Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
9. aug 2012

@radusiq ja neviem 😀 v tomto som uplne stratena, snad nam niekto poradi hehe 🙂 no na vsetkych papieroch z nemocky je napisane napr. Hudakova baby, ale v tom pripade sa to vztahuje ako na dieta pani Hudakove, hm? takze potom mozes dat priezvisko ake chces? och... no hej, mas stastie, ze to bude chlap a ze mas meno bez ova 🙂

lu2112
9. aug 2012

@andie25 to vazne no ved ale vypisujes predsa meno otca tak potom podla toho by mali brat ze to je meno ktore bude mat. Ved manzela porazi to aby som sa na to zacala pitat ved on tazko predychal ze mam svoje meno ked mu niskto povie po narodeni ze baby Strokendlova tak ho tam porazi 😀 Ale ked vypisujes papiere z MW tam pises predsa meno otca? spitam sa na to niakych anglicanov hned idem pisat kamoske
😅
@radusiq neni zac 🙂 ja dnes mam len polievocku a salatik na programe zajtra dojde muzik tak chcem spravit nieco dobre. Juuj uz sa ho nevieme dockat cela rodinka

andie25
9. aug 2012

@lu2112 no popytaj sa a daj vediet, ja nad tym stale rozmyslam 🙂 ja varim madarsky hovadzi gulas a urobim len zemiaky, kedze knedlik sme mali cez vikend, och, nech uz je tu mamka, a budem mat od varenia trosku pokoj 🙂

slivka233
9. aug 2012

Ahojte dievcata, tak moja navsteva u midwife nic nove... Maly sa vobec neposunul, stale je engaged 3/5 a teda vraj sa neponahla, teda asi mu je u mamicky dobre ale tlaci sa stale statocne ako nahle som od mw odisla stvrdol, ked sme boli tam Bol makky, mala tam aj praktikanta, ktory si ma tiez pochytkal, ale necitil chrbatik a hlavicku tak sa musi ucit. Zobrala som fun aj svokru, ked pocula tlkot srdiecka rozplakala sa...no a midwife to uhrala ze babky to maju dovolene.... Prve vnucatko tak co uz...
@sarifa moja zlata co teda stebou bude....ako niesi velmi and limit ale aj tak , uz by si najradsej Isla ja vie,... Dufam ze sa aspon necitil zle, a aspon sa nemusis bat ze ti niekde odide voda 😀
A co to ten K vitamin som daco pocula ale mw mi nic nepovedala o tom.

sarifa
9. aug 2012

@andie25 ja uz som sa rozhodla.ak to davaju nech mu daju.Ved vedia co je najlepsie pre babatko.🙂

sarifa
9. aug 2012

@slivka233 moja co len somnou bude ja nestastny zemepaaaan 🙂 Zufalost namna prichadza a uz mi je na nic nic ma nebavi a len sedim ako taka sliepka na vajciach :(Zacinam mat stoho depresie a nic ma uz netesi . Asi prave preto ze je tak dole a nieje tam miesto ani len na vodu aby prenikla tak chudatko asi je tam zacvaknuty a nemoze sa dostat nizsie ....Vitam K to sa dava hned po narodeni babatkam.
Tak svokricka bola dojata? to je mileeee 🙂

slivka233
9. aug 2012

@sarifa ty nestastny zemepan ... Inak jurosika zboznujem.... Nestresuj moja hlavne mysli pozitivne prosim ta ... Ja viem ze uz mas toho dost, ja sa tiez citim ako velryba co sa zasekla na brehu a nevie sa ani pohnut...a teraz ked mi povedala ze maly sa neponahla tak uz viem ze budem pretahovat aj ja. Bude to ok ver mi...uz musis Len cakat..ale ja viem ze ti vsetko dobre dopadne....veriiiiime.

slivka233
9. aug 2012

@sarifa svokricka bola dojata no...teraz som ju postavila do kuchyne robi pecene kurca s plnkou....ja
Lezim na gauci s jej ipadom a Len hovorim co je kde hehe.... 😀

sarifa
9. aug 2012

@slivka233 Boze som ti esej napisala a som to omylom vymazala tak ja idem opakovat 🙂 .......No aj ja som tu rozpravku zboznovala.Hlavne toho capateho zemepana.Som sa rozhodla ze kazdy vecer pojdem na prechadzku tuna pri nas do parku pokial sa drobec nevystrci 🙂 Ty nerob mi vzdy chutky stymi kuratami a pozicaj mi svokru na par dni 🙂

lu2112
9. aug 2012

@slivka233 pekne to mas zariadene 😀

radusiq
9. aug 2012

@andie25 napadlo ma k tomu vitaminu K - nevies ako presne sa vola ockovacia latka? Asi sa najlepsie rozhodem ked uvidim zlozenie (cisky vit K to asi nebude)

@lu2112 zo strapaciek su nakoniec fliacky - ale o to lepsie, doteraz som valkala a krajala domace cestoviny 😀 to som snad nerobila uz od strednej...

andrea2510
9. aug 2012

@katie555 ahoj no stahujeme sa do Blackley area je to tusim ale kedy netusim lebo mame takeho sikovneho mortgage advisora ze by som ho kopla do prdele mu to trva cez 2 mesiace nam vybavit pozicku. Kedze som celz cas chodila do Salford Royal hospital tak asi aj tam odrodim zatial sa mi tam paci nechcem menit nemocnicu. Ked to pride tak vezmeme si taxika a do 20 minut sme tam snad to nubude pocas nejakej zapchy. na matersku sa este rozhodujem zatial mam zadany ten 1 oktober ale este mam asi tyzden dovolenky tak ten si vezmem asi od 1 oktobra do 7 a mozno potom. este uvidim ako sa budem citit lebo uz teraz ma mala tlaci ked sedim a ona sa chce hybat a nemoze.

lu2112
9. aug 2012

@radusiq no ja som studovala od obeda o tom vitaminu K a mne sa to zda velmi drasticke hned po narodeni davat to malemu ale ak sa rozhodnem asi sa priklanam skorej k tym kvapkam zda sa mi to take nenasilne 😒 ale zlozenie tej inekcie som zatial nenasla ak najdes daj vediet

katie555
9. aug 2012

@andrea2510 nemate nahodou mortgage advisora od bridgefords ? Nam tiez dojo trvalo dostat plnu mortgage offer - stale nejake problemy ... Nakoniec mame pozicku od nationwide.
Ja Idem tiez oficiaLne na maternity 1.okt termin mam 17. Zajtra Idem na hr vypocitat zvysnu dovolenku (ja robim na sluzbya dovolenka je potom ratana na hodiny kedze moje sluzby Su 4-8 hodin) co som ja ratala tak hadam 12.9. By som Uz mohla ostat doma

Stale bez netu - akurat som sa Dobre pohadala z orangeom - takze musime sa rozhodnut pre niekoho ineho kedze som zrusila objednavku ☹

andrea2510
9. aug 2012

@katie555 mame od bridefords a to som olutovala asi o mesiac neskor ked som si citala reviews o nich z nejakych 95 lubi asi 90 ludi na nich nadavalo. A tiez nam vybavuje cez nationwide. najprv nam ponukol pravnikov za nejakych 1500 libier tak som povedala ze ich nechceme lebo ti co predavali ten dom tak nam ponukli pravnikov za 700 libier tak sme menily pravnikov potom sme sa s drahym vzali tak sa mi zmenili doklady a meno tak zase mal problem ze sme zmenili meno tak im to trva. my mame net od Bt a nie je zly platime 40 libier za net mesacne

katie555
9. aug 2012

@andrea2510 bridgefords solicitors bol okolo 700 plus vsetky poplatky. My sms si tiez zariadili samy - vyslo nas to 560 tusim plus search fees a tax duty.
Ako nam ten mortgage advisor pomohol a Su relativne lacny v porovani z ostatnymi. My by sme to bez neho davno vzdali a nedostali pozicku vobec.
S tym netom - bt nechcel prepustit linku orangu ale ked som zavolala priamo bt tak zrazu ziaden poplatok netreba za aktivaciu a vraj linka bude zavedena zajtra . Som sa tak vytocila ze mam tlak 200 a chuda Moja Mala doteraz sa presuva ..Dufam ze dnes zaspi ☹

radusiq
9. aug 2012

@andrea2510 sorry ze sa vam tu miesam, ale 2 mesiace vybavuje len mortgage??? ved sa nanho vybodnite a chodte sami do banky...my sme prisli do banky a za pol hodinu papiere v ruke 😕...sice Halifax, nie Nationwide, ale to by snad malo byt jedno...

andrea2510
9. aug 2012

@radusiq no ja uz som nad tym rozmyslala ist do banky ale kedze mu platime 200 libier aj ked neviem za co tak povedal ze ma ist vsetko cez neho. neviem co by sa stalo ak by som isla do banky asi budem musiet lebo jemu to trva ako nechcem nadavat.

andrea2510
9. aug 2012

@katie555 no nam chceli dat 1050 za pravnika a este 500 za tie search tak som nasla inych co to spravili za tych 700 aj so search a viac si uz neuctuju aspon dufam ze iny bill uz nedojde

radusiq
9. aug 2012

@lu2112 studujem uz aj ja, neviem sa dopatrat nazvu tej ockovacej latky a hlavne pribaloveho letaku. Zajtra mam kontrolu v nemocnici, asi sa zbehnem opytat...zatial som za nasadenie vit. K do mojej stravy cim skor (zajtra si idem kupit alphalpha) a potom po narodeni oralne - ale stale zhromazdujem informacie 🙂
Matika nepusti - sanca smrti sposobena krvacanim do mozgu 1:100000, narast sance rakoviny u deti po shote 1.5 pripadu na 100000 deti. Nasla som odkazy na 3 rozne studie potvrdzujuce ten narast, este ich musim najst a precitat ci to nie je kacica/farmaceuticka loby a pod.

slivka233
9. aug 2012

@sarifa co si mi pisalaaaaa take dlheee coooo?? Ved ked sa nudis napiiiis mi to este raz.... teda som sa prejedla strasne pomooooooc.... Ty moja ako sa citis? Ziadne reakcie v bruskuuuuu nic sa nedejee??
To moje deckooo tolko sa tlaciiii jooooj...

sarifa
9. aug 2012

@slivka233 to si tak dlho jedla???? haha no ja som bola aj na prechadzku ,to ked sa prechadzam tak sem tam nejaka mala bolest ale nic extremne.Moje sa tlaci teraz ale nejakym inym smerom haha

radusiq
9. aug 2012

@andrea2510 pozri skusit to mozes, on nemusi vediet ze si tam bola (ak viete s ktorou pobockou dealuje, skus ist do inej). My sme si dohodli appointment, prisli, baba nahadzala do systemu nase udaje a system jej rovno vyplul Mortgage promise so sumou kolko nam moze pozicat. To bolo vsetko. Potom az ked sme nasli sme im zavolali, dali udaje banky realitke a zvysok si uz oni poriesili medzi sebou. Jediny zmysel mortgage advisora chapem v tom ze vam povie ktora banka ma pre vas najlepsi deal - ale pokial viete co chcete, naco? Mozno on ma s bankou nejaku dohodu ze vam moze ponuknut trosku lepsi deal ked to ide cez neho, ale to si viete porovnat, aspon uividite ci sa vam oplati cakat nanho ci nie...my sme potom boli u mortgage advisora, tiez si zobral nase udaje, ukazali sme mu ten nas Mortgage Promise, a sam povedal ze zbytocne je nam platit mu, lepsie by nam nezriesil...drzim palce nech coskoro byvate 🙂

andrea2510
9. aug 2012

@radusiq no my sme uz v takom stadiu ze cakame peniaze na ucet aby sme mohli vyplatit dom tak uz sa asi neoplati menit banku len nechapem co im na tom tolko trva ked vsetko uz maju overene 3x, dom je uz vybraty , pravnici uz urobili search uz len na nich cakame, pojdem sa opytat aj ked neviem ci to bude mat zmysel.

katie555
9. aug 2012

@radusiq Hej mortgage promise je easy dostat od Halifax . Ten sme Mali aj my za chvilu. Mortgage offer to bola Uz ina kava a kopec problemov

@andrea2510 nam sa final bill lisil asi len o 5 libier co bolo identity check - na quote napisali len jednu osobu tak preto ten rozdiel. Ale teraz poslali solicitors sem na 25 libier spat. Platite aj duty stamp ?

andrea2510
9. aug 2012

@katie555 to este neviem v takom stadiu sme este neni ale tusim tam je zauctovany

slivka233
9. aug 2012

@sarifa nie prosim ta sak jedla som pozerala som telkuuuu.... A Teraz tak oddychujeeeme cez skype kecame a pohodu mamee....akoze Bruno je tvrde ako kamen joooooj .... ale dlhu prechadzku si si mala dat, trosku si pochod po schodoch a pride tooooo ver.

lu2112
9. aug 2012

@andrea2510 to vam niako dlho vybavuje tu mortgage nam to trvalo aj s podpismi szmluvy aj zo vsetkym dva mesiace a bolo vybavene a mortgage offer sme mali do troch tyzdnov od halifaxu. Nepozerala si ho zmenit ved to sa vam strasne predlzuje

lu2112
9. aug 2012

@radusiq no vitamin k urcite zacnem aj ja pridavat do stravy nasla som aj niake koktaily prirodne tak mnieco vyskusam ale ja som rozhodnuta ze tu inekciu urcite nie ak tak tak tie kvapky co idu na tri krat ale este chcem zistit co to vsetko obsahuje. Ak nahodou nieco nove vyzistis daj vediet ja tiez este popozeram popripade brnknem sesterke ze co pichaju doma na slovensku nech mi posle podrobny popis

radusiq
9. aug 2012

@katie555 vazne? a kde bol problem ak mozem? Nasa zenska z Halifaxu sla presne podla Promisu, len sme jej nadiktovali udaje o realitke a o byte ktory chceme kupit, vybrali si z mozosti co tam mala na vyber, povedali kolko budeme mat deposit a bolo, vobec na nic sme necakali...nuz dodatocne teda zistujem ze sme mali dobre stastie, vdaka bohu este s bankou sa natahovat by som nedala 😅 nam zas robili problemy pravnici, im to trvalo neskutocne dlho, seller skoro odstupil od zmluvy kvoli tomu ako to natahovali - inak @katie555 a @andrea2510 ze ste v Manchestri, aj u vas maju velku pobocku - Colemans CTTS - ruky prec, ak by ste sa stretli!

@lu2112 tento link je celkom fajn, trosku podrobnejsi ako ostatne, aj s citaciami:
http://www.midirs.org/development/MIDIRSEssence...

ja mam este trosku dilemu z hladiska rizikovych skupin - totiz moj vysoky bilirubin v krvi moze robit sarapatu. Rozmyslam v septembri ked mi budu robit krvne testy dat si zrobit este navyse aj na toto a ak by bol nahodou vysoky este by som si to rozmyslela. Zatial som aj ja za kvapky - v tom linku sa prave pise ze injekcia je najucinnejsia na zaciatku, ale kvapky su ucinnejsie ako injekcia od dvoch tyzdnov dalej, a v inych materialoch som nasla ze najvacsie riziko toho krvacania je od mesiaca do 6 tyzdnov..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre