Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
21. dec 2009

Pipinky maminky Vás by som sa chcela spýtať do koľkých dní Vám prišlo zo SP rozhodnutie o poberaní materskej ? Viem že ak mi príde rozhodnutie tak to mám poslať aj s paprierom na II pilier do 30 dní

slniecko01
21. dec 2009

Krakulka akurat som si bola kupiť aj ja ten čaj, tak uvidíme čo je to za zázrak, pretože ten žihlavový mi moc nepohol, ale zase som ho pila asi 2 týždne.

Och ty si už v porodke ? 😀

krakulka
21. dec 2009

Slniecko01 - nazdravie. Som ti zabudla napisat, ze mi to chuti ako sackova polievka, dufam, ze tebe to pojde na chut. 😉
idem pracovat.

slniecko01
21. dec 2009

Akurat to tu pijem, teda nič moc, ale veď už to nejako doklepeme. Čo ideš robiť ? Ja sa chystám ešte nejaké koláčiky a plnku do veterníkov idem robiť. Včera som sa tu serkala s nimi

corinne
21. dec 2009

Ahojte pipiny,co vam zabera na zapchu?Ja som vceara volala do nemocnice,ohladom tvrdnutia brucha,mala som kontrakcie po 30minutach,za 2,5hodiny som ich naratala 5krat,a gynekolog mi povedal ked je viac ako 10 kontrakcii za den,ze to nieje dobre.Samozrejme porod.asistentka mi povedala ze to nieje vela ☹ tak mi povedala,aby som volala o 19h,tak som sa nastvala a ani som nevolala 😒 .Aj som si poplakala,manzel nechapal co sa rrobi,tak som povedala,ze uz nebudem volat,budem cakat doma pokial mi nepraskne voda a hotovo.Pijete niektora caj s maliniku(ostruzina malinova)?

slniecko01
21. dec 2009

Corine mne nezaberali ani glycerinové čípky, tak som si dala senný list. Na krabičke je napísané že sa nemôže do ukončenia 3 mesiaca a počas kojenia, inak ako určí lekár. Čiže som si ho dala sama, ale viacej zriedený.

Teraz mi predpísala doktorka železo a včera som bola aj 2 krat 😵

krakulka
21. dec 2009

Corinne ja som pisala kockam, ze su lanove semienka. To nam radili na kurze pre tehule. "Na zapchu v poslednych tyzdnoch(uz od 34.tt) je velmi dobry lan - lanove semienka. Staci ich pomliet a davat si denne 1 polievkovu lyzicku napr. do jogurtu. Pomaha upravit stolicu, treba vsak dostatocne pit, inak moze sposobit zapchu, zvysuje produkciuhlienu vo vagine a umoznuje babatku lahko vyklznut. "

corinne
21. dec 2009

Slniecko ja som brala zelezo tiez a som chodila na wc,ale uz som ho dobra tak uz nechodim na wc 😀 Chapes nie? 😀 Krakulka ale ja tu vo Svajci neviem ci zozeniem lanove semienka a ani neviem ako sa to povie po francuzsky 😕 Dala som si susene slivky a uz som letela 🙂 ne hned ale po takej hodinke,ale tie plyny 😀 😲 Idem si uvarit caj z ostruziny malinovej co to so mnou spravi 😀 Dakujem kocky

krakulka
21. dec 2009

Corinne, urcite aj slivky su dobre. Vraj aj po porode, dobre je ich rozvarit na kompot - kasu a tak si ich dat, aby bola prva stolica v pohode. Ja trpim plynnatostou cele tehu. Mozno aj preto vela chodim po vonku, luftujem sa. 😀
nasla som to v slovniku: ľanové semeno → linette (f). Keby si to chcela kuknut v obchode. U nas to maju vo vacsich potravinach, alebo supermerkete. 😉

mayka
autor
21. dec 2009

baby ste toho dnes popisali. Ja som prisla ptrave zo zabjacky tak si pochutnavam na cerstvych oskvarkach a tesim sa na jaternice. 😀

baby tej stolice po porode sa nebojte. Ked vam daju klistir tak ta stolica nebude taka strasna. Aj ked veru nebolo mi vsetko jedno ked som isla na wc. 😀 Som sa toho bala viac nez porodu.

Ja my sme dens boli pekine dlho vonku a celu dobu mi prespinkala. Ale uz je hore. Tak idem . papa

krakulka
21. dec 2009

Mayka, ak mas aj tlacenku a mas ju rada, daj si aj za mna. Ja to lubim, len sa tam davaju vnotornosti, tak to neni v tehu vhodne.
Tak Terezka ti tak krasne spinkala vonku. To je super.
Ja som umyvala okna v spalni, prala zaclony, umyvala nabytok, vysavala a umyvala dlazky, zdobila stromcek a vysavala este spodok domceku. Ale po kazdej praci som si isla oddychnut a vylozit nohy. Zajtra este poumyvat dole dlazky a trochu umyt kuchynu a bude hotovo. ufff.

slniecko01
21. dec 2009

Mayka my sme s mužom mali chuť na zabíjačku celý vikend. Naši aj svokrovci to už zrušili, tak manžel bol dnes u mäsiara kupiť jaternice. Doteraz som bola zvyknutá na domáce, tak uvidím 😝

och
21. dec 2009

no caute babulky 😀

mayka mala je cela ty 😀 😀 aspon to bolo prve co ma napadlo ked som ju zbadala 😀

slniecko nie este nerodim 😉 zatial i ked niekedy mam pocit, ze uz mam na male, ja si uz asi nic nekupim, asi by mi to nestihlo ani zabrat, no ved uvidime co zajtra povie doki 😀 😀 sa tesim, slubil, ze budeme vazit malu, tak som zvedava co za slonika v bruchu nosim 😀

corinne pravdu, mne na zapchu pomaha vcerajsi recept 😝 ja prasa som zozrala 5 tanierov vianocnej kapustnice (my ju robime na sladko bez masa a zahustena je slahackou) a na to 4 hrusky, no lepsie ako klystir, kazde dve hodiny som bola v noci na wc 😝

krakul my sme boli na zabijacke pred dvoma tyzdnami a ti poviem vnutornosti nevnutornosti pratala som vsetko 😉 ja zacinam byt neskutocny zrut, najhorsie na tom je, ze ani nie som hladna ale ked nieco predomna postavis zerem az pokym to nezmizne alebo mi to nasilne nevytrhnu 😝 najhorsie na tom je, ze vsetci sa len usmievaju, ze : Ako nam ona krasne papka nalozme jej este ked jej tak chuti 😕 no a potom noci travim na zachode 😠

inak ja som dorobila dnes suhajdy, inak kolace napecene, stromcek ozdobeny a macky ho zacinaju aj uspesne odzdobovat 😀 uz len v stredu mamke salat pomoct urobit a na vianoce si ist pre vysluzku a zrat 😉

och
22. dec 2009

no kukucky kde ste vsetky?

urcite este rychlo dopekate, nakupujete a drhnete zubnou kefkou posledne zakutia bytu 😀

tak my uz mame vyse troch kilov, placentu na III a CS 5, 27. decembra ideme do nemocky ci sa neotvarame a pre istotu berieme aj kufrisco nabaleny 😀 😀 😀 takze uvidime, hlavne ze kapor bude vo stvrtok tesim tesim 😀

ozaj co ste kupili manzelickom pod stromcek?

slniecko01
22. dec 2009

Ahojte kočky, dnes som bola v tom GF Mudr Harbulak vraj pôrody už nerobí, tak to nechám na náhodu. Dufam, že to dobre dopadne.
Och my máme podľa UTZ 2,70 kg. Inak v tej poradni v Ružinove je to otras, ale to je asi všade 😝

sylvyka
22. dec 2009

ahojko cha ze napecene a upratane to nehrozi aspon teraz no to sa neda stihnut ani nahodou 😀
slniecko nasa elinka mala 2,70 ked sa narodila 😀

slniecko01
22. dec 2009

Sylvyka ty si rodila v kokom týždni ?

sylvyka
22. dec 2009

39 😀 , ale mala somuz zlu placentu nevyzovovala a nepomahali mi ani glukozove injekcie 😉

slniecko01
22. dec 2009

A ako sa darí Elinke ? Poslúcha ? 😀

och
22. dec 2009

slniecko neboj v ruzinove su vsetci dokinovia vyborny odbornici, ide len o to ci ti sadne ako clovek 😉

ja v nedelu zacinam 39 tt a na placente uz vidno niake kortikoidy ci co a to je znamka opotrebovania 😝 tak dufam, ze ho nevytiahnerm od stedrovecerneho stola 😉

sylvy to sa ti dobre rodilo take malinke skvrna 😀

mayka
autor
22. dec 2009

caute babulky, ja som dnes odlozila dieta svagrinej a isla som trosku nakupovat. Normalne som sa znicila za 3 hodiny. 😀
teda baby vam to tu naskakuje. Ved vy uz fakt za chvilku rodite. Och snaz sa nerozpadnut do vianoc a potom to je uz jedno. Ale mohla by si porodit aj na Silvestra o polnoci, to by si tusim od mesta dostala nejaku odmenu financnu. 😀

No idem. Majte sa zajtra zasa nakuknem.

sylvyka
22. dec 2009

Elinka poslucha 😀 , moja princezna malinka.
Och ja som mala sekciu ale tie komplikacie po porode co som mala boli horsie ako najtazsi porod 😖 , ale teraz ma elinka skoro 4 kila a som strasne rada a letim lebo jej musim dat papat papa

och
22. dec 2009

Tak zeny som na pozorovani s kontrakciami, bud do rana porodim alebo ma pustia domov 😀 drzte palce

slniecko01
23. dec 2009

Och držím palce, ale už si na mňa mohla počkať 😀 Možno to bolí len poslíčkovia či ako sa tomu hovorí.

krakulka
23. dec 2009

Dobre ranko, to je ale hnusne pocasie, brrr, sme boli na nakupe v Bille lebo MM isiel dnes do prace, tak aby sme nemuseli ist vecer.

Och???? Uz???? Este to vydrz, az po stedrom dni, skus sa malou Viktoriou Rebekou dohodnut 😀 . Ak by to neslo, drzim paste, nech ste obe v poriadku a zdrave. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

slniecko01
23. dec 2009

No Krakulka, potom už ostávame len my a Corine 😉 Aj my sme akurat dorazili z obchodu. Dnes chcem ešte spraviť karamelovú tortu a zabaliť darčeky a zajtra už len obed. Na večeru ideme našim. A celý deeň chcem len kuki rozprávky, veď tento rok naposledy a piť latte s Dolce Gusto čo sme si kupili pod stromček 😀 . Dohodli sme sa že si ho otvoríme už ráno. Ešteže má MM oodhalil keď som ho išla kupovať, pretože by ho išiel kupiť aj on 🙂

corinne
23. dec 2009

Ahojte,co to citam, Och a netesila si sa na stedrovecernu zranicu 😀 ?tak dufam ze je vsetko OK.Krakulka idem si kupit to lanove semienko,kamoska robi v jednom obchode,tak mi povedala,ze to maju(v potravinach coop),len som bola prekvapena,ze ani manzel to pod tym nazvom nepozna a kukal na mna ze co to chcem kupovat 😕 😀 .Ja som este cela,este tuto noc sama a manzel bude doma az do 22.januara,tak mozem rodit 😀 Musim ist do lekarne kupit aspon morsku slanu voddu do nosa,nemozem dychat cez nos a dycham ustami,a potom mam sucho v ustach ☹ Tak zatial sa majte

slniecko01
23. dec 2009

Vážené Pipinky ja si teda myslím že OCH asi rodí, alebo už to má za sebou 🙂. Ak by bola doma, určite by sa ozvala.

krakulka
23. dec 2009

Slniecko asi mas pravdu. Och nam rodi, alebo uz porodila. Och, myslime na teba. Drzime paste, nech je to rychly a bezproblemovy porod. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

och
23. dec 2009

noo tak je mi luto 😀 isla som si tam len pospat a dat si ranajky a obed 😝 ble aspon viem, ze si mam zabezpecit donaskovu sluzbu do nemocky 😀

tak vcera boli kontrakcie, i ked som si myslela, ze mam len pokazeny zaludok zase raz 😀 a oni ze neee to su kontrakcie 😲 a ze som otvorena na prst 😵 no ale stav sa nezmenil ani teraz poobede len kontrakcie ustali ale krize bolia dalej, tak ma poslali domov 😀 s dubacikom sme sa teda nakoniec dohodli, tak dufam ze slovo dodrzi 😀 a mamka poje vsetky tie cokoladove kolace a suhajdy co napiekla 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre