Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

och
21. mar 2010

kokos tento novy kon, mam problem pridavat prispevky ma to vyhadzuje normalne 20 minut som to tu naklikavala 😠 asi im nieco napisem 😠

katarinka77
21. mar 2010

Och, no skús to takto opísať tej, ktorá sa práve chystá na IVF 😀 , neviem, či ju to vyplaší alebo pobaví a pôjde sa jej do toho ľahšie 😀 😀 .
Nevadí, že nevieš dobre gramatiku, môžeš jej čítať, naučíš sa aj Ty niečo 😉 . Plus tie CD, to by malo do septembra stačiť. Poprípade sa spýtaj nejakej učiteľky, čo by si mohla dovtedy robiť Ty s ňou sama 🙂 .

och
21. mar 2010

hej hej uz som pozerala ze Canaky a Podhradska maju take CD, no dnes som jej kupila slovenkse pesnicky a uspavanky od nich a este vyfasovala mlada aj kolotoc nad postielku, takze postupne, ona pokym to vsetko vstrebe 😀

zajtra baby drzte palce ideme skusit ten utz na kramare tak som zvedava 😨 len nech mi povedia ze to je reflux aby som mohla vyskuskat ten Nutriton lebo ked ho nema tak asi nieco robim zle, dnes sa mi prvy krat povracala takto v kociku, som sa musela otocit a ist ju domov prezliect ☹ ako to vracanie mi nevadi ved operiem aj tisic krat za den aj nove oblecko kupim nech je toho viac ale sa bojim, ze sa mi moze zadusit takto 😖

katarinka77
21. mar 2010

Budem na vás zajtra myslieť 😉 , dúfam, že to dopadne dobre a nebude to ani nič horšie 😉 ! Ja by som sa toho tiež veľmi bála! Spýtaj sa, čo proti tomu môžeš robiť. Či ju máš ukaldať radšej na bok, alebo čo...

luciamk
21. mar 2010

Alienka, nič si z toho nerob, hlavne že sa vám to podarilo... Ja som mala na prvej strane napísané "Prvorodička VEK 33" a bolo to krásne zvýraznené.. 😀

Och tá angličtina je tá Helen D? Tiež som po tom pokukávala. Sice som žila pár rokov v Londýne a sem tam sa zbadám, že s malým už hovorím anglicky, ale asi by to malo mať nejaký systém... a tiež som zvedavá čo to bude stáť...

Och tej babe čo má pod palcom kojenie som písala, ale to čo mi poradila, sa mi vôbec nepáčilo. Tak bojujeme ďalej, len nech sa to už spustí poriadne.

och
21. mar 2010

prave to je ten problem, na boku mi uz nevydrzi spat, sa vzdy zosuchne uz sa dokaze posupovat po postielke takze nula bodov, zdvihnut nohy postielky, to som urobila a zosupala sa uplne dolu, som ju tam nasla taku pokrcenu, kupila som aj ten vankus a nula bodov ma maly sklon, ten Nutriton je vlastne niaka vlaknina zo svatojanskeho chlebicka a to sa da pred papanim a tym sa mlicko v brusku zahusti a nevyskakuje von, len chcem mat istotu potvrdenu utz, je mozne ze kojim v zlej polohe napriklad no ved uvidime.

OK idem ja do postele s knizkou, este desat stran z diplomovky a mozem si to zevraj dat zviazat 😉 mozno to aj stihnem v maji tie statnice 😀 😀 😀

dobru

katarinka77
21. mar 2010

Och, veď zajtra budeš múdrejšia, daj vedieť, ako ste dopadli. Nemyslím si, že by to spôsobené zlou polohou pri kojení. Problém je u malej.
Tak šup šup, dopíš diplomovku, aby sme v máji mohli s Tebou oslavovať 😉 !

chruminka
21. mar 2010

och aj ,my ideme zajtra na kramare na sono mozku ,neviem ci to je na tom istom poschodi my mame ist tusim na prve poschodie,tak sa tam mozno stretneme.Ak uvidis velky zeleny dvojkocik tak to smemy a kludne do mna drgni ja chodim ako slepuch

luciamk
21. mar 2010

Babule budem na Vás zajtra myslieť. Aj my ideme zajtra k detskej, tak som zvedavá koľko sme pribrali.
Pridala som Vám pár foto 😀

krakulka
22. mar 2010

Ahojte babule,
vsetkym Vam, co dnes navstivite Dr. drzim paste, nech mate len same dobre spravy.
Chruminka, preco idete na sono mozgu? Sice aj nam pediater robil sono hlavicky, bruska - ladvinky, zaludok, a srdiecka. ale preto, ze on ho ma u seba v ambulancii.
my sme mali vcera veselo. Andrejko od 12h. nespal, vecer nechcel pekne sat, strasne sa u toho rozculoval, hneval a jedoval. bolo to hrozne, a uspat ho ani za svet. zaspal asi az okolo polnoci. nad bradavkou sa len jedoval, nevedl si ju chytit do ust. prsia som mala ako kamene, odsavala som. no hrozne, tak nam ho bolo luto. uz sme s MM nevedeli co s nim. strasne plakal....
dnes vizera, ze vsetko ok.

och
22. mar 2010

no ahojte 😀

no sranda u toho lekara Vam poviem, som sa vytrepala na 1 poschodie po 15 min cakani na vytah, aby ma sestricka poslala dole, bo som sa nezaregistrovala, tak sup ho kocik do narucia isla som spat na vratnicu, tam strasne vrestal taky chlapec, fuuuuuu peklo, potom ma s listockom poslali spat, tak kocik zase do narucia a na 1. tam ma zase po cakani zobrala sestricka, ze co nas trapi a ze este nie sme v systeme, ze musieme pockat, tak som zatial dr. povedala o co ide, ona ze OK na malu ani nekukla, ze idete na sono 😀 a taka naspeedovana som sa vrhla do cakarne na chrumiku, ze sa ma musela urcite zlaknut chudina 😀 no a na sono povedali, ze ano mate reflux a budete ho mat este min. dva mesiace, paci sa dr. vam vsetko povie, tak spat na dvere c 119 a tam mi dr. povedala co to ten reflux je 😀 akoze ja by som o tom viac vedela, a ze co mozme robit mi povie obvodacka 😀 😀 no aspon sme mali vylet a pokecali s chrumikou, inak baby su to nadherne 😀 😀 😀 😀

krakul neboj takych dni bude este vela a nebudes vediet ze preco

slniecko01
22. mar 2010

Ahojte Dámy,

Chruminka babulky sú krásnučké, už sä z nich parádnice. A aké majú peknučké líčka 🙂

Och nič moc že ste takto dopadli ☹

katarinka77
22. mar 2010

Och, no nič nové si sa veru nedozvedela, ale aspoň to nie je ani nič horšie. Snáď to tie 2 mesiace ešte nejak vydržíte a bude už dobre 😉 !

Ja som dnes nasrdená, lebo sa nám posr...la umývačka, prepálilo sa nám dno, tam kde je filter, je tam mini dierka, ale asi bude treba vymeniť celý skelet a nechcem ani počuť tú sumu 😠 ...
A bola som dnes prvý krát na cvičení pre tehotné 🙂 . Celkom zábava!

och
22. mar 2010

slniecko a keby si ich videla na zivo 😀 😀 😀 😀 su perfektne, robia brusaky v kociku a smeju sa 😀 😀

ani mi nehovorte, som skusila ten nutriton, tak pomocou lyzicky to sa povracala ako blazon, tak som odstriekala mlicko do flasky a davala nastriedacku prso a flasku, ako myslim ze to budem robit len vecer, bo takymto systemom by som sa ani von nedostala a to mi asistoval mm 😀 😀 😀 😀 chudak az mu slzy vyhrkli ked videl ako sa zase povracala, chodil mi hodinu za zadkom a stale sa pytal, ze kedy z toho vyrastie 😵 😵

katarinka keby to boli LEN dva mesiace, tak pohodicka, ale to je MINIMALNE dva mesiace co moze byt aj rok este 😔

umyvacku kupte novu, teraz su vselijake akcie, urcite vas vyjde lacnejsie ako oprava, urcite si myslim a este aj budes mat zaruku dva roky, my sme to tiez teraz pred par mesiacmi takto riesili 😉 dat 250 e za opravu to mam novu umyvacku cez internet ako lusk, sme kupili indesitku na skusku a max spokojnost uz stvrty mesiac 😉

cvicenie je strasne fajn aj ja som chodila dokonca na tehu aerobic, sme tam poskakovali, sa divim ze budova nespadla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a kam chodis?

katarinka77
22. mar 2010

Och, no snáď tak dlho to nebude trvať 😉 ! Musíš byť z toho riadne vyčerpaná 😒 ...
My máme umývačku ešte v záruke, je vstavaná a stála 22 000,-. Len je otázne, či nám to uznajú, lebo pravdepodobne sa pripálila nejaká špina zachytená vo filtri, ja som to chcela vyčistiť a tak som si to všimla. Som zvedavá...
Som si normálne predstavila tie brušáky v kočíku 😀 😀 .
Cvičiť chodím u nás kúsok od domu do materského centra, precvičuje tam moja kamoška, takže fajn. Stojí to len 2€.

chruminka
23. mar 2010

och som rada ze sme sa stretli,rebeka je nadherna slecna 🙂
Drzim palce s tym refluxom nech sa vam to do tych dvoch mesiacov upravi.
Ja som si uz zvykla ze nase jezibaby grckaju kade tade a kedze sme uz zacali davat zemiak (velmi im nechuti tvaria sa pri tom strasne) tak dufam,ze sa to bude tiez uz len zlepsovat.
Aj vcera na kramaroch sme ich krmili dole v nemocke na lavicke a najprv mi alexia ogrcala cely rukav a potom aby mi nebolo luto tak viktoria nohavice a to uz boli dobru pol hodku po papani odgrgnute a mala som ich obe na kolenach v sede a zrazu viktoria ze bleee 😠 takze parada

slniecko dakujeme ,len im to neprezradim aby neboli namyslene jezibaby neposlucne ,daj aj ty dake fotecky Nelinky teraz ked sa uz nemusia upravovat....

slniecko01
23. mar 2010

Chrumi 🙂

Tak som pridala foto 😀

chruminka
23. mar 2010

slniecko neviem sa k tym fotkam dostat 😒 ,neviem ich najst

slniecko01
23. mar 2010

ja so si teraz všimla, že mi neukazuje v profile fotoglob, neviete prečo ? 😒

och
23. mar 2010

ahojte ja len rychlo

slniecko bo si registrovana na ceskej stranke konika 😉 preto sa ti to nezobrazuje, skus napisat adminovy ako si to mozes prehodit

my mame dnes total umrcany den, nespi dlhsie ako pol hodku v kuse a to som sa dozvedela ze diplomovku mam odovzdat v piatok co je od dva tyzdne skor a chyba mi este vyse desat stran a mm na sluzobke no neviem asi ma supne 😝

slniecko01
24. mar 2010

Ahojte Pipinky, tuším sa všetky slníte s malými Pipinčiatkami vonku. Aj my sme prišli akurat domov, Ideme ešte na 13-30 do poradne, tak papáme.Mama musí ešte skočiť do sprchy, lebo som spotená ako somár 😀 a čo bude v lete, to teda neviem 😲
Dnes budú Nelku očkovať na tie rotavírusi a to som jej chcela dať aj naušničky. Ešte si to premyslím. 😒

slniecko01
24. mar 2010

Teraz som si všimla, že mi nadstavili fotoblog 😀

och
24. mar 2010

ahojte

slniecko ved ked tak krasne svietis 😉 😀 ockovanie proti rotavirusom je sirupcek, ale to uz asi vies, ja neviem ci dat nausnicky, chcela som po tetankove ale teraz neviem, ci ju s tym nezospatim, ked bude mat nausnicky to bude uz velka a ona je taka zlata, no musim si to este premysliet 😀

inak maju specialnu ediciu marlenky 😀 😀 je kruhova a je ako torta a je to dva v jednom, cesto je aj kakaove aj medove a je s vlaskymi orechmi, vyborne na sviatky ked sa vam nechce piect, ja som si jednu kupila a kazdy den si dam kus a caro alebo meltu k tomu a vylozim si nohy 😀 takych 5 minut pre seba si urobim 😀 😀 😀

katarinka77
24. mar 2010

Jóóój, dnes bolo vonku krásne 🙂 ! Hneď som aj vymenila celý šatník - zimné veci za letné, no a samozrejme som hneď musela vyradiť veci, ktoré určite v lete neoblečiem 😀 a niektoré som už vyradila úplne, niekomu ich dám. Ja mám vždy taký dobrý pocit, keď urobím taký väčší poriadok 😉 😀 .

Slniečko, nádherné fotky 🙂 ! Dali ste Nelke tie náušničky?

Och, ako si pokročila s diplomovkou 😉 ?

lenocka84
24. mar 2010

ahojte
neviete o niektorej tehulke co by chcela cvicenia v snop-e v BA na zahradnickej? mam 5 vstupov na permanentke a nestiham uz vyuzit.

slniecko01
24. mar 2010

Ahojte Pipinky, tak dnes sme u tej doktorky nedopadli ani my nič moc. Po tetanovke sa jej spravila pod pazuchou hrčka, čo som si aj ja všimla minulý týždeň a doktorka mi to len potvrdila, dúfam že to nebude nič vážne. Chúďa moje malinké ☹

Dnes sme mali na navšteve kamošky, tak sme si pokecali. Nelka zase dostavli novú garderóbu 😀

Och nechcela by som byť na tvojom mieste s tou diplomovkou 😉

och
24. mar 2010

😀 ahojte

dnes sme boli v avione na obede a velkom potravinovo drogeriovom nakupe aj s tatinom 😀 a potom hrdy tatko bol na prechadzke, sa pysit, ze aky on je dobry tato a vysoko zdvihal hlavu ked isla niaka mamicka s kocikom 😀 a ze nestretol ziadneho ineho tatina, bol skoro tri hodiny a este mi vravi, ze mala mu z kocika cely cas rozpravala a on jej ukazoval obchody a tak, som ho musela trosku sprdnut, to dieta malo spat a nie kvakat 😀 ale musim uznat, ze sa fakt stara a vela pomaha a aj vdaka tomu je diplomovka skoro hotova, uz chybaju len tri ci styri strany, tak do piatku bez problemov stiham 😀

slniecko a nebude to mat len taku uzlinku? Ja som si minule pri kojeni ako som malu drzala za hlavu, ze tam ma pohyblivu gulicku ale doki povedala, ze je to ok. Hm a vy uz mate tetanovku za sebou? Mas ockobali zatial len na tbc ale buduci tyzden mame poradnu a dohodneme sa hned, uz teraz mi je z toho zle 😝

slniecko01
25. mar 2010

Ale čo by na tetanovku, na TBC už mi hrabe 😵

krakulka
25. mar 2010

Ahojte maminy a tehulky,
vcera sme boli v poradni, Andrejko uz ma 57 cm a 4770g aj s plienkou a bodickom, a dnes na klbikoch, vsetko v poriadku, 😀 😀 😀 nemusime balit nasiroko. Juchu, 🙂 🙂 🙂 🙂 tak sa tesim, aky je sikovny a zdravucky. Dr. hovoril, ze A. pribera trosku viacej ako by mal, ale to sa neda ovplyvnit, ked si pyta kazde 3h. U nas dnes strasne funi, katastrofa. Sme boli vonku, skoro nas odfuklo.
Och, ty si sikula, ty ten termin zmaknes. No parada. Gratulovat budem zajtra. Ked budes mat chviku, tak nam hod nejaky recept na inspiraciu. Ved vobec neviem co mam jest. Andrejkovi robi vela jedal zle. Boli ho z toho strasne brusko. Vcera zase hrozitansky plakal vyse 2 hodin. A nejde mu pomoct, len stlacat nozicky ☹
Slniecko citala som, ze ked nepichne tbc do koze, tak sa vie spravit taka hrcka. Dufam, ze to nic nie je a Nelinka bude v poriadku. Nelinka je nadherna. 😉
Katarinka, ja som tiez kupovala veci v CA a este maju aj v HM pekne tehu oblecko, ale v BA-Avione tehu oddelenie zrusili. Nechapem preco. Keby si isla do Viedne, tak tam v HM najdes pekne kusky. Kukni na www.hm.com/at . Ja som si v HM kupila jedny paradne nohavice - cierne take skoro sportove cca v 20t. vel. 38 a nosila som ich az do porodu. Rastli so mnou.
Ale ty budes vo vyhode, bude ti stacit dobra sukna, alebo saty a slapky.

luciamk
25. mar 2010

Ahojte babulky,
takže mám po mlieku... ☹ ☹ ☹ darmo sme sa snažili, malý sa len pred každým kojením natrápil a ja s ním, chúďatko ťahalo, ťahalo a posledné dva dni už vôbec nič nešlo .... som z toho úplne na nervy. Ani odsať sa mi už nedalo.
Dr mi hovorila, aby som sa ukludnila a malého už netrápila.
Je mi z toho nanič ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre