Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
10. okt 2009

halooo pipinky bruskate,
kdeze ste? To sa vam ani tukat do klavesnice nechce v tomto pocasi? 😀

slniecko som na tom podobne ale posiluj aspon úpanvove dno a bedrove klby lebo dopadnes ako ja - krypel . 😒 Ale asi to mam dane ved kopec tehuliek necvici a su ok. Sa boji m ze mam nabeh na osteoporozu. 😕

zukrik
10. okt 2009

Ahoj Mayka 😀 😀
Ja si tiež neviem predstaviť,že by som cvičila,som rada,že upracem a navarím 😀 😀
Tie klby bolia aj mna,ale ešte to vydržíme nie??? 😀

mayka
autor
11. okt 2009

dobre ranko,

tak dnes som od 5,30 hore. 😝 A asi 10x som bola v noci hore tiez.Terezka ma pekne trenuje na bezsenne noci. 😝 🙄 😀

zukrik tiez uz som rada ze som rada. 😀

loginka
11. okt 2009

ahoj mayka, tak ja som tak skoro kazde rano 😖 ale na vecko mi zatial staci az vtedy

slniecko01
11. okt 2009

Ahojte TEHULKY, včera som bola s manželom vo Viedni, len tak na výlete. Teraz akurat upratujem a na obed pôjdeme asi k 😀 našim. Už by som si mala oprať aj tie detské vecičky. Minule som prala plienky, nechala som ich cet noc vonku a zmokli, takže ich môžem oprať znova.

krakulka
12. okt 2009

Dobre rano pipinky, vsetky asi este spinkate, no ved v tomto pocasi, sa ani necudujem. Brrrrr. 😠

och
12. okt 2009

Dobre ranko

krakul ja nahodou taketo pocasie zboznujem 😀 len tak sedis pri teplom cajiku, pozeras von oknom a na parapetu krasne dupocu kvapky a ked ta to omrzi urobis si varene cervene, zababusis do deky a citas dobru knizku a ked je nahodou niekto v praci, tak taketo pocasie vplyva aj na sefa a vsetci su pomaly a nikto sa nerozculuje 😀 😀

inak mne bolo tak vcera, som myslela ze umriem, vsetko ma bolelo, chrbat, krize, brucho cele, zle mi bolo od zaludka a mala vkuse poskakovala, ani neviem ci vobec spala, a potom ma bolel cely podbrusok, no zivi des 😠

mayka
autor
12. okt 2009

dobre ranko,
no normalne mi taketo pocasko nevadi ale moje klby si vcera a dnes odmietli fungovat a ja len sedim a lezim. mam problem prejst aj na wc. 😢 Hroza.
Asi tyxm pocasim sa mi zo zhorsilo a to ma byt takto do konca tyzdna . Normalne by som prijala barle alebo invalidny vozik momentalne az tak je to zle. ☹ Pomooooc

Och a dnes je uz lepsie? Take varene vinko by som si veru dala. Ale muzik mi dal do chladnicky pifko 0,0% alk. tak si asi dam k obedu.
och krpata sa ti zachvilku prekoprcne dole hlavou a bude ta viac tlacit. Dufam ze n ie tak ako mna. Ja mam tieto stavy odvtedy. Dufam ze teba ro obide. 😒

mayka
autor
12. okt 2009

och ty si kupujes ku kociku aj toto? http://www.spuntik.cz/teutonia-muff-2009-zimni-...
rozmyslam nad tym. Len neviem ci sa na to tiez caka tak dlho.

och
12. okt 2009

no dnes je to uz lepsie 🙂 o trosku, problem je hlavne v tom, ze som vkuse hladna a ked si aj dam nieco male trebars jablko, tak mi potom zase zle od zaludka, v konecnom dosledku mi zle stale, bud z jedla alebo z hladu 😝

mayka s tymi klbmi musis vydrzat, uz nemas vela do konca 😉 este taky mesiac a bude to v poriadku 😉

buduci tyzdem idem na posledny velky utz a tam sa ukaze v akej je poloje ale mne sa zda, ze v priecnej, a ako sa tak natahuje ma boli brucho ako keby som v nom mala svalovicu, a lezat nemozem ani na boku ani na chrbte, nieco mi pri tom tlaci na rebra a to je bolest vam poviem 😝

a sa tesim zajtra pride kurier z rajdeti.sk a prinesie matrac a zavinovacku 😀 😀 😀 😀

mayka
autor
12. okt 2009

asi ta chrbatikom tlaci.
Moja je uz dole hlavou ale telicko sa hybe z lava do prava. A ked sa tak fasacky zaprie do rebier. no vidim vsetkych svatych. Sa smejeme ako mi sem tam zdeformuje brucho. 😀

Ja som sa nastvala a kozmetiku pre mimi a plenky som si objednala z netu z lekarne. Ja fakt sa necitim uz na lietanie a zhananie po obchodoch. A rozhodla som sa pre kozmetiku Klorane. mi pride taka v pohode na zaciatok tak uvidim. a potom asi prejdeme na niveu.

krakulka
12. okt 2009

Tak ako vas citam, je mi smutno, ze tatko trpit. Mayka s klbikmi, Och s travenim. Mne toto pocasie ani nevadi, len nechcem byt stale sama doma, tak idem vozit s kamoskou. Nastastie prestalo prsat a uz len funi - strasne. Radsej mohlo prsat. Ja mam rada jesen, aj takuto. Spravim si v krbe ohnik, zapalim sviecku, uvarim cajik a citam knizku s nohami vylozenymi pri krbe. Pohodicka. 😀 😀 😀 😀 😀
Och nechcem ta strasit, ale kamaratka mala rovnake stavy s travenim ako mas ty az do porodu. Ked porodila, bola uplne happy, ze sa moze konecne najest a uz jej nebude zle. ☹

och
12. okt 2009

mayka nie nebudem to kupovat, ale ked pojdeme pre kocik pred vianocami, mozem sa ti na to opytat v BM alebo si tam cinkni, taketo hovadinky tusim maju hned na sklade 😉

ja mam niekedy pocit, ze nemozem ani sediet ani lezat, musim sa prechadzat po byte aby mi bolo dobre, tym aj malu uspim a nevystraja ako trafena 😀

krakul presne, moja predstava prijemne straveneho dna 😀 😀 ved to sa utesujem, ze este tri mesiace vydrzim ale fakt mam obavy z vianoc, ze sa neudrzim a budem vzdychat este tri dni ako mi bude zle 😝 😀 ale uz teraz mi tecu sliny na kapra a majonezovy salat a oplatky 😀 😀 😀 s medikom a orieskami, boze nech uz su vianoce, a KAPUSTNICAAAAAAAA aaaaaa okamzite chcem vianoce 😀

zukrik
12. okt 2009

Ahojte
Och,nerob moc chute na tú kapustnicu 😀 😀 ,ked budeme kojiť nie je moc fasa jesť kapustnicu,
tak ozaj nerob chute.
Moja sestra ked prišla s pôrodnice,svokra jej navarila segedín a chúďa malinký mal také krče,že mali
v noci pohotovosť.Hned jej povedali,aby nejedla jedlá ktoré nadúvajú ☹
Joj ale dala by som si aj teraz 😀 😀
Mayka,okrem toho,že ťa bolia klby,bolí ťa aj tam dole,lebo mna dosť,asi sa rozťahujem 😀 😀

luciamk
12. okt 2009

Ahojte babule,
no teda Vy ste pekne ubolené... ja viem že to čaká aj mňa, ale zatial musím niekde zaklopať...
včera sme s drahým chodili celý deň po obchodoch a večer som padla do postele a bola som hotová... Dokončujeme a zariaďujeme dom a to je teda riadna fuška....

Babule, ale chcem sa ešte niečo spýtať ohladne tých kočíkov. Ten náš malý zázrak sa narodí začiatkom marca a ja teraz neviem či mne bude treba vôbec vanička. Bývame 35 km od BA a všade chodíme autom z tej našej malej dedinky... tak neviem či sa mi neoplatí mať len vajíčko a potom športový... čo vy na to?

Aký máte názor na vaničku do auta miesto vajíčka je to bezpečné, kedy sme sa predsa len rozhodli inak...
😖 ťažké je to

och
12. okt 2009

zukrik ale stavu mozes nie 😉 mna to tento rok este obide 😀 mala bude este v domceku a buduci uza asi kojit nebudem 😀 😀 😀 a moja mama je z Trnavy a ma taky zvyk, ze na vianoce mame kapustnicu bezmasa a na sladko, zahustuje ju slahackou to je taka basnicka mnaaaaam 😀 😀 asi jej zavolen ci si nemozme urobit vianoce uz dnes 😀

o chrumike estge nevieme nic ze 😕

zukrik
12. okt 2009

Neviem,ale dúfam,že sú ešte pokope 🙂
Luciamk,ak by som bola na tvojom mieste,vaničku neriešim,dnes sú aj také prenosné tašky.
Je to náhrada namiesto hlbokej ťažkej a zbytočne drahej vaničky.Ak pôjdete autom,bábo bude
v autosedačke,ked budeš chodiť na prechádzky po dedine,bábo bude v kočíku v prenosnej taške
ktorú môžeš vybrať so športovej časti.
V lete bude už len v šporťáku. Nezabudni na jedno,mamičky lúbia nosiť detičky vo vajíčku aj celí
deň,ale je veľmi zlé na chrbticu novorodenca. Dieťa vo vajíčku by malo byť maximálne 2 hod.
samozrejme,ked cestuješ niekam dalej,tak sa to ešte dá,lebo necestuješ každý deň 😀
Pozri si športové kočíky,ku ktorým sa dá kúpiť prenosná taška.
Tá taška je tiež zdravotne nezávadna a schválená SOI.
Je to na maminkách ako sa rozhodnú,je to aj vec financií.
Ešte jedna vec,určite by som volila do auta vajíčko ako vaničku 😉

och
12. okt 2009

lucia no vajicko by som urcite nenahradzovala hlbokou vanickou, vajicko je urcene len na prepravu, dietako sa tam nemoze poriadne vystriet a zevraj je to nebezpecne 😝

a presne ako vravi zukrik

corinne
12. okt 2009

Ahojte pipiny.No ked vas citam ake ste ubolene,tak sa musim pridat,zatial klby este nie 🙂 ale chrbat a ked ma sekne v pase tak mi to vystreluje do pravej strany zadku a to neprajem nikomu ☹ Normalne som musela ist na odblokovanie a ta pani sa ma pytala,ze v ktorom som mesiaci,a ked som jeje povedala,ze v 6 tak sa ma len spytala ze kde mama brucho 😀 .Tak som jej ho ukazala tak sa smiala 🙂 take mini.V stredu idem na ten cukor 😠 To potom do hodiny sa mam vratit na odber krvi alebo mocu?Akosi uz nepamätam 🙂 Nase male kopalo celu noc,az som chytila nervy,ze mu zopar nalozim na zadok 😀 😀 Dufam ze to v stasti a zdravi dotiahnem do konca 😀 mala som inu predstavu o tehotenstve 😀 😀 ale som rada aj za to. Zukrik aj ja citim tam dolu akoby opuchnuta,neviem ako zvladnem holenie alebo aspon skratit trochu 😀 😀 .No hroza. 😕 Babulky mam taky dotaz,ked zena nema ovulaciu,nie je to az take strasne,ze?Da sa to spravit liekmi alebo hormonmy?Manzelov sef sa mu zdoveril,ze asi nikdy nebudu mat deti,ze on nema skoro ziadne spermie a zena nema ovulaciu,tak by som ich chcela trochu povzbudit,ze mozno je moznost.Oni su mlady par 30-32rokov.

och
12. okt 2009

corinne 😀 no na mne to az moc moc vidno 😝 😀 😀

ze pozdravujem manzelovho sefa a idem im prikladom 😀 Ja mam PCO (nemam ovulaciu) a manzel po havarii z motorky zase nema ejakulat, cize spermie z neho dolovali operacne a kukaj ze 28 tt a skoro to boli dvojicky a IVF na prvy sup 😉 uz len dotiahnut to do zdraveho konca, ale podla toho ako vcera mala vystrajala, myslim ze to bude poriadne zive dieta 😀 😀 😀 😀 ja mam 29 a mm 31 to len pre info 😉

mayka
autor
12. okt 2009

AHOJTE , mala som navstevu a akurat som sa dobalila do porodnice. Tak a uz ma mozu odviezt ked chcu. 😀

zukrik tam dolu ma neboli tak ako teba iba tie bedrace a dufam ze sa to k tomu neprida.

lucia mk aj mi budeme mat vloznu tasku a vyzera to takto http://www.forbaby.sk/doplnky.php?id=8&product=233

da sa z nej spravit aj fusak a nanoznik a autosedacku by som kupila urcite. taska ani korba neni na prevaszanie deti utcena a je to nebezpecne. Baby to tu uz popisali. Bez autosedacky by som si dieta neprevazala nikam. Nie je to sranda a okrem toho ti mozu dat aj pokutu. Ide o zivot.

corinne ani ja som nemavala ovulaciu vobec a zachvilu rodim vdaka ivf.

😉

och
12. okt 2009

mayka no este mas cas 😉 a mesiac minimalne nechas tu tasku zapadat prachom 😀 😀

ja bojujem s kocurom pri strihani nechtov 😀 😀 😀 zase budem vizerat ako keby som doma selmy krmila 😀

chruminka
12. okt 2009

Caute, baby. Tu je sekretár Chruminky. Má sa celkom fajn. Este je 3v1, musí ležať, ale zajtra sa možno dozvieme, kedy ju rozdelia na 3 ježibabky. Predpoklad je na konci týždňa. Tak zatiaľ, ešte sa ozvem.

och
12. okt 2009

Ahoj sekretár Chruminky 😀 😀 😀 😀
ze moc moc drzime palce nech to mate rychlo a hlavne v zdravi za sebou 😀 😀
Vsetky moc pozdravujeme a drzte sa, koniec tyzdna je uz za rohom 😀 vy rodicia 😀 😀 😀

slniecko01
13. okt 2009

Dobre ránko PIPINKY, 😀

aj ja pozravujem Chrumi a držím palčeky, nech Vám to všetko dobre a ako už napísala OCH hlavne zdraví dopadne 🙂

Pipinky vonku nám asi fučí severák, tak keď pôjdete von sa dobre oblečte 😵

krakulka
13. okt 2009

Dobre rano babule,

Chruminka drzim paste, nech vsetko dobre dopadne. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Ja som dnes vstavala o 5,30h. isla som do prace za kolegynami. Pred par dnami som mala narodeniny, tak mi budu gratulovat. A kedze moja prace je v rovnakom meste ako manzelova, tak som isla s nim rano autkom do prace. Uz tu sedim 1/2h. a kolegyne nikde. No to sa niekto ma, pracovny cas od 8,30h. Dufam, ze dnes pridu kvoli mne o trochu skor. 😝

Slniecko01, kde si dnes nechala Slniecko. Vonku strasne funi, je chladno a vraj bude mozno koncom tyzdna aj snezit. ☹

mayka
autor
13. okt 2009

dobre ranko,
sekretar dakujeme za spravicky a moc na jezibabky a chruminku myslime. 😉

slniecko akurat som rozmyslala ako sa obleciem ked pojdem dnes na Antolsku ak sa vobec vypajdam z domu. ☹ Ale nerada by som prisla o pripravu na porod. No uvidim ako ma bude posluchat lava noha. Zatial ju taham za sebou 😀

slniecko ty este chodis do prace? Budes az do konca?

krakulka ahoj, vsetko najlepsie k narodeninkam dodatocne. Zasa o rok starsia, co? 😀
Ja sa tiez chystam do prace v piatok a dufam ze uz konecne mi da vo stvrtok nastup na matersku ten moj super gyndak.

och a ty co funis? Este sa vladzes pohybovat s pupkom? 😀

och
13. okt 2009

Dobre ranko

ja som sa zobudila rano na matozivy sen a nemohĺa som zaspat 😝 tak som trpla do deviatej kedy som zavolala najomnikom ci je vsetko OK 😲 a je vsetko v poriadku 😀 a na to volal kurier s rajdeti a uz sa prehrabavam vo veciach 😀 😀 su pekne a makke len skoda ze je to vsetko polsky vyrobok 😵

krakul tak to potom vsetko naj 😉

sylvyka
13. okt 2009

ahojko pipinky no hlasim sa aj ja som ok je mi skvelo mayka pocuvaj bolest kosti takmer ziadne tak si to uzivam klop klop, spavam do pol jedenastej co som strasne rada ale mam v pameti noci ked som uz od tretej buntosila 😀 , zato mam desne sny dnes som napriklad zavrazdila 2 ludi a potom som jachtou utiekla na more 😀 😀 😀 no supi nie ?
chruminke drzkam palceky a tesim sa na dobre spravy 😉 😵

mayka
autor
13. okt 2009

sylvyka, tak ty si mozes skutocne povedat ze tehotenstvo je najkrajise obdobie zivota. 😀 A k tromu ten spanok. No toto. len si to vychutnaj. Uz sa ti krati. Ved o tyzden uz mozes v pohode rodit. 😀

A baby vy mate teda sny...
😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre