Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
28. feb 2010

Matiasko ahojček 😀

matiasko
28. feb 2010

ahojky slniecko 😀
boze babulky ako to leti ,teraz ste tehulkovali a uz mate take velke babatka 😵 😵 😵
su nadherne 😵
momentalne som si dala trosku pohov od konika ,tak vas iba citam.
v utorok 2.3. idem na konzultko ,tak som zvedava co mi povedia k tomu skoremu krvacaniu po ET ani nie 5 den ☹ 😢.
ale este mame 9 mrazackov ,tak snad aspon 1 by sa u mna mohlo pacit 😖
prajem krasnu nedelu

och
28. feb 2010

ahojte

krakul hlavne, ze je vsetko v poriadku 😀 s tou ragadou ti neviem poradit a dokiny si sa nepytala?

Nasa mala ma stale studene ruky, zima jej nie to viem urcite, skor teplo, niekde som citala, ze deticky sa tym chladia no asi to bude tak, mame velmi teply byt aj povypnuti vsetkych radiatorov tu je 22 stupnov a vonkije krasne, pockame na tatu a pojdeme von 😉 dala by som s 😀 i horucu cokoladu so slahackou 😵 inak ostala mi z tehu zavislost na syre grilovanom enciane a sladkom a urobila som pokus na dietati 😕 kupila som kaucukovy tvarovany dudel od chicca a bola som nim opluta a taky vreskot, ze ju ukludnil az aventacky 😀

Slniecko kupila som si kojenecku podprdu Carawel a je vyborna ani neviem, ze ju mam, vinikajuca na noc uz sa nebudim v mokrych perinach a ma krasnu farbu
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

mayka mne sa v tom brendone velmi nepacilo, sice nemaju vysoke ceny ale je tam taky bodovy system za nakup co mne sa viac paci na kosickej v predeti kde je rovno zlava 5% aj mi to je tam symparickejsie

katarinka77
28. feb 2010

Ahojte!
Mayka, neboj žijem 🙂 . Len som nepísala, lebo raz mi v hlave trešťalo, potom som behala po návštevách, sledovali sme Olympiádu atď. Vo štvrtok idem do poradne, tak sa už teším, že opäť uvidíme prcka 🙂 a chcem sa spýtať, či už dr. náhodou nevidí pohlavie 🙂 . Inak dnes ma nejak dosť bolí brucho, nie je to ako pri ms, ale také akoby tlaky.. Občas sa mi to stáva, hlavne keď chodím, stojím a tak... A v poslednom čase mi býva ráno dosť na odpadnutie, už som mala pár krát na mále 😒 ...

Krakulka, no veru pôrod Ti začal krásne, škoda, že to skončilo nakoniec sekciou. Ale nevadí. Hlavne, že je všetko v poriadku a malý aj Ty ste zdravučkí 🙂 . Na tú trhlinku by mu možno pomohla aj zinková masť, malo by sa to držať v suchu, aby to náhodou nezačalo mokvať, nezapálilo sa. Ale pre istotu sa ešte spýtaj dr.

Sylvyka, ako sa má malá? A Ty? Dúfam, že trošku lepšie 😉. Škoda, že sme sa nemohli stretnúť, ale veď my ešte prídeme 😉.

Zdravím aj ostatné maminky 🙂 !

katarinka77
28. feb 2010

jááj, a ešte som chcela, že zakaždým, keď si sadnem, ma tiež zabolí brucho, pichne, vždy sa bojím, či som mu tým neublížila... Je to také čudné a sadám si už radšej opatrnejšie... Aj vy ste mali taký pocit?

sylvyka
28. feb 2010

katus ahooj, no este sme chore elku to prechadza pomalinky ale chitilo to mna a uz aj mojho muza
a co sa tyka tvojich bolesti mna furt pichalo a bolelo brucho tvrdlo stale som bola u dokyho 😀 😀 😀 odvtedy ma uz z dialky zdravi 😀 ja som bola taky strachoprd no ale odkial som mala vediet ze co je ok a co nie ked som bola po prvy krat tehu 😀 a ani nevravim ako strasidelne ma bolievala kostrc jessuus uz sm aj zabudla 😀 paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

katarinka77
28. feb 2010

ja som sa zatiaľ úspešne vyhýbala všetkým, čo boli chorí, no teraz začal sopliť manžel (inak chorý raz za 100 rokov 😀 ), tak dúfam, že to od neho nechytím.
veď to, že keď sme ešte nikdy neboli tehu, tak nevieme, čo je ešte normálne a čo už nie... Zbytočne sa na hrdinku nechcem hrať. Radšej zbehnem raz viacej k dr. ako raz menej a bolo by zle...

och
1. mar 2010

matiasko tak moc moc drzim palce, ono sa to raz podari, proste ina moznost nie je 😉

katarinka no supis, ze uz mozno budes vediet co to bude 😀 😀 boze ono to fakt niak leti 😀 😀 ved este pred nedavnom sme boli v poluse papkat 😉 inak nemas nieco s tlakom? mne posledne tyzdne kazal kazdy den si merat tlak pre istotu aby som nechytila gestozu, tak sa na to opytaj, ja som skor trpela nizkym tlakom a normal som si musela dat kofolu alebo kolu inak som bola nepouzitelna 😉 a neboj skvrnatu neublizis, najvacsie otrasy zaziva ked chodis 😉 ono je zvyknute 😉 a velmi dobre zabezpecene vo vodicke, plodovom vaku, maternici, tvoj tuk a koza 😀 😀

sylvyk a vy sa rychlo vyzdravte, ide teplo nech nesedite doma 😀 😀

Reba sa tu akurat nad niecim strasne rozculuje a neviem nad cim, najedena je, sucha plienka, ani nosit ani lezat, pfuuu to bude zase vecer 🤐

och
1. mar 2010

a lucia to uz ma asi zasebou 😉 no som zvedava ako to prezivala 😀 dalsia mamina medzi nami 😉 kto je dalsi?????? 😀 😀 😀 😀

slniecko01
1. mar 2010

No predsa Katarínka 😀 😀 😀 a potom môžeme ísť od začiatku. A začať by mala Chruminka 🙂

katarinka77
1. mar 2010

😀 Och, ja mám bruško dobre vystlané tukom, takže bábo je zrejme chránené dobre 😉 . Tlak mám skôr nižší, sem tám si dám ráno slabšiu kávu alebo trošku koly. Ale takto sa cítim skôr len doobeda, poobede je to už ok.
Veru, nedávno sme sedeli v Poluse, ešte si pamätám na chuť tej dobrej rajčinovej polievky, určite aj Mayka, tá kŕmila už aj Terezku 😉 . Ty si bola myslím tesne pred OPU. A ešte si spomínam ako sme kvákali ešte v starej téme v Pipinách a predbiehali sa, ktorá bude mať viac príspevkov 😀 . Alebo keď sme sa bavili o našich svadbách 🙂 ...
Rebeca sa už ukľudnila 😉 ? Inak chodím občas (min. 2-3x do mesiaca) na Kramáre, mohla by som Ti možno občas cinknúť, či nie ste práve na prechádzke, aj by som vás rada videla 🙂 .

och
1. mar 2010

😀 slniecko jasne 😀 😀 😀 buduci rok sa chystame od znova 😀 😀 ved este 5 snehuliacikov na nas caka 😉 😉

katarinka tak tak, mayka ma tam oplula 😀 a uspesne 😉 inak my uz nebyvame na kramaroch, sme sli do vacsieho na sancovu 😉 a teraz ideme stavat domcur 😀 😀 😀

mayka
autor
1. mar 2010

ahojte,
nemame spravy od lucii?

Uz je asi mamina. 🙂

vidim ze tu spominate na stretko v Poluse. 😀 Veru plula som kade mohla. Doteraz si spominam na tu chut rajcinkovej polievocky a ako som sa naladovala palacinkami kym ste prisli vsetky. 😀 Som bola vtedy v 8tt. 😵

Mne akurat pred tyzdnom doslo z gf ze mam zaplatit na dalsi rok mrazenie. Musim to zaplatit aby mi moje deticky nerozmrazili. 😀

Mohlo by to vyjst aj ostatnym pipinkam co sme tam boli. Tusim to vyslo len nam trom zatial. 😕

Baby dnes sa Terezka tak krasne nahlas smiala ako z reklamy .Som ju steklila perami na krku .No priam salela. Taaak sa smiala. Je to nadherny pocit. 😵 😵 😵
Uz je snou normalne sranda. Vzdy ked ju dam na prebalovaci pult tak zacne prdiet pusou akoze ideme sa prebalit.
😀 Prva vec co sa naucila a hned prdenie. hihihi

katarinka uz by ti snad malo zacat dobre obdobie. Sa hjovori ze 2 trimester je najkrajsi. A tusim aj u mna to tak bolo. A ptom zacne treti trimester ufff. Ku koncu to bude zaujimave.
Od dalsieho tehotenstva ma odradza jedine ta bolest kosti co som mala. Do kelu. To bola sila. Neviem ako by som fungovala pri Terezke. Ale chcela by som druhe babenko veru heeeej. 🙂

katarinka77
1. mar 2010

Jéééj, tak vy už všetky druhé plánujete 🙂 ? To si potom vymeníme role 😀 . Ja budem (dúfam) už po pôrode a vy začnete tehuľkovať 😉 .
Ja som sa pýtala kamošiek na tie moje bolesti v bruchu, a vraveli mi, že to bude určite tvrdnutie bruška. Veru mám pocit, akoby som zrazu mala niečo tvrdé v bruchu 😒 ... Takže sa mám šetriť a dať si magnézko... Inak je so mnou všetko ok a cítim sa aj celkom dobre. Na neporovnanie so stavmi na začiatku 😀 .

Mayka, no to musí bbyť ozaj nádherný pocit 🙂 , si šťastná mamina 🙂 !

Och, a kde budete stavať? My by sme tiež chceli, len počas tehotenstva a materskej to asi nepôjde...

matiasko
2. mar 2010

ahojte mamicky PIPINKY.
neviete mi povedat , ze kolko sa caka na vysledky z krvi na zrazanlivost,zajtra idem na krv do GF ,tak som zvedava kolko budem cakat,aby zistili ci sa nedari koli krvicke. bez toho nemozem na KET

katarinka77
2. mar 2010

Matiasko, ja som si dávala toto vyšetrovať na normálnej hematológii, bežné výsledky sú ešte v ten deň, alebo na druhý, špeciálnejšie ako napr. vyš. na trombofílie, kardiolipínové protilátky atď. trvá do 3-4 týždňov. V GF neviem, ale myslím, že nejak tak podobne. Veľa šťastia 🙂 !

lucia.kl
2. mar 2010

matiasko, ja som v GF čakala na tieto vysledky 3 tyždne.

och
2. mar 2010

ahojte

musim vas trosku zacat zanedbavat bo termin odovzdania diplomovky sa blizi a mne chyba este 20 stran 😝

inak dnes som si robila zapekane cestoviny s kuracim maskom a sampionmi pomocou takej zmesyv sacku a boli fantasticke a super rychlo hotove

katarinka ideme stavat v Hrubom sury, to je 6 km pri senci, mame tam 10 arovi pozemok, uz sme to mali mat postavene, len kamarati co stavaju vedla, nedostali uver a nechceli sme zacat bez nich, nech nam tam bordel nerobia 😉 a vy by ste kde chceli ist byvat? si myslim ze domcurik pre deti je ideal a na pubertu mozme ist spatdo mesta a potom na stare kolena naspat na dzedzinu 😀

no tesim uz velmi, budem robit piknik party alebo party pre decka kde budu so zaviazanymi ocami rozbijat tie cukrikove zvieratka alebo velkonocne vajca skryvat po zahrade 😀

slniecko01
3. mar 2010

Dobré ránko Pipinky. Dnes v noci som už strácala nervy ☹ . Malá mala soplík aj sa trošku povracala a teraz ma potvora volá zo spálne 😀 , asi jej vypadol cumeľ. No čo som povedala a ešte aj praženica v plienke.

Och v tom Hrubom šúre býva aj naša známa.

mayka
autor
3. mar 2010

caute pipiny,
tak my ideme dnes na ockovanie. Dufam ze to obe zvladneme. Asi budem bulit. ☹
Som zvedava ako sme za mesiac narastli. Mam pocit ze tenot mesiac isla do dlzky. No uvidim. Mozno sa mi to zda.

Baby uz dom to tu dpominala ale nasa Terezka sa tak krasne zovnivo smeje nahlas. Ja som z nej vtedy hotova. Aj pred chvilou jej bolo smiesne ze ma stikutku a dala som jej ju zapit mlieckom a na prse taky smiech spustila... 😀

Lucia sa stale nehlasi ale iste to uz ma za sebou. Zajtra by ju aj domov mohli pustit ak v nedelu rodila. 😵

baby na toto sa tesim ako nakupim prkotiny& na zahradu pre Terezku.
ahja ake bazeny som nasla 🙂
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5930758&tab=5
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5922207&tab=9
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6330530&tab=3
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7494438&tab=3

to bude veselo u naaaaaas. 😀

mayka
autor
3. mar 2010

Baby terezka bude mat v nedelu 4 mesiace. 😕 Nehorazne to leti, vsak? Ved som len nedavno rodila. 😨

och
3. mar 2010

ahojte 😉

tak my mame uz ranajsiu prechadzku za sebou 😉 mamka chodi na racko na ranajky 😉 vyborne zapekane bagety tam maju a neodolala som a kupila si v cukrarni zakusky 😀 😀 chodim uz okolo toho asi mesiac 😀 teraz tlacim gastanovu kocku, mam aj puncaky a veternik, nekupila som toho vela, bo urcite by som to vsetko zozrala do vecera 😝 fuj hamba mi 😵

mayka no krasne bazeniky 😀 😀 to bude u vas fakt zabava a mas pravdu, niak to rychlo leti, ved buduci tyzden uz bude polka marca za nami 🤐 a ked ti chyba to rodenie tak na buduci rok si to mozme zopakovat 😉 vraj druhe deti idu lahsie a ani tehu neni take zle, bo telo si to pamata 😉

slniecko aj my sme mali umrncanu noc, az rano sa dva krat dobre posrala a teraz bude cely den dospavat, aspon dufam 😵

krakulka
3. mar 2010

Ahojte pipinky, tak sa hlasim, vobec nrstiham, skusame novy syst.kojenia. V porodke davali Andrejkovi flasu s MM aj nutrilinom cca 60-80 ml. jedna davka a ja doma len kojim. Mliecka uz mam myslim dost. Najskor sme sa vazili, trosku to A. stresovalo, nedarilo sa mu zaspinkat po kojeni, spal napr. rano do 8-9h. a potom az poobede okolo 15-17h. teraz-od vcera hoo uz nevazim a kojim, kedy si povie, tak uz aj lepsie spinka - najradsej na maminke.

Mayka, u nas sekcie pustaju po 6-7 dnoch od porodu. Takze Lucia bude asi troska dlhsie v porodke.

ja uz sa tesim, ako budeme mat s A. svoj system. uz sme boli 3x po 20 min. na vychadzke. dnes nepojdeme, vonku je len 5 st.

och
3. mar 2010

krakul kasli na vazenie, plne kojene dietatko pribera maximalne individualne, ved ako vravis len sa stresujete 😉 a s Andrejkom kludne bezkaj von, pokym nieje pod -5 nemas sa coho bat a mozes, pre pokoj v dusi, dat Andrejkovi taku zabranu pred usta co byva na kocikoch, aby nedychal priamo ten vzduch 😉 20 minut mu len prospeje a bude aj dobre spinkat 😀

inak pozri si tieto stranky
http://dojcenie.wordpress.com/ a baba aj radi v teme Dakujeme Annaq je velmi zlata, mne pomohla aj psychicky

dalej kludne mozes Andrejkovi vytierat nostek materskym mliekom (davam si to na palicku od usi a tak Rebe vytriem nostek), to mi poradila moja doktorka a Reba nemala este sopliky 😉 vraj to mm obsahuje laktobacili a podporuju tak imunitu v nosteku 😀

krakulka
3. mar 2010

Och, tej kocke so uz pisala, miporadila. tak uz je to lepsie. Baby nechavate vase deticky odgrcnut po kazdom kojeni?

mayka
autor
3. mar 2010

ahojte,
tak uz to mame za sebou. Bolo placuuuuu. Normalne aj som mala na male ked som ju videla trak srdcervuco plakat. Teraz spinka na terase. Aj pri papani plakala lebo ju to boli asi na dotyk. ☹
Buduci tyzden ju idem dat zaockovat aj proti rotavirusom . Ale buduci tyzden ju idem dat zaockovat proti rotavirusom. Ale to bude len lyzickou.

krakulka ja som terezku vazila len raz v zivote aj to len v porodnici. Podla mna je to zbyxtocne. ved keby chudol tak to uvidis a aj taqk ju budu mesacne vazit a merat nac poradni.

Inak mame 64 cm a 6330 g. 🙂 Sme narastli o 4 cm za mesiac.

och
3. mar 2010

krakul v noci pri dojceni nie, to zaspim skor ako mala 😀 a casto krat to ani cez den nejde, nech robim co robim 😒

mayka kraaaasne miery, priam mis GF 😀 juj na to ockovanie sa netesim, som sa nemohla pozerat ani ked tbc ockovali a to pravidelne daruvam krv a vlastne vbed sme si co to do brucha popichali 😀 😀 hrdinky co 😀

idem ja na prechadzku cislo dva 😀 😀 😀

och
3. mar 2010

boze Reba ako neznasa ciapku, kokso aky rev vzdy spusti, suseda to pocula a aky pohlad, fuuu mozno bude navsteva zo socialky 😀

slniecko01
3. mar 2010

Mayka ty už myslíš na leto ?Chuda Terezka, kad ju pichali. My ideme 25. 3. na očkovanie, tak uvidím ako to zvládne naša Nelka 🙂
Dnes sme boli na uška, vydržala celú cestu a ešte nám dopriala aj kávičku. To asi za t noc 😀

Krakulka aj ja si myslím že by si mohla chodiť kľudne von.

och ty si už asi dobe pochudla ked chodíš na koláčiky 😀

krakulka
3. mar 2010

No ja uz som absolvovala 1x. ockovanie Andrejka v porodnici. ani neplaka. bolo proti tbc.
nakoniec sme boli vonku, teda na zahrade. kolko mate doma stupnov a co obliekate detickam na doma?
Viete som prvorodicka bez skusenosti. 😀 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre