Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
23. júl 2010

ahojte Pipinky 🙂
@mayka šťastnú cestu a hlavne opatrne 😉
@och inak ešte dakujem za recept a krásne vecičky si nakúpila 😀
@katarinka77 veru ty sa drž a možno aj lepšie keď to príde skôr, apoň nebudeš v nemocnici ako ja 😒

krakulka
23. júl 2010

Ahojte pipinky, Mayka krasnu dovolenku zelam, pozdravuj more, ze bud. rok sa prideme s Andrejkom nanho pozriet.
Katka, ale to leti. Neboj, porod zvladnes. Och, krasne vecicky si nakupila.
Andrejko bol chorucky, v nedelu rano sme boli na pohotovosti, v noci strasne 3x vracal, mal aj zvysenu teplotu. poobede uz bola 39. ale zvladol to. ja som zacala hnackovat a grckat v utorok. poviem vam, taka ko starat sa o prcka, to bolo teda nieco. som prosila MM, aby prisiel skorej z prace, alebo aby tam nesiel vobec. on mi na to len sucho, ze sak si niekoho zavolaj. skoro ma vystrelo. ako naschval nikto nemohol. jeho rodicov som radsej nevolala. ale zvladla som to.
zajtra odchadzama na dovolenku do Demanovskej doliny. ma byt cca 15st. uz sa tesim - teda o pravde vobec sa mi tam nechce s tym mojim chlapom. no uvidime, ako bude. ked sa vratime, ohlasim sa.
krasnu dobru noc zelam damy.

katarinka77
23. júl 2010

@slniecko01 - o týždeň skôr by mi vôbec nevadilo 😉
@krakulka - ešte až tak strach nemám, asi až keď začnú bolesti sa začnem báť... Ale zvládli iné, musím aj ja 😉 .
No nemala si to ani trochu uľahčené, starať sa o chorého malého a ešte aj seba 😒 ... Asi by som s mm dlho neprehovorila 😠 . Ale snáď bude na dovolenke pekne, pekne si ju užite 🙂 !

karika
26. júl 2010

Ahojte kočky! Bola niektorá z vás na malom 3D v Gynfive? Ja idem v 16tt a som velmi zvedavá 😅 chcem len vedieť, čo tam pokukajú, či sú dobrý a tak.. dík 🙂

och
26. júl 2010

@karika ahoj, ja som nebola ale urcite dobre pokukaju vsetko co maju 😉 😉 😉 😉

@katarinka77 nooooo uz nemasd vela casu na lenosenie 😀 ale ako hovoris niak to z teba vyliest musi 😀 😀 😀 😀 a v den D ti uz bude uplne jedno ako 😀 😀 😀 😀 😀

@krakulka a preco je ten tvoj chlap na teba taky hnusny?

lucia.kl
26. júl 2010

@karika ja som bola na malom aj velkom, kukli všetko čo sa dalo, babo je ešte fajn male, takže sa da vidieť cele, skontroloval či ma všetko, pomeral a dostala som DVD s fotkami aj videjkami....

pelikan8
26. júl 2010

Ahojte!Ja by som chcela vedieť že kedy je najlepšie ísť na 3D/4D ultrazvuk v ktorom týždni tehotenstva.Ďakujem za odpoveď!

och
26. júl 2010

@pelikan8 mne sa zda ze po 24 tt ale to si uz fakt nepamatam 😉 kukni si temu ultrazvuk v hlohovci 😉

katarinka77
26. júl 2010

@och - no veru nemám... už som provizorne zbalila tašku, nachystali sme postieľku, komplet upratali spálňu 😉 , už máme myslím všetko, ešte podprsenku na kojenie si musím kúpiť - teda 2. Tak ma už niekedy bolí lonová kosť 😖 ... Nejak mi stagnuje váha, už som zopár týždňov nepribrala... Stále mám +6,5kg. Ale možno sa na mňa ešte niečo nalepí 😀 .
Ako sa má Rebeka? Už ste sa rozhodli, či dovolenka alebo investícia do domu? Možno by nebolo zlé to striedať - jedno leto dovolenka, druhé leto kúpiť niečo do domu 😉 .

@lucia.kl - nemala si Ty termín až po mne? či predo mnou? už si nepamätám... Každopádne gratulujem ku krásnym dcérkam 🙂 !

@pelikan8 - ja som bola v 24tt na 4D. Všade píšu rôzne, najlepšie opýtať sa tam, kde chceš na 3D ísť.

slniecko01
26. júl 2010

@katarinka77 buď rada, že si nepribrala 30 kg ako ja, ešte mám stále niečo navyše 😠

@och, včera som bola v Eurovea, ale moc sa mi tam nepáčilo. Zastavila som sa aj v Next, ale už to bolo prebrané a dosť vecí máme aj doma 😀
@krakulka ja na tvojom mieste by som si vyšla s kamoškami, alebo segrami a povedala vy som mu to ako hotovú vec. Nech si užije chlapec 😀. A uži si dovolenku. 😉

Mayka a ty si uži tiež dovolenku. 😀

och
26. júl 2010

No tu sa naspi 😀

@katarinka77 ved praveze to je ta dilema, to by bol treti rok za sebou co sombez dovolenky, ale ked je taketo pocasie tak ma to ani nelaka 😉
@slniecko01 no v eurovei to uz maju vybrakovane, ste mali skocit do auparku, tam uzteraz nik nechodi

akurat pred hodinou mi porodila kamoska a som z toho vedla ani spat nemozem ako spominam booooze zda sa tobyt normalne neskutocne, ze som mala 85kg a ze som rodila, mesiac som si nesadla a tie hormonalne vykyvy 😀 ako som sa bala Rebi dotknut a stale kontrolovala ci dych 😀 ja chcem este :D

lucia.kl
27. júl 2010

@katarinka77 nie, ja som mala termin 2.7. rodila som dva tyždne pred terminom v 39tt. 😉

och
27. júl 2010

no damy tak mi mame dnes sedem mesiacov a zub 😀 😀 zatial sa tam crta len jeden ale uz je naozaj citit, taka ihlicka, mozno zajtra uz bude aj vidiet 😀 😀 😀

znasame to dost dobre, akurat je moc moc dudlava, kupila som jej aj to hryzatko, prdi mi na neho, len nezvladam robit zivy dudel tak som dnes kupila a viete co si s nim mozem? nevedela na co to je a miesto toho aby ho dudla fukala do neho a vzplula nad seba a padol jej na celo 😀 😀 😀 😀 😀 ked som ju chcela oklamat a vymenit v polospanku bradavku za dudel, to ste mali vidiet ten pohlad 😲 😀 😀 😀 😀 zospulila ustocka uplne a nasratym pohladom zacala prdet pusou 😀 😀 😀 no a bradavka putovala naspat 😝

och
28. júl 2010

@slniecko01 a mas skusenost s objednavanim z tej stransky direct.asda.com? maju celkom pekne veci tak rozmyslam ci aj ja nieco nezoberiem 😉

luciamk
28. júl 2010

Ahoj Pipinky,

@och gratulujeme k 7 mesiačikom
@slniecko01 to sú fakt pekné veci, ja som tiež rozmýšľala, že by som pre toho môjho fešáka niečo objednala, máš s tým skúsenosti?

No my sa ideme pochváliť, dnes máme 5 mesiacov a 8200g.... dnes sme mali poradňu aj preočkovanie. Samko si trochu pomrnkal a po druhej injekcii sa usmieval hrdina môj 😀 😀 . Pred nami bolo 5 dievčatiek a tie všetky vychádzali s hrozným plačom. Aj mm sa zľakol keď videl ako sa tie baby zajakávali od plaču, tak som mu hovorila nech sa pripraví na to keď vyjdeme od lekárky my... a nič sa nedialo 🙂 . Pridávam pár nových foto

PS: Ďakujem všetkým za rady k tým baby monitorom

slniecko01
28. júl 2010

@och ja si to objednám poto cez babu v mimibazáre, kurz na george má 1,33 a na next 1,29

@luciamk , Samko je zlatučký a myslým že sa podobá na teba

och
28. júl 2010

@luciamk slniecko ma pravdu cela mama 😀 😀 😀 maly hrdina 😉 😉

@slniecko01 budem asi potrebovat kontakt na tu babu, asi sa idem opustit do nextu, kedze som zase sama doma 😀 😀 😀 😀

slniecko01
29. júl 2010

@och nech sa páči http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=55284, len jej napíš kódy a sumu a noa ti to objedná. Ja som jej písala predvčerom a odpísala, že do 2-3 týždňov by to malo prísť. Posiela to hneď ako dostane peniaze.

Na budúci mesiac jej objednám zase niečo.
Inak som Vám ani nehovorila, Nelka už začína trošku posedávať aj sama, keď ju pustím, ale zase sa nejak málo pretáča a z bruška na chrbátik tak to teda vôbec.

katarinka77
29. júl 2010

@slniecko01 - krásne vecičky si vybrala 😉 , Nelka bude veľká fešanda 🙂 !
@och - aj Teba chytajú nákupné maniere 😀 ? Choď radšej vyberať dovolenku 😉 ! Dopraj si aj Ty 🙂 ! A gratulujem k prvému zúbku 🙂!
@luciamk - Samko je už krásny veľký chlap 😉 !
My sa máme fajn, ešte si užívame Mišku v brušku 😉 . CTG bolo fajn, dr. vravel, že ešte môžem veselo skákať 😀 , lebo som zatvorená. Dnes mi prišiel už aj dychový monitor 🙂 . No a už fakt len nejaké drobnostičky a Miška môže prísť 😉 .

luciamk
29. júl 2010

@slniecko01 máš skúsenosti s tou babou? už si si od nej objednávala?

no celkom ste ma potešili že Samuš sa podobá aj na mňa, lebo každý stále hovorí že celý tato 😀

och
29. júl 2010

@slniecko01 asi vyuzijem urcite, vela veci sa mi tam paci 😀 ale dnes ma prist balik od tety z USA tak som zvedava co tam vsetko je a podla toho doobjednam, hlavne asi take jesenne veci bo rano je chladno a poobede teplo takze asi niake svetricky 😀 😀 no a potom uvidim po tom 9 mesiaci ako na tom budeme so samostatnym chodenim 😀 😀 😀

Reba tiez sedi ked ju posadim ako zabka skor v predklone a potom sa sklati na bok, ono nedavam ju sediet pokym sa neposadi sama, sedenie neriesim mame este aj latkove a vraj deticky s latkovymi sedia trosku neskor alebo sedia az ked sa naucia chodit
inak s pretacanim sme uplne zacali az teraz samostatne takze Nelka ma este kopec casu, aj som pocula uz pripady, ze dietky boli lenive a potom zrazu v jeden tyzden zacali lozit, postavili sa aj chodit 😀 😀 😀 takze to nechavam na nej 😉 po pravde som rada ze ked ju niekam polozim, relativne ju tam aj najdem, kedze uz cuvame, akonahle zacne lozit skoncili nam krasne casy 😕 😝 😀 😀 😀

inak tie zuby mame dva 😀 😀 😀 😀

@katarinka77 len si ty veselo vylyhuj s nohami hore a dobrou knizkou, potom ti to bude chybat 😀 😀

@luciamk by som skor tipovala teba ako ocka 😀

luciamk
29. júl 2010

Tak babule dnes sme prvýkrát skúsili mrkvičku, Samuš spapal 3 lyžičky 😀 😀

slniecko01
29. júl 2010

@luciamk myslím že Samko sa viacej podobá na teba 🙂
@och od tej baby som si ešte neobjednávala, ale referencie má OK, tak sa spolieham na tie 😀
@katarinka77, ďakujem, len keby bubakov nolo viacej aj ja by som sa viacej potešila. 😀

@och nebol teraz niekto s tvojich známych v Parndorfe ?

och
29. júl 2010

@slniecko01 nasi tam boli asi pred mesiacom 😉 nic moc vraj, oco chcel tenisky a nakoniec si kupil v auparku vo vypredaji 😉 ja tu babu teda tiez okusim, pacia sa mi tam zopar kuskov, nechcem ale vela kupovat, Reba nechodi, tak to aj tak neukzu tie vecicky, potom sa vybujacim, ked zacne chodit 😀 😀 😀 co by cisto teoreticku uz za dva mesiace mohla zacat, ja som vraj chodila v 9 mesiacoch bez pomoci ale zuby som nemala 😀 😀 tak uvidime, preto cakam aj s topanockami do poslednej chvile, fakt netusim aku velku nohu bude mat

och
29. júl 2010

@slniecko01 inak ake velkosti jej objednavas? z next myslim, rozmyslam ci nekupit uz od 12 do 18 mesiacov, ved teraz gate vyhrniem aj rukavy a vynosi to aj na jar hm neviem neviem

slniecko01
30. júl 2010

@och ja som objednala na 9-12M, Teraz sú tam tuším vypredaje teda v Parndorfe. Inak začala som malej dávať to mliečko a kašičky z DM babylove a veľmi jej chutia. A z toho mliečka ani negrcká, tak ako z beby. A krabica stojí 5 eur 😉

och
30. júl 2010

@slniecko01 to som rada ze vam chuti babylove a este to tusim mas aj bio? 😀 😀 😀 no to som ja velmi zvedava kolko bude vazit to moje dieta 😅 ale meria 69 cm som ju koli tomu nextu vcera odmerala, neviem s tou velikostou asi zbehnem do nextu to porovnat a podla toho sa rozhodnem
ja do pandorfu nechodim, mozno nieco malej ale to viem ze je tam len jeden obchod a koli tomu sa mi tam nechce 😝 ale pokial by si si chcela spravit vylet a potrebujes spolocnost pojdeme s tebou 😀 len nemam rakusku dialnicnu znamku a po normal ceste tam netrafim 😀

slniecko01
31. júl 2010

@och my sme boli nakoniec včera, ale tam by človek musel ísť aj tak s 300 eurami 😀 Ale kupila som si reebok supravu. Mohla som si aj adidas, ale to som si trubka zmyslela na ceste domov. My choíme len po normálnej ceste.
Ale cestou späť muž zle odbočil tak sme išli po dialnici, Akurat tam boli policajti nechytili nás 😀

och
31. júl 2010

@slniecko01 tak to teda gratulujem ku krasnym ulovkom 😉 aj vyhnutiu sa policajtom
ja neviem, vzdy ked tam idem nic si neviem najst, asi zle pozeram alebo co, v skutocnosti som tam bola asi 5 krat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre