Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
22. júl 2012

@jeanka drzim palce nech to pride tak ako ma a hlavne aby vsetko dobre dopadloo/////
skus vyjednavat..ze ked uz prides drobcek maminka ti nieco kupy ...hm?

katie555
22. júl 2012

@slivka233 no ja som zatial ok, len dnes sme boli na vylete v Yorku a 5 hodin chodenia hore dole som pocitila...Ledva som uz presla na parkovisko a vyslovene colaps do sedadla ...Citim sa ok, len to priberanie ma trapi ako som spominala. Ziadna zaha zatial, krvacanie z nosa prestalo... Nasa mala je aktivna - sem tam az moc, teraz mam pocity akoby sa krutila cela a uz stacam prehlad kde ma hlavu a nohy bo stale kope niekde inde...

fuha s tym lietanim to mate vy este asi zlozitejsie nez my.... Ja sa stazujem ze nemame linku Bratislava - manchester, ale zase liverpool tam nam ryanair leti a je to 40 minut od domu (to len ja som leniva a naucena ze na manchester letisko mam 15 minut) Ja tiez povedala maminke prist len z prirucnou, co chyba sa kupi a je to lacnejsie nez 50 libier za batozinu... Len jej povedz ze nech brynzdu neberie do prirucnej ....s tym ju nenechaju prejst...

Ja sa tiez snazila menit adresy kde sa dalo v tych milion 500 baby cluboch kde som registrovana..Vcera mi konecne prisli tie coupons z boots tak si to pojdem vyzdvihnut okolo piatku 😕

slivka233
22. júl 2012

@katie555 no mi to mame take vseliake,..mne je to ok ja do nitry takze mne staci BA....ale moj priatel aked tak kosice je uz horsie my mame liverpool asi cca 2hodky....my sme jej len vcera kupili letenky .... najlepsie bolo skyeurope man-ba...super spoj.
ja som z boots dostala aj take kupony kde ked napr. kupim za 20 pripocitaju 2pp points ked za 50 tak 500 points...co nieje zle... a na emmas diary mi prisli 3 nove packy tak zajtra aj ja skocim si ich vybrat len moja tlaciaren mi oznamila ze chce papat novu napln tak nejak to musim vymysliet a kupit alebo vytlacit v meste.
mame tu velky slovensky shop takze bryndza nehrozi hehe

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 no som sa bala ze budu surove tak som ich nehala prihoret 🙂 takze su mierne chrumkave haha a cierne ale len z vonka

slivka233
22. júl 2012

@sarifa ty si teda cislooo poviem tii 😀

sarifa
22. júl 2012

@katie555 no moje ma uz vysse 3kil 😒 Ja si myslim ze ta posle na dalsi scan.Mna keby neposlala tak by som jej povedala nech ma posle.Aspon budes pokojnejsia ,vediet ake je babo velke lebo toto co MW meria tak to nieje take presne ako na tom scane... Ja som si zelala aby som mala babatko malicke 🙂 ale tusim cim viac si zelame aby bolib drobiatka tym naschval viacej rastu.. No potom daj vediet teda co ti MW povedala 🙂 drzim palce

slivka233
22. júl 2012

@sarifa a ty si myslis ze ked si poziadame midwife nas posle na sxcan?? ja to inak asi v stredu skusim ci ma neposle

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 no ja som sa nechcela priotravit a ked boli take velke musela som si byt ista 🙂 Ale tak sa ziedia a si nemyslim ze ich budem chciet este robit .to dlho trva 🙂 a ani caj som dneska nemala a to obvinujem tieto fasirky 😀

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 no ked jej povies ze mas obavi a budes si zatym stat tak by ta mala poslat.Ked ta pojde meriat vypuc viacej brucho teda ked si myslis ze by ta neposlala.Ale ty nemas take velke brusko ty sa neboj 🙂

slivka233
22. júl 2012

@sarifa vidis caj no ja uz som dnes mala pit 2x takze zajtra zacnem ...a draheho uz mas doma??? ci este sama??

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 no teda co si nebodaj zabudla na caj? 🙂 Ja ze to len ja..No ten uz je doma,dala som mu zhorene fasirky a uz sa aj taha spat .No ja som si poobede zdriemla mne sa nechce:( asi budem zase telku sama pozerat... Ja chcem zmrzku a nemaaaam.

slivka233
22. júl 2012

@sarifa ze vypuc brucho heheh
ozaj ty vidis na foto myslis zee nieje velkee?? ja len citim ze je tazke,aj ked si dole chytim brusko tak velmi vrde a tazke..ale sak nejak uz budeeeee

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 ja si myslim ze nemas take velke s tych fotiek.No ja mam zase tvrde z vrchu ale na spodu mam makke to je divne nie?A ja mam stale pupok a vidis ake mam brusisko 🙂 ved snad uvidis moje fotky az mi ich ten fotograf vobec aj mieni dat 😠

slivka233
22. júl 2012

@sarifa tak som ho pila ale iba jeden a uz mam 2x pit//
ja som mala zmrzku z mc donaldu, svagor mi priniesol///este ze jee tu....ce vikend bol vo francii aj cokoladky mi doniesol tak ja len maskrtim dnes...este aj gofri som si urobila s kopou slahacky ako kedysi na sk predavali.. mne bude o 11tej drahy a potom asi pojdem spat lebo notebook je taky horuci ze mi do posteli vypali asi dieru zachvilu

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 ty len mi rob chutky !!! 😉 No ja idem tiez moja.Maj sa zatial

radusiq
23. júl 2012

@lu2112 bre ranko ako dnes? doma si ci v praci? a ako sa citis po tom elektrosoku? ja dnes posledny cely den, zajtra uz len rano pridem 🙂 tak som vysmiata zatial 😎

lu2112
23. júl 2012

@radusiq Dobre ranko ako dnes? Ja celkom dobre ale nechce sa mi bit v praci ked je tak krasne vonku najradsej by som bola niekde pri mori vyvalena ako velryba a odychovala 😎 .
No ale aspon vcera sme si trochu uzili slniecka boli sme v Londyne trochu sa poprechadzat a stretnut par znamych na teraske uz len sangria mi chybala a bola by som ako na dovolenke 😀 😀. No mozno buduci rok ked uz kojit nebudem 🙂 Ako ti islo to strikovanie normalne si my dala chrobaka do hlavy ze musim sa aj ja niako cinit 😀

lu2112
23. júl 2012

@radusiq zase na raz 🙂 No na elekricky sok radsej chceme zabudnut ale vsetko je v pohode mali kope ako vzdy velmi a castejsie teraz neviem ci uz sa tam nezmesti alebo to mam za ten stres co som vsetkym vyrobila v sobotu 😀

radusiq
23. júl 2012

@lu2112 strasne mi to islo 😀 totiz som si tava nepozrela strih dopredu, len som nasledovala instrukcie po bodoch, myslela som ze viem ako to asi funguje, a ono figu...zrazu dosli instrukcie ze prehodit na kruhove ihlice a spajat a strikovat do kruhu a uz som bola v...takze som to nechala tak uz ma aj ruky boleli, musim cast vyparat lebo vyzera ako keby ju plietlo 3-rocne decko, a asi zacnem improvizovat...dam fotku vytvoru potom nech sa zasmejes 😀 😀 😀

radusiq
23. júl 2012

@lu2112 hej triafame sa dost casto takto naraz 🙂 mozno ste mu tym dobili energiu, drobcovi hyperaktivnemu...nas zacal kopat tak divne - predtym sa viac menej hlavne presuval, vkuse sa tocil, tak ze to bolo vidno ako sa mi cele brucho hybe. Teraz uz sa velmi netoci, ale tak raz za par minut da taku pecku ze poskocim 😀 a zacal kopat viac hore, mam pocit ze sa mozno otocil hlavickou dole uz...

lu2112
23. júl 2012

@radusiq no som zvedava na tu fotku teda 😀

katie555
23. júl 2012

@slivka233 no ten spoj man-ba som ja vzdy pouzivala - kolkokrat po sluzbe som na vikend isla domov. vtedy sme vzdy robili 5 dni a 3 dni volna tak som 5ty pracovny poobede lietala domov....
co sa tyka tych emma packs - ja som vcera vyzvihla bump to baby ci ako sa to volalo - skoda namahy - ono tie emma's diary boli asi najslabsie zo vsetkho co som mala. Bolo tam par letakov - tusim na foto, potom ten tent pain reliever ci ako sa to vola, vzorky tusim 2 breast pads, 2 body butter a fruit flakes... Nic moc...
Ja som chcela z boots tu tasku, takze konecne tu aspon budem mat. Tu chcem len ako extra navyse ale jednu changing bag uz mam vybranu....

lu2112
23. júl 2012

@radusiq no asi mas pravdu asi sme mu dobili silu lebo kope niako silnejsie a castejsie 😀 No ja niekedy vidim nohu cez brucho ked sa natahuje a obcas mam brucho ako keby som pravitko zjedla taky divny tvar ked sa asi vystiera ale ked kopne do rebra ja podskocim alebo ked zatlaci mechur tak vcera som si normalne ze cvrkla 😀

radusiq
23. júl 2012

@katie555 @slivka233 baby aj vam vkuse vyvolavaju z roznych firiem ze maju cislo od Emma's Diary a ponukaju vam kraviny? Ja mam hovor minimalne raz denne - od E.On po detske knizky vsetko mozne - a neda sa nikde na stranke zrusit aby davali cislo dalej, tusim sa odtial vymazem, ako pise @katie555 tie packy ani nestoja za tu cestu...

@lu2112 hehe no to poznam s tym zjedenym pravitkom...dnes som vstala a na lavo dole taka guca velka, asi ritku tam mal vystrcenu 😀 Inak zrazu - 2-3 dni - som si uvedomila ze strasne sa mi zhorsil zrak, uplne rozmazane vidim ☹ uz nechcem ist k ocnemu kvoli 3 mesiacom ked potom to zas bude uplne ine...

lu2112
23. júl 2012

@radusiq stim zrakom si myslim ze su hormony mas to len v sosvkach ci aj okuliaroch lebo ja som mala vcera sosovky po dlhom case a poviem ti ze mala som pocit ze nic nevidim ale v okuliaroch ten pocit nemam tak neviem ale tiez pockam az po porode lebo potom sa to zase meni. 😅
Inak moja nahrada/ asistentka spravila tolko pruserov za tento vykend ze neviem ako dlho to budem riesit normalne ma chut ze vypnem computer a idem domov ved ona nie ze mi ubera na robote to mi este pridava 😠 .
Preco sa ludia hlasia na pozicie ked to ale ze uplne nezvladaju a nemaju pojem o tom co robia 😠

radusiq
23. júl 2012

@lu2112 okuliare nemozem nosit vobec, dviha sa mi z nich zaludok, musim sosovky...vraj je to z tlaku, mame iny tlak v ociach a teda sa buvly akoby deformuju...no nech je to co chce stve ma to dost riadne 😠
Co porobila preboha??? Nuz hlasia sa preto ze si myslia ze dostanu trening a ved sa neucia, vies ze vela ludi rube vyssie ako by mali lebo si myslia ze byt managerom je prechadzka ruzovou zahradou, a potom su prekvapeni ze ono aj robit treba 😒 Ma nejaku prax v obore?

slivka233
23. júl 2012

@radusiq ano volali aj mne ale uz ignorujem a nezdviham, ked vidim divne cislo ani uz nezdvihnem uz aj dnes rano mi volalo nejake 0844....
pozeram na stranke ale ako to zrusit tam nevidim nic ..no pekne

lu2112
23. júl 2012

@radusiq No pekne si to napisala 😉 . NO prax ma bola na tej pozicii 4 roky no ale neviem co tam robila asi velmi vela nie. No dosla som do roboty mam 6 emailov od roznych managerov about her atitude. A potom asi 6 staznosti od Hosti ze cebolo spravene ci nedostali atd. No toto je rekord odvtedy co som tu takze niesom velmi nadsena a hlane mam pohovor z mojou nadriadenou takze jej poviem svoje 😠 . Ja taketo stresi uz naozaj nepotrebujem som si myslela ze tieto posledne tyzdne budem uz mat klud 😠 . Ked sa to manzel dozvie dostanem basu doma a ziadna robota nebude 😅.
Ale uz iba 24 dni 😀 😀. A mali si kope a kope aspon jemu je dobre 😀
Inak ten zrak si myslim sa upravy aspon dufm lebo chcem sa vratit k sosovkam akuliare mi vadia a hlavne pri malom mi budu vadit urcite. 😒

radusiq
23. júl 2012

@lu2112 ouu tak to je zle...nestresuj sa, nestoji to za to vazne. viem ze to pre teba vela znamena ale skus si povedat ze je to len robota, a pokial nejde o zivot tak nejde o nic. Jasne ze je to pruser, ale aby kvoli tomu ze host daco nedostal v hoteli si prenasala stres na drobca, to fakt ee. Urcite povedz nadriadenej, a delegovat delegovat delegovat 😉 😀
Si mi pripomenula - asi pred rokom k nam nastupila zenska na poziciu Supervisor, s tym ze ma neskutocne skusenosti a schopnosti, a hned prvy den na treningu vyhlasila ze naco ju trenujeme, ved ona nema robit len davat pozor ci ostatni robia 😀 😀 😀
Inak odpisali ti ohladom domu?

lu2112
23. júl 2012

@radusiq Jaj no na to som aj zabudla no presny datum este nemame ale povedali ze urcite do konca augusta sa stahujeme. Ale boli sme sa tam pozriet v sobotu rano a uz davaju dole lesenie a odstranuju zabrany takze uz len detaili z vonku a z v nutra podlahy kachlicky a vybavenie takze pocitam ze do mesiaca sa mozeme stahovat 😀. A potom sme nasli tu farmu ktora je hned kusok tak normalne uz sa neviem dockat to je ako raj na okoli same farmi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre