,na čele a môžete ho používať aj s manželom 🙂

mayka
autor
12. aug 2009

toto je super. http://www.forbaby.sk/doplnky.php?id=8&product=80

zukrik aj ja digitalny ale neviem aku znacku. 😀

zukrik
12. aug 2009

Ja som pred PN,pracovala v detskom obchode,nebudem robiť reklamu 😀
Ale je dosť známy a je aj v BA 😀 Sú rôzne farby,s podtlačou aj tušim biele.
Stojí 5-6 Euro.

zukrik
12. aug 2009

Skús Topcom,ten je svetový aj kamoška si pochvaluje,alebo si daj
www.predeti.sk 😀 😀 ,tam ho nájdeš pod značkami. Už som
urobila reklamu 😀 😀

mayka
autor
12. aug 2009

zukrik, no toto. Tam som este nebola pozriet. Tak mas velke zlavy ... Dufam ako zamestnankyna na PN.

mayka
autor
12. aug 2009

co stoji 5-6 eur?
som nejako mimo. 😀
ja som povodne aj pozerala na tenot teplomer. http://www.forbaby.sk/doplnky.php?id=8&product=190
to je tiez topcom.

zukrik
12. aug 2009

Mayuška tá polohovacia podložka cicuš 😀
Ten teplomer je ovela drahšíííííííííííííííííí.

slniecko01
12. aug 2009

ahojte Pipinky zase ste toho popísali, že nestíham čítať.

Chrumi ja som bola v Avione v sobotu C&A bolo ako vykradnuté teda detský tovar, ale pekné vecičky mali v H&M

och
12. aug 2009

no ahojte uz som prisla teraz z vychadzky 😀 😀 dali sme si babsku jazdu s vecerou o piatich chodoch 😀 😀 😀 vacsinou ryby a morske plody v preklade Omega-tri-kyseliny dobre na mamkin mozog 😀 😀

mayka ja sa vraciam k teutonii, dnes som pozrela Hartman v Kike sice vyrazne lacnejsi, ale len na vystavene kusy a tie mi pripadali ako po troch detoch 😝 bola som vo Forbaby pri tescu pozriet Geslenku hm tam sa mi za tu cenu vobec nepacila autosedacka a uz vobec som nebola spokojna s pristupom zamestanancov, viem ze to nema s kocikom nic spolocne ale odchadzala som s pocitom, ze zo mna urobili debila 😝 😲 tot moj poznatok, tetutonka sice ma dva problemy: prvy neda sa dobre mixlovat hore dole co vyuzijem max 4-5 mesiacov cize zanedbatelne, v zime snad nebudem vonku sediet na kofole a druhy je o sto eur drahsia, inak celkovo mam znej pevnejsi a hlavne kvalitnejsi pocit 😉

ja oblecko zatial neriesim 😀 sestra s mamou sa stengruju na nakupy, takze v tomto hram mrtveho chrobaka a cakam tak do novembra 😉

chruminka
13. aug 2009

dobre ranko,
co som tu dnes prva?
Ja som dnes od 4:00h do 5:00h nevedela spat a potom som este zaspala aspon do 7:30h
slniecko asi tam nic nemali lebo este nedostali zimny tovar a letny dopradavaju...no vsak mozno este trosku pockam uvidim.
ja uz v podstate asi ani nic tak surne na oblecko pre nich nepotrebujem asi uz len vymyslam 😀

chruminka
13. aug 2009

No a samozrejme este musime pokupovat take veci ako teplomer do vody,teplomer rychlobezka,odsavacka na sopliky....a taketo hovadinky,ale to absolvujeme asi buduci tyzden v lekarni u nas.

callex
13. aug 2009

ahojte tehulky...
v ramci rannej rozcvicky som si vas precitala.a mam jednu pripomienku....macicky si lahaju na zle geopatogenne zony.a tam kde si lahne psik tam su dobre.preto napriklad aj odporucaju do novych domov pustit psa a cakat kam sa ulozi.tam je vhodne miesto na postel.
macky vycitia zle veci a preto sa napriklad odporucaju do domov dochodcov na liecenie starych ludi-najme po psychickej stranke.tym ze ich ludia hladkaju sa ukludnuju a podobne.

mayka
autor
13. aug 2009

ahojte,
tu sa uz nakupuje. Podlam na treba ist az v septmbri aj v tescu je vidno ze dopredavaju letny tovar. Zimnej kolekcii nikde.

Och tak tam boli neprijemny v tom forbaby? No snad budu prijmeny ideme hned za majitelom ze nam vsetko vysvetli a vraj spravi zaujimavu cenu. Tak som zvedava. Ja som sa rozhodla ze 1000 eur nedam za kocik. A mne sa tie gessleiny pacia. Co sa tyka autosedacky tak mne sa zdala byt vacsia ako maxi cosi alebo romer co je si myslim vyhoda skor. A mozes si vybrat vo farbe akej chces myslim alebo nie?

Veru este treba dokupit aj ine veci . Sak pestunka take 100 eur, teplomer 30 eur, monitor dychu 100 EUr, sterilizator na flasky, kolotoc nad postielku, hojdacku alebo lehatko ... no este toho treba dost.
Musim pozriet co sa z toho da kupit v nay shope lebo tam mame cloveka tak snad spravi cenu.

mayka
autor
13. aug 2009

callex tak budem sledovat kde nase jazvecice lihaju ale im je najlepsie v spalni alebo pri telke v obyvke. hehe
Popripade pri chladnicke... 😀

och
13. aug 2009

no breee ranko damy 😀 😀 dnes bude spinkave pocasie 😀 😀

hm callex to som nevedela som myslela, ze macky si lihaju lewn na dobre miesta ked su take vyberave 😀 😀 ale ukludnovat ukludnuju len sa nesmu v kuse mlatit 😀 😀 😀

no pojdem si ja kuknut este jedny rifle do C&A

inak ked chcete nieco od Avent skocte do rakus aj dudle su tam o tretinu lacnejsite 😀 tam staly dva dudle 6,99 a u nas 9,99 a tri euricka je dost rozdiel si myslim 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre