Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
17. aug 2012

@slivka233 skusala veru, nepomohlo, ani arasidove pepe chrumky (arasidy som nemala). Ale uz je dobre vcelku, snad sa to nevrati, alebo aspon nie v takej miere...

@andie25 ked ja mam pocit ze cim viac pratam, tym vacsi bordel tu je 😀 ale neprehanam to, ked nevladzem sadnem a hotovo. Naozaj 😉 Mandle som neskusala, dakujem kupim si. Krasny vikend aj Vam, nech si mamka uzije vynimocne krasne anglicke pocasie a vy si uzite ju 🙂

katie555
17. aug 2012

Dobre ranko vsetkym...Tak ako pozeram nebola som jedina co som mala zlu noc...Ja sa zobudila zase z prisernym krcom v lytku a zase ledva chodim...a to aj napriek tomu ze som tusim 3 banany zjedla a vcera mi dosiel magnesium od mamky ☹
A navyse dnes sa drahy rozhodol ze sa mu nechce vstat z postele a ze bude pracovat z domu..Takze mi obsadil office ☹
Pekny dnik kazdemu

radusiq
17. aug 2012

@katie555 tusim si to zas nejaky chudak pasazier odskace 😀 😀 snad sa to na zvysok dna zlepsi...

katie555
17. aug 2012

@radusiq no ved ano asi budem rada ze neskor idem do prace...co ty planujes na dnes?? 😀

radusiq
17. aug 2012

@katie555 vyzdvihnut kluce od pivnice, pozriet co tam predchadzajuci majitelia nechali na pratanie a inak absolutne vobec NIC 🙂 ani sa nepohnut 😀

katie555
17. aug 2012

@radusiq no tak ja v podstate mam nic na programe - akurat pozeram druhu cast the midwifes kedze konecne mame internet...Potom sa na par hodin pojdem ukazat do prace...V poslednej dobe ma vzdy napisu robit business class- aby som nemala stres, kedze tam mam tak 2-10 pasazierov na let ....jediny probem je tam ze som blizko lead agent tak nemozem pouzivat mobil 😀
to byvate v bytoch teraz ci ako? alebo pivnica pod vlastnym domom? bo my mame pre zmenu loft len sa tam nevieme dostat bo nemame rebrik 😵

monkka21
17. aug 2012

@radusiq ahojky,neskusala si gaviscon tabletky,ja som ich mala pri malej od uplneho zaciatku lebo ma strasne palila zaha az dva tyzdne po porode to preslo,az tk mi bolo na vracanie z toho,teraz ma zacala az okolo19 20tt palit tak tiez si davam ale nie az tak casto nieje to take zle.mne ich midwife odporucila. 🙂 ked mam len take slabe palenie tak si dam len studene mlieko.ale to uz moc nezabera.dnes poobede nafotim tie kosielky ak nezabudnem 😀

radusiq
17. aug 2012

@katie555 hej hej my mame byt nie dom. Mame dve pivnice dole, ale predchadzajuca majitelka tu nebyvala a ani nemala sajn ze ma nejake pivnice (co nam usetrilo peknych par tisic na cene bytu 😀 ) , takze ani kluce nemala...rebrik vam snad bude trvat kratsie ako nam tie kluce 😀 je super mat takyto storage kde nic nezavadzia - v byte mame dva velke a jeden mensi storage cupboard, a nemozem sa dockat ako to bude vypratane a bude tam len to co nam bezne treba🙂

radusiq
17. aug 2012

@monkka21 gaviscon nemozem - dala som si to raz uz dost davno, a z tej chuti a konzistencie som utekala rovno na vecko a slo to von. Rozmyslala som mozno nad tekutym ze by to mohlo byt ok...inak ja mam rada ovocne Rennie, vzdy mi to pomahalo v pohode, vcera bolo prvy krat co mi bolo tak zle a Rennie este uskodilo. Mlieko pomohlo nakoniec, ale to som o druhej rano zo zufalstva vylogala pol litra priamo z krabice 😅

monkka21
17. aug 2012

@radusiq tekuty gaviscon je hnusny ani si to nekupujem,mne to kupil manzel to ze bleee,grcka ista.a ty si mala obycajny gaviscon alebo jahodovy?ja si davm jahodovy ten mi chut a jedoine co my vlastne aj pomoze

radusiq
17. aug 2012

@monkka21 no mal byt jahodovy ale ja som tam citila vsetko mozne len jahody nie 🙄 tak dobre, tekuty teda tiez nie 😅 vdaka. Inak nemavam velke problemy so zahou - raz za cas trosko, neviem ako by som zvladla toto co si ty mala pri malej. Aj Lu ked to trapilo to zneho hrozne...ja som mala dost po vcerajsku.

monkka21
17. aug 2012

@radusiq no pri malej to bolo strasne kazdy den ja som nic ani skoro nejdela len suche cestoviny a maslovy chleba a gaviscon,teraz ma tiez uz pali skoro kazdy den ale zatial to nieje az take silne.uz to neako prezijem tych ,,par"tyzdnov.pri malej mi jeden cas pomahali aj vlasske orechy.ale tiez len asi raz alebo dva x.to mlieko je asi najlepsi zaberak.ale mne aj gaviscon pomaha a jahodovy mi chuti 😀

lu2112
17. aug 2012

@radusiq ja len na rychlo mne gaviscon zabral na ukludnenie zahy skus mozno to pomoze aj tebe nabuduce ja som ho uzivala len ked uz bolo najhorsie. 😀 Inak v robote uplny blazninec este som ani nezacala balit veci a este musim vybavit snad milion veci niako sa to nakopilo na poslednu chvylu a to som este riesila jednu co sa psychycky zrutila a prasknute potrubie takze den plny prekvapeni 😀

radusiq
17. aug 2012

@lu2112 jeeezis moja to nemyslis vazne ze ta tak cepuju posledny den ☹ uz to len vydrz tych par hodin dokonca a utekaj kade lahsie 😅

monkka21
17. aug 2012

@radusiq ahoj,tak ja mam tieto kosielky.jedna je na viazanie v predu,jedna na gombiky v predu a jedna na gombiky v zadu.

lu2112
17. aug 2012

@radusiq uz som doma tak posledny den stal za to ale to je vzdy ked niekam idem 😀. Konecne doma nohy hore a uz len odychovat budem 😅.

lu2112
17. aug 2012

@slniecko77 dakujem lebo sa nepodarilo zohnat cez moj kontakt tak si to objednam 😀

radusiq
17. aug 2012

@monkka21 dakujem krasne, velmi pekne su 🙂 inak mne uz mamka slubila ze donesie zo Slovenska. Dnes ako som pozerala do maleho skrine tak veru neviem neviem kedy to stihne vsetko vynosit...

@lu2112 tak teda gratulujem k vydretej a nesmierne zasluzenej materskej 😀 dufam ze si poriesila vsetko co trebalo a uz mozes mat cistu hlavu 🙂 pondelok rano kava 😉 ?

monkka21
17. aug 2012

@radusiq ja ti poviem ,ze tiez moja dost toho nevynosila.vsetko mam odlozene hadam ponosi druhe babo.aj ked tiez som neodolala akupila som zase kopu veci ale uz nebudem kupovat lebo zase to nevynosi

lu2112
17. aug 2012

@radusiq super to znie dobre v pondelok rano kava kde ?..

radusiq
17. aug 2012

@lu2112 pri zastavke Carshalton Beeches otvorili novu kaviarnicku - Bailey's sa vola. Alebo kludne aj na levandulovom poli zase, aj tam bolo fajne. Ak ti to nie je daleko mozme tam, pripadne kludne daj hocijaky navrh, mne je jedno uplne ako daleko a kde...

lu2112
17. aug 2012

@radusiq mozeme vyskusat tu novu kaviarnicku len mas postcode lebo dam do navygacneho 😀 inak sa stratim 😉 a okolkej ti to vyhovuje mne je to jedno ja mam teraz casu plno 😀

lu2112
17. aug 2012

@radusiq http://www.baileysdeli.com/ je toto ta kaviaren?? Tak ak ano tak o 9:00 ak to nieje velmi skoro 😀 v pondelok

radusiq
17. aug 2012

@lu2112 to je presne ona 🙂 ok 9.00 vyhovuje.

lu2112
17. aug 2012

@radusiq super uz sa tesim doneses mi tie plienky 😀 dakujem ja ti donesem ukazat moje nove ulovky tiez nech mozes ohmatat 🙂. Manzel je dom cez vykend tak ho vykopnem pozriet knizku nech mozes varit 😀.

radusiq
17. aug 2012

@lu2112 jasne musim si ich pripravit nech nezabudnem. Tiez by som ti doniesla moje ukazat, len akosi este nedosli 😠 este minuly piatok mi pisala mail ze ich posle v pondelok, a stale nic...uz sa zacinam bat ze sa to niekde stratilo...

lu2112
17. aug 2012

@radusiq no dufam ze sa nestratilo a dorazia ved mozu aj zajtra este prist 😀

slivka233
18. aug 2012

Dobre ranko prajem vsetkyn spolutehulkam, opat 2v1sa hlasim v novom dni, ak to dnes neprislo uz to dnes nepride, 5:17 rano a my sme sa rozlucilu so svagrom ktoremu sa vcera nechcela odist tak od 5rana je na ceste do londona a hned do prace. 🙂
akosa mate ako sa citite? vidime ze mate nakupene krasne kosielky aj ja som si kupila este na Sk, budete ich pouzivat pod body alebo ako?
@sarifa Lenka dlho uz o tebe nepocut dufam ze ste v poriadku myslim vas stale....ja mam este 1 den a potom som na tom rovnako ako ty budem tu kazde rano sa hlasit do sluzby...drzkajte saaaa

lu2112
18. aug 2012

Dobre ranko tehulky tak ja dnes officialne prvy den dovolenky 😀. Este neviem co budeme robit ale kedze ma bit horucopojdeme k moru nech sa trochu vyvencime a tam neni az tak teplo 😝 .

@slivka233 no moja uz sa ti to krati dufam ze ta male nenecha tolko cakat ako Lenku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre