Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
17. sep 2009

esther ani som na to este nekukla. nejako mi to uslo. Idem kukenzi. 😀 S mi pripomenula ze sa chcem objednat ocnej. Idem tam hned volat. 😀
esther neboj take dojky z nas budu ze az. 😀

och
17. sep 2009

prave som zrusila objednavku angelcare z maderny 😲 😀 😀 😀

mayka dovod je dobra sprava pre teba 😉 pozri tegel.sk tam maju angelcare AC401 s dosahom do 250m za 149 eurickova 😀 😀 😀 a kos zdarma tak to idem objednat od tial 😀 😀 😀

mayka
autor
17. sep 2009

esther tak uz som to kukla. Ja som tusim na tu amamzon stranku ozerala asi pred 3 tyzdnami len ty anglani ma total s tymto seru. Nechapem co maju za problem posielat na SK. ja tam nemam nikoho. Tak mam smolu a okrem toho ja neviem ja som trosku skepticka kvoli zaruke. Ale este to pozriem. DIk ze si mi to pripomenila. Ty si odtial nieco objednavas?

Och zvykaj si . A aj si zvyknes. Mne to tak zacalo od takeho 27 tt. cca 5x za noc na wc + zobudenie sa na kazde pretocenie lebo ked dlhsie lezim na jednom bokiu tak mi to zacne vadit. S tym som uz zmierena ze to lepsie nebude. Ozaj ten vankus si kupila?

och
17. sep 2009

hej ten vankus som kupila 😉 schovavala som sa do neho ako pod manzelovu ruku 😀 on prisiel opity z panskej jazdy 😀 😀 😀 😀 tak mi to aspon nesmrdelo 😀 mozno aj preto mi bolo teplo 😀 aj vankus aj manzel sa ku mne tlacili 😉 ale mam pocit, ze ani on moc dobre nespal, asi zo mna 😀

mayka
autor
17. sep 2009

no moj muz mi tiez kolkokrat povie ze " to kolkokrat si bola zasa hore"? Ja som si mojho muza naucila ze ked pride opity tak spi v detskej alebo v obyvke. Lebo ma potom z tych vyparov boli hlava. 😀

och
17. sep 2009

😀 😀 😀 😀 ja ho vzdy kopnem ked moc smrdi alebo zacne veeeelmi chrapat 😀 😀 ale musim hho pochvalit, uz nechodi domov taky nadratkovany ako kedysi 😀 😀 😀 a pekne potichucky vzdy zalahne a snazi sa dychat na inu stranu 😀 😀 😀
ale po pravde aj kocury boli niaky nervozny 😠 asi bol niaky spln alebo co a rano ma chodili budit 😝 nemali jedlo, asi sme cela rodinka boli hladni 😀 😀

zachitila si to s tym angelcarom? bo si spomynala,ze na SK nedodavaju ten dlhy dosah 😕

mayka
autor
17. sep 2009

vies co zistujem to s tym angelcarom a nezda sa mi to zeby tu nedodavali s takym dosahom ,lebo som nasla toto.
http://www.shop4baby.sk/?p=productsMore&iProduc...
A vo forbaby mi povedali pred mesiacom a pol ze maju aj s vacsim dosahom. Tak nechapem. Moj muz sa na to specialne pytal lebo ma predstavu ze bude moct pocat spanku nasho dietata ked bude vacsie ze skoci do krcmy vedlajsej co je vzdusnou ciarou asi tolko. 😀 Ale mi to chceme hlavne aj kvoli dovolenke. 120 m sa mi zda malo. a okrem toho aj pozemok mame dost velky tak pre istotu.

och
17. sep 2009

http://www.tegel.sk/index.php?m=detail&id=377

paci sa, uz som to objednala 😀 tak uvidime co pride 😉

esther80
17. sep 2009

Mayka ja tam tiež nikoho nemám všetci už sú v SR, ale máš pravdu ak by bola porucha tak problém navyše ako tam zas dopraviť. Ja odtieľ tiež neobjednávam lebo namam ako cez koho.

mayka
autor
17. sep 2009

och ty si sikula. 😀 A aj tam maj s tym darcekom smetakom na okadene plenky. 😀 uz si to objednala? Len piusu tam ze s dosahom do 200 m. Tak snad len preklep. Pockam co ti pride a potom objednam aj ja. 😀

och
17. sep 2009

hej, je tam preklep, lebo ked si kuknes ine takko a "zazrakom" maju vsetky rovnaky dosah 😀 😀 😀 ale kontrolovala som to na angelcare.cz a ta 401 ma dosah tych 250m 😉 no som zvedava ci nedojde tehla v krabici 😀 😀 😀

zukrik
17. sep 2009

Ahojte
Vidím,že tu riešite monitor dychu 🙂
Ja si myslím,že je určite s väčším dosahom ako 150m.

Baby ako sa mávate? Mňa dnes nenormálne kopú drobci,
už som aj unavená,žehlila som drobčekom oblečko,čo som včera prala.
Teraz sa perie dalšie,tak budem mať čo robiť 😀 😀
Vždy ked sedím za PC,nenormálne ma kopú a musím tu byť natiahnutá
ako žaba 😀 skoro ležím 😀

och
17. sep 2009

zukrik ahoj 🙂

mala dnes tiez dost vystraja, hlavne teraz ked sedim, asi som ju pricvikla a sa jej to nepaci, niekedy mam az vycitky, ze si ju nevsimam, ale neda sa byt stale v polohe §, potom ma strasne chrbat boli 😨

mayka
autor
17. sep 2009

ahoj zukrik,

ja mam divne krce vb brucu dnes, tak neviem ci som nieco pojedla alebo ma tam krpana okopava kade tade. Ale tiez ma dnes veselo. Ja som dnes akasi leniva. Tolko som toho chcela postihat... A nedari sa. Akurat druhu pracku som naplnila.
V sobotu ma prist navsteva aj na noc a ja tu mam bordel . ALe asi dnes neni ten spravny den na upratovanie alebo co. 😀 Strasne ma dnes smedi.

zukrik ja uz pri pc lezim. Mam ho polozeny na stoliku v obyvke a som natiahnuta na sedacke. Inak po sediacky nevladzem a hercka ma dole potom zacne tlacit.

Asi si aj ti tvoji chalani chcu tuknut do klavesnice. 😀

zukrik
17. sep 2009

Ahojte Mayuška,Ochinka
Ja idem k našim na to vinobranie už zajtra ráno až do nedele 😀 😀
Tam si oddýchnem a zase sa budem prejedať,ako sa poznám.
Mňa chrbát ani nebolí,to skôr idem skapať na nohy a o klboch a
bedrových kostiach ani nehovorím.Ale už to musíme vydržať nie? 😀 😀
Ja som upratovala včera,tak dnes len periem a žehlím.Aj som včera
uvarila tolko špenátu,že je aj na dnes 🙂

mayka
autor
17. sep 2009

ides do PK? Tak si to uzite. Ja mam rada vinobranie ale tenot rok nehrozi a asi ani buduci. hehe
Ale nevadi. Burcak kupim hockde pri ceste a tusim v utorok ideme na husacinu do Slov. Grobu tak obzerstvu neuniknem ale uz sa teraz tesim na pecienocku, loksicky a strudlicku.

Ale tesim sa aj na silvestrovsky tatarsky biftek jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Uz sa to blizi. To bude odmena za to funenie.
A budem pritom mysliet na och. 😀
zukrik aj ty nevladzes na nohy? Akokeby si cih mala drevene? Alebo total presilene? ja uz som rozmyslala ci som taka padafka alebo co. Ale asi to mame vacsina. Ja sa z drepu uz sama neviem postavit. Normlane ma neunesu tie moje noziska.
a tie kosti ach jaj. Bolia. teraz chodim nasiroko ako kacica. Dufam ze to coskoro prejde a ze to nebude az do porodu ale udajne este pride aj bolest lonovej kosti. No tak sa teskam. 😀
Mne strasne chuti hrachova polievka teraz. Normlane zasa na nu slintam. Len horsie je ze moj muz ju nelubi a potom ju vyhadzujem lebo jej spravim z pol kila hrachu. 😀
Ale v nedelu asi psravim brokolicovu. Nech mam zasa trosku zeleza v tele.
Spenat nemusim. Teda taky ten klasik.

zukrik
17. sep 2009

Jáj Mayka o tataraku ani nehovor ☹ tak by som si dala mnam.
Prečo nejdeš na vinobranie?

mayka
autor
17. sep 2009

Pride k nam navstva z Ciech na vikend a u nas v dedine organizuju taky mladi z jednej ulice akoze oktoberfest s hudbou aj s papanim. Tak budeme tam . 😀 Ale inak by sme asi na vinobranie sli.
ah jaj tak dobry tataracik s mastnou cesnakovoiu topinkou. mnaaaaaaam naco som to spominala.

chruminka
17. sep 2009

ahojte
mayka to kolostrum mi tiez netecie,len tak slizi obcas,väcsinou si najdem na nocnej koseli take fliaciky zaschnute
poradnu mam v pondelok a citim sa celkom fajn ,ako velryba na suchu a to lezanie je otrava k tomu kyselina no proste uz nech to mam za sebou

loginka mne ale robili triple len v 12tt ale ak ti aj to pomoze mozem to mrknut co mi napisali do tehu knizky

och ja som si vsimla ze ked ja nemozem v noci spat aj nasa cica je nervozna chodi po byte akoby so mnou sucitila

zukrik
17. sep 2009

Ahoj Chruminka
Prosím ťa ešte raz mi napíš kde tá ambulancia je.Viem že je to v poliklinike
tušim na prvom poschodí,ale viac neviem... 😒
Inak Chrumi,tebe povedali či budeš rodiť normálne? alebo cisarákom?
Ja mám s klasického priznám sa aj strach,ale všetko asi záleží ako budú
drobci otočený nie?

Inak mne to kolostrum tečie každý deň,ale len trošku.
O kyseline ani nehovorte,som rada,že dnes zatial ešte nič 😀 😀

och
17. sep 2009

no ja som nasla trik na moju kyselinu 😀 😀 😀 pri posteli mam misku s mandlami aj so supkou a vinikajuca zachrana 😀 😀 😀 takze ani mna uz netrapi 🙂

ja si tataracik dam na vianoce 😀 😀 aby ste vy vsetky vedeli 😀 robi ho svokra a objednava maso takze je stopro cerstve aj vajca kupuje uuuuuplne cerstve 😀 😀 😀 ja nebudem predstierat, ze sa udrzim 😝

inak som nahodila varnu techniku tipu "co dum dal" takze dnes mam spenatovu polievocku a leco 😉 mnam

sylvyka
17. sep 2009

zdravim pipinky uha to je dnes den... asi pojdem spinkat ... inak nic nove nemam ja mam poradnu vo stvrtok uz som zvedava co mam nove a dufam ze je vsetko ok 😉
inak mayka my sme nemalovali detsku ale kuchynu s obyvkov a este stale to neni hotove mm je monet tak mu to trva ... a ma kopec aktivit mimo to tak dufam ze dnes to uz konecne dokonci 😅

chruminka
17. sep 2009

zukrik ahoj ta ambulancia je v poliklinike na prvom poschodi,vyjdes hore pojdes doprava,stale po chodbe myslim ze sa stoci dva tri krat doprava,ale to najdes podla tehuliek je to hned vedla ocnej ambulancie myslim ze je to c.214
mne este nic o porode nepovedali ale ja by som racsej rodila normalne ako CR,Plank je dost strohy,
mala by som skocit dohodnut aj tu prednasku aby mohol byt moj priatel pri porode,tak dufam,ze to este stihnem a este aj koli EPI sa robi daka prednaska
mna ta kyselina tento tyzden prenasleduje ale total
ako citam tak ty sa citis dobre ,upratujes,peres,zehlis 🙂

zukrik
17. sep 2009

Dik Chrumi,ako to myslíš,že je dost strohy?
Drobci sú zatial v pohodičke,ale mám dlhé prestávky,lebo ked dlho stojím
tak sa tlačia dolu a ja nemôžem chodiť 😀
Začala som už pomaličky prať a žehliť vecičky pre drobcov.Myslím
že je už najvyšší čas nie? Tak pomaličky si pripravujem.

slniecko01
17. sep 2009

Ahojte Pipinečky 😀 No všetky ste už v nákupnom ošliali. Ja mám len zopár nových vecičiek a dačo mi dala aj segra, ešte čakám tovar od švagrinej, ale na bucuci mesiac by som mala ísť aj ja niekam kuki 🙂

Len teraz keď robím, tak cez týždeň nemám čas a cez víkend sa mi nechce 🙄

mayka
autor
17. sep 2009

ahojte babulky,
akurat som bola kupit si take cmulacie cukriky tums ci ako sa volaju na palenie zahy a ono to funguje. Odporucam.

Inak bola som na poradni a tak som nasr..... Ten moj mudr je strasny blb. Nechcel ma dat na matersku od 32 tt ze az neskor. Ja to nechapem uz naozaj. Normalne ma sere.

chruminka
17. sep 2009

zukrik no moc si s nim nepokecam,on ma vysetri,potom si sadne za compik zacne zapisovat popri tom mi daco povie a ked sa daco spytam tak len stroho odpovie,väcsinou ze vsak su tam dve tak to je normalne....
a na poslednom UTZ to mal byt akoze ten posledny velky v 30tt ich meral a ja som sa ho spytala ci mi vie povedat ci su to fakt dve baby,lebo s tou jednou to podla mna nebolo na 100% a on na to ze tak to chcem od neho vela,ze toto mi on povedat nevie 😨 tak ma odbil,ze som uz bola racsej ticho...ja viem ze im je jedno co to bude im ide o to aby to bolo zdrave ,ale aj tak...

chruminka
17. sep 2009

mayka kde si to kupila?
Aj ked mne uz nezabera po case vobec nic....najprv zaberali aj mandle teraz uz nie ,mlieko zabera zatal skoro vzdy...ale kyselinu mam tento tyzdne uplne so vsetkeho a uplne stale,asi narastli konecne jezibabky jedny a tlacia mi na zaludok

mayka
autor
17. sep 2009

chrumi normalne v lekarni. A tiez uz ju zasa citim . 😀 Asi si nepomozeme. Ale aspon stlmit to ide. No aj mne vzdy povie mudr zer to je normalne ked sa ho pytam. Potom si pripadam ako nejaka simulantka a hypochonderka. Ale ked ti mam praqvdu povedat nebyt na PN tak neviem ako by som fungovala v praic. Asi to fakt kazda znasame inak to teohotenstvo. Ale sak ja nie som najmladsia tehula. take dvaciatky to zvladju asi lavou zadnou.

esther80
17. sep 2009

Mayka tak ty máš fakt debila gyndoša mňa dala automaticky od 32 týždňa pretože som po umelom. Inak ak bývaš blízko SC dnes som bola na cvičeniach pre tehotne, kde ťa naučia dýchať tlačiť, čo robiť keď nejde mlieko atď, stojí to 2,5 € je to akože hodinu, ale vždy sa to natiahne na 2 hodky ( to je v cene) a kecáme o pôrode a tak, ak chceš je to v SC v kulturáku hore vždy vo štvrtok 17:45. tvz psychoprofylaktická príprava k pôrodu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre