Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
15. feb 2012

@radusiq niesom si ista to zistim dnes adam ti vediet a kde presne byvas v Surry 🙂

kaciatko215
15. feb 2012

@radlinka ano planujem rodit v UK a prirozdene ak vsetko pojde ok.No este tam ma dost miesta tak si tam cestuje jedna radost ale minule mi ustedril kopanec do laveho vajcnika som videla hviezdicky 🙂 mm ma narodky 22.6 tak uvidime kedy sa maly rozhodne prist na svet

radusiq
15. feb 2012

@lu2112 tak to sme fakt kusok, ja Carshalton Beeches. Mozno sa uvidime na scane 🙂

lu2112
15. feb 2012

@radusiq no to je fact blisko mozno v neskorsie ked sa budeme gulat mozeme dat stretko 🙂 Vtejto casti vela slovakou teda nieje teda aspon tu okolo mna. Ale budeme sa stahovat v Auguste do Kentu asi 40 mil od croydonu do velmi peknej lokality tak sa uz tesime

radusiq
15. feb 2012

@lu2112 ja tu blizko vobec nikoho nepoznam, najblizsie teddington, twickenham...mozme urcite potom, budem rada 🙂 a kam do Kentu? Vlastne alebo najom?

lu2112
15. feb 2012

@radusiq super to sa budem tesit mam tu len jednu kamosku zo slovenska a ta robi tam isto ako ja inak nikto v okoli. Stahujeme sa do mestecka z nazvom Snodland a do domceku vlastneho prave sa stava takze fungl novy 🙂 tak hned budeme moct zariadovat detsku izbicku. Jaj a konecne som sa objednala na scan tak idem buduci utorok sice za vlastne ale chcem mat uz pokoj inak sa len zbitocne stresujem 🙂

radusiq
15. feb 2012

@lu2112 wow parada 🙂 scan bude v pohode neboj sa, drzim palce. kde si si to bookla?

lu2112
15. feb 2012

@radusiq vola sa to ze Women's Wellness Centre v Londyne jedna kolegina tam rodila velmi mili boli tak dufam ze budem spokojna. A vy kde byvate v podnajme ci uz v svojom a ako dlho si v UK ??

radusiq
15. feb 2012

@lu2112 my sme tu necele dva roky, predtym 3 roky v irsku. Tiez uz par mesiacov vo svojom, ale len bytik - chceli sme domcek povodne ale cenovo by sme museli bud istdo horsej stvrte alebo by bol uplne malinky...tak nakoniec zvitazil ex-council flat ktory sme podla brozury ani nechceli ist pozriet, ale nakoniec bol ovela vacsi ako vsetky domy co sme videli, cerstvo prerobeny, ma veliky balkon a pod oknami zahradky a je v uzasnej lokalite, ziadne socky - najvacsi bordel robia veverice co vyjedaju z kompostu 🙂

lu2112
15. feb 2012

@radusiq No To je super tiez uz ratam dni kedy pojdeme do svojho. Ja som chcela ist co najdalej od Croydonu lebo to tu neznasam a vobec sa tu necitime dobre my sme zili 6 rokov v Hertfordshire a tam bolo super ale kvoli robote mojej sme sa stahovali manzel robil dva roky na Jersey tak sme boli oddeleny ale teraz uz sme sa rozhodli usadit a konecne si kupit nieco svoje uz som normalne chora prenajimat property. ja som v uk az pomali 8 rokov boze akoto leti. A mm je slovak ?? 🙂

radusiq
15. feb 2012

@lu2112 wow 2 roky je fakt dost...a teraz to ako budete riesit s pracou ked sa prestahujete? Ci sa uz po materskej nechystas vratit? Croydon nie je prijemna stvrt to je pravda, aj ked su velke rozdiely medzi castami.
Mi hovor o tom prenajimani, za 4 roky mm byval v 7 domoch, ja v 6 (prisla som do irska pol roka po nom)...stacilo mi 🙂 A ano Slovak je...a tvoj?

lu2112
15. feb 2012

@radusiq no ostanem v tej istej praci mam tu dobry plat a zatial mi to vyhovuje lebo mam dost flexi pracovnu dobu ked treba a budem dochadzat outom je to do 30 minut cez dialnicu tak to nieje take strasne manzel hlada novu pracu tak dufam ze skoro najde aby sme boli spolu co najviac 🙂 tiez je slovak. a mas pravdu tolko domov vystriedat je vela mi sme sa stahovali asi 6 krat ale tiez stacilo 🙂 ale neviem co presne a kedy to oznamis v praci??

radusiq
15. feb 2012

@lu2112 uz som oznamila, mam warning za absence (= bola som tyzden chora na jesen) tak som radsej povedala hned, nech ma normalne pustia k lekarovi...

lu2112
15. feb 2012

@radusiq no to mas pravdu ja som tiez musela uz oznamit ja robim z chemikaliami a niekedy mam dlhe smeny ako Manager on Duty tak som to povedala a je to lepsie v utorok im donesem papier od lekara ale umna su velmi pozorny takze mam volnost ked sa necitim dobre hned ma poslu domov skorej 🙂

radusiq
15. feb 2012

@lu2112 to mas velmi fajn, ja sedim cely cas za compom, este mi daju taky vankus na podopretie chrbta...takze pohodka...

lu2112
15. feb 2012

@radusiq no tak to musis mat pravidelne prestavky aby si sa mohla preist 😀 mas na to narok uz stebou robili papiere ze co mozes a co nie a atd??

radusiq
15. feb 2012

@lu2112 zatial nie, ale prestavky mam kazde 2 hodiny oficialne, mame citaren s gaucom kde si mozem lahnut ak chcem, a pokial nie je extremne busy (co nebolo od pred vianoc) tak sa mozem prechadzat kolko chcem. Ak je extremne busy, stale mozem ist faxovat na ine oddelenie a 5 minut sa prechadzat kym prejde a vytlaci potvrdenie 😀

lu2112
15. feb 2012

@radusiq tak to je super ja si teraz davam velky pozor nechcem nic zanedbat tak to netreba v robote prehanat ja som bola taky vorkoholik a teraz ako keby utalo a vobec nic 8 hodin aide sa domkov 🙂)

radusiq
15. feb 2012

@lu2112 presne tak isto, chcem si tehotenstvo uzivat, nie ho trpiet 😎

lu2112
17. feb 2012

@radusiq ako sa ti dari ?? nieco nove??

radusiq
17. feb 2012

@lu2112 jeej akurat som Ti chcela napisat, vcera som nic nestihala 🙄 zacali ma tlacit vsetky nohavice co mam, vratane legin (nejako velmi skoro!!!), antibiotika zatial vyzeraju v pohode a buduci piatok idem do dental hospital, snad mi uz vyberu ten zub a bude pokoj. A u teba coo? pozeram ze uz si 8tt 🙂

lu2112
17. feb 2012

@radusiq No stymi nohavicami mam problem aj ja neviem sa do nicoho zmestit tiez sa mi to zda skoro ale viacere baby spomynali ze maju to iste tak aspon niesme same🙂 No ja som sa prehupla dnes do 7tt ale tu na konikovi to ukazuje o jeden viac tak neviem ako to rata 😀 Dufam ze ti ten zub vyriesia a budes mat skoro pokoj. Ja inak nic nove uz len ratam dni do scanu a neviem sa dockat ze ci vsetko bude vpohode snad ano. a zacina mi byt dost ze zle od zaludka hlavne cez den a na noc tak sa trapim teraz. A ty ako sa citis ??

radusiq
17. feb 2012

@lu2112 myslim ze na slovensku sa rata ze si v 8.tyzdni, ale v UK si 7 tyzdnov tehotna (tu ti pridaju tyzden az ked ho ukoncis). Zle mi zatial nie je, nastastie 🙂 ale uz som taka nesustredena za sa bojim ze ma nutene poslu na skoru matersku o chvilu - take chyby robim ze az 😅

lu2112
17. feb 2012

@radusiq no ja mam tiez problem sa sustredit teraz mam novy project a nic sa mi nechce robit☹ ale myslim si ze to prejde ked budeme v 2 trimestri teraz sa bojime aby to vsetko dobre dopadlo a fazulky boli zdrave a rastli a srdiecko im bilo neboj bude dobre. A uzivaj si dni bez nevolnosti ja sa citim obcas strasne a v robote sa to tazko skryva ked mi je na vracanie z kazdej vone 😀

radusiq
17. feb 2012

@lu2112 to mas uplnu pravdu, zacala som citat to Complete Organic Pregnancy. tak "freak out" je slabe slovo 😀 ale uz som sa skludnila, jasne ze chcem robit vsetko podla svojho svedomia a moznosti ale nebudem oskrabovat farbu zo stien, co ak by nahodou obsahovala olovo...ale tak kupila som si Sigg flasu aby som nepila z plastu a stihla som sa trosku rafnut s mm kvoli latkovym plienkam (predychava nutnost prebalovania ako taku, takze latkove plienky su strach a hroza). Citala som ze rannymi nevolnostami sa snizuje sanca potratu 🙂

lu2112
17. feb 2012

@radusiq no tak mi este taketo problemi velmi neriesime my sme taky ze co pride to riesime a ja aj tak vzdy vsetko rozoberem do detailu a mm pozsavym pred hotovu vec.🙂 Co sa tyka unas unas rozhoduju technicke veci mm prestudoval uz vsetky kociky a technicke vybavenie co budeme potrebovat sa musim na nom smiat 😀 No dufam ze tie nevolnosti su dobre znamenie lebo ja sa citim strasne akurat si robim veceru zapekanu brokolicu a uhorkovy salat to su chute ale co uz nepomozem si 😀 a co ste sa nezhodli na tych plienkach??

radusiq
17. feb 2012

Uff brokolica s uhorkou to uz je riadne 🙂 jemu to pride zbytocne pranie a smrad a ja nechcem baby zamotavat do igelitoveho sacku 🙂 ale to sa len natahujeme, aj tak to budem nakupovat ja takze kupim co chcem 🙂
A inak - hura vikend 🙂))

lu2112
18. feb 2012

@radusiq ahoj vcera som skoncila na zachode vecer sa mi vzdy akosi pritazi tak obzeram zachodovu misu
🙂 ale aspon viem ze vsetko je vpohode treba to brat znadhladom. 😀 ja som v praci celi vykend tak sa mi velmi nechce ani robit ale dnes som si povedala ze o tretej uz ma tu nikto neuvidi 🙂 a ty ako travis vykend?

radusiq
18. feb 2012

@lu2112 ved to len do konca prveho trimestra, uz nemas daleko 🙂 rano som bola vo farm shope a vo waitrose na nakup, veeela zeleninky aby bol drobec zdravy 🙂 a potom uz len gaucova kultura...tak je hnusne vonku ze sa mi nic nechce

lu2112
18. feb 2012

@radusiq ja som bola tiez nakupit nieco zdrave a teraz idem odychovat a kuknem nieco v telke ale inak sa mi nechce nic robit mala bysom upratovat ale asi to necham na zajtra ked drahy bude doma nech pomoze. To pocasie je uplne ze hnusne ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre