Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

sylvyka
21. feb 2011

@krakulka noo aj nam to leti a este ako 😀 a ja som inak tiez po sekcii hadam bude vsetko ok ze mame v brusku druhe
@mayka no ano stolicky to pozname vecer musim davat panadol lebo sa nevyspinka ani elka ani ja dnes som bola u dokyho a vravel ze to moze trvat veeelmi dlho kym vylezu svine jedny jedna ja tak na stvrtku vonku
@och no ja po prednisone som uplne s imunitou na hovno 😀 nech mi nik nepovie ze to nemam od toho okrem ineho aj alergia sa mi zhorsila , tak sucitim s tebou

och
21. feb 2011

@sylvyka no ono to skôr vyzerá, že som alergická na kyselinu acetylsaliciovú 😝 ☹ úplne som zhrozená, z toho čo jedno tehu vie urobiť s telom, veď odkedy som porodila, resp. odkedy ma začali riešiť v GF hormónmi a laparkou a inými "dobrými vecami" mi nič nebolo, mohla som zjesť piate cez deviate a kombinovať čokoľvek, teraz aby som len jedla suché rožky a aj to pozor aby som si celiakiu neprivodila, piť len filtrovanú vodu 😎 krása, tak teda rýchlo na druhé tehu veď klin sa klinom vybíja nie 😀 😀 😀 niekde som čítala aj že žihľavka je spôsobená aj hormónmi tak možno tam bude čert zakopaný 😀 😀 😀 no veď uvidíme

inak ako si dopadla na amnio? čo to bude? 😀

slniecko01
21. feb 2011

@mayka pekne si to napísala 😀 ej veru nech už je jar, ma poráža z tej zimy

@och tak teda už ideš na druhé ? Super, držím palčeky 😀

zukrik
23. feb 2011

Ahojte,no náš Petko má stoličky už dávno vonku,ale Palinko má iba jednu. Asi mu idú teraz,lebo v noci sa budí,tiež mu dávam Nurofen sirup alebo Panadol čípok.
Ozaj niečo mi prišlo z GF, mám to na pošte,neviete čo chcú?
Ja sa strašne teším na jar,už sa neviem dočkat 🙂 🙂
Och 😀držím palce 🙂 🙂

sylvyka
23. feb 2011

@zukrik to bude asi ze treba zaplatit za mrazenie nie ??
inak vysledky su ok a budeme mat chlapceka 😀

och
23. feb 2011

@sylvyka tak to moc moc gratulujem 😀 😀 a tuším som to aj hovorila, že Leo 😉 sa mi zdá 😀 😀

hej hej, som sa tak rozhodla, že idem teraz už na to KET-ko, aj tak tomu nedávam veľkú šancu, tak potom možno druhé IVF po lete 😉

@zukrik tuším to bude poplatok na ďalší rok, ozaj a zaplatíš to alebo už nie? ja neviem čo by som urobila po pravde povedať, ťažké rozhodnutie 😔

inak aby ste boli v obraze, som dnes našla ďalšiu osmičku, takže idú tri naraz 😲 fuj, pravá strana sa už belie trošku vonku a tá ľavá, nooo navreté to má hodne, a ja že čo to dieťa buntoší už týždeň od 6 rána 😲 a cez deň tak max 1 hodinku si pospí, ja jej ani nič nemôžem dať, chudine veď mi hneď všetko vyvracia 😠 tak jej to skúsim v noci, keď sa zobudí, natrieť tým gélikom, možno si pospinká dlhšie 🙂

a moje dieťa nechce kúsať 😒 všetko len hlce, čo mám robiť? ako ju naučiť kúsať? stále má niečo v ruke keksík veľký alebo rožok ale ona si to tlačí všetko celé do úst, potom sa drhne a grcia ☹ a keď si aj malý kúsok odkusne, hneď si tlačí do úst ďalší 😠 ach jo

och
23. feb 2011

@katarinka77 tak som ti zabudla povedať, že pri tom mojom vyšetrení boli traja medici tretieho ročníka 😵 tak si obzerali sliznicu môjho hrubého čreva, ale boli milí 😉 na niekom sa to museli naučiť, tak prečo nie na mne 😀 aspoň, že sa slušne spýtali či súhlasím 😉

corinne
23. feb 2011

@och aj Maxime vsetko hlta,a ked mu nakrajane chlieb alebo vianocky na kusky a dam na tanier,napcha to vsetko na jeden sup 😀 tak mu uz tanier beriem a davam mu po jednom kusky,lebo sa tiez davi z toho chleba 😀 .A Maxime ma vlavo dole uz asi 2tyzdne dasna uplne biele ale nikde nic 😕,len sa smejem ze nic ,nic a jedno rano sa zobudi a plna pusa zubov 😀
My sa tiez pohravame s myslienkou ist do KETuv maji-juni ale mam dilemu ci vkladat 2 alebo 1,mam strach ,ak by sa ujali obidva ,ako to zvladnem ,kedze tu nikoho nemam,len manzela a Maxima 😢 😀
dnes som sa objednala na kontrolu po roku a ma objednala za 2,5mesiaca ,parada(/svajc.zdravotnictvo 😕 )

och
23. feb 2011

@corinne no krása, takže budem dúfať, že ju to raz prejde a bude kúsať 😀 mňa tie osmičky už normálne pichajú do prsta 😀 😀 😀
ja si dám určite vložiť dve 😉 aj by to bolo supiš keby sa ujali, myslím, že to zvládnem a potom si dám spraviť plasitku pŕs 😀 😀 😀 už som to mm oznámila a len sa smial, že ako chcem 😉
my máme 5 mrazáčikov ani neviem či vôbec mali 100 buniek, takže ak prežijú dvaja bude výhra a keď sa jeden uchytí bude paráda, ale niak neviem, tomu rozmrazovaniu veľmi neverím 😉

som myslela, že máme najhoršie zdravotníctvo ale ako počúvam, inde to je horšie 🤐 😵

corinne
23. feb 2011

@och ja uz ani vlastne neviem kolko mame mrazacikov bud 5 alebo 7 😕 ,napr.tu mi vkladali bez preldzenej kultivacie a podla mna zamrazovali hned,a kolko bunkove netusim.Zdravotnictvo ako take ja som spokojna,v porodnici som sa mala ako v hoteli ,2 baby na izbe,v podstate som bola sama od nedele do stredy vecera,vo strvtok sme isli domov,manzel navstevy po cely den az do 22hod,pre babätko som nepotrebovala nic,vsetko som dostala v nemocnici,len veci na oblecenie domov som potrebovala,a segra vyskakovala ze ona chce standart,a nakoniec sa tam ani nedostala a boli asi 5 zien na izbe,s plesnou na oknach 😀
Ale moj gyndr.sluzi niekedy 1-2 dni v nemocnici je aj porodnik,tak automaticky straca dni a pacientiek ma vela.
Posielam foto nemocnicnej izby,nieje to nadstandart 🙂

corinne
23. feb 2011

tak fotka nefunguej,nechce mi to nahrat

krakulka
25. feb 2011

Ahoj babule, Andrejko od vcera chodi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 . A od dnes ma atb, angina, alebo nieco take. ☹

corinne
25. feb 2011

@krakulka jej sikulka mala 🙂 🙂

mayka
autor
25. feb 2011

ahojte pipiny,

@krakulka gratulujem chodcovi. A nech sa skoro uzdravi. My sa zatial drzime v zdravi tak snad to aj potrva. Ale je pravda ze vobec s Teri nechodime po nakupnych centrach a miestach kde je riziko ochoriet.

@sylvyka aj tebe gratulko . SUper ze to bude chlapec. A tiez kukam ze uz 21 tt. koksoooooo 😀

@och zasa sa predbiehate sa zubami? 😀 Buduci tyzden by ste mohli dobehnut k nam. Ozvi sa. ma byt sj krajsie pocasie tak by mohli decka pobehat po trave.

bobalik1
25. feb 2011

ahojte, takže sa to nepodarilo,ani jedno z 3 sa neuchytilo......... 😢 tak teraz už ozaj neviem čo bude ☹ pozdravujem vás. pa

mayka
autor
25. feb 2011

@bobalik1 ☹ je mi to velmi luto. Do kelu ako je to mozne? Moja ani neviem co napisat. 😢 Snad len prajem ti vela sil do dalsieho boja. Nadej zomiera posledna a clovek nikdy nevie kedy sa stane zazrak. Moc som ti drzala palce.

bobalik1
26. feb 2011

@mayka Ďakujem si zlatá, ani ja nemám slov... tak som verila že aspoň jedno sa ujme. v utorok idem na konzultáciu do gin fiv a uvidim čo mi tam povedia. ešte sú 2 zmrazené tak hádam sa už konečne potom všetkom zadarí 🙂

katarinka77
26. feb 2011

@och Ty potvora, Ty ma v tom necháš samú 😠 😀 ? Ale už som si našla ďalšiu "obeť", ktorá by so mnou mohla ísť na OP. Mne dr. na Kramároch po kamoške odkázal, nech sa s tým neponáhľam, že až keď dokojím. A že vraj laserom to bolí rovnako ako normálna OP. Hm, neviem, ale prečo by to písali? A ja chcem kojiť dlho a možno by sme sa po lete začali snažiť o druhé... A to by som už chcela mať v poriadku. No uvidíme...
A inak pekne, že 3 medici 😲 ! Asi by som sa im ospravedlnila, ale nevydržala by som ani o minútu dlhšie v tej nepríjemnej póze...
@krakulka Andrejko je fakt dosť často chorý... Dávaš mu aj nejaké probiotiká? Tak skoré uzdravenie 🙂 ! A krásny darček k prvému rôčku si dal, že sa naučil chodiť 😉 .
@mayka ja sa snažím tiež vyhýbať nákupným centrám, Miška bola chorá raz a tak mi jej bolo ľúto, ako sa s tým trápila... A dr. vravela, že do roka by určite deti nemali chodiť do takýchto priestorov, aj návštevy len obmedzene...
@bobalik1 to mi je ľúto, tiež som myslela, že sa vám to podarí! ale nevešaj hlavu, ešte nie sú všetky možnosti vyčerpané 😉 ! Podarí sa aj vám 🙂 !!!

och
27. feb 2011

@bobalik1 veľmi veľmi ma to mrzí drahá ☹ neboj sa ono to príde a možno to nebude ani umelinka 😉 raz to rodičovstvo čaká každého z nás a keď budeš mať doma uhrového pubertiaka, ešte budeš spomínať na tieto krásne slobodné časy 😉 si silná žena zvládneš to 😉

@krakulka no parádička videla som video, ten teda behá 😀 😀 😀 ako taký tank 😀 😀 😀 ale zlatý je veľmi

@mayka hej hej zastavíme sa, no neviem kedy, mám toho že veľáááááááá 🤐 celý víkend malú strážia naši, čo robíme na dome, ale už sme veľmi pokročili, kúpeľňa kompletka hotovo, už len parkety, zásuvky a vypínače, lampy, kuchyňu a nábytok priviesť a môžme ísť, do konca mesiaca som aj ja "z dzedziny" 😀 😀 😀 😀 aspoň dúfam, bo cez majstrovstvá v hokeji to bude pakáreň v BA 😝
inak dala som malej vymaľovať izbu na svetlo zeleno a tmavo zelené pásy a svetlo zelená je niaka krikľavá 😲 až očí ťahá, tak som zvedavá ako to dopadne 🤐 😵 😀 😀 😀 😀

@katarinka77 ty potvora, nie aby si bola rada 😉 😀 ale ti poviem, že po tomto zážitku ma tie hemošky normálne prešli 😀 😀 😀 ako keby ani nikdy neboli 😀 len tá žihľavka ma teraz trápi, niekedy je to také zlé že ma všetci posielajú do nemocnice si poležať 😖 ale mne sa nechce, nič mi tam nezistia a vyliečiť sa to nedá a keď viem čo mi to spôsobilo 😝 proste to musí odznieť a očividne to netrvá deň ani dva 😔

zukrik
28. feb 2011

@sylvyka Gratulujem super 🙂 🙂 🙂

zukrik
28. feb 2011

@bobalik1 Je mi to lúto,až ma zamrazilo. Moja ver tomu,že sa to podarí,máš ešte dve zmrazené,to budú isto dvojky ver tomu.Ja som od začiatku verila,že sa to podarí,chvala bohu sa tak stalo bud pokojná a hlavne sa nestresuj 😉 Mne sa splnil najvačší sen v živote,síce nie uplne,lebo nás otec opustil krátko po tom ako sa narodili,ale som hrdá,že mám krásnych zdravých synov.Aj ked človek nemá všetko čo by si prial,podstatné je pokoj v duši a hlavne žiadny stres,lebo to je tichý zabijak.

zukrik
28. feb 2011

@och Ja mám v tom jasno,určite nie s ex,to čo už by bolo 😀 😀 😀
Vieš na to všetko čo som musela podstúpit a nakoniec chyba nebola vo mne,nemám dovod.
Nech sa teraz on trápi,svoje deti opustil a druhé už možno nebude mat 😉

slniecko01
1. mar 2011

Ahojte Pipinky 😀

@och takže v apríli ideme na kolaudaciu ? 😀 😀 😀 , tat to pekne finišujete 😀

@zukrik nezávidím ti moja takéto trampoty s EX. Si silná žena, keď to tak zvládaš 😉

@bobalik1 to je teda sila, že ani jedno sa neujalo ☹ , ale nezúfaj, viem že nám sa ľaho hovorí. Nechceš teda vyskúšať nejaké iné centrum ešte, alebo nech ti nasadia nejaké iné lieky pred KET, či vtedy sa lieky neberú ? 😕 Aj jednej mojej známej nasadili iné lieky pred 3 IVF, teda ona na tom trvala a teraz sa teší s bábatka 😅

@krakulka to naozaj je Andrejko zase chorí ? To nieje možné, drobček malý ☹ Videla som ho na FB ako bežká 😀 , Nelke to vždy pustím, že nech sa inšpiruje. Aj minule som jej púšťala ako ide poschodoch a ona teda vyliezla aspoň na 3 ale bez pomoci. A včera sme si ju s mužom púšťali tak oproti sebe a prešla cez pol izby. Tak snáď už aj ona bude čochvíľa chodec 😀. Doktorka síce povedala, že to nevadí keď ešte nechodí, že do 15 mesiaca je to OK, ale mne je to niekedy blbé ☹

Naša Nelka má 80 cm a 12 kg, no pekne jej to nabieha 😀. Už jej radšej kupujem veľkosť 92, nech to vynosí 😀

katarinka77
1. mar 2011

@och že uhrový pubertiak 😀
Ale áno, som rada, že aspoň Ty máš pokoj a nemusíš ísť na OP 😉 ! Tá žihľavka... No dávaj si pozor na tie lieky, radšej nič neber, skús to vydržať bez liekov, a keby sa nedalo, tak choď radšej na pohotovosť, nech Ti oni niečo dajú od bolesti a keby dačo, si tam hneď pod dozorom. Lebo takto sa akurát tak môžeš dopracovať k anafylaktickému šoku, a to už ide o život!

och
1. mar 2011

@zukrik úplne ťa chápem, ja len že sú to aj tvoje detváky 😉 aspoň polovička z každého 😉 😀 tiež by som ho asi už nikdy nechcela vidieť 🤐 ach jaj, ale snáď to najhoršie už máš za sebou a čakajú ťa len krásne chvíľky 😉

@slniecko01 tak tak, dúfam, že prídete 😉 len záhrada bude blatová a chladnička nie je na sklade, cca 14 dní 😎 😀 tak budeme asi na donáške pizze, ale v apríli urobím aj lepšie občerstvenie 😉 no z Nelky je teda kus baby 😉 fuj aj my musíme ísť na očkovanie, snáď bude bez horúčok 😒

och
1. mar 2011

@katarinka77 no veď keby som vedela, že mi totok vybehne aj z Aspirinu, do úst ho nedám ☹ neberiem žiadne lieky, je to také premenlivé, ráno sa zobudím, nič mi nie je, poobede sa vyhádžem, našťastie to nesvrbí a do večera zase zmizne, alebo sa zobudím vyhádzaná a poobede je to už vyblednuté 😲 myslím, že horšie to už nebude, nie je to z jedla ale z Ibalginu a Aspirinu, čo si nedávam, takže šok by som už nemala dostať 😉 aspoň dúfam

krakulka
2. mar 2011

Ahojte babule, mala som problem s konom. musela som si zmenit heslo a par dni ma sem nechcelo prihlasit. 😠 Uz to nastastie funguje.
No Andrejko je na choroby nachylny. ☹ Ma trosku problem so srdieckom a to potom oslabuje pluca, priedusky a je nachylnejsi ako ine deti. Teraz mal len zvys. teplotu, v noci mu zatekali soplik a zacal kaslat. Kedze sa to u neho vie za 2 dni zhorsit na zapal pluc - priedusiek, tak sme radsej isli k dr. treba povedat, ze MM doma uz 2t. v kuse kaslal - v noci sa dusil, kychal a aj trochu teplotaval. Mame takeho bacilonosica doma ako bonus - postupim. 😀 😀 😀 Dr. dal A. radsej atb. Dnes uz je celkom ok, len ten kasel este stale je.
Davam mu probiotika - Inf. Dophilus Plus, pomahaju. Dr. nas chvalil, ze uz 2 mes. bol zdravy. 😀
Chodenie je parada, Andrejko nevie padat na ritku, je tazky, tak stale za nim lietam, padal na hlavicku dozadu. Uz sa to zlepsilo, vcera ani jeden pad. 😀 😀 😀

@slniecko01 s chodenim ma Nelka cas. Ja som pocitala, ze A. zacne chodit tak najskor za mesiac - dva. A prekvapil. No nevadi. Ideme kupovat topanocky. Andrejko ma velku a velmi siroku nozicku. To bude teda nieco. Som mu bola kupovat papucky, 17,18 male, ani tam nozicku nedal. Som zvedava, kde skoncime.
Ake maju topanocky vase deticky? Nemate niektora podobny problem - siroka nozicka - cez prstiky?

krakulka
2. mar 2011

@och uz sa tesime na kolaudaciu 🙂

krakulka
2. mar 2011

neviem cim to je, ale vzdy ked ja napisem, tak sem dlho nikto nic neodpisuje. 😕

och
2. mar 2011

@krakulka aj som ti chcela odpísať, ale dnes sme zase spravili a vybavili kusisko na dome 😉 tlačím to ako sa dá 😉 veľmi sa teším na kolaudáciu s vami 😀 😀 😀 😀 v piatok budúci týždeň montujú kuchyňu 😉 čiže cez víkend sa sťahujeme 😀 😀 😀 😀 😀 a v apríli pozývam 😉 len nebude tráva na dvore, tak môžme ísť do miestneho parku, ak bude moc teplo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre