Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
10. jan 2010

Dobré ránko Pipinky 🙂

krakulka
10. jan 2010

Dobre rano pipinky,
vitam nove tehulky, uz bolo na case. 😀
vo stvrtok sme prisli zo Zazrivej. Bolo dobre, aj ked som si myslela, ze si tu nasu poslednu dovolenku bez prcka uzijeme trochu inak. ☹ Uz tyzden, citim prcka uplne inak. Od 21tt je otoceny hlavickou dole, ale teraz, ked sa mrvi, tak ho citim medzi nohami, ako mi tam sibrinkuje. Som bola z toho trochu mimo. Niekedy to dost boli.
V piatok som bola v poradni, vraj vsetko ok, krcok uzavrety. Dalsia KO o 3t.
Slniecko a ty ako sa citis? Este nic?

mayka
autor
10. jan 2010

Dobre ranko pipinky, dnes som na youtube pustala Terezka od Madeja psa bobiho a strasne sa krcov ala pri tom. 😀
a nasla som aj toto.

https://www.youtube.com/watch?v=5MdOVQRWy3o


no zabavte sa. Som mala tusim 16 rokov ci kolko. 😀

mayka
autor
10. jan 2010

a asla som to aj vo verzii dojit

https://www.youtube.com/watch?v=446n-YMVKNk
mayka
autor
10. jan 2010
krakulka
10. jan 2010

Mayka, tusi ti je doma dlho. 😀 😕

slniecko01
10. jan 2010

Mayka teda dobrá haluz. Jak som sa narehnila.

Neuveríte čo sa mi stalo. Išla som do chladničky a ten guláš čo som včera uvarila sa skoro celý vykydol na mňa a ešte aj na stenu. No porazí ma. Hlavne vec že keď tam minule muž vilial mlieko tak som bola nasratá a teraz toto. Samá mastnota. 😝

Tak som teraz drhla chladničku 😀

krakulka
10. jan 2010

Slniecko01, to bude nejake znamenie. 😕

och
10. jan 2010

juuuj zeny dieta sa mi uz druhy den prebralo zo zltackovej letargie 😀 no a teraz by len jedlo a jedlo a nosilo sa na rukach 😵 a zevraj take male deti nevedia co chcu 😝 no urkile ta nasa presne vie, ze najlepsie sa spi pri maminke 😀

slniecko a ty uz chod rodit, inak malej ste pripravili kraaaaaaaaaasnu izbicku 😀

mayka ty co nemas doma co robit? by si mohla radsej pisat tipy na co varit na cely tyzden, inak ja kojaca matka jem vsetko, okrem kapusty a strukovin, citrusov, papam vsetko, dokonca aj vianocku s medom a kakavko k tomu 😵 malej zatial nic nie je akurat tusim z bananu sme mali trosku horsie kako 😉 inak rozmyslam nad tym, ze zavolam si ja niaku laktacnu poradkynu ci vobec kojim spravne, niak sa mi to vkuse nezda 😠

jaaaaj krakul uz aj tebe sa to krati co 😀

krakulka
10. jan 2010

Och, krati, ale to neva. Uz sa tesim na prcka. 😀 😀 😀 😀

Kludne si zavolaj laktacnu poradkynu, ja to mam tiez v plane. Vo vedlajsom meste jednu mame, dokonca je to davneho kamarata manzelka. Ok ti mozem odporucit, nam na kurze prednasala pani Mária Kopčíková a bola fajn. Kontakt na nu najdes tu: http://www.dietaaja.sk/individualne-poradenstvo... to je z ich stranky: "V prípade záujmu ma môžete kontaktovať na: poradnadojcenia@gmail.com alebo na čísle 0903/ 769 708".

och
10. jan 2010

krakul dakujem

zajtra by som chcela ist na prevazenie k dokine, tak uvidim ci sme pribrali, ale zda sa mi ze dieta prosperuje, je spokojne, no len strasne hltavo papa, potom kycha az pokym jej mliecko nosom nevybehne aj sa zakucka 🤐 no ved uvidime 😉

inak uzivaj si to, ze je este v bruchu, mozeeeees robit kopec veciiiii, ked bude maly na svete, budes rada ze si 😉

krakulka
10. jan 2010

To mas pravdu, som velmi rada, ze som isla do Zazrivej, aj ked som sa bala, ze co ked to na mna pride. Ale bola tam s nami znama, je gynekologicka, tak som ju mala v zalohe. 😀 😀 😀 😀 😀

Och, chcela som sa spytat, ty mas autosedacku Romer Baby Safe plus SHR. Nezda sa ti same o sebe tazka? My sme si ju doniesli v piatok - bola som trosku prekvapena. Vazi 4kg a to je prazdna. Ale zase je bezpecna a pride mi vacsia, dufam, ze ju bude mat maly do 1r. 😀 😀 😀 😀 Ale kto ho v tom bude nosit, netusim. 😀 😀

och
10. jan 2010

no autosedacku mi nemame tu s koncovkou SHR tusim, ale kedze sa naklikava na kocik, no myslim ze ten prenos jedneho metra zvladnem 😉

a to je najhlavnesie, ze je najbezpecnejsia na trhu, pri tych imbeciloch co jazdia po nasich cestach...

slniecko01
10. jan 2010

Ahojte Pipinky 😀 akurat som si pozerala album Chruminky. Malé sú tam také krásne, má tam nové fotečky 🙂

slniecko01
11. jan 2010

Dobré ránko pipinky. Dnes mám ohromnú chuť na slivkové gule a šulance 🙂

krakulka
11. jan 2010

Dobre rano. Slniecko hmmm, dala by som si aj ja, mnam. Ako sa mas? Kedy ides na dalsiu kontrolu?

luciamk
11. jan 2010

Dobré ráno tehulky a maminky,
ako sa máte? Dlhšie som sa neozvala.... No už sa nám to kráti 😀 😀 Posledné 2 týždne v robote, už sa neviem dočkať, vôbec ma to už nebaví a malý je dosť mrzutý, keď stále sedím, tak sa chodím často prechádzať.
V poslednej dobe ma trápi nízky tlak, ale inak je nám fajn.

Porobili sme pár foto, tak ich večer prihodím keď prídem domov, aby ste videli ako sme " narástli "

Babulky čo to už máte za sebou...Chcem sa spýtať, či ste do pôrodnice brali aj nejakú kozmetiku pre bábo.
Už si pomaly chystám veci, nech potom netrapoším..... 🙂

slniecko01
11. jan 2010

Ahoj Krakulka na kontrolu by som mala ísť vo štvrtok 🙂 Chcem sa spýtať tebe na tie opuchnuté nohy pomáha ten HIPP čaj, pretože ja ich mám ako balony.

Idem sa dať ešte dnes skrášliť, idem aspoň na obočku nech trochu kočka

krakulka
11. jan 2010

Ahoj Luciamk, pre babo mam zobrat len modru indulonu. To je vsetko. Ale ja si beriem za studena lisovany marhulovy olej od Saloosu - aj pre seba aj pre maleho.

Slniecko, nohy mam celkom v pohode, ale musim chodit. Myslim, ze cajik trosku pomaha. Ale keby som ho nemala, tak to je jedno. Ked som doma lezala s chripkou cez sviatky, tak boli poriadne opuchnute. V piatok som to spominala dr. tak mi predpisal magnezium, ale rozmyslam, ci to vobec mam brat. Viem, ze niektorym maminam to nakoniec odialilo porod. A to ja necem. Od dnes zacinam s malinikom. Uz sa tesim. Ty uzivas magnezium?

Aj ja mam v plane este zac. februara kozmeticku a kadernicku. Nech som krasavica, ked ma maly 1x uvidi. 😀

och
11. jan 2010

ahojte

slniecko to je celkom fajn napad na obed len nemam zemiakove cesto 😝 tak bude krkovicka so sampionikmi, na veceru bud palacinky alebo dukatove buchticky

Inak na opuchnute nohy mne pomahala chodza 😕 je to divne ale cim dlhsie som lezala alebo sedela bolo to horsie a horsie a ked som isla na prechadzku to preslo

Kozmetiku pre babo do nemocky som nebrala ziadnu

krakulka
11. jan 2010

Och, ako to stihas? 😲 😲 😲 😲 Ja mam doma 3 bal. zemiakoveho cesta, stav sa. 😀 Ty si tatko vyvaras. Ty si sikula.

Chodza pomaha aj mne.

barbina182
11. jan 2010

krakulka ahoj aj ja som v 34tt +5dni a ti presne kolko..?ja mam kupeny ten malinik caj ale neviem kedy zacať..?

krakulka
11. jan 2010

Ahoj Barbina182, ja som presn 34tt+6d a zacala by som ho pit uz skorej, ale cakala, som, az mi pride. Uz je najvyssi cas, zacat ho pit. Neublizi nam, spravi nam len dobre. Na kurze nam ho odporucali pit od 34tt. Takze mozes zacat. 3-4 salky denne.

barbina182
11. jan 2010

a akej znacky ho mas...ja mam taky z lekarne a pise tam listy z maliny ostružinovej...a ty...

krakulka
11. jan 2010

Ja som chcela sypany, je to znacka Sanny Tea - ostruzina malinova - list.

barbina182
11. jan 2010

ja mam davkovany...tak ja ho zacnem piť od zajtra...a skusim po 1x denne..mne sa vidi 3-4x vela 😕

och
11. jan 2010

krakulka to su take rychlovky iba sup sup a do 20 min papas, pokym mala nezacne zase vystrajat 😉

inak dnes sme boli u dokinky a narastli sme hoooodne
uz mame 52 cm a 3520 g, takze mliecka mame asi hodne aj papanie je ok, a kaslanie mame z toho ze moc hlce pri papani 😉 😝 takze prestavam krmit svoje dieta hned ako otvori okale 😀

krakulka
11. jan 2010

Ja pijem vecer pred spanim aj cajik z medovky lekarskej - po nom sa mi lepsie spi a nebudim sa kazdu hodinu. Ja uvidim, ako budem stihat varit si malinik. Ale chcela by som ho pit aspon 3x denne.

krakulka
11. jan 2010

Och, to je super, ze tak krasne pribera mala. Bude sikulka po maminke. 😀 😀 😀 😀
A daj nam sem jej foto, este sme ju nevideli, vsak Slniecko. 😅

och
11. jan 2010

no musim sa do toho pustit len neviem ako ich stiahnem z telefonu 😝 ale ano hambim sa uz aj idem na to 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre