Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
9. aug 2012

@wewe8584 Ahooooj🙂 a ja že kde si sa stratila?🙂 no tak super, že uz comp ide. Ja na teba myslím, uz len zajtra a uvidis bábätko🙂 potom musíš dat vediet, ja si myslím, že budes mat chlapčeka🙂 Dnes mi príde mamka, uz cestuje do Peste, lebo leti odtiaľ. Tak uz som vyprala 2 varky pradla, nech poschnu a idem varit. Bábätko sa hlási uz každým dnom;) ale stále take jemne, asi to fakt bude babika;) Triedim fotky, tak uz som si zavesila aj profilovku, lebo hádam jediná som ju ešte nemala🙂 dúfam, že ten opravar príde k Vám skoro, a potom si môžeš ešte pospať🙂 Tak pekny dnik a pohladkaj bruško!🙂

andie25
9. aug 2012

@slivka233 a @sarifa good luck u MW, som zvedava ake budu správy🙂

wewe8584
9. aug 2012

@andie25 aj ja si myslim, ze to bude chlapcek...plet sa mi vobec nezhorsila, prave naopak...vies ako stare babky hovoria 😀 ... ale mam strasnu chut na sladke...ktovie 🙂 uvidime, istotne napisem, neboj sa 🙂. Juj..hned by som brala, keby som tu mala mamku, ale zas ja idem domov, tak by to nebolo spravodlive, keby som mala vsetko. Brusko hladkam stale, aj Vladko (mm) 🙂 ...asi to teda bude maly Adamko...uvidime. Tesim sa z toho, ze uz konecne citis, ale aspon vies, preco si tak dlho necitila...placenta sa tam vopchala 😀 😀. Davaj na seba pozor a uzivaj prazdninky, neopovaz sa mysliet na zaverecnu pracu 😀. Inak ako zvladas tehu? Co citam na decembrovkach, tak niektore prelezia, nevladzu nic robit, ani uvarit ani nic....ja som zatial uplne v pohode....a ty?

andie25
9. aug 2012

@wewe8584 ja zvládam v pohode všetko, však vies že ja neobsedim veľa 🙂 ono v decembrovkach sa mi zda že je aj veľa ivf mamiciek, tak sa šetria asi🙂 no a ba každého ináč vplýva tehu, to je pravda. Ináč moja plet je tiez čistá, vlasy zhustli akurát chlpatiem aj tam kde nemusím :D a zase ja na sladke nie, skôr slane a kysle. Tak co ja viem, či tie babske reči sú naozaj?🙂 a tuším ty varis kolozvarsku? Dala by som si, no mamkina prvá úloha bude navarit plnenu kapustu🙂 hehe🙂 My čakáme na Roliho (to je zase môj mm) kým príde z prace po nočnej a možno sa ešte na hodinu bachneme do postele, lebo sme hore uz od 5tej... No esej mi treba písať, ale tak zatial času dost do septembra, bakalarka az vo februári, ale to už budem dávno na materskej🙂 takze sa nikam neponahlam. A Adamko sa páči aj nám, alebo Ivan. No a pre babiku mame viacej- Nina, Romana, Natália 🙂

radusiq
9. aug 2012

dobre ranko prajem spolutehulky 🙂

@lu2112 nevyspavam, este ani kavu som si nezaliala - uz hodinu si riesim insurance na iphone - akurat z tych smallprintov idem do kolien, vacsina providerov ma ze poistenie proti kradezi a straste plati len vtedy ak bolo nasilnou formou a vies dokazat damage na premises kde sa stalo 😒 nevies nahodou o niecom schopnom?
tie hospital bagy - no pride mi to strasne skoro, ale veru som uz uvazovat zacala, hlavne keby som mala ist zas do nemocnice tak skor - nemusi byt zatial kompletka, len zaklad, nech mam vypraty zupan a pyzamo do ktoreho vojdem a tak. Mm nenasiel stuple do usi ked ma balil, a miesto fluffy makkych ponoziek mi doniesol turisticke stahovacie, tak len tolko nech nema stresy...

@wewe8584 vitaj spat 🙂 drzim palce nech opravar pride skoro nech mas nieco z dna - konecne slnieckovo 🙂 kolozvarsku veru lubim, akurat ze minuly tyzden sme mali segedin a babo sa rozhodlo ze mi to len tak neprejde, travenie kyslej kapusty neuveritelne bolelo 🙄 dufam ze u teba to ta ryza vyvazi

@slivka233 noo este len v oktobri budu preteky - @lu2112, @andie25, @katie555 a ja 🙂 cimz ma napada, keby sme boli reprezentativna vzorka tak ja a Lucka uz vieme ze bude chlapec, @katie555 dievcatko...takzde na @andie25 vychadza dievcatko 🙂

radusiq
9. aug 2012

@andie25
@wewe8584
a ja som mala pocit ze vcelku nevsedne meno - aj my mame zatial vybrateho Adamka 😀

wewe8584
9. aug 2012

@radusiq ani nestras...ja teraz kyslu kapustu zboznujem, musieme ju mat minimalne 2x do mesiaca 😀 ... tak hadam to malinke bude tiez lubit 🙂 ... v decembrovkach ma vacsina diavcat potvrdene, ze cakaju chlapca...tak ktovie, ci sa andie bude vymykat tamtym statistikam 😀 ...uvidime 🙂

wewe8584
9. aug 2012

@radusiq Adamko ? naozaj? tak to je super .... ale tebe aspon nehrozi, ze sa narodi presne na stedry vecer 😀 😀

wewe8584
9. aug 2012

@andie25 Ano ano, ja varim kolozvarsku... 🙂 cez vikend mame v plane masove gulky v paradajkovej omacke..takze to je vlastne nieco podobne ako plnena kapusta 🙂 Ja chlpatie ako taka chlpana...nejak rychlo to narasta, nechapem...a to sa aj epilujem ..i tak nepomaha 😀 Hm....vidis...Ivan...doteraz sme mali v zozname pre chlapceka iba Adama, ale premyslam, ze sa to rozsiri..Ivan je tiez velmi pekne 🙂 hm...vazne..naozaj..idem dopisat 😀 dakujem za inspiraciu :D .. nie zeby som opakovala 😀 My mame pre dievcatko Noemi alebo Zoe..nevieme sa este rozhodnut a vlastne sa ani nerozhodujeme, ked nevieme, co to bude 🙂 Nina a Natalia sa mi pacia..viac ako Romana, ale to vies...kazdy ma iny vkus 🙂 sesternici, ked som zapotila Zoe tak len som pozorovala ten blee vyraz 😀

radusiq
9. aug 2012

@wewe8584 jesiiis s tvojim terminom take nieco spravit dietatu 😀 no my sme k Adamkovi dosli tak zvlastne - svagrina ked bola tehotna, snivalo sa jej ze ked porodila lekar vysiel na chodbu a sa spytal ze ako sa maly bude volat, a bol tam len moj muz ktory spanikaril a povedal prve co ho napadlo - Adam. Odvtedy sme jej maleho volali Adamko, ale ked sa narodil dali ine meno, tak sme si povedali ze ked to uz vybral mm a tak sme si nanho zvykli, tak teda bude nase 🙂 ale este to nemame na 100%, stale rozmyslame, len sme este nic lepsie nenasli. Velmi sa nam paci aj Nicholas, ale nasi su dost zasadne proti 🙂

@lu2112 - prave mi dosiel veg box 😀 objednala som na trial len malicky, mam tam zvazok mrkvy, zemiaky, zvazok cibule, tri cukiny, dve paradajky a cervenu kapustu. Mrkva a cibula poctivo obalena hlinou a s poriadnou vnatou, mnami. Plus free range vajicka 🙂 tusim idem varit 😀

katie555
9. aug 2012

@wewe8584 my mame dievcatko... A Zoe je krasne meno.. mne sa vary pacilo...lenze moje predchadzajuce auto bolo babyZoe ... Takze pre malu sms vybrali Chloe ! A nedaj sa odradit nikym - ked sa vam paci nepocuvaj nikoho.( teda okrem faktu ak to bude chlap) lol

sarifa
9. aug 2012

No ja uz som naspat od MW.To vam je taka husa! 😀 Som tam bola asi 5 minut.tu jej normalnu rutinu uz viem naspamat.Snazila som sa ju presvadcit nech ma posle do nemocnice lebo ze uz nevladzem.No nechcela ze musim cakat.
Potom si robila este srandu ze babatko bude velike ked dobre vie ze to je moja najvacsia obava ☹ Mne sa to teda smiesne nezdalo.Tak si tam zacala hadzat sumary ze no take 4.5kg alebo 5kg a potom sa zacala smiat ze ona ani na kila nevie.Ja ju asi rozpuciiiim tu moju MW... A este povedala ze babatko pride prve a potom az voda.Ze tam nieje miesto nato aby mi preskla voda a ze aspon babo vide ciste.. 😀 Ak neporodim do dalsieho tyzdna co je 16.8. potom ze sa mozme bavit o sweep ...No a to je tak vsetko by som povedala..tak zase len cakat a cakat ...

katie555
9. aug 2012

@radusiq Ahoj . Len som sa ta chcela spytat ci este stale mas tie krce v lytkach v noci ? Ja som dostala jeden masivny dva dni dozadu nad ranom a odvtedy mam prisernu Bolest tam. Ani masaze nepomahaju nic...ledva krivam po dome ... Uvazujem ci ist s tym k gp len sa mi nechce zabijat cas a aby mi povedal ze s tym nevie nic urobit ☹

radusiq
9. aug 2012

@sarifa boze by ma porazilo...mozno sa snazila ta rozhodit aby si zacala rodit 😀 ale tak toto sa nerobiii...snad sa uz babatenko umudri a povie si ze je cas 🙂

katie555
9. aug 2012

@andrea2510 kam sa stahujete ? A vlastne v ktorej nemocnici mas porod ? My sms este stale bez netu - len som sa s orangeom dohodla tak mi Dali extra data tak aspon s mobilu ako tak sa pripajam. Aj som nastvana Bo este potrebujem par veci pre malu objednat a bez netu je to zložitejšie . Kedy ides na,materskú ?

lu2112
9. aug 2012

@radusiq jeej no supe ten veg box tak hned idem hladat aj ja v okoli noveho domu ze ci nieco nenajdem 🙂 Tak pekne veranie a nieco dobre sprav stoho ja by som si dala zapekana cukinu so salatikom 😝.
Tie ponozky ma pobavili to ako by moj manzel balil 😀. Ja som ho len raz poslala pre vlozky do obchodu a vratil sa 5 druhmi ze nevedel sa rozhodnut a pritom som mu povedala znacku obal. 😀 Takze asi by sa zislo nachystat taku sos ale pockam za do noveho domu snad mali nebude vymyslat a pocka si pekne na novy domcek. KAzdy vecer mu dohovaram ze musi pekne cakat lebo inak bude spavat v krabici kedze nema este postielku a detsku izbicku. 😀 Tak dufam ze bude rozumny a nikam sa nebude ponahlat 😀.
No aco sa tyka iphonu ja mam insurence z orangom a ja som zatial bola spokojna ja som uz reklamovala dva krat kvoli tomu ze som si ho rozbila a dali mi hned novy a viem ze ked kamoska stratila tak do 24 hodin jej poslali kuriera z novym tak ale blizie skusenosti nemam. Drahy ma len kompany phone takze vela neporadim 😒

katie555
9. aug 2012

@sarifa a @slivka uz len Cakam na novinky od vas dvoch

Má niekto nejaký list of essentials ktoré potrebujem kedze plánujem kojit ? Myslím pump podobne....

sarifa
9. aug 2012

@radusiq no vidis ako keby sama nemam dost stresov,Len nam treba cakat nic ine nam nezostava 🙂

lu2112
9. aug 2012

@sarifa no pekne to ja som mala podobnu ale nastastie odysla teraz mam taku lepsiu sice. ale by som ju asi zabila keby ma takto strasila. No nezavidim ale zacni dohovarat malemu a on si to rozmysli a dojde uz medzi nas 😅

sarifa
9. aug 2012

@katie555 aj ja cakam na novinky kazdy den 😖 Ja mam breast pump az myslis to...

sarifa
9. aug 2012

@lu2112 no ved uz len maximalne 2 tyzdne.Ale ak to naozaj nepride skor tak urcite budem mat epidural lebo ak naozaj bude velike tak moje telo to nezvladne a radsej nechcem nic citit co sa bude dole diat :(

andie25
9. aug 2012

@wewe8584 heheee, no ono hej, kazdemu sa paci nieco ine, ale tak ta Romana alebo v skratke Romy je u mna zatial na poslednom mieste, este sa mi paci aj Julia 🙂 no takze tak, uvidme, ked sa to narodi, ze co a ako.

katie555
9. aug 2012

@sarifa no to som myslela - aj nejaké fľašky a stelirizator ? Alebo čo este treba ? Myslím breast pads a pod

andie25
9. aug 2012

@sarifa to nemyslis vazne, ved ja som ocakavala, ze ti sama ponukne stretch and sweep, ved si v termine, nemam slov.... ale podla mna si asi musis usta otvorit, vsade sa tu hovori o "women's choice" tak nech laskavo pocuva tvoje priania a rozhodnutie, je to tvoje telo, tvoje babo, tvoj zivot. Ja by som jej dala, a to jakze nevie kg? nonsens... no keby mne sa tak smiala do tvare, videla by....joooj som sa rozhodila, nemam rada take MW.... a neboj sa 5kg dieta to nebude, ani 4.5 to je taka tapa, s takym sa nevtipkuje, by som ju nahlasila, joooooj!!!

andie25
9. aug 2012

@radusiq ahoj 🙂 Adam je krasne meno, no ja mam termin 23.12. takze ak by to bol aj chlapcek, tak asi mu dame inaksie, chuda by mal vsetky sviatky jeden tyzden? 😀

sarifa
9. aug 2012

@katie555 ja mam breast pads ,avent manual brest pump.Tam su 2 flasky v tom ale ja mam aj dalsiu sadu vlasiek.Sterilizator to treba ak teda nechces sterilizovat ako nase mamy 🙂 A to zalezi aj ako chces to mlieko skladovat..a nakolko .Potom su aj nejake sacky kde sa moze skladovat do mraziaku a tak ale to som si este cele neprestudovala 🙂

andie25
9. aug 2012

@katie555 Ahooj 🙂 tak uz ide net? inac ak chces len kojit tak ti netreba ani flasky ani sterilizator, breast pads urcite a hlavne mliecko 🙂 pumpa je dobra vec, ale tak najprv pockaj ako sa ti rozbehne mliecko, a uvidis, ci ju vobec potrebujes, ved to sa da kupit uz vsade, niektore maminky ani nevyuziju. A ako sa inac mate? s tymi krcami, ak sa obavas tak urcite zajdi k GP, noha ti nepuchne alebo nesvrbi, alebo nezmenila farbu? Istota ja istota 🙂

sarifa
9. aug 2012

@andie25 haha asi teba k nej poslem.Ona je taka srandistka ti poviem.Ona si z nicoho nic nerobi.Ale kaslem nanu.🙂 Ja verim ze na dalsi app sa uz nebudem musiet dostavit 🙂

radusiq
9. aug 2012

@katie555 mna to akosi preslo - obcas dostanem takly slabsi ale nic svetoborne nastastie. Pomohli mi vtedy banany a sumive magnezko. Trosku sa to zhorsilo po lezani v nemocnici ked som sa nehybala, potom som mala cely den take akoby v krci stuhnute lytka, ale preslo to...dufam ze aj teba prejde coskoro

@lu2112 hmm vdaka, ja mam operatora 3, oni neponukaju insurance co viem...od rana citam policy summaries, vsade kde je iphone cover ta musia nasilne napadnut aby ti uznali claim, este k tomu to maju tak sikovne napisane ze "any claim for loss/theft" kde nebolo pouzite nasilie neplati - fakt neviem ako mam nasilne stratit telefon! Uz som to vzdala a pozeram home contents insurance kde sa da pridat osobna property mimo domu, to bude asi bezpecnejsie...taka blbost a uz nad tym sedim 3 hodiny...
No mne tu veg box nosia z Maidstone, mrkni im na stranku - mas ich blizsie ako ja 🙂 inak aj chlapik bol velmi zlaty, dal mi na seba cislo ze ak by som niekedy nebola doma mozem mu zavolat, spytal sa kde moze nechat bednicku ak by nieco, fakt zatial parada. Vcera som mala na ranajky cukinovy salat takze cukinu necham asi na neskor teraz, rozmyslam co s tou kapustov, podla moznosti tak aby mi potom creva neroztrhlo...

andie25
9. aug 2012

@sarifa no hej, nic si z toho nerobi, lebo nie je v tvojej kozi... je ok byt srandistkou, ale tak urcite medze... no aj ja verim, ze nebudes potrebovat a ze maly sa umudri, to je na tuti chlapec podla mna 😀 tak len vela pohybu a tie ostatne veci, vsak vies 🙂 a hlavne mysli pozitivne, nech pekne zapracuju hormony a rozbehne sa to samo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre