Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
1. feb 2010

Mayka ďakujem za pochvalu 😀.

och
1. feb 2010

ahojte

slniecko no mala je moc moc zlata 😀 k tym postolkam ja som to malej raz dala a tak sa hybala, ze do rana si tymi postolkami pomrvila kyptik tak, ze jej krvacal velmi, tak sme sa s doki dohodli, ze pokym jej neodpadne, postolky sa nekonaju a potom som zabudla 😀 😀 a nakoniec kontrola klbikov ukazala, ze to nie je vobec potrebne 😉 😉 tak ze je to na tebe

inak baby mala ma zvysenu teplotu a neviem ci mam robit paniku alebo nie, doki je nedostupna, namerala som jej v ritke 37,2 a niekde som sa docitala, ze v konecniku treba odcitavat 0,5

fakt netusim co sa deje no teraz spinka, tak ked sa zobudi skusim odmerat znova 😒

mayka
autor
1. feb 2010

slniecko, ja som davala postoloky len mesiac. V porodnici nam ich tak uz doniesli aj s postolkami . A ked mala 1 mesiac tak ortoped povedal ze netreba balit nasiroko ze to vyzera ok.
Ono kazdy lekar hovori nieco ine. Starsi lekari ze treba a mladsi ze netreba. 😀

majuska a kolko rokov ste spolu ked je na teba taky dobry? 😀
Lebo ja mam pocit ze ten moj sem tam aj zabudne ze ma manzelku. 😠 😀 No ale sak co chcem po 13 rokoch vsakano. 😀 😀 😀 Mozem byt rada ze so mnou tak dlho vydrzal. hehe

mayka
autor
1. feb 2010

majuska daj na seba pozor. A nech laskavo take veci domov ten tvoj muz nenosi. Co nevie co sa patri?
😀

Och, nestresuj. Aj nasa mala rano v konecniku 37,3. To je v norme vraj do 37 tusim je ok aj po odcitani. neboj. Podla mna by bola nervozna keby sa nieco dialo, nie?

krakulka
1. feb 2010

Ahojte pipinky,
Och - nemam slov, si proste sikulka nasa. 😀
Slniecko - mala je krasna. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Mayka rodit budem v SI - odkial pochadzam. Mame tu porodnicu, takze verim, ze vsetko bude v pohodicke. Vcera sme si s muzom vsimli, ze mi kleslo brusko. A citim sa tak divne. 😖 V noci ma poriadne pobolieva bursko, citim tvrdnutie a ako keby ma maly dole ziletkou rezal. Je to niekedy velmi bolestive. Ked som dnes isla z mesta domov, tak som nevedela, ci sa mi pustila plodova voda, alebo som sa pocikala. Nastastie od zaciatku tehu nosim slipove vlozky, tak sa to dalo. Bol to vytok - ciri a bolo ho dost. Neviem, ci je to z tych lanovych semienok, alebo uz plodova zatka. No uz sa tak isto necitim. Uz viem, ze sa nieco deje. Mysilm, ze sa maly pripravuje. Volat sa bude asi Adam. Favorit je este aj Viktor, ale ma meniny 26.2. ☹

och
1. feb 2010

😀 no tak uz som jej namerala 36,9 😀 boze dufam, ze pri druhom to bude lepsie 😀 😀 😀 ked ja sa tak bojim ze ju pokazim, mne sa v zivote deju divne veci, niekedy ked sa niecoho chytim tak pokazim aj drevenu hracku 😀 😀 😀

mayka to si mi neprezradila ze ste spolu uz skoro stvrstorocie 😀 rypem co

krakul no na tvojom mieste by som sla na pasy ci nemas nahodou kontrakcie, mna tiez bolelo brucho kazdu noc a nakoniec mi povedali ze to boli kontrakcie
Adam je fajn meno tym nic nepokazis 😉

s malou sme sa hrali na prechadzku a uz spi vyse hodiny 😀 😀 to aby som si sla rychlo hlavu umyt 😉

majuska81
1. feb 2010

Mayka, sme spolu 12 rokov, len 17 som mala ked sme sa zozn. 🙂

Baby, poradte mi nieco, je mi hrozne zle od tej crevnej chripky, ani varene zemiaky vo mne nezostanu ☹ ☹ Uz 3. den mam hladovku, lebo stale grckam... ☹ ☹ ☹

krakulka
2. feb 2010

Dobre rano pipinky, tak ja sa mam dnes trochu lepsie - brusko v noci nebolelo. Len ma vzrazku na jazyku, boli ma lava mandla a lave ucho. ☹ A v noci som mala hroznu kyselinu, to bolo v tehu 1x. Ale inak mi je fajn. 😅

A co vy, aku ste mali noc?

slniecko01
2. feb 2010

ahojte pipinky,

túto noc sme spali dobre. Chcem sa spýtať ako často kúpete malé pipinky ? Každý deň alebo každý druhý ?

luciamk
2. feb 2010

ahoj babulky,
no my sme mali túto noc hroznú, už dávno som sa tak zle nevyspala... malý kopal asi do 2 ráno, nič nepomáhalo, ani hladkanie, ani hudba, ani dohováranie 😀 , no proste nič... ale keby sa len tak sem tam pohol... nič nepoviem ale to bolo ako disko v jednom kuse... no hovorím to bude tanečník 😀 😀 😀

Dnes som išla pozrieť byba do roboty a ešte pozakladať pár dokumentov.. "podľžnosti" .. ale už by sa mi tu nechcelo sedieť celý deň.... a malému sa vôbec nepáči, že celý čas sedíme, asi ho tlačím... asi si dnes už fakt kúpim tú fit loptu.. využívate ju niektorá?

luciamk
2. feb 2010

teda išla som pozrieť baby do roboty 😉

slniecko01
2. feb 2010

Luciamk ja mám fit loptu síce bola 2 roky v kute, ale teraz pri konci tehu som ju využila, keď ma bolel chrbat tak som sa na ňu zvalila a trochu mi to pomohlo 😀

krakulka
2. feb 2010

Ja doma pouzivam fitloptu pri PC. A co chodim na cvicenie pre tehule, tak na nej cvicime. Pohupujeme sa a tak. Na fitlopte sa aj dobre uspavaju deticky. 😉

och
2. feb 2010

ahojte

tak ja fitloptu nemam a po pravde ked som chodila na cvicenie, nebolo mi na nej trikrat prijemne, respektive som na nej vydrzala kratky cas 😵

slniecko ja malu kupem kazdy den ale len v cistej vode, bez nicoho ani ju nicim nenatieram, akurat tak dva krat do tyzdna sa mi nechce alebo je uz moc neskoro, cize v priemere do tyzdna ju okupeme max 5x, a velmi zriedkavo ju namazem Avirilom, tym modrym deckym olejcekom, vobec nema suchu kozu ani neni povyhadzovana, akurat sa jej teraz vysypala cela tvaricka aj hlava, ale ze to je normalne u mesacnych deti, ze to prejde a susku vetram, tak raz za den ju necham 5 minut s holou ritkou vykopat sa, pred kupanim ked mame doma teplucko 😉 a nerobia sa nam zapareniny 😉 klop klop ale samo ze kazde babo je ine, inak co ma tvoja mala teraz taku suchu kozu ako keby sa supala, tak to zide samo ani nemusis nicim mazat 😉

mayka
autor
2. feb 2010

zdravim vas.

nase miery 60 cm, 5800 g 😀 za mesiac sme pribrali 700 g.

Krakulka zeby uz????? Mozno uz rodsis alebo to mas aj za sebou. Jooooj tesim sa na dalsie babenko. Adam je pekne meno. 😉

Och to co je za hra ze "na prechadzku" akoze s kocikom po byte? 😀
my uz zajtra ideme von. Tesiiim sa ako blcha. Tie prechadzky mi chybsju. Jedine vzruso mojho zivota na materskej dovolenke v dedine s cca do 2000 obyvatelmi a jednymi biednymi potravinami. 😀 😠

majuska tak to klobuk dole ze mas takeho vsimaveho muziska.

🙂

slniecko, ja nasu kpem kazdy den. ale ked sme mali problemy s pokozkou - mala ju vysusenu a supinatu tak sme kupali kazdy druhy alebo aj treti aby ju to nvysusovalo ete viac. Ale je to fajn ritual pred spinkanim . To uz ona vie ze ide spinkat na dlho. 🙂
A tiez kupem len v cistej vode a ritku akurat umyjem mydlom a ruky. Vlasky 1x do tyzdna. Ale priodavam tak kazdy druhy krat na premastenie olej do kupela.
a natietat ju musim lebo je fakt ako supolienka furt.

😀

och
2. feb 2010

juuuj mayka no velka kocka je to teda 😀 😀 som pozerala aj nove fotky na FB 😀

hra na prechadzku znamena, ze ju nainstalujem do oblecenia, akokeby sme mali ist von, supnem do kocika a vycapnem k dokoran otvorenemu oknu 😀 😀 dnes sme si dali az 40 minut 😀 bo katastrofa chodit s kocikom po tychto extra upratanych chodnikoch bratislavkskych ulic 😉 ale ked bude teplucko, co dufam ze od polky februara by mohlo byt pojdem aj na pol hodku von, boze to bude radosti a adrenalinu 😀 😀 😀 ja sa uz taaaak tesim 😉

krakulka
2. feb 2010

Mayka, nerodim este. Zohnala som si homeopatika k porodu. Uzivat ich zacnem od nedele. Odporucanie je cca 7 dni pred porodom. Tak potom zreferujem, ci to malo na mna nejaky ucinok. 😉
Dnes som sa super presla po vonku, krasne chumelilo, skoro 2hodky. A za chvilku odchadzam na cvicenie pre tehule. Tak sa majte 🙂

krakulka
2. feb 2010

Hehe, som pozerala na FB fotky. Ako sa mala pokakala - prekakala - ta je dobra. 😀 😀 😀 😀

krakulka
3. feb 2010

Dobre rano pipinky, u nas je strasne pocasie. Tusim sa vsetci certi zenia. Vonku funi ako o zivot, do toho snez. ☹ Je sice len 0st. Ale katastrofa. 😠 A to som chcela ist dnes na prechadzku do mesta. Budem musiet zostat doma. 😠 😠 😠

katarinka77
3. feb 2010

Ahojte!
Zase som bola 2 dni k.o. (migréna) 😖. Ale dnes idem na homeopatiu, tak dúfam, že by mi niečo mohlo pomôcť. V pondelok mi mali robiť NT screening, ale poslali ma domov, že až budúci týždeň, lebo ešte by to nebolo moc dobre vidieť. Som sa nadarmo prehnala 😠...

Mayka, som si myslela, že ti niekto písal sms o narodení dieťaťa, až som oči pučila, že to ani nie je možné 😀 . Až potom som si uvedomila, že veď to ste vy 😀 . Idem aj ja kuknúť fotky 🙂 .

Majuška, ešte ti je zle? Ja by som na tvojom mieste šla k dr., nie je to sranda v tehotenstve... Mala by si veľa veľa piť (po troškách), jesť suché (nie čerstvé) pečivo, najlepšie osolené, a keď ozaj nič z toho neudržíš, asi by ti mali dať infúzky.

Krakulka, no vyzerá to, že o chvíľu je malý Adamko (Viktorko) na svete 😉 .

Och, ale veď musíte mať po tej "prechádzke" mínusové teploty doma 😀 . Ale aspoň trošku otužujete 🙂 . Daj nejakú inšpiráciu na obed 😉 .

Slniečko, malá je krásna 🙂 ! Také utešené bábätko!

slniecko01
3. feb 2010

Ahojte Pipinky ako sa darí ?

Katuška tebe to ale pekne naskakuje. 😀 😀 😀

Krakulka aj tebe sa to kráti moje. A ty keď si zo Skalice aj taký trdelník by bol dobručký 😀 mňam 😝 . Minule nám známy doniesol 2 a jeden som pekne zožrala na posedenie 😀 , ale to som bola ešte tehu. Teraz si to už nemôžem dovoliť. ech idú kilečká pekne dole.

Včera sme boli v poradni a malá za týždeň 320 g

och
3. feb 2010

ahojte

slniecko ty mas tusim takeho jedaka ako ja 😀 😀 😀

katarinka dnes budu tvarohove gule na obed 😉 uz sa tesim, sice tvaroh mal do vcera zaruku ale dnes bude urcite este ok a ked nie zbehnem si kupit druhy 😀 😀 😀 a na veceru asi vytiahnem kuracie masko a urobim si ho s uncle bens 😉 mnam

zase sa hrame na prechazku 😀 😀 ale dnes nie tak dlho predsa je trosku zimsie 😉

katarinka77
3. feb 2010

Slniečko, vy už budete mať veľkú slečnu, kým ja budem tam, kde vy teraz 😉 😀 . Ale som rada, že je všetko ok!

Och, ten tvaroh bude určite ešte dobrý 🙂. Ja som si urobila zeleninovú polievku a ako druhé vytiahnem asi makové šúľance z mrazáku. Ale ani mäsko by nebolo zlé... Ešte neviem, na čo mám chuť...

mayka
autor
3. feb 2010

Katarinka , to by boli miery maleho slona. 😀

Baby gtento sneh ma uz nebavi. Ale boli sme vonku v potravinach a kocka este drichme na terase. nebola az taka kosa aj ked je pod nulou.

slniecko, tak to pekne paka drobcek. Inak ten prvy mesiac aj my sme pribrali najviac cca 1 kg a ptom tzo uz ide u nas po menej.

A mnam ja by som si dala trdelniiiiiik.

Do rici , mala by som sa uz vazne nad sebou zamysliet a menej zrat. 😖

Och, preco uz nejdete von? ved uz kludne mozete. nech si vybuduje trosku imunitu. Nasa v 6 tyzdnoch uz spavala na terase aj 3 hodky.

mne sa dens nechce varit. Vlastne sa mi nechce absolutne nic. Mam tu binec a kukam do monitora. Hanba mi velika. ☹

ja som rozmyslala ze vecer upeciem zemiaky v supke a potom ich prekrojim a zapeciem so syrom a kyslou smotanou. Ale uvidim ci sa mi bude chciet. Ked sa muz zdrzi v praci tak kvoli sebe to robit nebudem.

katarinka polievocka nie je zly napad. Tusim si spravim taku s nastruhanou mrkvou a krupicovymi haluskami na rychlo. A to si dam na veceru aj. mnaaaam Slinky tecuuuuuuu

och
3. feb 2010

mayka keby nebolo pod nulou uz doma nie som 😉 zajtra ideme do ruzinova na kontrolu obliciek tak si potom dame kolecko okolo donu

a tie zemiaky zneju fajn ako dlho to pecies?

katarinka uz je to jedno tvaroh uz je v bruchu 😀

katarinka77
3. feb 2010

Mayka, kašli na to, veď nemusí byť dom vždy tip top 😀 . My sme niekedy dávali zapiecť rozpolené zemiaky s plátkom klobásky, a potom na horúce zemiaky ešte trošku másielka a k tomu kyslá kapusta, mňam 🙂 !

Och, tak snáď sa z neho nepo.... 😀 😀

och
3. feb 2010

iracania vyslali do vesmiru korytnacku a cerviky 😲 vraj ak bude misia uspesna pojde aj clovek 😀 dufam ze pojdu vsetci spolu 😀 😀 😀

slniecko01
3. feb 2010

Inak ja som bola včera u doktorky s kočíkom. Povedal že je to v pohode. Dnes som ju nechala pri vetračke 40 min. A ako pekne spinkala 😀

slniecko01
3. feb 2010

Pipinky teraz som si všimla, že malá má trochu zdúrené bradavky, je to ok ? Doteraz som si to nevšimla 😒

katarinka77
3. feb 2010

Slniečko, nemusíš sa báť, stratí sa to za pár dní, pozri tu:
Prechod estrogénov (ženské hormóny) cez placentu môžu vyvolať u novorodenca hormonálne zmeny; napr: zdurenie bradaviek tak ako u dievčat, tak aj u chlapcov, hlienovitý až krvavý výtok u dievčatiek z pošvy. Všetky tieto reakcie veľmi rýchlo po pôrode ustúpia a nie sú dôvodom, aby ste sa znepokojovali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre