Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

luciamk
5. okt 2009

Och ďakujem,

tiež som si nemyslela že by to mal byť problém, mám rada svoje rodné priezvisko a pred pár rokmi som si ho zmenila a používam bez -ová. No lenže môj drahý trvá na tom, že musím mať jeho priezvisko ( lebo som už jeho 😀 ) tak sme spravili kompromis a ja si nechám aj svoje a priberem jeho. Deti budú mať jeho priezvisko s tým problém nemám. Ale ja chcem aj naďalej používať svoje a len pri úradných záležitostiach použiť obe... desím za všetkých tých vybavovačiek lebo budem meniť aj trvalé bydlisko, stav , meno... 😒 a musím to stihnúť čím skôr lebo doki ma chce už vypísať na rizikové...

och
5. okt 2009

lucia a neda sa na to niekoho splnomocnit? trebars maminu?

ale ked budes menit trvale aj stav aj meno tak to vybavis vsetko na jednom mieste a netrva to dlho 😀 ja som to mala za jeden hotovo a ked mi dali OP zbehla som vedla do dveri koli vodicaku a ti mi poslali sms ze je to hotovo 😀 tak isto aj s pasom 😉 no len to trvale neviem kde sa vybavuje 😝 a este zbehnes na zdravotnu s novym obcianskym a to je 5 min co ti vystavia novu karticku a nove cislo OP len nahlasis zamestnavatelovi a hotovo 😉

mayka ta lienka je krajsia 😉 pre mna by to bolo na nic, bo ked dam postielku do hornej polohy hniezdo pretrcalo von a to by nebolo pekne 😝

sylvyka
5. okt 2009

mayka ja som to mala asi tak od 30-32 tyzdna a teraz 1-2t co mi je lepsie mala som fakt problemy aj s chodzou boli to brutal bolesti este aj prevalovanie v posteli mi robilo problem a aj chodidla ma boleli pri chodzi a teraz je to prec klop klop 😉

luciamk
5. okt 2009

Och to by nebolo zlé, ale viem že počas PN nesmie zmeniť ani trvalý, ani sa vydať, lebo to sociálka neuznáva a zrušili by nemocenskú... ani som o tom netušila, povedala mi to moja sestrička... a zisťovala som si to a je to tak 😒

slniecko01
5. okt 2009

AHojte Babulky takže som to vydržla. Ledva som sa doplazila mojej doky pretože mi došlo tak strašne zle, že som nič nevidela a mala som zalahnuté v ušiah. Potom som išla na EKG, také tetušky ma tam pustili, pretože videli že pomaly tam odpadám. Tlak som mala 86 na 60 Bola som ako opitá. Už sa mi to za posledný týždeň stalo 3 x. 😒

Doktorka povedala, že ak sa mi to stane mám prísť a dá ma na rizikové

slniecko01
5. okt 2009

Luciamk ako sa ti darí ? Už si sa dlho neukázala 🙂

och
5. okt 2009

lucia 😖 fu tak to je blbe a nemozes prerusit PN a zborat si dovolenku na 3 dni a vtedy to urobit? 😀
v podstate neviem ze ci uz ste svoji alebo sa len ides vydavat alebo sa na to teraz vykasli a urob to az ked bude mimi na svete 😀

slniecko 😀 uz to mas za sebou a nebolo to ani tak zle, ze 😉 no mne sa takto zakrutila hlava vcera v Ikei 😖 sa mi nohy trosku zamotali, tak teraz neviem cim to bolo, bolo to po prvy krat, ale asi z toho smradu z vonnych sviecok a svetla (akurat sme prechadzali lampovym oddelenim) a je pravda, ze tam bolo naroda 😝

no objednala som si matrac, perinku, vankus a zavinovacku s kokosovou vlozkou 😀 tak dufam ze ta zavinovacka bude ok a ze jedna bude stacit 😀

sylvyka
5. okt 2009

lucia moja kamoska sa vydavala pocas pn na rizikovom a menila aj meno a nebol problem 😅

zukrik
6. okt 2009

Ahojte
UUUUUUf,tolko nových správ,gratulujem novým tehulkám s pozit. testom 🙂
Chruminka,držím ti strašne moc palčeky,onedlho budeš maminka 😀 😀 ,nech
tam ježibabky ešte vydržia do toho 38tt a všechno bude fajn 😀 😀
Mayka,Sylvyka,Och,Slniecko.... 🙂

Ja som mala včera hrozný den,v nedelu som si dala u sestry majonézový šalát
a rezeň a myslela som,že je to moja posledná hodina. Dala som si len troška,lebo
som nebola moc hladná a večer a celí deň včera mi bolo zle,vracala som a ešte
k tomu ma aj prehánalo. Akoby toho nebolo dosť mala som aj kyselinu 😝
Mám druhý den dietu a poviem vám,že som vycucnutá a unavená ako hovadko.

Včera som bola aj na poradni,našťastie drobci sú v pohode,len majú zlú polohu,
lebo sú do kríža.Doktor povedal,že musíme vydržať do začiatku novembra a potom
ma asi zoberú na príjem a urobia sekciu.O dva tt,idem znova na kontrolu a bude ich
merať,povedal,že vzhladom na moje problémy v minulosti,bude lepšie ked sa bude
robiť sekcia...

martineluska
6. okt 2009

ahojte baby tak som tehulka hcg 540.v piatok idem na ultrazvuk. 😀

mayka
autor
6. okt 2009

ahojte kocky, dnes mi nefungoval konik a potom som bola na predporodnej priprave a doteraz tu boli kamosky. 🙂

zukrik, tie stavy z tazkeho jedla poznam ked sme jedli husacinu asi sme teraz fakt haklivejsie na jedlo a dnes nam to hovorilaq aj na predporodnej priprave ta pani zeby sme uz nemali jest tazke jedla gteraz ku koncu ale lahko stravitelne. Vraj rezen travime v crevach 72 hodin. 😅
Aj mna z tej husaciny prehanalo. 😀 Uzsi daj pozor a mame teraz papat vela mliecnych vyrobkov hlavne navecer lebo vtedy sa vapnik najlepsie vstrebe, Mne to povedala v suvislosti s mojimi bolavymi nohami a cudovala sa ze ma moj gynekolog s tym nikam neposlal lebo to normalne nie je.
Tak baby pekne papajte vsetko do mliecka.

martineluska supeeeeeer . Vitaj medzi nami tehulkami. Konecne mlada krv medzi nami. Aspon tato tema potom nezanikne. 😀
A okamzite si zmen v profile udaje na tehulkuuuuuuuuuuuuuuuuu. 540 hcg je super.
Ja som mala okolo 76 na prvykrat. 😀

slniecko01
6. okt 2009

Martineluska gratulujem 😀 pekne sa opatrujte

Zdravím PIPINKY 😀

mayka
autor
6. okt 2009

slniecko wau ze 26 tt. tiez ti to pekne pribuda. 😉

loginka
6. okt 2009

baby, fakt sa mi zda, ze to zacina ist nejako rychlejsie 😉 mayka ty uz 34 ved to strasne rychlo ubehlo, uz mas vsetko pokupene?

martineluska
6. okt 2009

baby pridam sa ale počkam este do piatku idem na ultrazvuk ked bude vsedko ok tak som tu jak na koni 🙂

och
6. okt 2009

no ahojte

mne tiez dnes nesiel cely den kon 😝
zukricek to co akoze aj ty si uz za chvilku mamina? 😀 juuuj tesim ale este by si mohla vydrzat 😉
martineluska tak teda moc moc gratulujem 😀

ja som dnes pred cvicenim mala chvilku cas 😀 a co to narohu na mna krici 😵 DM drogeria a sup ho tam obrusky a plienky pokupit a hned som si dala aj clensku kartu vystavit na zlavy 😉

mayka
autor
7. okt 2009

dobre ranko,
loginka mne sa to vsetko aksi spomalilo a uz mi to tak neuteka ale to je tou nemotornostou. A nedockavostou tiez. 😀
ale teraz je na rade chruminka so Sylvykou a potom ja. Aspon mi co to potom poradia. 🙂
A je dost mozne ze aj zukrik ma predbehne .
logi a uz mame viac menej vsetko. okrem kocika, monitora a zvlhcovaca vzduchu. este nemam kojenecke flasky á odsavacku n a mlieko a kozmetiku pre mimi. ale to vsetko nakupime jednym vrzom ked pojdeme pre kocik. a plenky kupi muz v metre.
akurat vcera som sa pobavila na mojom manzelikovi aky stres pochytil. 😀 Sa ma spytal ze ako zistim ze rodim a ze ci nechcem sit uz teraz do porodky pr istotu ze co ak to nestihneme . 😀 Si to asi pomylil s hotelom alebo co. Alebo ze ci dovtedy neprenajmeme byt v pri Antolskej aby sme to stihli . No podareny bol. 😀 😀 😀

och a ake plienky si kupila? Ja asi pojdem najprv do pampersiek ale mam dilemu aku kozmetiku kupit . Asi si necham poradit v lekarni. Ani neviem co takemu mrniatku treba kupit z kozmetiky okrem obycajneho mydielka. lekari tvrdia ze nic a ani mydlo sa nema najprv pouzivat ale ja neviem v ed bude zima aspon nejaky kremik na tvar na zimu ked pojdeme von a olej na telo alebo mlieko . No dilema ako svet. Strasne velky vyber je. Asi kupim nieco v lekarni .

ja chodim tiez rada do DM- ky. Tam vzdy uplatnim tie zlavy 10%. 😉

Och kedy ti pride kocik? Ja uz cakam na telefonat tak o tyzden. Monitor tiez asi vezmeme od nich lebo slubili zlavu a asi aj ten zvlhcovac. No sak uvidim kolko daju dole z ceny vo forbaby.

och
7. okt 2009

dobre ranko 😉

mayka ti muzi su fakt podareni 😀 😀 tomu mojmu to este tak velmi nedochadza, ze bude tato 😀 😀 ale tu paniku si viem predstavit 😀 😀

plienky som kupila babylove, vsetky mamicky su spokojne a velmi si ich chvalia a su aj za normalnu cenu, tak isto som kupila od tej znacky a tycinky do uska, vlhcene utierky a krem na bradavky 😀

s tou kozmetikou mam dilemu aj ja, minule som niekde citala, ze deticky nic nepotrebuju ani krem proti chladu, ze im mozme pokazit a zcitliviet kozu 😲 no musim to niekde zistit co je to najlepsie 😵

DM teraz zmenila system, uz zbieras body na svoju vlastnu kartu a nie tie nalepky a kocik mi pride pred vianocami a ty sa uz urcite tesis ako blska 😉 na kocik 😀 aj ja by som sa

nelly3
7. okt 2009

ahojte tehulky, idem si znova po radu 🙂 v piatok som bola na ET, najskor mi urobila lekarka utz kde mi robili aj OPU a potom v tej miestnosti kde som 20 minut po ET oddychovala mi robila aj vklad, vobec nie pod utz ako som citala, ze babam robili, tak neviem a na 3 den som mala bolesti brucha a aj prsia ma boleli a od vcera uplne nic, ziadne bolesti, neviem ci je to dobre alebo zle, dneska som 5 de poET, vkladali mi 2 100 bunkove. necitim sa ako tehu, no neviem, a ked by to nevyslo ako je to casovo kedy mozem ist na KET? este ze mame 11 mrazacikov. dakujemmmm 😵

och
7. okt 2009

nelly ahoj

tak moc moc drzim palceky 😀 mne tiez nerobili vklad pod utz a po pravde tehotna sa necitim dodnes 😀 az vecer, ked uz nevladzem na krize 😀 😀 a na KET 😀 tusim mozes ist hned dalsi mesiac, ale ved to ti povedia po krvi, ale si myslim, ze nad tymto budes rozmyslat najskor za dva roky 😀

mayka
autor
7. okt 2009

och musim asj ja ist kuknut tie babylove. tiez som pocula ze ich chvalia.

nelly, ale ved to vyjde. hlavne mysli pozitivne. 😉 mneto sice robili pod utz ale niektorym kockam nie a su tehu. 😉 a tie bolesti co si citila sa ani necuduj vec kolko hormonov si do seba popichala. Tak sa tes ze ta nic neboli lebo ked budes v takom 34 tt ako ja tak potom budes len ochkat. 😀 Ja som ani raz negrckala doteraz. U kazdeho je to inak. Uzivaj si to, oddychuj ked sa da.
Nelly take slova uz od teba nechcem citat plne negativizmu. ok? 😉 Rob si z toho srandu a uvidis ze to vyjde. Ved v Gf teraz otehotneli dalsie dve kocky. Takze plodne obdobie sa u nich znova zacalo. 😉

loginka
7. okt 2009

mayka, a nestaci taky olejcek rybaci ci olivovy z lekarne? sestra este mala sudokrem na ritku, hadam nekecam... 😕
ake zlavy su v DM? na tehu knizku?
a manzo nech sa este neponahla, ved mas cas a urcite to stihnete 😉

nevidela si novy serial na Prime Preslapy tam manzel pred porodom odskusal asi 3x v roznych casoch 3 rozne cesty cez Prahu do nemocky a nakoniec ked to na nu prislo bol na golfe a nemal mobil 🙂

nelly3
7. okt 2009

dakujem pipinky 😉 to cakanie je fakt najhorsie, mayka tebe sa to podarilo na prvz krat vsak? ty si mala po ET nejake priznaky?

och
7. okt 2009

logi teraz si ma povabila s tym manzelom 😀 😀 😀 😀 😀

inak v DM si das prihlasku a ukazes tehu knizku a oni ti daju niaku karticku a budes mat zlavy na baby produkty ako prasok plienky sunar ..... tak to pojdem asi dnes omrknut 😀

luciamk
7. okt 2009

Ahoj babulky,

nelly neboj všetko bude dobré, hlavne mysli pozitívne. A ver tomu že zázraky sa dejú, pozri na mňa 😀

och, mayka aké ste si nakoniec vybrali kočíky? Ja som už tiež začala pokukovať, ale stále v tom mám chaos. Viem že chcem 3kolku. A asi sa viac oplatia tei kombinované však? Celkom sa mi páči JANE, čo Vy na to?

och
7. okt 2009

lucia ja som nakoniec objednala Teutonia Fun System, trojkolka sa mi zdala nestabilna koli tomu, ze ked ides na obrubnik musis zdvihnut zadne kolieska a teda ti ostane kocik balansovat na jednom otacacom koliesku
mayka pokial viem zakupila Gesslein

inak vysli testy autosedaciek
http://www.baby-web.sk/Clanky/a2379-Novy-test-2...
este ze som sa nedala prehovorit na Isofix, respektive chvala bohu, ze je to nepouzitelne v manzelovom aute 😀

mayka
autor
7. okt 2009

nelly hej vyslo to na prvykrat. Aj ochine, zukrikobvi a chruminke. 😉
a priznaky zo zaciatku asi ani neboli az neskor. iba som bola viac unavena.

lucia aj som mala chaos z kocikov a tiez som chcela trojkolku a nakoniec budeme mat 4 kolko. mam kocik aj v albume aq urcite sa najviac oplatia trojkombinacie aj s autosedackou .mne sa tiez velmi pacil jane slalom pro ale ked som bola kuknut na neho v predajni tak ma moc teda neocaril. áuz si presne nepametam ale myslim ze autosedacka sa da nakliknut len na sportovu cast kocika co teda neni nic moc. a dost je kritizovana ta strieska na sportaku lebo jej cast je je priesvitna a vraj detickam pecie slnko na hlavicku cize aj s uspanim asi je problem. Ja som ho potom zavrhla. N a potom som zbadala aj teutoniu spirit a ten kocik je super ako trojkolka az na tu cenu teda. komplet vybava v babymarkete t.j. hlboka korba, sportak, nanoznik, slnecnik, brzda rucna a taska prebalovacia ze skoro 1000 eur. No to je dost aj pre mna. Ale kocik je super. Inak mne sa velmi paci aj trojkolka od gessleinu a aj som ju skusala v predajni v kocikove a tiez boal stabilna a dobre ovladatelna. Ale predavac vo forbaby nam vysôlovene odporucil kocik F6 co mam v albume a nelutujem. ma vymenitelne predne kolieska do terenu alebo do obchodu, prehadzovaciu rukovet da sa otocit v smere jazdy aj do protismeru. Takze ja som velmi spokojna s vybrom a aj s cenou.
Zalezi vela kadial budes chodit ja som potrebovala riadny terenak lebo tu mame desne cesty a aj polne. A budeme chodit po nich vela na prechadzky aj so psami.

🙂

No ale ajen je celkom v tychto koncinach oblubeny. Nie je zly. Ale za tie peniaze by mohol mat aj viac funkcii.

mayka
autor
7. okt 2009

och, no este tam nie su tie nase autosedacky aspon nieco na rozdiel od testu kocikov 😀
my kupime isofix a asi romerku ked vyrastieme z tejto gesleinackej ldebo dak aj nas dovolenku pojdeme tak si kupime taku co sa da asj polohovat. No ale to mame este casuuuuuuuuuuuuuuu.
Hladna som idem si nieco ukuchtit.

lucia mk inak a u cenu jane urcite kpis aj tu trojkolu od gesslein. a som si ista ze je lepsia.

luciamk
7. okt 2009

Mayka Och ďakujem za rady 🙂

ozaj kolega mi hovoril, že v Blave ako je Ikea, oproti je firma OLO a tam sú nejaké sklady a predajňa kočíkov.
On tam vraj kúpil kočík za polovičnú cenu a som dosť prekvapená, lebo s manželkou si dajú záležať na značkových veciach a kde nakupujú... Nepočuli ste o tom? Teda ani neviem odkial ste babule. 😒

zukrik
7. okt 2009

Ahojte
Nelly,držím ti palce,neboj všetko bude ok,len tomu ver 😀
My sme si objednali u kamaráta Hugies plienky,tak uvidíme čo to bude,treba vyskúšať
lebo aj detičky si radi vyberajú 🙂 Niektoré mávajú alergie na Pampers,iné zase na tie lacnejšie.
Ved uvidíme nie? 😀 😀
Luciamk,super,už vyberáš kočík 🙂 dnes je veľká ponuka,určite si vyberieš.
Ak ti môžem poradiť,drž sa hlavne terénu,ako písala Mayka,lebo velmi záleží
na tom kade budeš chodiť s kočíkom.
Mayka,ja tiež neviem akú kozmetiku mám kúpiť,ale určite kúpim neaký olejček
a masť na zadoček určite v lekárni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre