Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
29. jan 2011

@och podla mnas uz ani podrasto nemusi. Kludne ju pekne supni do auta.. Viac sa jej v nej bude pacit. Bude mat lepsi vyhlad vzadu. 😀

@zukrik to je super ze si si nasla noveho priatela. A urcite je velmi dobry ked chalanov tak lubi. V podstate ich asi berie ako svojich kedze je s Vami od ich malinkata. 😉
Tvojho byvaleho nikdy nepochopim lebo to sa pochopit ani neda. 😠 je to skor velmi smutne ze sa takto rozhodol. Ale on bude trpiet neskor. Debil jeden. Akoze ja pochopim ked sa dvaja rozidu lebo si uz nerozumeju ale takymto sposobom nikdy . A este k tomu vas opusti tak skoro. Ale vies co asi je to aj lepsie lebo chalani si k nemu nevybudovali ziadny vztah a aspon to lucenie tak neboli. 😉 A tie tahanice po sudoch no nemam slov. Moc ti drzxim palce ale vacsinou su sudy na sttrane matky hlavne ked dovod rozchodu bol taky aky bol. Mozno aj chvalabohu v prospech Vas.

och
29. jan 2011

@zukrik ja tým chlapom proste nerozumie 😒 tak podstúpite takúto perepúť a on sa na teba takto vykašle 😝 ach jo ☹
a čo s bývalou svokrou si tiež na nože? sa mi zdala taká milá alebo to bola v tedy tvoja mama? neviem už nepamatám
ale strašne moc ti držím palčeky s novým priateľom, nech vám to vyjde, hlavne že ľúbi chlapcov 😀 😀 a inak klobúk dole ako si to zvládla, dvojičky, rozvod a ešte si si aj nového priateľa našla, ty máš tiež vrtuľu v riti čo 😀 😀 😀 😀 😀

@mayka no musím sa aj ja na to pripraviť, že sa nebudeme spolu smiať vpredu a tancovať 😀 😀 😀 niekedy ma aj drží za ruku a zaspinká počas jazdy a nepustí, potom šoférujem jednou rukou alebo to odstavím a užívam si to 😀 😀 😀 ale sedačka má inak veliký úspech, je v obývačke a keď pustíme večer telku, si tam sadne kuká ako dáma v kresle 😀 😀 😀

chruminka
29. jan 2011

@zukrik a vy ste boli tiez na iVF alebo sa nakoniec zadarilo? pytam sa lebo nechapem takych rodicov co opustia taketo vytuzene deti 😔
Ja sice tiez mam obcas nervy a ked sa na mna vsetko vali tak sa ruham ze sme ich ani nemali mat a bla bla bla,ale pritom by som ich nedala ani za nic a mm tiez .
Si silna a obdivujem ta ako si to vsetko zvladala a zvladas a to je uplne super ze mas noveho priatela a lubi chlapcov,niekedy nebiologicky otec je ovela lepsi ako ten biologicky 😉
drzkajte sa a nech chalosi posluchaju.

katarinka77
29. jan 2011

@och a ako dávaš malej piť? z fľaše? mne dr. vravela, nech dávam od začiatku z pohárika alebo po lyžičkách.
Takáto je prieberčivá 😀 ? Ale nerobí to hádam často...
Ja som tiež počula, že kravské mlieko až od 3 rokov. Aby sme náhodou nemuseli riešiť laktózovú intoleranciu..
A ako ideš riešiť hemoroidy? Ideš len k dr.? Či na ambulantné odstránenie? Ja sa rozhodujem, či idem na klasickú operáciu, kde by som mala s príchodom aj odchodom ležať 4 dni alebo do súkromného centra, kde by mi to robili laserom v lokálke a hneď by som išla domov. Ale to by som si musela platiť - asi 500€.
@mayka a Ty akých lekárov ideš riešiť? Ja mám tiež veľa termínov teraz a chcem sa dať komplet do poriadku. Skočiť na preventívku k zubárovi, vyriešiť tie hemoroidy, dať si pichnúť inj. do kolien (proti artróze), hematológia, endokrinológia a to by hádam aj stačilo 😀 .
@zukrik no hrúza, keď sa do toho montuje svokra 😠 ! A ešte horšie, že vlastný otec pozná deti menej ako chudzí chlap, ktorý ich má aj očividne radšej. Úplne sa zhodujem s Maykou, čo písala. Drž sa 😉 !
@chruminka ale plný nočník si dúfam na hlavu nedali 😀 😀 ? Musí to byť sranda, také malé dieťa na veľkom záchode 🙂 . Ale asi lepšie. Ja som sa napr. bála chodiť na normálny záchod ešte ako 4-ročná. Len rýchlo vycikať, ale kakať nie. Tak som zadržiavala a vypracovala som si "krásny návyk" k zápche, ktorý sa mi podarilo odstrániť až v 20-tke.
@slniecko01 čo aj Ty vymýšľaš s robotou 😀 ? Neboj, ešte sa v živote narobíš dosť! Ja by som najradšej ostala doma ešte aspoň zopár rokov. Robota mi teraz vôbec nechýba, keď tak len niektoré kolegyne 🙂 .

och
30. jan 2011

@chruminka pokial viem tak chalosi su po IVF a prave preto tomu nerozumie 😠 tak prejdu si takymto "peklom" a ten chlap sa proste vzda vo finale 😝 vobec nie su silni, ti muzi utecu hned ako sa da 😝 😝 😝

@katarinka77 hej z normalnej flasky pol litrovej a idem skusat aj poharik len to mozem len doma, bo je cela hned mokra a v tejto kose by to vonku asi nebolo velmi vhodne 😉 k zubarovi idem zajtra a buduci tyzden aj k vseob. koli tym hemeroidom, dufam, ze to vyriesi tak ako minule, takymi liekmi, po troch dnoch bol pokoj, ale ak nie pojdem asi normalne si to dat odstranit a potom sa objednam do GF, bo vsetko ostatne by som mala mat v poriadku, hlavu mi neopravi nikto 😀 😀 😀 😀

dnes sme boli na sankach, velmi sa Rebe pacilo az do momentu kedy ju mm z nich vykydol, potom to uz nebolo nic moc 😀 😀 😀 😀 a sedacka uz je v aute ale ze by sa jej v zadu tri krat pacilo sa neda povedat 🤐 😵

katarinka77
30. jan 2011

@och tak nech Ti to dobre dopadne u dr., tuším tu teraz všetky riešime nejaké zdravotné problémy 😒 ... No na jar sme hádam zase fit 😉 ! Teším sa, že sa tu pomaly rozbieha druhá vlna tehu 🙂 !
Ale tato, tato! To sa nerobí, malé deti vykydávať zo sánok 😀 😀 😀 !

zukrik
31. jan 2011

Ahojte 😀 .
Chlapci spinkajú tak som sen na skok 😀 😀
Chcem sa opýtat kolko vaše detičky spinkajú? Moji chalani spia večer od 19,3O asi do 7-7,3O a na obed idú spat
znova asi dve tri hodinky. Neviem či je to dost,lebo večer sú už ako 😀 motovidlá 😅
Inak,chcem len dodat k tomu 😅 otcovi,moj priatel miluje mojich synov ako keby boli jeho vlastný,je toúžasné
ked vidím ako sa tešia ked príde domou alebo,ked sa s nimi hrá 😉
Teraz sa chce biolog. otec viac stretávat a to ich chce na noc aj v lete cez prázdniny 😠 úplný debil,ved chlapci ho
nepoznajú a okrem toho,ked sa narodili bol s nami len krátko a ked aj bol bol z nich nervozny a utekal za frajerkou.
Niekedy aj na noc.Ked som ho prosila aby nám dal šancu koli detom,tak nie! S úsmevom odišiel ked som ho vyhodila.
Teraz si chce robit nároky a podielat sa na výchove detí.....no debil...
Ozaj baby,majú už vaše detúrence odrážedlá,moji chalani sa boja hojdat aj na koníkovi 😀
No asi ich kúpim až v lete 🙂

och
31. jan 2011

@zukrik ako k byvalemu no comment 😉 teraz o co mu ide netusim ale asi za tym bude teda ta tvoja svokra, bo pochybujem, ze by ho zrazu trklo 😝

Reba niekedy spava dva krat niekedy len raz cez del ale ide hajat o osmej a zaspi cca o pol deviatej, raz sa zobudi nad ranom na mliecko a potom spi tak do osmej niekedy siedmej ale aj pol deviatej vie potiahnut, ono cim skor sa rano zobudi, viem ci bude spinkat dva krat alebo len raz, takze niake tazke planovanie co sa bude cez den robit nehrozi 😀 😀 😀 😀

zubar vyrieseny, hlasim bez jedineho kazu 😀 😀 😀 😀 😀 len tu poslednu osmicku treba vytrhnut, bo je schovana polovicu pod dasnom a keby sa zapalila to by bol masaker 😝 😀 😀 😀 este tie hemosky tento tyzden poriesim tak som zvedava do akeho stadia som to dohnala, dam vediet 😉
@katarinka77 no to asi aj preto ze prestavame uz kojit, tak sa riesime same, ved pokym si tehotna alebo kojis s tebou nikto nic neriesi 😉

katarinka77
31. jan 2011

@zukrik nechcem, aby to blbo vyznelo, ale škoda, že si tohto priateľa nestretla skôr a nemala deti s ním 😉 . Henten srab nech si zadováži iné deti a nech sa stará o tie... Pokiaľ nezdrhne zas k inej frajerke 😀 . Ja by som mu ich na noc nedala asi 😖 !
Je mi ľúto, že to všetko musíš znášať, ja si to neviem ani len predstaviť! A nechcem!
@och no vidíš, aké Ty máš zdravé zúbky 😉 ! Ja by som chcela ísť na OP ešte počas kojenia, najlepšie niekedy teraz, aby som už na jar a v lete mala pokoj a niekedy po lete aby sme sa mohli začať snažiť o druhé 😉 . A ešte si musím ísť dať vybrať moje 3 vysoko rizikové znamienka, s ktorými ma dr. poslala v tehu na onkológiu. To tiež musím stihnúť, dokým nezačne intenzívnejšie páliť slniečko. Nechcem to odkladať, pokým neprestanem kojiť, lebo ja by som rada aj viac rok, keď sa bude dať 😉 .

och
31. jan 2011

@katarinka77 juuuuj mudro vravis 😀 😀 😀 o tych chlapoch, ty si mi niaka ostrielana zena 😉 😀 😀 😀 ale spravne si ho nazvala ze srab, velmi vystizne 😎
hm a tie znamienka vedia riesit aj ked kojis? asi hej, si narobis zasoby mliecka do mrazaku a je to 😀 😀 😀 no uvidime, chcem k tej dr. ist zajtra ale nema mi kto strazit detvak, tak dufam, ked ma tam uvidi, ze ma nenecha cakat, skusim jej rano este zavolat ze pridem aj s potomkom, este ze je to znama 😅
takze takto idete na druhe hned po lete 😀 😀 😀 asi hej, netreba cakat, som nad tym rozmyslala, ze nikde nie je napisane ze nam to nebude zase trvat rok a pol, tak to asi fakt netreba odkladat, no a aj keby sa zase zadarilo na prvy sup, tak to vidim najskor na april a pokym sa to narodi bude mat Reba dva roky a umrem ked budem rodit v ten isty den 😀 😀 😀 😀 na ET som bola tusim 24 aprila 😉

och
1. feb 2011

tak a hemosky pojdu na chirurgiu 😝 fasa, dostala som lieky ale odporucila ma k chirurgovi, kedze chceme dalsie babo tak aby som zbytocne netrpela, ach jaj ☹

@katarinka77 nepojdeme potom spolu? dame si damsku jazdu na 4 dni v nemocke, aspon bude sranda 😀 😀 😀

zukrik
1. feb 2011

Ahojte 🙂
Dnes chcem ostrihat chlapcov strojčekom,Palko má už riadne dlhé vlásky a Peto ho len šticuje 😠
Dúfam,že sa mi to podarí 😀
Och,to je nepríjemné tie hemošky,to máš po porode?
Katarínka,aj si to myslím a dopriala by som mu aj trojčatá 😀 😀 😀
Len dúfam,že na súde dopadnem dobre 😔

katarinka77
2. feb 2011

@zukrik neboj sa, súd bude stáť plne na Tvojej strane a dupľovane, keď sa manželstvo nerozpadlo z Tvojej chyby 😉 ! Pekne mu to tam spočítajú! Len rátaj s tým, že mu umožnia, aby bol nejaký čas aj on s deťmi, možno tak 2x do mesiaca cez víkend.
@och no ostrieľaná... takto nejako sa zachoval aj môj otec, mala som asi 5 rokov, vyhrážal sa mamke, že jej nás vezme, no súd by to nikdy nedovolil, chodili sme k nemu každú druhú sobotu na asi 4 hodiny, zapol nám video, to bola celá starostlivosť, jeho žena nám varila kávu!!! ako 9 a 10-ročnej!!! Od otca sme nikdy nedostali darček k sviatku, ani k Vianociam, ani nám len nezablahoželal. Keď som mala 14, prestali sme k nemu chodiť, odvtedy som ho videla minimálne, volal mi 2x, že mu zomrela mama a raz na Vianoce, že mi praje pekné Vianoce. Hm... Ja som si jeho číslo ani neuložila.... Na jednej strane mi pokazil detstvo a na druhej mi ho je aj niekedy ľúto.... Teraz je sám, tá druhá od neho odišla. Bil ju, ako aj moju mamku. Nuž....
Takže aj Ty ideš pod skalpel 😒 😀 ? Keď chceš, vybavím Ti aj doktora, nech sa Ti na to pozrie a môžeme si potom spolu vybaviť nemocku 😀 😀 . To by bola aká sranda 😀 😀 ! Budeme si tam zadky vetrať 😀 . Ja pôjdem s tým na Kramáre, mám tam kamošku a vybaví mi, aby som prišla v deň OP a na druhý mohla ísť domov. Šla by som aj na súkr. kliniku, kde to robia laserom, ale stojí to až do 500€ + 35€ za vstupné vyš.

och
2. feb 2011

@katarinka77 no posli mi cislo na toho dr., len teraz prisla moja krasna ms 😠 zas a znova ako hodinky svina jedna
neviem, ja rozmyslam aj nad tym laserom, vraj normalne to strasne boli a hoji sa to mesiac, mm uz je na to pripraveny, strasne z toho bol smutny, ze mam taketo problemy, rozmyslam ci ma vobec vyznam ist teraz ked budem mozno za dva roky znova rodit a sa mi to vrati, neviem, musim sa porozpravat s niakym odbornikom 😀

ma to mrzi s tym detstvom 😒 ale asi vzdy lepsie ako pozerat sa ako ti mamku tatko mlati 😉 nebodaj by zacal aj vas 😠

katarinka77
2. feb 2011

@och priamo číslo na neho nemám, len do amb. , napíšem Ti do IP, aj meno. Mne ho vybavovala tá kamoška. Hej, on mi hovoril, že ma to bude mesiac bolieť 😒 ... Laserom to vraj bolí podstatne menej. Robia to v lokále a ideš hneď domov.
Ja myslím, že je lepšie si to dať spraviť ešte pred druhým tehotenstvom, aby sa Ti to počas tehu a pôrodom nezhoršilo ešte viac. Alebo nezapálilo, či nestrombotizovalo a v tehu Ti s tým nikto nič neurobí. Mne dr. povedal, že sa mi to pokúsi urobiť tak, aby sa mi už neurobili ani počas druhého tehotenstva. Mne to je nepríjemné a chcem to mať čím skôr preč.
Inak dnes som bola na hematológii a dr. sa ma pýtala, ako dlho by som chcela kojiť. A ja, že pokiaľ to pôjde. Lebo vraj v DE vyšetrujú ženám po roku kojenia mlieko, lebo že môže obsahovať bifenoly. SIla! Tak vidíš, asi si sa dobre rozhodla s tým nekojením ďalej😉 .
No určite je to lepšie, keď idú dvaja od seba, keď sú tam takéto problémy, nemá význam ostávať kvôli deťom. Ja som svoju mamku videla bez neho šťastnú, pri ňom by sa trápila. A kto vie, či by ju aj neprizabil. Bil aj sestru, mňa nie.

och
3. feb 2011

@katarinka77 dakujem krasne za cisielko, si tam buduci tyzden zavolam, ale skor viac menej som rozhodnuta pre tu sukromnu kliniku, tiez som volala do tej iste co ty, ja by som to asi nezvladla aby ma to mesiac bolelo ☹
no co uz nezistia v tom nasom mlieku 😀 clovek by to nemal asi blizsie studovat, bo zistime ze aj narodit sa je vlastne zdraviu skodlive 😀 😀 😀 😀
a tvoja mamina je silna zena ked sa dokazala takto vzopriet 😉 malo zien na to naberie odvahu 😉

katarinka77
3. feb 2011

@och aj to, že mesiac bolelo, ale byť aj takmer 4 dni preč od malej 😲 ! No ja len necelé 2, ale tiež to nemám zaručené. Teda, ak kojím, tak by som ju tam mohla mať so sebou, lenže spala by mi v kočíku, okrem toho infekčné prostredie, ona by už potrebovala priestor, neviem, kde by som ju tam mala. Asi by som tam musela dovliecť aspoň cestovnú postieľku. Aaaaach, nie je mi to moc po vôli....
Nad tým mliekom som rozmýšľala, že odkiaľ by sa to tam nabralo a prečo práve po roku... A či to nie je zas lobby nejakej farm. firmy na umelé mlieka.
Moja mamka sa rozhodla správne, od takého chlapa treba utekať! Inak by sa bála a trápila celý život a my s ňou!

och
4. feb 2011

@katarinka77 mne by nevadilo ist od malej na 4 dni, aspon by som si knizku docitala 😀 ale nemozme si to teraz dovolit aby som na 4 dni vypadla z procesu dokonocovacich prac a znamenalo by to aj pre mm sa starat o malu co si tiez nemozme dovolit ked finisujeme s domom a v danovo priznanovom obdobi, babky obe robia, sice svokra je na dochodku ale tej jednak dieta nezverim na cely den a jednak tiez ma toho vela cez den, takze asi tak

inak moje nadherne dieta dnes zjedlo cely zvolensky jogurt vanilkovy na ranajky a este si davalo z mojej krupicovej kase 😀 😀 😀 keby som ju nestopla tak sa mi prezerie a povracia 😀 😀 😀 😀 tak som zvedava co to s nou spravi, max. sa dobre poserie 😝 😀 😀 😀 fuj uz sa tesim 😝 🤐

och
4. feb 2011

a ôsmi zub vonku 😀 😀 😀 konečne sa prerezal, normálne hneď ho krásne vidieť a má milimeter, čo včera ešte bol potiahnutý ďasienkom 😀 😀 😀

zukrik
4. feb 2011

@katarinka77 No,ja neviem,lebo teraz súd nezaujíma kto urobil chybu,ale to,že obaja rodičia majú právo na výchovu detí...
My sme sa dohodli pri rozvodde,že ich bude mat dva krát do mesiaca na 7 hod,vždy v sobotu,teda každú druhú.Može byt
rád,že som mu to umožnila,pri tak maličkých detoch.Robí to naschvál,nevie predýchat to,že chlapcov vychováva niekto iný... Čo chcel to má,debil 😒

katarinka77
6. feb 2011

máme vonku prvý zúbok 🙂 . Miška bola včera a dnes trochu mrnkavejšia, ale dalo sa, zatiaľ ani teplota nebola, dúfam, že ani nebude 😉 .
@zukrik áno, môže byť rád! ja by som mu asi ani nedovolila byť s nimi sám, veď ich prakticky ani poriadne nepozná.. až časom..

sylvyka
7. feb 2011

@katarinka77 super ani elka nemala problemy pri 8 zuboch ale teraz jej idu stolicky vsetky naraz a to je teda ina jazda v noci sa budi place no des ale zvladneme to 😀 / zatial bez teploty /
no dnes mam poradnu uvidim co je nove posielam cmuk

och
7. feb 2011

@sylvyka drz sa zena 😉 ale vsetko je ok, este si pamatam tie stresy pred kazdou poradnou, ci je vsetko OK 😀 😀 😀 😀 potom bol klud chvilu a potom som sa nevedela dockat dalsej aby som mala istotu ze je vsetko OK a takto pretrpiet 9 mesiacov je parada 😀 😀 😀 😀 daj hned vediet co to bude 😉

timona
7. feb 2011

neviete ci v gynfiv maju metodu PICSI?

och
7. feb 2011

@timona ahoj a to je aka metoda? ISCI mi je jasne ale to P pred tym ani nie 😉

och
7. feb 2011

inak urobila som taky prdi album Rebeky 😉

och
7. feb 2011

ozaj a mate niekto skusenosti s tou foto knihou? ja rozmyslam, ze jej niaku urobim, len neviem aka to je kvalita a ci to dobre bude vyzerat a moje dieta nebude opakovat ani rybu robit ale prasiatko ukazovat, ona rychlejsie pochopi ako za zapne mobil a ako listovat v iphone 😀 😀 😀 😀 😀

sylvyka
7. feb 2011

@och no vsetko je ok teraz to uz neberiem tak ako s elkou ziaden strach nic len sa neskutocne tesim ked vidim to malinke dnes nam zamavalo na utz som sa tesila ako mala 😀 inak vsetko je ukazkove tehotenstvo ako z encyklopedie 😀
inak neviem o akej knihe to pises som mimo 😅

och
7. feb 2011

@sylvyka no super to som rada, ze si poriadku 😉 a co to teda bude? neprezradis?
o takej knihe, si stiahnes z internetu softver a nalogujes si tam fotky, upravis podla svojho priania a oni ti vsetko spravia ako knihu
http://www.cewe-fotokniha.sk/

bobalik1
8. feb 2011

Ahojte kočky, tak vo štvrtok máme KET 🙂 a zajtra budú rozmrazovať, dúfam že sa to všetko podarí ako má 😉 budem vám písať ako to prebehlo. pozdravujem vás 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre