Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
12. sep 2009

Callex len sa im prihovaraj aj ja som to robila a aj robím, ale myslím že vtedy to bolo viac.

chruminka
12. sep 2009

ahojte ako sa mate?
idem precitat co ste pisali,lebo som dako nestihala.

chruminka
12. sep 2009

calex presne ako pisala mayka nam sa tiez zvysne embryjka prestali vyvyjat takze mrazacikov sme nemali a tiez nam vkladali dve 100 bunkove a vidis zatial sa u mna drzia zubami nechtami,len treba tomu verit ze to vyjde (samozrejme ze aj strach a obavy k tomu patria,ale to uz budeme mat teraz cely zivot)
Ja som nemala tehu priznaky az do cca 6tt viem ze na oba odbery krvy som isla a nic ziadne tehu priznaky som nemala,ale potom to zacalo naplno a "uzivala" som si to az do cca 17tt.
A tiez som chodila do roboty,ale ja som robila len 8h a nezvladala som to dobre,hlavne to cestovanie do BA rano v zapchach a ranne skore vstavanie,lebo hned ako som ostala doma tak mi prestalo byvat zle.

Zukrik pekny kocik a nie je ani o moc tazsi ako ten nas,vies aku ma sirku?Prejdete cez dvere?Lebo to som tam nenasla.

slniecko ja im skor dohovaram 😀

mayka Terezka poslucha?

loginka
12. sep 2009

mayka,predpokladam, ze mas meniny, tak ak ano seeeeeeeeeeeeeeeecko naaaaaaaaaaaajlepsie hlavne bezproblemove tehotenstvo az dokonca a rychly beproblemovy porod !!!

corinne
12. sep 2009

Ahojte pipiny.Mayka vsetko najlepsie k meninam.Baby ake ste kupovali zavinovacky?Lebo tu u nas (v dalekej cudzine 😀 )sa to vobec nepouziva,ale chysta sa ku mne mamka koncom septembra zaciatok oktobra tak som myslela,ze by som objednala cez internet anech mi donesie.Pozerala som ze existuju aj frote,bavlnene atd 🙂 . a chcela by som neutralnu(bezovu alebo svetlo zltu) kedze nechceme vediet pohlavie.Poradte alebo mi hodte niejaky link nech to obkukam.Vdaka 🙂 Tu je uz prava jesen ☹ kosa,severak fuka,a 14C 😖 .Idem do zahradky pozbierat co mi tam ostalo.Pekny vikendik 🙂

loginka
12. sep 2009

my sme tiez vyzbierali z nasej mini zahradky mrkvicky 🙂 ale tu je teploooooooo 😎

chruminka
12. sep 2009

mayka vsetko najlepsie a najkrajsie k meninkam teda ak ich dnes mas. 😉

aj u nas je pekne ale je mi to na nic ked musim trcat doma v posteli teda na gauci 😠

corine ja mam tie klasicke perinky-zavinovacky take tie biele volanove ....mam ich popoziciavane,ale majka tusim kupovala a bola spokojna.

mayka
autor
12. sep 2009

Babulky dakujem za gratulacie. 🙂

chrumi, Terezka sa ma dufam dobre zatial neprotestuje ale strasne ma bolia bedrove klby a dnes ma mrska tak kopla niekde vpravo az to zabolelo. 😀
Chrumi a zukrik aj vas bolia tie klby. V raj to je normlane ale dost ma to obmedzuje v pohybe. Inak baby dvojickarka obdivujem ako to cele zvladate. Nechape mako sa vam do beucha zmestia dve deti. Ja sa uz citim desne nemotorne. 😀

corinne co sa tyka zavinovaciek tak ja som objednavala taketo dve zn. feretti a su nadherne a super a doporucujem kupit aj jednu tu kokosovu vlozku do nich na spevnenie chrbatika a hlavicky.
http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_vi...

a este mam jednu frote z vonkuv a zvnutra je bavlnena ta je podls ma super na spinkania po kupkani.
http://www.rajdeti.sk/index2.php?cPath=41_171

mayka
autor
12. sep 2009

corinne, ale pozri aj velkosti tych zavinovaciek su rozne pozor. 😉

loginka
12. sep 2009

mayka, no veru, ja som uz som teraz dost nemotorna a brusko mi rastie zazracnou rychlostou
a spodok ma boli uz teraz, ze dooooost, takze bude to vesele ale to sme chceli no nie? 😉

och
12. sep 2009

ahojte 😀

mazka vsetko naj 😉 k meninkam 😀 😀 😀

callex ja son nemala absolutne ziadne priznaky typu kovova chut, smrady, velke prsia, chute, zle... 😀 nic mi nebolo 😉 takze na priznaky sa moc nespoliehaj 😉

inak dnes som si bola pozriet tenisky a uz som sa nezohla 😀 😀 😀 predavac mi ich snuroval 😀 😀 😀 som sa trosku aj zahanbila a on sa len smial 😀 😀 😀 😀

a uz viem kde mam tych +13kg 😝 na stehnach a lytkach a zadku 😝 😝 😝 dnes som neobliekla tehu rifle 😲 😲 som si musela ist kupit vacsie 😀 😀

takze to tu pomaly ale isto vizera ako hniezdo velryb 😀 😀 😀

mayka
autor
13. sep 2009

loginka som zvedava co budes hovorit v 30 tt. 😀 😀 😀
Druhy trimester bol prechadzkou ruzovou zahradou. A pre mna viac menej aj prvy kedze som negrckavala. 😀
Ale tento treti je zaberak. Uz mam + 10,5 kg a do porodu este je 2 mesiace tak ratam ze takych 4-5 este priberiem. Som zvedava co mi povie gynekolog. Ma zasa zvozi. Kurnik a tak som sa doteraz drzala. 😀 Ale je fakt pravda ze som akosi zacala byt zravejsia. 😀

mayka
autor
13. sep 2009

Och dakujem za gratulaciu. Nemas aj ty teraz niekedy nahodou meniny. Sa mi zda ze Linda je septembrova.
Och v 30 tt sa uz ani nepostavis sama. Fakt to nejde. Aspon mne teda. A ka aj ano potrebujem sa niecoho chytit.

A co sa tyka oblecka tak ja dufam ze tie moje tehu rifle to zvladnu az do konca . Zatial sa tvaria ze ano tak im verim.

A veru klub velryb mozeme otvorit. Pomaly sa blizi fnale. Tie tt neuveritelne rychlo naskakuju. 😅

Inak rada by som si pozrela pupky dvojickarske nasej zukrik a churminky. Tak baby hodte aktualne foto.

chruminka
13. sep 2009

ahojte
prave mame stikutku teda ta mensia ma ,ta ked nestikuta 2-3 x za den 5-10 min.tak potom ani raz a trochu sa pri tom asi jeduje lebo sa tak mechri,ta väcsia mava stikutku len obcas
Mne brucho vobec 3tt nenarastlo (som si merala) stale stojime na 102cm,takze v albume mam tie posledne fotky brucha aktualne,ale chceli by sme buduci vikend pofotit este asi posledne fotky tak uvidime ci narastieme,ale aspon som za tento tyzden pribrala 800g tak hadam jezibabky podrastli,ja mam cca 12kg +
No a to vstavanie a zohybanie sa tak to uz je dlhsie problem aj ked brucho velike velmi nie je ale je take pevne nabite akoby som tam mala obrovsku kapustnu hlavu 😀 a to nepusti,stale hovorim aj ja ze som ako velryba na susi

callex
13. sep 2009

ahojte velrybky 😀
mayka dodatocne vsetko najlepsie k meninam, nech ide vsetko hladucko a Terezka v brusku pekne poslucha.

na mna uz dlhsiu dobu daco lezie, trpim na alergiu a 2x do roka ma to pochyti naplno.svrbi ma v nose, boli hrdlo,mam ho zahlienene a neviem ako si pomoct.nechcem ublizit tym mojim bambulkam,aby sa nevyplasili.
ach jaj...,idem zehlit.
zelam vam pekny vikendik.

chruminka
13. sep 2009

callex ja som tiez na zaciatku tehu ochorela,cely cas na mna nieco liezlo az to dakedy okolo 8tt vyvrcholilo,ze som musela ist k lekarke,ale poradila mi co mozem v tehotenstve (skoro nic 😖 ) som si zvykla kloktat slanou vodou a do nosa som mala ten spej z morskej vody,ale ten mne nepomahal

corinne
13. sep 2009

Peknu nedelu pipiny.Ja mam tiez problem vstat z postele,tak som hovorila manzelovi ,ze si na nohu postele priviazem motuz a ked budem chciet vstat tak sa chytim motuza a budem pomaly vstavat 😀 😀 😀 .Tak ten len pokrutil hlavou kde chodim na tie napady 😕 Co sa tyka vahy tak som moc nepribrala mam 64kg to je +2kg hore,to som mala 1.septembra na kontrole 🙂 a ubehli 2tyzdne a uz mam +2kg znova 😠 ale to robi 2kg balik od mamky(slivkovy pernik,horalky,mila,studentska pecat atd)chcela ma prekvapit s balikom a ja zerem sladke aj o 23h,co som predtym vobec nerobila 🙂 a hlavne sladke mi vobec nechutilo 😒 Tak sa tesim 😎 kde to dotiahnem,dufam ze 80kg neprekrocim 😀 😀 😀

mayka
autor
13. sep 2009

corinne sladke jedavaju tie co cakaju dievcatka. 😉 U mna sa to potvrdilo na 100%. predtym som sladke moc nemusela. A myslim ze aj Och ficala dost na sladkom. hehe

nelly3
13. sep 2009

ahojte tehulky 🙂 idem si po radu, dnes je 10 den co si picham diphereline a cakam na mrchu a nie prist, ani ziadne priznaky nemam co mavam pred mrchou-bolst brucha atd. no neporazi ma teraz ked ju najviac potrebujem a ona strajkuje 😠 pre istotu som si robila vcera tehotensky test, ale samozrejme ze negativny. mam pockat a potom zavolat do gynfivu, ze co dalej. dakujemmm 😉

mayka
autor
13. sep 2009

nelly neboj mrcha pride my sme viacere stresovali. Ty si mala dostat na 7-8 den od zaciatku pichania? Popripade si zavolaj zajtra do GF co ti povedia. Ani nespinis?

krakulka
13. sep 2009

Ahojte pipinky 😀 , Mayka dotatocne zelam vsetko naj k meninkam. 🙂
Nelly3, ja som bola na tom rovnako pri 2.IVF. Mrcha nechcela dorazit. Nakoniec som volala do GF sestricke, ta mi dala este 3 dni, ze ked nepride, mam prist ja na KO. Nakoniec potvora jedna dorazila nejaky 33 den cyklu, ale bolo to len take slabe spinenie. S Dr. sme konstatovali, ze je to asi mrcha. Inak bola moja posledna. 😝 Zajtra si zavolaj do GF. Diprehreline este mas?

nelly3
13. sep 2009

no dneska som 32 DC, ale ja mavam niekedy aj 31 dnovy cyklus, pockam teda este a potom volam do gynfivu. nemam ani ziadne spinenie. diphereline som dostala 21 injekcii a dneska som pichla 10 injekciu. praveze nemam ziadne predmrchovske priznaky.

krakulka
13. sep 2009

Nelly3 pre istotu by som zajtra cinkla do GF. Aspon budu vediet, co sa deje. 😉

loginka
13. sep 2009

asi zacnem viac sladkeho, aby z toho bolo jedno dievcatko 🙂
ja mam teraz plus 7-8 a brusko som mala pred par dnami 91 cm pri 160 cm je to uz celkom slusne 😝

ja som mala pozit test az na nejaky 13 den

och
13. sep 2009

ahojte kvakalky 😀 😀 😀

mayka mala, ale este na zaciatku septembra 😉

callex neboj bambulam neublizis 😉 ale kludne si zbehni do lekarne pre homeopatika 😉 na chripku a tie su aj na alergiu 😀 rinalergin sa to tusim vola 😉 ked na mna nieco lezie tak si sup jednu preventivne pocmulam a je pokoj 😀 😀 😀

corine ja musim mat v hube stale nieco sladke 😀 😀 to cela cokolada a minimalne jedna horalka + tvarohovy kolac denne musi byt 😀 😀 😀 😀 samozrejme, ze na ranajky krupicova kasa, obed oreche sulance, vecera palacinky so slahackou 😀 😀 😀 😀 😀

nelly aj mne prisla mrcha na posledny mozny den vecer 😉

corinne
13. sep 2009

No och davaj bacha na cukrovku 😕 😀 ja az tak nie s tym sladkym,cokoladu celu neziem nezmesti sa do mna.Ja si dam aj nieco slane 🙂 Mne bolo do 15tt zle trapili ma nevolnosti,ale uz je vsetko tak ako ma byt 🙂 tak si po trosku doprajem 🙂 ,ale napr.zeleninu a mäso velmi nemusim 😝 ☹

och
13. sep 2009

corinne no ved uvidime s tou cukrovkou co bude, kedze som mala pozitivnu inzulinovu rezistenciu 😝 ale myslim, ze to bude v pohode 😀 😀 😀 ja zeleninu vobec nie 😝 a masko, no pokial je na sladko... 😉
ale mam skor take chutove tyzdne 😀 ten posledny bol v znameni double cheesburgeru 😀 😀 ale ano skor si dam nieco syrove ako masove 😀 😀

a zle mi je skor vzdy od prezratia 😀 😀 😀 ako vcera 😀 sme boli na vinobrani a to striedacka lokse pecienkove s lekvarovou orechovou a vynikajuca bola, ze skoricova 😀 😀 😀 a ten cerveny burcak mnaaaaaaaaaam

strasne strasne moc mi chuti cierny caj s medom a kava 😲 taka horka cierna trosicku cukru trosicku mlieka 😲 to som fakt nikdy nemusela 😝 😝

a zacinam mat tie zahniezdovacie stavy 😀 😀 len by som vsetko upratovala a premiestnovala 😀 😀

slniecko01
14. sep 2009

Dobré ránko babulky. 😀

Mayka inak dodatočme všetko najlepšie k sobotňajšík meninám 🙂

Včera sme boli kupovať farbu do detdkej izby. A tie bordury sú nenormálne drahé.

Och na lokše a hus sa teším aj ja. U nás je vinobranie až na konci septembra. 😝

mayka
autor
14. sep 2009

dobre ranecko,

slniecko aj my ideme malovat. kde ste kupovali tie bordury? daj typ. ja pojdem pozriet do hornbachu. vraj aj tam maju za slusne ceny alebo objednam z mimibazaru. len mam pocit ze nemaju ktovie aky vyber.

och
14. sep 2009

dobre ranko 😉

no my malovat nebudeme, kedze byvame v prenajatom dvojizbaku 😝 takze o starost/radost menej 😵

niekde som pocula, ze by sme nemali spavat na chrbte 😔 ale ked ja sa kazde rano zobudim na chrbte natiahnuta ako zaba 😠 a popravde inak ako na chrbte nezaspim 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre