Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

weronika22
23. nov 2008

ahoj sophie

a co inac ako zvladas tehotenstvo? vsetko prebieha ok? takze ty sa uz chystas na slovensko? a co cakas dievcatko alebo chlapceka?

sophie1981
23. nov 2008

ahoj weronika....tehotenstvo zvadam cekom fanj...zatial...uvidim, ked narastiem ze co bude potom.... 😀 ..v auguste sme boli doma, porobit na stavbe...aj to sa celkom zvladlo, to som bola vnejakom 8-10tt...aj okolo stavby, okolo chlapov, len som nedokazaa varit..nastastie, ze tam bola mama a ta zvladla vsetko.. 🙂 ..ja som uz potom len roznasala...odkedy som tehotna nemozem jest maso...akuracinu ani vobchode vo vyklade nemozem vidiet, uz ma nadvihuje na zvracanie....cestu autom som tiezzvladla v pohode, cetovali sme 25 hodin, v 11tt....len som bola straaaaasne unavena..a vrobotesa to tiez este da v pohode..aj kedbrusko uz zacina zavadziat a male kope strasnou intenzitou a v strasnych intervaloch.. 😉 ...tehotensvo prebieha ok, az na to ze sme mali pz. test na Down. syndrom a raztepy, aleto uz mame za sebou, a teraz zase mame riziko maleho plodu a predc. porodu....ale ja verim ze to bude fajn...my sa chceme nechat prekvapit co to bude....ale nejako mam pocit zeje to chlapec, tak uvidime ci sa nezmylim v mojom instinkte.. 😀 ..
vdim ze rozoberate mena...o vzhladom na nase priezvisko musime uvazovat len nad slovenskym.....takze pre dievcatko mame Katku a pre chlapceka Vratko....a co sa tyka chuti.....ja som strasne na paradajky..sladke jem len v minime, nechuti a cokoladu do ust nevezmem....ale zato surovu zeleninu....mnam na kila....no mandarinky... 😀 ...

weronika22
23. nov 2008

ahoj sophie...tak ja maso tiez velmi nemusim aj ked niekedy mam chut ale vacsinou som nemala skor na mliecne vyrobky, ovocie toho sa viem ojest aj ja ale napchavam sa aj uz aj kysl.kapustou, ja som nemohla jest dost dlho nic aj som schudla asi 3, 4kg ale posledny tyzden sa to zlepsilo a uz zjem aj za dvoch...uz som aj pribrala trosicku a uz mam aj malilinke brusko🙂 trapia ma len hormony lebo si robia co chcu a neviem co mi moze pomoct aby som nenervacila...ja som bola dost nervna aj ked som nebola tehotna ale tak teraz je to horsie...
Dufam ze bude vsetko ok s vami a ze babatko donosis 9mesiacou...ozaj a kde v anglicku si?

sophie1981
23. nov 2008

neboj, uz bude lepsie...ja som tiez schudla 5 kil v prvom trimestri....doki mal uz zdvihnuty pst a hrozil infuzkou....ale naspat som nabrala co som stratila....teraz som v 23tt a mam kilo navyse od povodnej vahy,...takze uz len cakam, kedy to vybuchne a budem mat strach sa postavit na vahu.. 😀 ...mne ky. kapusta sla len sem tam...skor kapia, tej som sa nevedela obzrat...ale nie naklaana v oleji ale na kyslo ako uhorky... 😅 mnam...som stiahla celu frasu za par minut......ja som nastastie s hormonmi problem nemala.....aj ked som vybusna povaha ale ked som ostala tehula, tak som skludnela....co je si dobre...mna vcera chytila depka...to je skor, co mna postihuje.....ale len malicko.....snazim sa tesit a uvedomovat si, ze to nieje dolezite len pre mna, ale aj pre partnera a okolie...ja som mala dost strach, ked som ostala v tom...po dvoch potratoch so sa veeelmi bala a aj sa bojim....ale taktiez viem ze c prezivam ja to iste preziva aj anzel a naco to este zhorsovat a komplikovat???tak sa radsej tesime a spolocne hladkame brusko ked sme nervozny... 😅 ...my sme v Londyne a ty?

angelika96
23. nov 2008

Ahojte!
chcem sa vas opytat,ze ci mam narok na neake prispevky?ked som tehotna 2 tyzd.manzel pracuje mam 2 rocneho synceka a ja nepracujem.

sophie1981
23. nov 2008

to zalezi, ci si pracovala doteraz a ci si na pn.....mas narok na nejake peniaze na synceka.....

weronika22
24. nov 2008

ahoj sophie
Tak ja som pri manchestri..takze dost daleko ...a ty si mala 2potraty??? a ako casto chodis k midwife teraz co si uz 23tyz tehu? A co este pracujes? a ak tak kde? Ja idem teraz do prace tak som tu len na skok..

zmrzka1
24. nov 2008

ahojte ja byvam v Tonbridge co je na juh od londyna a rada by som si pisala alebo sa aj stretala s neakou tehulkou tu v gb... 😵
sophie ty si spominala kyslu kapustu..aj sa tu v gb da kupit? ja som nasla v saisburys len v poharoch a to bola kapusta v octe...niekedy mam take chute na nu ak vies kde sa da kupit porad prosim ta....
🙂

sophie1981
24. nov 2008

weronika, tak to si daleko.. ☹ ....ano mali sme dve, uz davnejsie....nemala somodvahu skusat to zase az teraz...tak zatial sa drzime....ja mam poradnu s midwife od minuleho tyzdna kazde dva tyzdne, pretoze na scane miurcili diagnozu high resistance blood flow pattern, jednoduchsie je to zvysene prekrvenie placenty a risk na predcasny porod a maly plod...takze ma musia kontrolovat castejsie pre pripad ze sa mi zvysi krvny tlak....a ano este stale pracujem, ja by som to doma asi nevydrazala...mam rada pohyb a stretavat sa s ludmi....takze makam kolko moje telo este da a dokedy mi to midwife nezatrhne... 😖 ...ja som full time nanny, takze to nieje az tak strasne narocne, len na to behanie za deckami a vsetkoco okolo toho patri...ale nastastie suuz skolaci, takz emam viac volnejsieho casu ako predtym...
zmrzka, ja som nasla celkom dobru kapustu v Asde....nie je to ako slovenska domaca, ale aj ta sa da... 😀 a zvyknem zbehnut do slovenskeho shopu tu nedaleko nas, a tak maju slovensku mnami..... 😀

zmrzka1
24. nov 2008

sophie-- a ty kde byvas v londyne?
a ten shop nerobi aj rozvoz alebo nemaju web stranku?
no ja take stastie nemam tu nie je ani z daleka nic podobne ako na slovensku ,preto asi ani nepriberam lebo mne to ich jedlo dva krat nechuti 😝
mas tu v gb aj kamosky???

sophie1981
24. nov 2008

zmrzka, najdes to tiez na halusky.co.uk.....,maju aj kapustu....ja byvam na Wandsworth, je to druha zona smerom na juh.....pozeram ze si v 19tt, s tym priberanim si nerob tazku hlavu....ja som 23tt a mam konecne kilo navyse.....ono to zacne az neskor....si mysli ze ja uz zcnem kysnut teraz...az ma to desi...tesi ze brusko rastie, ale strach pozriet na vahu... 😀 ..a zo Slovenska si odkial?..teda ak mozemvediet.....kamosky tu mam, za tie 4 roky sa nasli, ale kopec uz aj odislo domov na svk....take je to uz pomenej,ale stale nieco....ako dlho si v UK?

zmrzka1
24. nov 2008

halusky poznam tu stranku len vzdy ked som si nieco chcela objednat mali odmedzene mnozstva..
bola si teda uz aj na dryhom sone vsak? a co ti povedali ,ze to bude?teda pytala si sa?
zo slovenska som z partizanskeho..
v gb som rok a pol asi....
kamoska mi odisla a mam tu znamich ,ale akurat v praci sa stretavam s jednym slovakom a inak neviem slovaci v gb ma viac menej prekvapuju a to nie milo ☹
preto by som uvitala niekoho na pokec alebo sem tam aj na stretko...
babo cakas so slovakom?
moj je anglican preto sa pytam...
planujes zostat v gb aj rodit?

sophie1981
24. nov 2008

tak potom ti neviem poradit, pozrela somaj stranku tatran.co.uk...to je shop, kde ja chodim, ale nemaju delivery....tak jedine ze si sem skocis na nakup.. 😉 ...na sone sme boli pred tyzdnom....a chceme sa nechat prekvapit, tak sme ich stopli, ked nam to chceli prezradit...tak uvidime...citak je na chalana...tak uvidime....ja som tych sono mala uz 7.....bola som aj na svk, takze tamsom si absolvovala prve sona, potom sona na odd. prenatalnej diagnostiky, no a 2xsono tu v Londyne...
ja pochadzam z vychodu, sp. nova ves...a co sa tyka slovakov, tiez som sa par krat milo prekvapila...ale nastastie ich bolo oooooveeeela menej ako tych pozitivnych...babo cakam s manzelom slovakom...my sme manzelia uz 7 rokov, dosli sme sem spolu....a chcem ist rodit domov, a uz aj tam ostat...len uvidim, ako sa s mojimi planmi zahraje moja diagnoza... 😖 ...ale planujeme ust domov zaciatkom februara....a chodis do Londyna??

zmrzka1
24. nov 2008

chodila som viac v lete ked tu bola este moja kamoska ,ale teraz ked som tu zostala sama tak moc ani nie...
ja som bola na prvom sone na slovensku potom druhe tu a tretie o dva tyzdne...
ja som velmi zvedava co to bude ja chcem uz teraz vediet ja nemam rada cakanie 😉
ja som prve babo potratila ked som bola vydata na slovensku pred tromi rokmi,potom sme sa rozviedli,ale nie koli tomu ,ze som stratila babo ,ale do urcitej miery to zmenilo moje spravanie a dost tak preto(asi) teraz sa mi nedarilo otehotniet ,ale nakoniec sa podarilo potom ako mi kamoska poradila jest denne ananas a zabralo 🙂
nie som teraz vydata,ale zatial som stastna a tesim sa na babo 🙂

zmrzka1
24. nov 2008

ozik a nevies ci by mi midwife alebo sono doktorka dala viac terminov na sono???

sophie1981
25. nov 2008

ver ze aj mna to taha zistit co to bude.....ale na druhej strane sa stale bojim, ze nieco sa stane asi by bolo lepsie ak by som to nevedela....no uvividm ci odolam v january... 😀 ..spravanie sa zmeni...aj ja som sa zmenila, ale nejako sme to zvladli...manzel je v tychto smeroch neuveritelne tolerantny a chapavy...ja som druhy potrat musela riesit az s psychologickou, nezvladala som tie beznadejne depresivne stavy a pocity prazdna, neuplnej a neschopnej zeny donosit dieta.....ale ved to urcite poznas......aj ja sa velmi tesim na male.....je to uzas,ked sa prevracia v brychu a sarapati...aj ked vdakaneu uz nemozem poriadne spavat v noci, ale co pren neurobim... 🙂
s tym sono ti neviem povedat, treba sa opytat...ale viem, ze tu v Londyne si par bab zaplatilo sukromneho doktora aj na vysetrenie krcka aj na sono....ale to bysom musela najprv zistit ze kde....

sophie1981
25. nov 2008

a ty pracujes niekde???...japadam do roboty o deviatej, vraciam sa az okolo 8pm....takze tu nakuknem az vecer...mozno cez den, ked praca dovoli.... 😒

zmrzka1
25. nov 2008

ja mam iba part time od 6-9pm takze v pohode,cely den som doma co mi teraz vyhovuje lebo som stale unavena takze ja som na nete dost casto i ked ma to tu uz ani nebavi ,ale rozpravam sa s mamou cez skype a tak zabijam cas...
ja si myslim ,ze u nas nie je moc fer ,ze ti automaticky nedaju psichologa po potrate pretoze ja som si myslela,ze to nepotrebujem a som s tym vyrovnana ,ale opak bol pravdou prislo to spatne a dvojnasobne silnejsie...
nevyhladala som pomoc ani nic vysporiadala som sa s tym sama ,ale ti poviem bolo to na nervy ked sa mi nedarilo otehotniet na prvy krat ako som si myslela,teda ako sa mi na prvy krat podarilo.. uz som si myslela ,ze ani deti mat nemozem a ked som si zacala vybavovat doktora v bratislave a nedavala som uz ani nadej tak sa to stalo...chcela som si kupit letenku na slovensko a este som si povedala skusim posledny test co som mala este zo sk a dve ciarky waaaw este teraz mi zimomriavky behaju ked si na to spomeniem, hned mi vyleteli slzy stastia a cela som sa triasla. hned som volala mame a tej som to prvej povedala..pre mna to bol neskutocny pocit stastia a dufam ,ze budu anjelickovia moje babo ochranovat aby sa mu nic nestalo a ,ze mu boh dopraje dlhy, stastny zivot v zdravi a to prajem naozaj kazdemu....

sophie1981
25. nov 2008

zmrzka, vstoko bude dobre,len treba pozitivne mysliet.. 😉 ...mnepsychologa odporucil gynekolog, ked videl ze sa s tym neviem vyrovnat...tak som sla a nelutujem....pomohlo...aj ked zabudnut clovek nezabudne nikdy...
ja zase robi na full time, plus babysittings, ja som mala unavu akurat vprvom trimestri...a to sme boli na svk, staviame domcek, tak manzel robil na stavbe a ja som chrapala a zvracala cele leto...ale prezila sm.....a teraz mam energie za dvoch.....len aby som nemusela sediet doma...a to male asi taktiez neobsedi, kedze sa stale kmita, kope, vala, puci.....ze pekne okruhle nrusko u nas tak casto nehrozi...sama vypuklina od maleho 🙂 ..niekde som citala ze dieta prespi v brusku 15 az 20 hodin....no kedy to moje spi, tak to by som chcela vediet...akurat ma zacinaju trapit krize, ked som v pohybe je to v pohode, ale akonahle sadnem na pol hodku tak potom to neviem rozhybat...no a v noci uz docista problem....nemozem najst polohu...ked som na chrbte, tak boli, ked na boku, tak bruska taha....podkladam vankuse, ale ked ja to v spanku skopnem a je po vankusi... 🙄 🙄 🙄 ....a tak sa snazim spat kym je v bruchu ale neda sa...

zmrzka1
26. nov 2008

sophie--no tak to tra obdivujem ,ze tolko vladzes ja som stale unavena skor vstanem len cez vikend ked ma zobudi mojho priatela syn ,ktory byva s nami ..cez tyzden sa nedonutim zobudit skor ako okolo 11tej aj keby som chcela 😒 ...no a so zaspatim mam aj ja problem hadzem sa ako ryba na suchu a male kope a kope ako zacalo tak nie a nie prestat a niekedy ma uz z toho bolieva aj brucho...a tiez si nemyslim ,ze spi tolko hodin a ak ano tak musi mat bujne sny ked sa tak prehadzuje..alebo sniva o tom ako je akrobat!!
vcera som si uz konecne spravila objednauku z ,,halusiek,, tak uz mi to konecne prislo ...
fakt super servis vsetko pekne pobalene nic nebolo potlacene,rozpucene alebo nic podobne vazne som milo prekvapena.. tak dneska si uvarim konecne segedinsky gulas co som uz isto nejedla 2 - 2aj pol roka...
ja na rozdiel od teba zase skoro stale sedim doma,pratujem,varim a okolo domu a potom vecer do roboty ... ale niekedy ozaj nepohnem prstom cely den niekedy fakt nevladzem,ale najhorsie to bolo prve mesiace ja som len grcala a grcala a zle mi bolo spala som cele dni no hroza ..teraz aspom cez den nezapim ,no ale pred tym som nevidrzala zaspala som okolo 2hej poobede a zobudila som sa okolo5tej a rovno do roboty...aspom ,ze to uz je prec,no a niekedy by som uz to babo aj z brucha uz vybrala neviem co budem robit este 4mesiace... ja tak nerada cakam..no sak ,ale nic ine mi ani neostava.... 🙂

miriamasr
autor
26. nov 2008

ahojte baby to som tu nebola len par dni a vy jak ste sa rozpisali
sophie a zmrzka citala som si vse co ste pisali.
cim viac viem tym viac som v prekvapeni ake je tehotenstvo pre kazdu z nas odlisne. zmrzka pokial ide o scan pytala si sa ze si sa mozes spytat mat viac ako je nutne. pokial je vsetko ok s babatkom, nemyslim si ze ti niekto odporuci dalsi scan bez dovodu. je to iba ked sa obavaju ze nie je nieco v poriadku. aj ja by som pristala keby ich bolo viac. ale asi cim viam by som babo videla tym viac by som chcela aby som tehotenstvo mohla skratit.
ja som tehotna 14 tyzdnov a az na hroznu unavu ma nic netrapi. pokial ide o jedlo nemyslim ze je nieco co mi nechuti, naopak. inak s tymi paradajkami asi nieco bude. mne tiez velmi chutia, tiez rajcinovy dzus velmi. aj kysla kapusta tiez nakladana paprika. ako sa tak nato divam chute mame podobne.
kedze som prvy trimester nevracala moja vaha sa nepohla. baby vy ste teda asi pochudli.
viem ze by som sa toho nemala obavat ale mam strach z toho kolko priberiem anglicka strava velmi mojej vahe neprospieva a za 2 a pol roka co som tu som uz pribrala 5 kilov tak neviem ako to bude teraz. ale na druhej strane omnoho dolezitejsie ako vaha je babatko. zmrzka pokial si velmi unavena vraj velmi pomahaju dlhe prechadzky aj ked viem ze v takejto zime je to tazke a tiez masaz chodidiel. zmrka tvoje babo uz kope. to je super myslela som ze to skor ako okolo 20 tyzdna nebude. ticho zavidim. baby inak chcete chlapceka or dievcatko.? drzte sa pa

zmrzka1
26. nov 2008

miriamasr-- no ja som v 20tom tyzdni a este len zacalo...
mne tato ich strava ,ale vobec nevyhovuje stale mi chuti take nase klasicke dobre jedlo...
tazko sa mi tu aj stravuje preto si myslim ,ze nenaberam a veru som schudla prve mesiace potom ako mi byvalo zle...
kolko mas rokov a kde byvas? ak to nieje tajomstvo.. 😉
a kde sa chystas rodit?
tvoj partner je slovak alebo anglan?

miriamasr
autor
26. nov 2008

ahoj zmrzka1

byvam v Amershame to je nad Londynom na Baker Street asi 35 minut vlakom, neviem ci ti to pomoze a jasne ze to nie je tajomstvo. mam 26 a toto bude moje prve babo. moj priatel je anglican. rodit budem v Uk ak pojde vse podla planov. je to moje prve takze nemam s nemocnicami tu or doma ziadne skusenosti takze je vlastne tazke posudit co je pre mna lepsie. zatial ide vsetko bez problemov a dufam ze tak to aj zostane. velmi rada by som sa vratila domov vzdy to bude moj domov ale moj priatel sa velmi este nato neciti, je to tazke rozhodnutie ako kolvek sa rozhodneme jedna strana bude bez rodiny a priatelov. a neviem ake mas skusenosti s anglicankami ale ja osobne si myslim ze najst tu dobru priatelku je tazke.
a co ty kolko mas rokov ako dlho si s priatelom. planovali ste babo?
uz si mala druhy scan. vies co budes mat?

sophie1981
26. nov 2008

caute, no ste popisali....konecne som a dotrepala z roboty...inac, prvy krat sa mi stalo, ze mi ponukli sedadlo v plnom autobude...no asi to uz na mne bude vidno... 😉 ...som sa aj cudovala ze tu v Londyne sa najde niekto, kto je aj vychovany... 😉 ..
zmzka, tak si si uz dala slovenskej kapusty....verim ze chutilo, len z mierov, nieze sa zgrcas...ja to doteraz neviem odhadnut a este sa stane ze prezeniem a najdem sa na zachode.. 😝 ....a kazdy berie tehotenstvo inac a aj kazde tehotenstvo je ine..ja som to prve stratila v 13tt, co uz bolo dost a tiez som bola strasne spava a nic sa mi nechcelo....teraz je to naopak.....asi najviac co nechcem je aby som ostala doma to by som sa asi zblaznila, vela by som premyslala a ako seba poznam, tak nad sprostostami... 🙄 🙄 uz ked bude male von, to bude zase o inom... 😉 a tych parmesicov nieje vela....myslim, ze sa bude este horsie spat ako teraz...teraz je to este luxus....
miriama, ja mam 27...a tiez prve baby... 😀 ...som rada, ze vsetko ide v pohode.....ja som male prvy krat pocitila v 16tt, take bublinky, a od 18tt je to kopkanie,ktore silneje....a s tymi anglicankami mas pravdu.....sice jednu mam velmi dobru kamosku, ale aj tak je to ine..oni ziju inac ako my.....maju ine priority.... 😉 .....padam do obchodu, vsetko som uz zjedla....zatial cau

zmrzka1
27. nov 2008

miriamasr---ja mam 27 no vlastne zajtra uz 28,som rozvedena so slovakom a teraz zijem s priatelom som rok a pol a aj ked to nie je dlho ano babo bolo planovane a zadarilo sa az po 4 mesiacoch snazenia ked som si uz myslela,ze ani nemozem mat 😒
druhy scan bude na buduci tyzden v piatok a uz sa neviem dockat lebo ja chcem vediet co to bude takze sa velmi tesim...byvam v tonbridge co je na juh od londyna vlakom asi 40 minut . kamosky anglanky mam len take priatelove,ale neako sa s nimi nestikam aj ked ma volali na caj a tak ,ale ja tazko nadvazujem vstahy-teda nemam problem nadviazat ,ale zo zivota si nerada pustam ludi k telu osobne a hlavne tu(neviem preco),ale rada by som si tu niekoho na priatelsky vstah nasla lebo kamoska s ktorou som sa tu spoznala a boli sme spolu denne odisla na slovensko po roku a za ten rok sme boli ako sestry takze mi je aj smutno obcas...

sophie--dala som si kapusty aj segedinsky gulkas som si navarila..neboj neprejem ja sa neviem prejest ja len tak dobem do vsetkeho 🙂 a tebe na rozdiel odo mna chuti aspom jest mne nie malo kedy mam chute na nieco...
no a na tebe to teda vidno na mne vobec aj v praci mi kamarat hovoril ,ze ty fakt nevizeras ,ze si tehotna iba ako keby si sa viac najedla... no ,ale sak hadam sa nafukne brucho ,ale ma to vyhodu ,ze nekupujem zatial maternity oblecenie,mam len 1 tricko aj to cislo 8 co som jedine nasla take male,ale hadam vy mi aj vyhovovalo keby priberem len do tych 8-10 kilov ako niektyore baby tu spominali... menej roboty potom... ale ako treba hovorit hlavne male nech je v poriadku.....

miriamasr
autor
29. nov 2008

ahojte baby.
zmrzka blahozelam k narodeninam. a tesim sa s tebou na tvoj druhy scan daj nam vediet co bude.
aj ja som s priatelom len rok a pol a nemyslim si ze je to kratko ak sa lubite a navzajom si vyhovujete.
pokial ide o nadvazovanie vztahov ja som taka ista, tolko krat som sa uz s ludmi v anglicku popalila ze velku doveru v nich nemam, ale ja si myslim ze je to aj vekom. cim sme starsie tym si viac priatelov vyberame, je to viac menej aj o dovere.

sophie, to vazne si uz citila babetko v 16 tyzdni. to je skvele uz sa nato velmi tesim. mas vacsiu chut do jedla, alebo pocitijes ze jes viac ako si zvykla. kolko si zatial pribrala. mas velke brusko. viem ze nechces vediet co to bude ale mas nejake citaky co asi.
a pokial ide o to zostat doma ja by som bola na tom asi tak isto. aj ked sa citim o mnoho viac unavena neviem si predstavit ze by som bola cely den doma praca ma aspon nuti dodat si viac energie, pretoze viem ze pre nieco musim vstat z postele.
drzte sa pa pa

sophie1981
29. nov 2008

caute....
zmrzka, tak sa tesis na scan...je to stale super vidiet prckov na obrazovke a utesit svoju hlavu ze vsetko je v poriadku...aj ked teraz ked kopu, tak je to jednoduchsie....tak daj vediet ci to bude dievcatko...ake mena mas vybrane???...alebo si etse nepremyslala??..a dufam, ze segedin chutil...ja zajtra vyprazam karfiol so zemiackami a tatarka....celkom sa tesim...snad aj zjem....a nevygrciam... 😖 ....a upeciem medovnicky...som nachystala cesto dnes...a zapalim adventnu sviecku, kedze uz konecne advent... 🙂

miriama, no vazne som citila bublinky od 16tt...mne to neprislo ako motyliky, ako vsade pisu ale ako drobucke zduchove bublinky utekali v podbrusku...no a v lietadle sa rozkopalo statocne.....mam citaka na chlapca...ale ani neviem...kazdy mi vravi ze je to chlapec, ze pri mojej ulietanej a energickej povahe si nevedia predstavit dievcatko....tak asi som sa prisposobila....ja by som dievcatko brala....mam dost dievcenskych veciciek, tak mi bude asi luto, ze ich nevyuzijem..ale hlavne nech je zdrave... 😵 😵 ..a cosa tyka priberania, tak cuduj sa svete aj napriek mojmu bruchu a 24tt nemam na sebe ani kilo....ked som otehotnela, tak som spadla z 55 na 50.....strasne som zvracala....no a doteraz som to postupne naberala spat...az som dosla na moju vahu a teraz stojim...manzelovi som vravela ze je to ticho pred burkou....ze ono to vybuchne ako casovana...a prasknem....co sa tyka jedla, moc vela toho nezjem...sama zelenina a ovocie...maso nemozem, nechuti..a ani nejake omacky alebo privarky....takze som na cestovine a zelenine...ale da sa prezit aj na tom... 😅

zmrzka1
30. nov 2008

miriamasr-- dakujem za blahozelanie...
s tymi vstahmi to veru suhlasim s tebou,no ,ale hadam casom sa najde niekto do pohody...
a s tymi pohybmi ja som mala tie bublinky ,ale nevedela som ,ze to je babo,stale som hovorila mame ,ze mam jak kedy mi bublinkovalo v bruchu a ta sa smiala na tom ako to oopisujem,ale neratala som to ani som si to nezapisala lebo som nevedela ,ze je to babo

sophie--ja mam tiez citaka na chlapca aj moja vestica mi po dva krat povedala ,ze to bude chlapec,ale sono povie hadam viac ako ludia,uvidime uz sa tesim...a mas pravdu ,ze sa hned lepsie citim ked povie ,ze vsetko je v pohode...segedin bol super sama som ho ale jedla lebo tito fajnovci ty su len na parockach ,hranolkach,kuracich nugetach a tymi ich ,,specialitach zdravych''....,ale mne chutilo...
ja tu nepeciem len take co oni maju radi apple cramble a take co dam len do truby a to bol pre mna skok lebo ja som bola zvyknuta doma vypekat cele vikendy!!! takze sem-tam mi to veru aj chyba 😠
ja som minuly tyzden kupila stromcek ozdoby a sviecky lebo ten ich to bola katastrofa ,takze este neaku vyzdobu na von a budem pripravena a na dalsi vikend uz stavame stromceky!!! 😀
sa tesiiim..

ozaj baby nepoznate niekoho myslim slovenky co tu rodili aky ma kto nazor na porod tu...
ja sa tak strasne bojim lebo som pocula neake bludy ,ale nie od nikoho priamo tu tak neviem co si mam myslet...
vcera som si koli tomu aj poplakala 😢 😢 😢
dakujem...

pekny den!!!!

sophie1981
30. nov 2008

zmrzka, ten jedalnicek tu v Uk sa mi tiez nepodava...ja zvacsa varim len slovenske, nakolko aj manzel ma rad len slovenske...apar anglickch...jemu velmi chuti sheperd pie a fish pie...takze tieto dve jedla si urcite odnesieme aj domov a budeme ich varit.. 😀 ...co sa tyka bludov a rozpravania o porodoch, tak to som aj ja pocula...ale nielen tu aj na svk...vies, porod som ste nazazila, o par mesiacov budem mudrejsia, ale myslim si, ze kazdy je iny, a kazdy clovek znasa inak bolest...jasne ze pre cloveka s nizkym prahom bolesti to musi bt strasne a preto je to horor...niekto zvlad bolest lepsie a je to jednoduchsie....ved uvidis, ked porodis, netrap sa uz teraz...ked ti mam pravdu povedat, ja sa tiez velmi bojim porodu, nieze by som mala problem s prahom bolesti, to nie tej bolesti v zivote som si uz uzila a viem s tym bojovat a vydrzat...ale aj tak sa strasne bojim....ja tu mam par kamosiek co tu rodili..jedne chvalia, druhe hundru...je to individualne, ja ti prajem jednoduchy porod...ze bez bolesti, to nie take asi neexistuje, aj ked pojdes s epiduralkou, urcite kontrakcie si musis odrpiet.....ale ja ked ma chyti depka, tak si len poviem, ze ten porod nemoze byt vcsia bolest ako to ked som na dva krat odchadzala s nemocnice prazdna, neuplna a bez mojich anielikov.....myslim ze tato bolest je ovela vacsia a neznesitelnejsia ako porod.... 🙂 ..neboj, zvladneme.....kolke zvladli pred nami a my niesme ine nie???? 😀 😉

zmrzka1
30. nov 2008

sophie--zlata si asom niekto ma podpori... 🙂
ja mam panicky strach ja zvladam bolest povrchovu dobre ,ale vnutornu strasne zle myslim taku ked ma vnutornosti bolia...
i ked s tym missedom aj ja mam skusenost a viem o com hovoris...
to je to ,ze ja nepoznam nikoho zo slovenska kto tu rodil tak ja neviem ...
no epiduralku si dam urcite ,no neviem ako to je lebo moja znama mala epiduralku a necitila ani kontrakcie jej dali asi 3 davky sa mi zda....neviem ja moc do toho nevidim a bojim sa velmi...
no budem mudrejsia ked porodim ,ale moja mama mala somnou porod 4 dni takze ak to je aj po rode mam sa na co tesit 😕
no ty budes rodit prv ako ja tak mi mozes potom povedat ake to bolo a je asi pravda kde rodis a na aky personal natrafis,moja midwife ma uz dopredu uspokojovala aky budu ku mne trpezlivi a mili ,ze sa nemusim obavat a to co som pocula su bludy ,ze to nie je pravda,no uvidime,bojim sa aj tak....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre