Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
21. okt 2009

Inak LUCIA gratulujem k chlepčekovi 🙂 😉 😀

sylvyka
21. okt 2009

kathy neboj bude to okis 😀 , inak ja slintam ako bernandin 😀 , prave som si zbalila veci do nemocky 😅 , konecne som ich mala zatial nahadzane len v igelitkach tak som zvedava kedy sa tam dopravim v pondelok idem do poradne tak uvidim 😀

katherinesand
21. okt 2009

babulky, dakujeeem vam za povzbudenie 🙂 a tehu pluvance. 😀

ja stale dufam, ze je to ok. kym nekrvacam, tak je nadej. a bolo to len male spinenie.
vkladali mi dve embryjka - uz blastocyty 100 bunkove.

zajtra idem znova testnut, kupila som si citlivy 10 Uml, predtym som mala nejaky nemecky z DM a ten bol 25 Uml, tak mozno aj preto nevidiet tu ciarku dobre.

mayka
autor
21. okt 2009

kathy, moc ti to prajem. Zlatko moje. Veru je to psycho to cakanie Ale o par mesiacov si na to ani nespomenies. Ja som aj rada ze som si pisala do albumu cim som presla lebo si uz vela veci akosi nepametam. To vies nasavam ine informacie. 😀 Vsak uvidis.

Inak ja som si vgtedy robila test tusim 2 x po sebe s odstupom asi vyse hodiny a ten druhy bol negativny. Asi som hcg vycikala skor. 😀
utros si davas?

katherinesand
21. okt 2009

mayka, hej bola som vo Ferticente.
ti poviem, to je ale rozdiel v pristupe - na OPU som bola na izbe s muzikom, potom som dostala od sestricky kolacik s cajikom, pri ET bol cely cas aj muzik a vsetko nam ukazovali na telke, aj embryjka v labaku v misticke a ako ich beru do tej pipety, no vsetko. 🙂
to sa neda porovnat s Gynfivom, a este co teraz citam, tak mam dost.

sylvyka
21. okt 2009

baby ja som sa netestovala ani raz nechapem ako som to vydrzala 😀

mayka
autor
21. okt 2009

sylvyka, este nemas tasku zbalenu? ja uz viac menej hej. 😀 Ale uz asi tri tyzdne sa chystam najst sobasny list aj s rodnym. Este som sa k tomu nedostala. 😀

sylvyka nevies ci treba nastup na matersku treba ohlasit aj vo VSZP? Alebo staci len na socialke? To za mna spravil zamestnavatel. Ale ta VSZP mi neni jasna. Jo ak ed som si platila 2. pilier tak treba to ist ohlasit na socialku este pred porodom alebo staci po? Nikde to neviem najst. Vsade su len take vseobecne info.

katherinesand
21. okt 2009

beriem utros.... ale teraz neviem, ak budem dalej spinit, tak mam ho radsej jest??

katherinesand
21. okt 2009

mayka, ja sa tesim s tebou, ze uz budes mat Terezku va naruci 🙂
musi to byt krasny pocit, uz ju citit.

mayka
autor
21. okt 2009

kathy tak to je sila. Si vazia pacientov. Nie ako GF. 😒 Aj ked ja som sa skutocne nemohla stazovat kedze nebol problem. Embrijka ste nafotili? teda tu misticku s nimi? Aby mali deti pamiatku . 😀
Veru v GF je to des asi sa chcu zbavit pacientov.

sylvyka ja by som to teda nevydrzala a hlavne som sa chcela psychicky pripravit na to keby to nevyslo. No chvalabohu za chvilu rodime. 😀
Chruminka to uz ma za sebou. Uricte uz sa mojka s jezibabkami. 🙂 Ja ani neviem ktore by som chytila skor kedze su dve. No musi to mat takze. 😀

sylvyka
21. okt 2009

mayka , no myslim ze netreba v zdravotnej poistovni a ten 2 pilier sa mi zda ze az po porode treba tam potom priniest aj rodny list babenka ale sa tam chystam este zbehnut lebo idem tam pediatrovi mame to v jednej budove dam vediet 😀
kathy no neviem ti poradit 😀 , fuhaaa

sylvyka
21. okt 2009

no to veru ani ja by som si to nevedela predstavit s dvojami 😀 , ja som sa strasne bala aj pohnut sa a najhorsie bolo cakanie na utz a nie na krv kedze predchadzajuce ivf sa mi skoncilo cistenim ☹ , ale to uz prebolelo a teraz je to supi sa strasne tesim a hlavne mame este 8 mrazacikov tak na nich myslim , a budem tam musiet cengnut lebo neviem kedy treba zaplatit mrazenie na dalsi rok

mayka
autor
21. okt 2009

kathy tusim ho vtedy bab& jedli ked mali tento problem. Ale ja si uz nepametam. Ale tiez sa mi zda ze ho potom hltali. Ale ked to spinenie nei je moc len trosku tak by to asi nemalo vadit nie?
Radsej cinkni do centra.

kathy je to krasny pocit citit ju hlavne ked ma riadne kopne pod rebro. 😀 No to ti je teda velka sranda. 😀 Horsie je ze mi asi tlaci na chrbticu alebo nejaky nervy tam a neviem dvihat nohy a len sa po dome suchcem. Nechodim uz ani nakupovat lebo neprejdem ani 100 m . Bolest ako das. Ale uz len mesiac. 😅 😀
Vcera som isla zavreit branu od domu cca 70 m a cesta tam a spat mi trvala skoro 10 minut s neikolkymi prestavkami . Budem mat pekne vydrate podrazky na topankach. 😀
No ale sak ako pisem uz len mesiac . 😀 😝 Ja uz sa z toho smejem .

sylvyka aj mi uz mame pediatricku vybavenu. Sice som ju nevidela ale mam ju doporucenu a v telefone bola velmi mila. nejaka mlada.

Inak s tym druhym pilierom neviem ci to netreba uz teraz. Ale ja ked si predstavim ze sa v tomto stave mam trepat na socialku...
Este som chcela ist aj k ortopedovi s tymi mojimi nohami ale uz ten tyzden vydrzim a vypytam sa uz na Antolskej k nemu. Snad budu v pohode ked sa tam dopajdam a budu ma musiet z kozy tahat. 😀

mayka
autor
21. okt 2009

sylvyka, aj my mame este 6 ks deti v zalohe. A snad sa ozvu sami po roku, nie? Dufam teda. Pochybujem zeby ich len tak bez oznamenia znicili. To si asi nemozu dovolit, nie?

ozaj Kathy ostali vam nejake deticky v zalohe? A vyslo to tam fakt lacnejsie?

sylvyka
21. okt 2009

no vsak uvidime idem sa na chvilocku zvalit do postele papa kocandy 😉

mayka
autor
21. okt 2009

papa sylvyka

slniecko01
21. okt 2009

Mayka a máš aj vybratého doktora na Antolskej ? A čo treba poslať do 2 piliera ?

katherinesand
21. okt 2009

mayka, embryjka odfotene nemam, ale dostali sme prve foto po transfere, takze uz mam doma fotecku s takym dlhym cervikom v brusku - to je ta tekutina v ktorej boli embryjka v labaku 😀
je to zlate, ze uz mam foto a este ani neviem, ci som tehu. 😉

tie bolesti ti nezavidim. aj moju svagrinu boleli hrozne bedrove klby, a bola zufala.
neboj, uz to mozno ani nebude cely mesiac.... susedka rodila minuly stvrtok a termin mala na 1. novembra, to uz je jedno, lebo babo tie 2 tyzdne pred porodom uz mam aj tak vsetko dobre vyvinute, takze aspon nemusi zena trpiet dlhsie.

no ale hlavne, nech ti dobre dopadne. 😉
a
tiez vsetkym ostatnym tehulkam vela stastia 😉

mayka
autor
21. okt 2009

slniecko,
nemam vybrateho porodnika a asi ho ani nezazmluvnim. nikoho tam nepoznam. jedine zeby hrozil cisarak ak by mi to povedali vopred ovsem.
a treba udjne vyplnit tlacivo na socialke ze si si odvadzala do 2 piliera looove. len om nevedela ci to pred alebo po porode treba.

kathy, tak mas prve foto babuliakov. to je sranda.

kathy ja by osm aj bola rada keby som rodila aj o dva tyzdne. Ale to zalezi asi aj na lekaroch ci by mi vyvolali porod kvoli tym problemom. Sm zvedava co povedia na Antolskej.

mayka
autor
21. okt 2009

no idm sa natiahnut lebo ma kize zacali boliet. Potom este nakuknem. A KAthy ty sa tu urcite este zajtra zastav budem sa tesit na spravicky. 😉

katherinesand
21. okt 2009

mayka, my mrazackov nemame, tak dufam, ze to tentokrat vyjde 🙂

no a, co sa tyka cien, tak sme platili za injekcie 145 EUR a potom este v centre za SEMINAL PLASMA FLUSHING 110 EUR, ale to je len ked to chces, zvysuje to sance na uspech.
neplatili sme ani za ICSI a ani za PK, ani euro!!!! takze o dooooooooost menej nez GF.

mayka
autor
21. okt 2009

ty brdo tak to je ozaj velky rozdiel. v gf su riadne nenazrany 😠

loginka
21. okt 2009

kathy drzim palce, vsak velky rozdiel s GF, uplne iny pocit, uz len to ET parada, nam tiez mrazaciky nezostali a dufam, ze to dotiahneme do stastneho konca s drobcami co mam v bruchu
mayka ja som tiez zle s krizami, a celkovo s klbami, joj ty uz mas take skvele cislo, neposlala by si mi do IP info o tej priprave na Antplskej, ak budes mat chvilu cas? viem, ze si mi to uz pisala, ale ja si to uz ani nepamatam, som dementado 😒

katherinesand
21. okt 2009

loginka, dakujem 🙂
neboj, aj tebe to ubehne a ani sa nenazdas a budes tam mat cislo ako Mayka a ja dufam, ze vam budem slapat na paty, aj ked dobehnut vas uz nie je mozneee 😀 😀

slniecko01
22. okt 2009

Dobré ránko Pipinky 😀 , posielam Vám link na na čo trba primaterskej vovolenke vybaviť http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=55

Och si už píše asi tu diplomovku, keď sa tu neukazala 😀

mayka
autor
22. okt 2009

slniecko dakujem. 😉

och sa asi pari z kecky 😀 Ale inak obdiv. by sa mi teraz nechcelo riesit taketo veci. 😝

krakulka
22. okt 2009

Dobre rano pipinky, posledne tyzdne tehotenstva su urcite velmi narodne, ale stoji to za to. Ked si uvedomime, cim vsetkym sme museli prejst (nielkokrat IVF,.... rozne stimulacie, laparoskopie,... ). A na konci budu nasi krasny, zdravy drobci. Mayi, to vydrzis, kolegyna mala podobne problemy pocas tehu - len jedna noha ju neposluchala a po porode to povolilo. Budete to dobre, uvidis. 😉

Zelam vsetkym krasny slnieckovy den, u nas svieti uz od rana. 😀 😀 😀 😀

Ja mam doma choreho MM. Vcera prisiel z prace, hlava ho bolela, kychal o 106, smrkal, no hrozne. Este bol na mna oprsknuty a vynadal mi. 😠 Tak mi to bolo luto, som tu pri PC plaka.... 😢 ☹ Ospravedlnil sa, ze on za to nemoze, ze mu vadi choroba. Ach ti chlapi... Dnes ho vystahujem do obyvacky, nech neroznasa virusy aj v spalni. Aj tak sa celu noc len prehadzoval. 🙄

katherinesand
22. okt 2009

micky, tak je to zase v prdeli ☹
dnes som si robila test, citlivy, a nic, ani naznak ciarky.
stale nekrvacam, len spinim, ale aj tak, ked mi uz teraz neukazal test, tak nie je sanca.
uz nevladzem.... 😢 😢

mayka
autor
22. okt 2009

kathy, ☹ kedy ides na krv ?
moja zlata.

katherinesand
22. okt 2009

mayka ahoj.
krv mam v pondelok. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre