Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

monkka21
19. aug 2012

@soni1 teraz babo este nema vyvinute dokonale koncatiny ,nemusis sa bat.presny bude scan az v 20tt.ja co mam foto zo scanu v 10tt tak to bola len machulka s hlavou

soni1
19. aug 2012

@monkka21 Ďakujem, upokojila si ma, už som sa tak obávala.

monkka21
19. aug 2012

@soni1 moja machulka 😀

monkka21
19. aug 2012

maminky,jedna bruskata aj s dcerkou Biankou 😀

veriiii
19. aug 2012

@soni1 neboj, urcite ti nic nezamlcali.v 9.tyzdni su nozicky a rucicky len take puciky a dokonca ma babo este mini chvostik, ktory by sa mal zacat akurat stracat🙂.Ja som bola v 12.tyzdni na prvom a nevidela som rucicky vobec,ale sestricka povedala ,ze su tam,len su uplne schulene k telicku🙂.

lu2112
19. aug 2012

@soni1 v 9 tt je to uplne normalne to su len take naznaky a koncatiny sa vyvyjaju az do 12tt a vsetko to rastie v 20 tt budes mat uz krasne velke babo a uvidis vsetko podrobne pozri si albumi tu na MK a uvidis ze je to uplne mormalne 😅

soni1
19. aug 2012

@veriiii @lu2112 Ďakujem vám, dievčatá. Ste milé, že ste odpísali. Teraz som ozaj pokojnejšia. Prajem všetko dobré.

katie555
19. aug 2012

@monkka21 fuha normalne si ma prekvapila... Ja sa obavam ze mam velke brucho. Na mne nebolo nic vidiet az do 18tt, ale potom sa to zacalo vo velkom.... A aj teraz sa ma ludia pytaju ci som si ista ze cakame len jedno 😝

monkka21
19. aug 2012

@katie555 co myslis brucho?no ja som tiez nemala doteraz skoro ziadne.ale uz som zacala aj priberat a brucho vyskocilo 😀 ale ja ho nevnimam ani.neviem to tie fotky 😀

katie555
19. aug 2012

@monkka21 jj ....no ja tiez na foto vyzeram inak a ja tiez nemam pocit ze zase mam brucho obrovske - to len vsetci ostatni naokolo maju potrebuju komentovat...je pravda ze na mne je vidiet bo ja som normalne velkost 8 takze dost.. a pribrala som uz cez 15 kg... 😒

monkka21
19. aug 2012

@katie555 no tak ja som bola pevna este pred tehu ale zatial som pribrala ani nie 3 kg ani mne sa nezda brucho take velke.ja som vseobecne taka velka 😀

kaciatko215
19. aug 2012

@katie555 ja som to dala potvrdit MW aj napriek tomu ze som vedela ze nic nedostaneme

slivka233
19. aug 2012

@katie555
@monkka21 ono to priberanie je individualne, ja som sa prve mesiace aj tesila aj straachovala ze som pribrala iba 2 kg a zrazu sa to z noci do rana zmenila, dnes v den terminu mam navyse 15 kg...co som velmi rada a pritom spapam vsetko co nespapa mnaaa...

pomaly sa inak ukladam do postielky a zatial nic...takze o 2 hodinky oficialne prenasam a budem tu otravovat ( myslim v dobreom ) ako nasa Lenka sarifa.

kaciatko215
19. aug 2012

@slniecko77 veru uz len 5 dni a letiiiime 😀 pomaicky treba pobalit veci manzel ide zajtra na ambasadu pre jednorazovy cestovny doklad.Ja ostavam asi 5-6 tyzdnov a manzel len tyzden.Vsetko zalezi od toho ze kedy nam pride slovensky rodny list

monkka21
19. aug 2012

@slivka233 moja ja nemozem pribrat uz viac nez 5 kg ved mi zachvilku vystavia zakalaci preukaz.a to sa stravujm zdravo,ale mne zostalo vela kg po malej a s tej blbej antikoncepcie.pri malej som pribrala 27kg 😖 budem drzat prsty ze by si uz nemusela tak dlho cakat ako sarifa

slivka233
19. aug 2012

@monkka21 no 27 kg je dost ale zas ked mas len cca 8 kil to je malo nie??? ale brusko mas paradne , aj mne okolo 23 tt tak vyskocilo a potom sa to zastavilo a rozbehlo az po 30tt.....ja neviem kam mi tie kila isli, lebo brusko sa mi nezda take velke, ale za to ramena mam ako rambo, zadok stehna som radsej ticho, tak uvidime kolko nas drobec necha cakat..... ale aspon s vami co to pokecam tu, i ked ja mam mobil prirasteny k ruke takze nejake to info aj pomedzi kontrakciami stihnem supnut,

monkka21
19. aug 2012

@slivka233 no ti poviem to som pri malej cele tehu len lenosila,tera zmi aj mala dava zabrat tak zatial som len necele 3 kg pribrala ale nechcem viac ako 8.dufam,ze sa mi to aj podarilebo potom to budem 10 rokov zhadzovat.ja som pocas kontrakcii tiez pislaa na konovi s jednou mamickou az kym som nesla uz v poraidnych bolestiach do porodnici,mozno aj preto som to tak v pohode zlvadla,ze ona mi pisla take spravi ktore ma dost podporili a isla som tam vyrovnana a otvorena na 9cm 😀 esteze som to stihla,to je ta zavislost na konovi

slivka233
19. aug 2012

@monkka21 presne si to nazvala zavislost na konovi joooj... a nemala si tazky porod ked si lenosila teda chapem to ze si mala malo pohybu?? ja som sa snazila stale daco robit, cele tehu , dnes som chcela maleho vyhnat na svet uz tak som varila, upratovala, umyla obe kupelky, dokonca som surovala koberec a vysavala a stale nic. on si v klude lenosi, sem tam sa pohne a jemu dobre. svokra len pozerala co robim, ale nastastie vcera nieco zjedla a dnes jej bolo cely den zle tak nemala sil ma zastavit a keby to aj skusila nepovolila by som./ zajtra pokracujem snad maleho dostanem von co najskor. a ten konik fakt pomaha, a robi zvlastne mamickovske putaaaaa .... ja som zavislaaaaaaaaa 😀

slivka233
19. aug 2012

@monkka21 a ja teraz citam ty si z velkeho zaluzia?? ja som z Nitry

monkka21
19. aug 2012

@slivka233 hej lenivaa som bola,manzel mi nedovolil chodit do roboty lebo predtim som raz potratila takze som len doma kysla 😀 teraz je to ine bianka mi neda vydychnut.porod od odteceni vody po narodenie trval 10.5 hodiny.z toho som v porodnici bola 4 hodiny ostatne doma na konovi 😀 niekomu ssa to zda vela ale mne to uzslo strasne rychlo a ja mam krasny zazitok s porodu.ako mi dali gas tak uz bolo vsetko fajn.aj sme sa zasmiali s midwife.mozem povedast ze som mala lahky porod.
ano som z velkeho zaluzia,ale no super a priamo z nitry?

slivka233
19. aug 2012

@monkka21 no uz len aby som mala rovnake spomienky aj jaaa....heheh
ano priamo z nitry - klokocina, ...a uz dlho si vonku?

monkka21
19. aug 2012

@slivka233 no v januari budu 4 roky co sme v UK 🙂 urpimne ti zelam aby si mala len tie najlepsie spomienky,nehovorim ,boli to ale musis byt vyrovnana aj ked je to tazke. 🙂 🙂 ja som robila na klokocine v restike kym som nesla sem

slivka233
19. aug 2012

@monkka21 no vidis aky je svet maly a my zapadniarky sa stretneme tu v UK a na konikovi, aj sarifa je z Hlohovca....vsetko sme len kusok od seba..
dakujem velmi pekne, ja som teraz nejak vyrovnana, necitim strach ani nic podobne velmi sa na babo tesim, ale zas clovek nikdy nevie ako sa zachova v danej chvili, situacii....ja som inak mala cele tehotenstvo bezproblemove a som vitalna, tak dufam ze to tak aj dobojujem .... prave som sa vratila z wc, a nejak som spozorovala zvyseny aj ked nie velmi ale vytok, ze by sa nieco chystalo??? nebola by som proti. 😉

slniecko77
19. aug 2012

@monkka21 som ta tronfla, ja som sla rovno rodit do nemocnice 😀 som bola otvorena na 10 cm ked sme tam prisli a maly bol na svete za 1 hodku a 40 minut 😉 😀 😀
@slivka233 ja som napr pribrala cca 5-6 kg pocas tehu 😉 nezalezi na vahe pokial babatkomrastie ako ma
...skor je vacsi problem ked priberas vela, zataz pre srdce, klby atd

slivka233
19. aug 2012

@slniecko77 no ved toto, ale mne o vahu nejde, myslim ze ja som ok, babo tiez, a moja rambo ramena zbodim po porode...ty si teda mala expresny porod....
super...aky ste mali den? zvitazilo more ci zahradny bazenik?

slivka233
20. aug 2012

Dobre ranko koceny, opat sa hlasim prva a stale 2v1....ako ste sa vyspali a co vikend?Dufam ze kazda odpocinuta a pripravena na novy week.....baby co uz mate deticky myslite ze takto tesne pred porodom je to ok ked uz babo necitim tak velmi ako predtym? viem ze nema uz miesto, nejake to vytlacanie sem tam ale uz je toho malicko...ci len stresujem?

lu2112
20. aug 2012

Dobre ranko tak mi sme tatina vypravili do prace vrati sa nam az v stredu lebo sa mu nepodarilo skoncit pracu minuli tyzden tak do stredy sme sami 😀. Ale nevadi trochu si odychneme pobehame obchody a hned nam cas rych lejsie ubehne. Dne kavicka z radkou a potom musim do prace pre papiere na dovolenku 😀.

@slivka233 dobre ranko tak ja som mala tazku noc potila som sa a nevedela ulozit kazdu hodinu som bola hore 😅 No vidim ze mali je spravny chlap nechava na seba cakat ale dufam ze si nezobere priklad z vlasatej Sofinky 😀. Co mas dnes na plane ?

lu2112
20. aug 2012

@monkka21 citam ze ty si tiez mala problemi z HA ja som tiez pribrala a ja som sa trapila z nasledkami dva roky skoro bali sme sa ze nebudem moct otehotniet take zle vysledky sme mali a pribrala som 10 kilo behom dvoch mesiacov a to som bola n prisnej diate a vo fitku pribrala som aj z vody 😒 strasne obdobie. Uz nikdy viac radsej budem mat deti ako smeti ale ziadnu chemiu uz nepraktizujem

cimage
20. aug 2012

Caute mamule a tehule, dlho som vas nenavstivila, boli sme 2tyzdne na tour de Slovakia, cele Slovensko sme pobehali. Maly to zvladal velmi dobre. Hlavne v jaskyniach sa mu spalo dobre. Teraz mame krasne teplucko, vyse 30stupnov.
Rodny list nam dosiel asi druhy den ked sme vyrazili, ale keby sme ho cakali doma, tak doteraz ho nemame 😉 . Trvalo im to cca mesiac a pol od podania ziadosti v Londyne. Dnes zbehneme na urad prace vybavit prispevky nejake, ak nam nejake vobec daju.

lu2112
20. aug 2012

@cimage ahoj no tak si uzivate slovenska to je super. No ten rodny vam dosiel celkom v poho niektore mamicky pisali ze cakali viac tak to je super 😀. Kedy sa vraciate do Uk no a dufam ze prispevok sa ti podari vybavit peniazky sa zidu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre