Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

och
2. nov 2010

ahojte

dnes tak trosku depresivne som sa vam sem prisla vyplakat 😝 uplne nervy, asi som dostala ms 😲 co ma vobec netesi len neviem ci to neni zapal mocaku, kedze ma nic neboli 😔 ach jaj, sople mame stale a v rovnakom pocte, dnes idem k dr. som zvedava co povie, ale urcite davam robit vyter z nosa, ci nema niakeho koka 😖 a dotoho sme zistili, ze nam zle zamerali okna, respektive dvere vsetky, neni to 20 cm ale len 16 cm tak teraz riesime zlozenie podlahy, aby to bolo aspon trosku koser aj voci izolacii aj podlahovemu kureniu a aby sme dvere do domu a na terasu otvorili, celu noc sme nespali co sme vymyslali a hladali na internete ine samozrejme 3x tak drahsie materialy ako polystyren ☹
no co uz, idem sa obliect a kupit si tampony, a tak som dufala, ze este aspon rok budem mat pokoj 😅

@corinne no krasne miery mate, uplne modelkovske 😉
@chruminka aj my sa pripajame ku gratulacii 😉 hlavne vela stasticka a zdravicka obom babam 😀

corinne
2. nov 2010

@och neplac 😀
mozes byt rada ze si to dostala az teraz,ja uz mam MS od juna(Maxime mal 4mesiace) je menej bolestiva ako pred porodom,
Ja som to dostala presne po 1roku,1mesiaci a 1dni od poslednej MS 😀

chruminka
2. nov 2010

ahojte,
dakujeme za gratulacie.
@och ale prosim ta ,hlavu hore! To bude vsetko dobre,kasa nikdy neje taka horuca ako sa uvari 😉
Tie sopliky su hroza,ale nam povedala dr. ze sa mame pripravit ze niektore deticky soplikuju celu zimu,kym nie su zlte alebo zelene je to ok,treba zvlhcovat nostek a odsavat.
A sopliky byvaju aj zo zubkov,ja sople uz neriesim.
Ale ak ma zlte alebo zelene daj jej spravit vyter my sme mali ....koka v dvoch tyzdnoch sme si doniesli z porodnice,mali sme na to len pamykon.
No a tie okna....neda sa to este dako spravit?Ja sa v tom moc nevyznam nedaju sa vyrobit take okna ake mate rozmery?
No ms neries ja ju mam uz skoro rok a nic stym neurobim jedine ze by sme znovu chceli byt tehu 😅
Tak sa pekne vyvetraj ukludni a kludne sa opät pridi sem vykecat a vyplakat vsak sme tu na to!
Inac pipinky ak nebudu traktory padat a deti ostanu bez soplov tak teoreticky ten buduci tyzden by ste mohli ku nam konecne dobehnut na kavicku 🙂
Daco uz musime dohodnut.
Papa idem jezibabule sa uz budia

och
2. nov 2010

@corinne
@chruminka dakujem bambulky za povzbudive slova 😉 s tymi oknami, no vymenit sa to da samozrejme ale to by menili 70% okien 😝 a uz je to vsetko aj zapravene a tak, proste by sa to muselo cele rozburat a to je vratit sa o skoro dva mesiace naspat 😝
malej zobrala dr. vytery tak uvidime, kazala vyskusat fenistil kvapky a uvidime, inak von mozme ist a buduci tyzden aj na plavanie 😀
a ta sprosta ms prisla, len dufam, ze nebude taka bolava ako pred tehu, lebo to bez ibalginu nezvladnem 😝 zatial len krize trosku pobolievaju a ja som taaaaaak dufala, ze PCO ma zachrani pred ms az do prechodu 😀 😀 😀 utopia ze 😉

och
2. nov 2010

@corinne
@chruminka dakujem bambulky za povzbudive slova 😉 s tymi oknami, no vymenit sa to da samozrejme ale to by menili 70% okien 😝 a uz je to vsetko aj zapravene a tak, proste by sa to muselo cele rozburat a to je vratit sa o skoro dva mesiace naspat 😝
malej zobrala dr. vytery tak uvidime, kazala vyskusat fenistil kvapky a uvidime, inak von mozme ist a buduci tyzden aj na plavanie 😀
a ta sprosta ms prisla, len dufam, ze nebude taka bolava ako pred tehu, lebo to bez ibalginu nezvladnem 😝 zatial len krize trosku pobolievaju a ja som taaaaaak dufala, ze PCO ma zachrani pred ms az do prechodu 😀 😀 😀 utopia ze 😉

och
2. nov 2010

@corinne
@chruminka dakujem bambulky za povzbudive slova 😉 s tymi oknami, no vymenit sa to da samozrejme ale to by menili 70% okien 😝 a uz je to vsetko aj zapravene a tak, proste by sa to muselo cele rozburat a to je vratit sa o skoro dva mesiace naspat 😝
malej zobrala dr. vytery tak uvidime, kazala vyskusat fenistil kvapky a uvidime, inak von mozme ist a buduci tyzden aj na plavanie 😀
a ta sprosta ms prisla, len dufam, ze nebude taka bolava ako pred tehu, lebo to bez ibalginu nezvladnem 😝 zatial len krize trosku pobolievaju a ja som taaaaaak dufala, ze PCO ma zachrani pred ms az do prechodu 😀 😀 😀 utopia ze 😉

slniecko01
2. nov 2010

ahojte Pipinky

@och nemusíš sem dávať príspevok 3x 😀 , ja už by som sa vykašlala na 2 mesiace, len aby to potom nebolo na prd. To kto vám robil okná ?! 😠 , nech si to vyžerú blázni 😠
No čo aj ja už mám mrchu 17/8/2010 😒, pravidelne a nie až tak bolestne ako pred tehu 😀 😀 😀

@chruminka aj my ešte dodatočne všetko najlepšie babulkám 🙂
@corinne ahoooooj, a že sa tu aj ukážeš 🙂

corinne
2. nov 2010

@slniecko01 ja som obcas nakukla ale kedze nikde nikoho aspon 2dni tak som sa ztahla 😀
Kolko mate zubkov? Nam sa teraz prerazal 2 hore 🙂

slniecko01
2. nov 2010

@corinne čaká, že o chvíľu nám vylezú, lebo má chuda zdurené ďasienka a nieje to moje dievčatko čo prespí celú noc a cez deň už takisto nieje taká dobručka. Je celá mrzutá z tých zúbkov čo sa jej tlačia 😒

mayka
autor
3. nov 2010

ahojte lasky moje, 😀
dnes som sa zobudila plna lasky voci bliznym okrem mojho muza. Juuuuj tak ma serie v poslednej dobe a cim dalej tym viac. Som sa rozhodla spachat nejaku akciu s kamoskami a vyrazit niekam ja neviem kam. len potrebujem vypadnut z tejto reality lebo scvoknem. A moj muz potrebuje priucku ako sa postarat o dieta a nielen spolahnut sa na mater. Vsak som na materskej vsak ano. 😠
@och no snad to nebude dlho trvat ta oprava v dome. Sa tesim na kolaudaciu. 😀 😀 😀 Tak nech kopnu do vrtule.
In ak my sa mame fajn akurat Teri tecu sople. Bodaj by to bolo zo zubkov lebo furt len 2 ks mame. 😀 Ale asi to je klasicka nadcha.
Akurat mi tu Teri spieva lalala lalala . Sa naucila z telky. 😀 😵 Asi nam rasite nova superstar 2025 😀 😀 😀

@chruminka no hold je obdobie ked su deti vela chore. Tak to stretko pocka. Ale tesim sa. Ja urcite pridem. Som zvedava na tvoje male likvidatorky. 😀

simpatica
3. nov 2010

Ahojte dievcata, mam taku prosbu - otazku.

Som po IVF 13.8 prvy den poslednej menstruacie, 30.6 transfer a teraz som v dvanastom tyzdni. Vzdy ale ked som u doktora - tak mam trochu iny vypoceti - plus minus dva dni. Do 12-0 by som mala brat tie hormony, ale potom vysadit a ja neviem, ze ci vysadit dnes, zajtra alebo pozajtra. Bojim sa, ze zalezi aj na jedinom dni, neviete ako to presne s vysadzovanim hormonov po IVF je? Nikde som na internete nenasla na to odkaz? Mate vy nejaku skusenost? Nemusim sa bat?

Dakujem Vam za odpoved.

och
3. nov 2010

ahojte

kokso ja tomu nerozumie, v noci chytili sople druhy dych, spala som 4 hodiny aj to nie v kuse, co Reba sa zmietala, nemohla dychat, chuda male, teraz nic nerobi len kycha a ja utieram sople a do toho vsetkeho ta sprosta mrcha, cely podbrusok ma boli neskutocnym sposobom aj podvozok, no kraaaaasa nemozem si ani sadnut
@chruminka ani nevies ako rada by som prisla na pokec, ale tieto sproste sople 😠 to nech mi niekto vysvetli co sa stalo, ved sme nikde neboli len u dr. aj tam nikto nebol takzde po 10 min sme sli prec
@slniecko01 no to netusim ako sa to podarilo dat sem 3x 😝 neboj Nelka bude zase fajn babatko, ked zuby vylezu, bude na chvilku pokoj 😉
@mayka donesiem ti toho mojho chlapa aj s deckom a my pojdeme het, nech sa staraju, ved su otcovia, a ti snad nie su na paradu? ci hej? to som si mohla vybrat aj krajsiu ozdobu 😀

@simpatica ahoj, hormony zacinas vysadzat tak ako ti vychadzaju tyzdne podla ms, nepozeras na ultrazvuk lebo ten sa stale meni a to meranie je nepresne, to robi doktor pocitacom a nie vzdy sa mu to podari presne odmerat, ako zachyti dva body aj babatko sa hybe 😀 smerodatny udaj je ms aj pre doktorov aj ked budes rodit ti napisu do spravy tyzden porodu podla ms nie ultrazvuku, babatko sa aj nerovnomerne vyvija, raz ide rychlo potom sa zastavi, kazde je ine
a na niakych dvoch dnoch nezalezi az tak velim, prepokladam ze ides vysadzat utros, a ten je na udrzanie tehu, takze aj ked zacnes o dva dni neskor nic sa nedeje 😉

mayka
autor
3. nov 2010

@simpatica podla mna tiez nezalezi na par dnoch. Okrem toho uz si v 12 tt a to uz by sa nemalo nic stat. kritickych je tusim do 12 tt. To uz si zavodouuuu. Neboj a prajem pekne tehulkovanie. 😉

@och no nasi dvaja muzi pokope si myslim ze sodoma gomora hotova. 😀 Deti by strazili ich an ie naopak.
tiez mam pocit ze ho mam na paradu momentalne ale teda tiez nic moc v tomto. Aj krajsiu ozdobu si viem predstavit napr diamanty na krku. 😀

och
3. nov 2010

@mayka na tom nezalezi kto by koho strazil, hlavne, ze my by sme sedeli na dobrej luxusnej vecery, pani v bielych rukavickach by nas obsluhovali a pekne by sme si pospinkali na thajskej masazi a dobre pokecali na manikuro pedikuro kozmetike 😀 😀 😀 😀 juuuuuj ani na vlasky netreba zabudnut 😀
by som si dala jeden taky relax dnicek a dobre by som si sla zaplavat do bazena, ponorit sa pod vodu a nic nepocut, len hukot vody v usiach 😉

mayka
autor
3. nov 2010

@och ach jaaaaj 😵 🙂 🙂 🙂

slniecko01
3. nov 2010

@och pekne si to napísala 😀 , len kedy to bude ten deň manikuropedikurokozmetickorelaxačnýkaderníckydeň to fakt netuším 😀 😀 😀

slniecko01
3. nov 2010

@simpatica ja som utros vysádzala nejak postupne 1-1-1, 1-0-1, ale či to bolo presne takto a do koľkého tt tak to si už nepamätám. Inak som zistila že veľa vecíííí si už nepamätám z IVF 😀

och
3. nov 2010

@slniecko01 ja dufam, ze to bude uz veeeeeeeeelmi skoro, inak takyto den b som mohla dostat od jeziska pod stromcek 😀

corinne
3. nov 2010

@slniecko01 my mame dva dole a zatial len kusok z dvoch hore,ale Maxime klop-klop-klop- znasa celkom dobre 🙂
@och
@mayka
@slniecko01 kojite este ratolesti?

chruminka
3. nov 2010

@och sopliky mozu byt aj zo zubkov,my sme soplili tusim skoro dva mesiace a to len koli zubom.Ake ma sopliky?
My sme mali take priehladne az biele obcas vodove obcas huste.Zvlhcovala som libenarom a potom mi poradila dr. physiomer baby super spej do nosa tak im to precistilo dutinky,zvhcit precistit odsat a potom este popr.kvapky do nosteka ale nesmu sa davat viac ako 5 dni tak mi poradila ze mam prestriedat a najlepsie len pred dlhsim spankom nech kludne spinkaju a pomohlo.My sme striedari nasivin a otrivin.

Baby vy nezvyknete nikam chodit bez deti?! 😨
Tak to ja chodievam kade tade,raz za mesiac dva mavame stretko s naj kamoskami stara parta este zo ZS.To sa stretavame v sobotu poobede a stretko trva od cca 15:00h do neskorej noci podla potreby vykecat sa ,ale este asi nikdy som pred polnocov doma nebola 😉
Ale kedze stretko byva v BA jezibabule su u babky a strazi ich mm s babkou popr.cela rodina 😅
No a u nas zvyknem tiez tak raz za cas vypadnut vecer s kamoskami na vinko,alebo poobede na kavicku ci nakup ked potrebujem klud,to mm zvlada od zaciatku sam s nimi.
A uz na diske som bola ked mali cca 4 mes.ani nevedeli ze nie som doma vypadla som ked sme ich ulozili a pred nocnim krmenim som bola spät!
Dufam,ze ma nebudete teraz odsudzovat,ale podla mna kazdej mamine na materskej dobre padne ked raz za cas (pravidelne) vypadne bez deti dakam s kamoskami a pokeca v klude aj o daco inom ako o detoch (aj ked tema deti sa vracia ako bumerang na kazdom stretku 😀 )
takze do toho hor sa von zit!!!

och
3. nov 2010

@corinne dva zuby dole vonku, jeden hore cely plus dva na polku a jeden na stvrtinku 😀 no krasny zubaty usmev 😉
ja kojim stale a este aj dlho budem
@chruminka no ja by som velmi rada isla aj von, ale kedze stale kojim musim sa kazde tri hodky zdrziavat okolo dietata, a tak isto v noci, to sa nesmiem od nej pohnut je hned hore a mm ju uspat nedokaze 😉
no zuby to nebudu, kycha aj velmi a tu to take tekute priesvitne sople a ked su v nose dlho zbeleju, no ved uvidime v piatok ako dopadne vyter 😝

chruminka
3. nov 2010

@och to budu zuby presne take sopliska sme mali aj my,dieta moze zo zubou dostat aj anginu,aj nase kychali a zacali z tych soplov kaslat,ale v hrdle nemali zapal to len ako im to zatekalo.
Moj brat mal na vojne ako mu rastol mudry zub anginu a horucky a babetka to mozu mat tiez aj zapal stredneho ucha aj hnacky,zuby su pliaga.
Alexia mi zasa horuckuje a kedze jej nic ine nie je ani sopel ani kasel tak to budu zuby lebo uz treti den ej taka nemastna neslana umrncana len na mne sedi a vylihuje nehra sa a presne aj tri dni ma zasa tu zubovu hnacku tak som uz dnes od rana cakala kedy vystupi horucka (rano este nemala) a teraz ze 38,5 po odratani.Tak som zvedava co jej vyleze.
Uz tyzden jej leze siesty zub a stale nic ale ona zuje vsetko na druhej strane vzadu tak ratam ze to budu dake zadne zuby.
A Viktoria ma tiez zatial 5 zubov.

corinne
3. nov 2010

@och to vazne kojis kazde 3hod 😕 Ja som prave toto riesila s pediatrom,kedze Maxime spaval s nami v spalni a v noci som vstavala kazde 3hod,pediater mi nariadil radikalnu zmenu.
Maxima prestahovat do svojej izby a oducat ho na moju pritomnost v noci,som myslela ze ma trafi 😢 ,som si myslela ze to nezvladnem hlavne psychicky sa od neho odlucit 😒 ,prva noc bola trosku kriticka 😢 plakal a mala som ho nechat 10min a az potom ist k nemu - ale po tyzdni pekne zaspava sam v izbe ,v noci sa zobudi len ked strati dudlik,tak vstanem a dam mu ho a on spinka dalej az do 7-7.30h.
Mama ma odhovarala aby som ho nenechavala sameho a aj segra mi hovorila ,ze jej pediatricka povedala aby nechala malu s nimi v spalni do 1roka.Ale ja zijem mimo SK tak sa riadim ako mi odporuca pediater,keby sme to nezvladli do tyzdna tak by som ho vratila naspät k nam,ale mam rozumneho chlapceka 😀 ktory vie,ze potrebujeme trocha sukromia 😀
Tolko moja skusenost a nazor mojho pediatra 🙂
On vobec nepotrebuje jest kazde 3hod v noci,pretoze zaludok mu travi,a potom vela cika a preto sa budi .

och
3. nov 2010

@chruminka neviem neviem ci su to zuby, tie vyliezli a potom prisli sople 😝 chuda teraz spinka a robi sa jej bublina soplova z nosa ako dycha 😀 dufam, ze nas to rychlo prejde a zajtra bude lepsie
ked nam liezol druhy ocak, tak chudina mala az fialove to dasienko 😕
@corinne hej cez den ale nie koli hladu, len na smad, nechce nic ani vodu ani caj pit z nicoho, takze to je take kojenie ze sa napije a fici dalej, co sa tyka noci tak o pol osmej mame kasu, to spapa tak 120ml a okolo pol deviatej ju nakojim u seba v postely, potom zaspi vedla mna, tak ze mi obima ruku alebo ju skrabkam po chrbatiku a spinka do takej 4 rana so mnou v postely, obcas sa zobudi, ale to si ju k sebe pritulim a spinka dalej, po 4 to je uz horsie to je hore kazdu hodku az do takej osmej chce prso
mne sa nazor tvojho pediatra nepaci, nie som zastancom vyrevania a myslim si, ze babatko ma narok byt pri mamine, predsa sme pre ne ich istota, ich svet, bezpecie, tak isto si uzivam to ze ma Rebeka potrebuje a ze som pre nu cely svet, za chvilku pojde do skolky potom sa moze osamostatnovat, je to mladatko ktore by bez nas velkych neprezilo, je nasou povinnostou dat mu vsetko aby raz bolo samostatne a suverenne a nie nechavat ho same v tme opustene 😉 toto moj nazor, ked prestanem kojit potom budem chodit von, vsetko ma svoj cas 😀

corinne
4. nov 2010

@och ani ja nie som zastankyna takej metody,ze nechat plakat neviem do kedy,ale ako som si tu vsimla vo Svajciarsku ,dost vela mamiciek to praktikuje.Tiez nie som silna povaha a prvy vecer ked zacal plakat ,bolo mi tazko ☹ a mozem ti povedat keby mi plakal kazdych 30min ,urcite by nebol vo svojej izbe 🙂 ,hned by som presuvala postielku 😀
Moja byvala kolegyna uz dala 2mesacne babo do svojej izby,pretoze ju znervoznovalo mlaskanie babätka 😀
maxime bol nauceny od mala spat vo svojej postielky a to vdaka mojej mame ,ked prisla ku mne asi tyzden po porode,ked som ho nakojila,po odgrgnuti ho dala hned do postielky 🙂 a tam zaspaval.
Maxime nepozna co je to byt s nami v posteli,nebol nauceny na to,ale on je strasne sidlo,nevydrzi na jednom mieste ani minutu a to by som chcela vela od neho aby sa s nami mazlil v posteli 😀
Chapem ta , kazdy nech robi ako mu vyhovuje 🙂
Nam to zatial vyhovuje takto 🙂 a neodsudzujt ema ,ze som krkavcia matka 😀

och
4. nov 2010

@corinne v zivote by som si nedovolila ta odsudzovat 😀 😀 😀 😀 krkavcie matky vyzeraju uuuuplne inak 😉 myslim, ze dobra mamina by nikdy neublizila svojmu dietatu, kazde dietatko je ine a preto aj pristup musi byt iny, ak vam to takto vyhovuje, tak to je uplne najlepsie 😉 Reba je samostatna cez den, neda sa s nou hrat, ona sa hra a skuma sama, vobec ma ne potrebuje a vecer sa chce jasit v postely (kusem ju a vrcim a prskam, krochkam a ona sa strasne smeje) potom ma obime okolo krku alebo celu ruku az po laket a spinka 😉
pokial su nase deti stastne a zdrave, tak by som niake systemy zaspavania a rezimy neriesila 😀 😀

chruminka
4. nov 2010

@corinne
@och obe ste uzasne maminy a kazda mate svoju pravdu.Vsetko treba zmierov a nic netreba prahanat.
Mne sa inac hovori kedze pri dvoch detoch rovnako starych je to na jednej strane tazsie na druhej lahsie 😉 a hlavne je to uplne ine ako ked mate len jedno babo.
Ja som vzdy tvrdila ze vdaka bohu ze su dve lebo keby bola len jedna je to asi najrozmaznanejsie dieta na svete a asi by som ju od seba nepustila do puberty. 😀
Ja si sice tiez myslim ze kratky plac dietatu nezaskodi,le nie je plac ako plac,kazda mamina vie posudit ako a preco deta place.Ak place len z nudy alebo aby si vynucovalo nieco (to mame teraz my take obdobie) tak ich chvilu necham a potom riesim ale ked pocujem ze reve a viem ze sa nieco stalo bud sa udru alebo strach,bolest tak hned bezim ako o zivot....
My spime od narodenia same v postielkach (obcas na zaciatku sme bravali Viktoriu k sebe a teraz tak si zvyknem lahnut v noci k alexii ked place a nevie sa utisit),zaspavaju od cca 5 tyzdnov same v postielkach (prve tyzdne sme do rana nosili na striedacku obe na rukach) od dakeho 9-10 mesiaca su same v izbicke teda spolu same bez nas,ale oni nikdy nevedeli ze my spime s nimi,lebo zaspavali same a ked sa zobudili my sme uz boli hore takze im to ziaden problem nerobilo a hlavne su dve.Je uzasne ako spolu komunikuju hlavne ked sa vyhajaju tak klabosia tou svojou hatlaninou rehocu sa uplne do zachvatov,vyskaju vrieskaju jasia sa,vela krat mi je az luto ich vyrusit.....
Nemam ale pocit ze by boli o nieco ukratene ked spinkaju same v izbicke,vsak sa im venujem cely den od rana do vecera,hrame sa ,spievame,tancujeme,cvicime na fitlopte,jasime sa,schovame aj trosku upratujeme spolu....chodime na prechadzku kde chcu oni uz len behat za kamaratmi.......
Takze babule ziadne stresy kazdy podla toho ako mu to vyhovuje nech si urobi rezim a system....
Vsetky sme tu uzasne maminy a vsetky sme strasne velmi nase deticky chceli su to nase slniecka,nase pokladiky 🙂 😵

och
4. nov 2010

@chruminka pekne napisane 😉 niekedy mi je luto, ze to druhe babo to vzdalo a inokedy som rada, ze Reba je sama 😀 no co uz

inak @mayka vsetko najlepsie Terezke k narodeninam, nech prezijete vela stastnych rockov a nech vas vsetky choroby sveta obchadzaju milovymi krokmi 😉

katarinka77
4. nov 2010

Ahojte!
Miška má dnes 10 týždňov a 5000g a 58cm 🙂 .
Tiež zareagujem na debatu, ktorú ste tu viedli. Neviem, o čo išlo tomu pediatrovi, aby pomohol mame, alebo dieťaťu?? Dieťaťu je predsa najlepšie pri mame! Ja malú nenechávam plakať, ani len 5 minút. Idem hneď k nej, vezmem do náručia, ponúknem prsník alebo hľadáme inú príčinu plaču, ale hlavne som pri nej. Malú často uspávam na rukách, nevadí mi to, vychutnávam si to, veď bábätkom je len krátko a ona je u maminy veľmi spokojná 😉 . Síce mi moja mamka vraví, že si ju tak rozmaznám a mala by som ju viac nechať samu, ale mne to nedá, aby som ju nechala plakať, mrnkať, alebo ležať len tak samú. Veď keby som ju v takomto veku mala odúčať odo mňa, tak to už ani na materskej nemusím byť. Bolo by smutné, keby nás naše vlastné deti už nepotrebovali a neplakali za nami, nechceli sa s nami pomojkať...
Mne malá spáva v postieľke s nami v spálni, postieľku mám prisunutú hneď vedľa mojej. Tak ako ona potrebuje mňa, aj ja potrebujem pozerať sa na ňu, pohladkať si ju, chytiť za rúčku, keď spí. A to aj kedykoľvek v noci. Nadránom si ju väčšinou už beriem k sebe, nakojím ju poležiačky a spíme ďalej 😉.
Ja som bez nej ešte nebola nikde. Zverila by som ju zatiaľ len manželovi, síce nevie robiť okolo nej všetko a nevie ju ani vždy utíšiť, ale predsa je s ňou najdlhšie a je to jeho dieťa. Svokre, ale aj iným z rodiny by som sa ju zatiaľ bála zveriť, nie že by som im nedôverovala, ale musela by som minimálne predtým vidieť, že ju vie zabaviť a utíšiť. Ale všetci s ňou boli zatiaľ len málinko, aj to väčšinou spala..

mayka
autor
4. nov 2010

ahojte, no tak chvilka poezie u mna nastala. Dieta spinka tak ma tu mate. Cez den uz tolko nestiham cumiet do kompu.

@och narodky az v pondelok mame. 😀

no a k vasej teme. Moja Teri do osmeho mesiaca zaspavala sama v postielke a odkedy sa postavila tak nastal problem. Musi zaspavat so mnou v posteli omotana okolo mna. Strasne som to prezivala a aj ked cez den spala u mna v posteli tak som mala pocit ze sa od nej nemozem ani pohnut lebo co ked padne . Ale jednoducho takto sa fungovat neda ked aj o domacnost sa treba starat. Tiez nie som zastancom vyrevania sa dietata ale veru v nasom pripade som to skusila. Najprv som ju dala do svojej izbicky v domneni ze bude mat viac kludu a nebudeme ju rusit vrzganim postele ale prd makovy po troch tyzdnoch uz som presuvala postielku naspat do spalne. 😀 aj to spala v postielke max. do polnoci a potom so mnou a tak je to doteraz aj ked uz je naspat v spalni po polnoci pekne ide ku mne. MM spi v hostovskej bordelizbe. 😀 😖
Aj vyrevat som ju skusala nechat lebo ona sa tak na mna upla ze len zbadala ze ju davam do postielky tak vrieskalaaaa. Alep doadlo to tak ze po trikrat za sebou sa od placu a strachu posrala zo stresu a to som si povedal tak toto nie. Vsak jej este nejaku traumu sposobim . 😢
ALe skusila som este tretiu moznost ze sice ucim ju zaspavat v postielke zatial vecer a to tak ze ju tam supnem ,zhasnem lahnem si do postele a tvarim sa ze spim a ona sa tam este hada s mackom , frlfe si a ked uz je unavena zacne pistat a predvadzat epilepticky zachvat tak sa posadim k nej polozim ju nabok a hladkam jej chrbatik a ona zaspi po chvilke. Tak som rada ze aspon takto zaspavame. Ale cez den spi v mojej posteli zatial a vsade naokolo su paplony keby nahodou zletela. 😝 A mam pri nej aj babyfon takze akonahle sa zamrvi tak k nej letim z obyvacky. nevyhoda je ze v tom case vela toho nenarobim lebo ju vsetko rusi. ale tiez si hovorim ze ten cas desne leti a o par mesiacov, rokov po mne ani nestekne tak si to teda uzijem. 😀 😀 😀

a inak co noveho? @luciamk sa tu dlho neukazala a aj @krakulka to flaka. 😉

och
4. nov 2010

no nehovorim 😀 kazde babtko je ine a aj pristup k nemu musi byt iny, my sme mali tiez obdobie ked Reba sama vedela zaspat, ale ja som bola nervozna z toho 😲 😀 a pravdu povediac som sa citila oklamana, ze ma nepotrebuje 😀 😀 😀 aj ked sa mi podari ju prelozit do postielky, tak nemozem spat lebo mi strasne chyba a na kazdy jej pohyb som hore, ci uz nahodou nemrci, ze chce ist ku mne 😀 😀 😀 😀 😀 takze takto Reba spinka vedla mna, ja kukam telku a potom spim tiez, sice bez muza a okopana ako jahodova zahradka ale stastna 😀 😀

@mayka aj tak si myslim ze si porodila 4 😀 aspon sme prve v gratulaciach
mas pravdu ze ten cas tak leti, za dva roky idu detvaky do skolky a to uz budeme bez nich pravidelne, ani sa mi na to nechce pomysliet, ze si s nou nedam doobednajsieho slofika 😉 co uz, budem si musiet zbehnut pre detvaky do GF 😀 😀 😀
@katarinka77 aj ja som sa bala nechat malu s niekym, trpla som, aj ked som vedela, ze spinka v kociku a niekto sa snou prechadza, som stale pozerala na hodinky ze kedy sa uz vratia, dnes malu v pohode necham nasim aj na pol dna, ale svokre eeeeee a to si myslim, ze mi este velmi dlho potrva pokym na to nazbieram odvahu 😵 ona nie je zla, nahodou je velmi v pohode ale posobi na mna takym vystresovanym dojmom, no proste sa bojim. ze by to v tom strese niak nezvladla

krakulka
4. nov 2010

@mayka trosku mozno flakam, ale skor nestiham. cez den, ledva precitam maile, a vecer tu vacsinou sedi MM. Vcera sami podarilo hodit fotky na FB z vyletu.
takze nove asi nemame nic, Andrejko krasne rastie, ani neviem kolko vazi, ale urcite uz 10kg ma. 🙂 ☹ Zubky zatial ziadne, aj ked dole ma dva hrbolceky, jeden je vacsi. Tak snad do tyzdna - dvoch nieco bude. 😀 Inak je strasne zlatucky, plazi sa, stoji na 4, snazi sa stvornozkovat, ale smyka sa mu to. Stale sa smeje, usmevy rozdava kazdemu, no je fantasticky. Inak sme boli s rodicmi a 2 sestrami a ich rodinami teraz na predl.vikende na Lipne. Bolo paradne. Na FB som dala fotky.
mali ste peknu temu. Ja mam asi velmi podobny styl ako och. Tiez kojim Andrejka, cez den aj v noci kazde 2 hod. Od neho prec som bola max. v obchode, alebo s kamoskou na kave max. hodku z domu. Opatrovat ho nenecham nikomu okrem MM. Aj ked na dovolenke - vylete bol Andrejko s tetkami ale tak 3/4h. Neplakal, pekne sa hrali. No stvarali s nim kadeco. Keby ste videli tie fotky.... Ked mi ich segra da, tak sem jednu supnem. Vymysleli zase poriadnu blbinu. Takze od Andrejka nemozem ist nikam. Obcas mi chyba odreagovanie, ale zasa si hovorim, ze si toho uzijem este dost. Teraz som tu pre Andrejka, ten ma potrebuje viacej. 😉 Co sa tyka spinkania, Andjrejko spinka s nami v posteli tusim od 4t. Ked bol MM chory, tak isiel spat do obyvky a mne bolo luto nechat Andrejka sameho v postielke, tak som si dala do velkej postele a uz tam zostal. Aj mi to pri kojeni vyhovuje. Andrejka zaspinka pri kojeni, pripadne si ho na kolenach uhojdam. MM ho bohuzial uspat neviem, nejako mu chyba prsnik s mlieckom. 😀 Som rada, ze spinkame spolu. Ja som tiez chodila do svojich 6r. k rodicom do postele. A vzdy ked som bola sama doma, lebo bol MM mimo bolo v posteli smutno. Takze aj preto chapem deticky, co nechcu spinkat same. Moj 8r. synovec sa pytal preco on musi spat sam v posteli, ked mama spi s tatinom. 😀 Decka nie su hlupe, vedia, co je pre nich najlepsie. Drzim sa skor svojho instiktu. 🙂 S pediatrom som neriesila ani Andrejkovu stravu. Keby vedel, ze sa koji kazde 2 hod. asi by sa mu to nepacilo. 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre