Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
28. aug 2012

@lu2112 ja som oblecena nachystana, hned ako pridu ti pisem, oni tu budu max 10 minut typujem podla tych minule. Dufam ze pridu kazdu chvilu

lu2112
28. aug 2012

@radusiq ja cakam ked napises a mozeme vyrazit 😀

monkka21
28. aug 2012

@slivka233 ahoj.ja ked som prisla s porodnice hned na druhy den prisla midwife a prve co bolo sa ma pytala kedy som kojila a prave vtedy mala bianka jest tak chcela vidiet ako sa prisaje.my sme to mali bez problemov,tiez som mala vela mleika,malu som nakojila a este za flasku odsala.len v prvy den sa mi dopraskali bradavky ale zazracna masticka to do dna vyriesila.skus ako ti radili masirovat prsia aby sa ti nerobili hrcky lebo mozes dostat zapal.a tiez teple obklady davt.podla mna budes mat zlu techniku kojenia ak chces pokracovat v kojeni a zalezi ti na tom tak kontaktuj bud midwife alebo laktacnu poradkynu.je to tazke hlavne zaciatky.hlavne nemozes mat stres s kojenia lebo prides o vsetko mliecko.mozno je tu este aj ta moznost ze ked mas vela mliecka malinky nestiha papat lebo je silny prud a preto sa hneva.moja to tiez robila.skus zmenit polohu pri kojeni.najlepsie by ti ale poradil odbornik no.ja sa tiez do toho moc nerozumiem len co som zazila. 🙂

slivka233
28. aug 2012

dievcataka ahojte, tak konecne som spokojnejsie, maly sa mi napapal z prsnika, hned som spokojnejsia. velmi velmi plakal, trosku dostal flasku, ale len trosku, potom som skusila podla svokry aby sa prrisal ja som stala a pohybovala sa triasla nim a cudo zabralo to, napapal sa a sam prso vyplul....tak som rada, budem skusat dalej ja sa nevzdam....chcem kojit kolko sa da a nahrad.mlieko bola posledna varianta....
babulky dakujem za podporu mna to tak nakoplooo......
@jeanka @monkka21 @sarifa

monkka21
28. aug 2012

@slivka233 no super sa tesim s teboy,ze sa malinky napapal,chce to len skusat a skusat co malemu najviac vyhovuje 🙂 😉

andie25
28. aug 2012

@slivka233 super, našla som ti jedno video, kde vidíš ako hlboko má ísť tvoja bradavka, a takisto nevkladaj prso do babatkovych úst, ale bábätko sa musí prisat na prso. Pôjde to, ja viem že áno🙂 http://www.babycenter.com/2_10-tips-for-breastf... tu je video, pozri si, ked máš trosku času, nie je dlhé.

monkka21
28. aug 2012

@andie25 naozaj super video.vsetko pekne popisane

sarifa
28. aug 2012

@slivka233 neboj moja ved sme silne zvladneme vsetko 🙂

kale13
28. aug 2012

@monkka21 vidim ze ty uz mas dcerku narodenu tu.. mohla by si mi prosim ta povedat ci je na full Britskom rodnom liste uvedene aj obcianstvo matky a otca? a neviete niekto, ze ak sa poda ziadost o slovensky rodny list na matrike v mieste trvaleho pobytu ci sa tiez caka priblizne tak dlho ako cez ambasadu? a moja posledna otazka 🙂 ak manzel nie je slovak budem potrebovat aj jeho doklad dotoznosti pri vybavovani slov. rodneho listu?

monkka21
28. aug 2012

@kale13 ahoj tak nepise sa tam narodnost rodicou,ale miesto narodenia rodicov.ja som davala slov.rod.list robit cez splnomocnenu osobu na slovensku a trvalo to 88dni od podania na matrike.ale u kadzdeho je to ine niekomu to trva len 6 tyzdnov nikdy nevies kolko to bude trvat.maju na to 90dni.a co sa tyka toho ked je manzel inej narodnosti ci budes potrebovat jeho doklad totoznosti to ti z vlasnej skusenosti neviem poveda,ale osobne si myslium,ze bude treba

cimage
28. aug 2012

@lu2112
@radusiq caute baby,uz mate vybrany kolotoc nad postielku? teda ak planujete. Tak vam odporucam na baterky. Na stastie taky sme dostali od brachovych. Teraz na SVK mame 2, u kazdej babky. Jeden je natacaci a to sa len pohnem z izby a uz musim bezat spat to natocit. Maly sa na to vydrzi pozerat chvilu, tak ked potrebujem nieco urobit, tak mu to pustim a on sa rozprava s tymi zvieratkami a postavickami. V poslednej dobe sa strasne rozkecal, velmi je podareny, maly smejo.
Dnes mi dosla SMS, ze mame ready pas 🙂 .

lu2112
28. aug 2012

@cimage ahoj ja som nechcela kupovat kolotoc mne sa to zdala ze zboytocnost ale tak asi prehdnotim moje nazory 😀. Takze na baterky hovoris je lepsi. No super mate uz pas gratulujem tak uz mozete cestovat bez problemov 😀. Dakujem za radu

monkka21
28. aug 2012

@lu2112 aj ja ti mozem kolotoc odporucat naozaj to babo zaujme,teda spon moju to zaujalo.malej som pustila a o chvilku spala a ked bola vacsia tak tiez sa rozpravala so zvieratkami.ja som kupila az po porode asi ked mala Bianka asi mesiac

radusiq
28. aug 2012

@cimage vdaka za radu ja som kolotoc brala tak ze mozno to od niekoho dostane, nechystala som sa kupovat ale vidim ze je to dobra investicia 🙂

andrea2510
29. aug 2012

@lu2112 aj ja ked som sa starala tu v anglicku o babatko tak som jej natiahla ten kolotoc a odisla z izby a mala zaspala do polhodiny

lu2112
29. aug 2012

Dobre ranko dievcata dufam ze ste sa vyspinkali a vsetky ste v poriadku. Ja som v noci nespala vyzera ze mam niaku usnu infekciu takze musim k GP nech mi na to nieco da lebo idem sa zblaznit od bolesti ☹ dufam ze mi to prejde co najskor.

radusiq
29. aug 2012

@lu2112 bre ranko, juuj usna infekcia nic prijemne ☹ Snad ti na to daji nieco rychlo ucinne..

slivka233
29. aug 2012

Dobre ranko koceny, @lu2112 sup sup ku gp, mozno mas prievan.....
ja som sa dnes vyhajala, Dominic spinkal krasne zobudil sa o 2 a potom o 7....takze aj mamka spala , noci sa menia snad to uz bude dobre, uz aj kakanky mame pekne.... to je radosti ked sa mamina tesi s kakanice babatka.....uz chodime aj von a odvtedy je lepsie. vcera nas prisla pozret susedka taka stara zlata pani talianka, domonikovi vysvetila izbicku a priznam sa maly mal hned lepsi spanok...dnes mame app.na matrike a ideme tete mw koly kojeniu.@sarifa ako sa dari moja....vlasata sofia poslucha? @andie25 dakujem za link este som ho nevidela ale dnes pozrem.....teraz dojim na cestu do mesta.....tatik sa nam uz smeje ze mamka cely den robi milkshakes.....@radusiq inak kolotoc fantasticka vec, odporucam maly ho miluje, a ked budete maminky od prveho dna v nemocke si naucte babatka na hluk , u nas telka.skype kolotoc, frci cely den a maly sa sni nehne aj ked sa rozpravame, on miluje debatovat a ked mamka spieva hluposti, sa az divim ako take deco reaguje. krasny den kazdej babule...my uz mame dnes 1 tyzden.

radusiq
29. aug 2012

@slivka233 ahoj mamina 🙂 som rada ze sa dari cim dalej tym viac, Dominicek je urcite uzasny. S tym hlukom mas pravdu, skusime to aby sa nebudil na kazdu blbost potom.. Ale si ma prekvapila, ze tyzdnovy uz takto debatuje 🙂 sikovny

katie555
29. aug 2012

Dobre ranko vsetkym...tak ako sa mame? pozeram ze je tu vela ranostajov...xixi . ja dnes v pohode aj bez mojeho ranneho vstavania...este 7tt oddnes ...Juj sa neviem dockat..
Aj vy mate vsetky take uprsane pocasie?? 😀
Ja sa chystam do tesca na baby event je oddnes pokupit par veci co by mali mat lacnejsie tak dufam ze sa mi podari zohnat a potom do prace....
Teraz mam pocit ze uz nikto nechodi do prace len ja a @andrea2510 ostatne len oddychujete xixi

lu2112
29. aug 2012

@radusiq
@slivka233 babule som uz uz objednan na 11:30 k GP dufam ze mi bude moct dat nieco ucinne nech sa mozem vyspat potom 😉.
No ten kolotoc budem aj ja musiet z vazit ja som to nechcela ze neni treba no ale vidim ze mame dalsiu vec na zoznam co potrebujeme 🙂

@slivka233 mamina ty to ako pekne uz zvladas no sikovna si zachvylku budete mat system vybudovany a pojde ti to od ruky tesim sa stebou

@katie555 no vyzera ze vela nas uz neostalo co chodia do prace ale tak ti uz tiez nemas vela 😀 Ja uz od dnes pijem cajik jupiii uz sa to krati

katie555
29. aug 2012

@lu2112 no ja som tiez sla v pondelok okolo holland and barret a som rozmyslala ze behnem kupit ...ale tak budem mat este cas...Stale teraz davam dokopy list co nam este treba kupit aby nam nieco nechybalo...
Taka otazka - tiez planujem kojit ale predsa len preistotu chcem kupit par flasiek... kolko ste kupovali? bo je zbytocne vela ale zase na druhej strane ked bude treba (dufajme ze nie) vzdy sa da behnut do obchodu ..nejake rady?

radusiq
29. aug 2012

@katie555 uz len chvilocku a budes s nami lenosit 🙂 Co sa chystas nakupit? Ja som bola v Asde na baby evente cez vikend a nikde nic - goody bag som si vymenila v lekarni za kupon, ale inak ziadne promotion, baby produkty, nikde nic ☹

lu2112
29. aug 2012

@katie555 ja mam tri flasky a to je vsetko viac nebudem kupovat a ani sterilaizator az ked to nepojde manzelovi napisem co bude treba na listok a poslem ho kupit z mojou mamou to snad zvladnu 😀. Nechcem zbitocne kupovat ked nebudem potrebovat urcite neskorsie budem musiet dokupit ale netreba to vsetko mat na zaciatku uz aj tak sa mi zda ze toho amme niako vela 😀

katie555
29. aug 2012

@radusiq ja chcem do tesca tommee tippee stelilizator 13.50 (vsade inde je okolo 20) breast pump 12.50 ...plus mam kopec poukazok na kadejake plienky tak to chcem vyuzit
co bolo v tej lekarnovskej goody bag? bo mam kupon lenze asda co je vedla nas (living) nema lekaren ... otazne je ci by sa to oplati..
dam ti potom vediet co mali v tescu ...este dopozeram Pod povrchom na jojke a potom padam aby som dnes vsetko stihala..Ani moc toho cez den nerobim ale pokial sa dotrepem poobede do prace tak som unavena ako pes..ale vyhodu to ma tu ze ma nechaju napokoji .. 😵

radusiq
29. aug 2012

@katie555 yey tak to je super cena, mrknem na to este, mozno si spravim tesco popoludnie 😀 dobre ceny veru co pises, aj ked nechcela som kupovat sterilizator a pumpu kym neviem ci mi ho vobec treba...
V tom Asda goody bag bol meter na stenu pre babo, magnetka na chladnicku s noteson (nakupny zoznam), pero, mala Oral B zubna pasta, aaa myslim ze that's it...urcite by som kvoli tomu necestovala nikam 😒
Inak ja som jednu flasku kupila (sklenenu) a jednu dostala z Avent klubu, to mi na zaciatok staci ak by nahodou trebalo.

sarifa
29. aug 2012

@slivka233 ahoj moja tak je dobre ze sa radujes aj ja sa radujem s kakanicky ale ti poviem ze ta moja teda striela vsetci to pocujeme a hlavne citime.Mala by som si zaobstarat plynovu masku lebo ma to zlomy zachvilku.Mala bola dlho hore vecer lebo jej dudel stale vypadaval tak 2 hodiny som jej ho davala do ust.Nemohli nejaky magnet vymysliet? Dneska ideme do mesta a aj do muzea tak uvidim ako to pojde.Sofinka je milucka vcera som mala health visitor a ani nezaplakala ked tu snou take kusky stvarala.Uz ma 4kg takze aj pekne pribera.
A mi tiez mame telku strasne nahlas aj sa rozpravame aj podlaha strasne vrzga aby sa mala naucila na hluk a ani sa nepohne,len nam HV poradila ze v noci aby sme boli po tme a ani sa snou nerozpravali aby sa naucila na noc..co je dost tazke ale snad ucinne 🙂

andie25
29. aug 2012

@lu2112 dobre ranko, inac s tou usnou infekciou aj moje deti v robote maju, jeden ma antibiotika a druha len kvapky do ucha, neprijemne, dufam, ze ti nieco daju, lebo ta bolest , aaach.
@slivka233 dobre ranko Silvika 🙂 tak dnes uz znejes ovela lepsie, spanok pomaha a robi divy 🙂 neboj, vsetko je nove aj pre maleho aj pre teba, zvladnete to vsetko v pohode, prve tyzdne su stresujuce, ale tak vsetko s mierou, drzim prsty a dufam, ze ti MW pomoze a poradi s kojenim. Milkshake? 😀 a robis aj s prichutami? hehe. pekny dnik a drzte sa!
@katie555 ahoooj 🙂 dlho som nepisala ale neznamena, ze nemyslim 🙂 ako sa mate a ako sa vam byva v novom? tiez uz nemas dlho do konca 🙂 drzim prsty! a uz si na materskej? ja ziadne kupony odnikial nemam , asi sa musim niekde prihlasit? ja som na take veci leniva haha, ale tak ked mi napisete,ze sa nieco oplati, tak sa teda prihlasim 😀
@radusiq dobre ranko, ako sa dari? ja som s detmi v robote uz druhy den od rana do vecera, medzitym si zhanam material na tu porazenu esej, och joj, nejak sa to musi zvladnut.
@monkka21 hej ten link je celkom dobry, no urcite je lepsie ked MW pozrie a nazorne ukaze a vysvetli, zaciatky su tazke, ved to urcite sama poznas, a kolacik si urcite urobim na vikend, ked budem pisat esej aby mi obalilo nervy fajne 😀

No kocky, zajtra mam ten dalsi scan, tak dufam nam potvrdia, ze co to cakame za zazrak, hoci ja uz som presvedcena, ze je to baaabika 🙂 Hlavne aby bolo srdiecko v poriadku. Tak vstkym pekny dnik a drzte sa, pohladkajte brusenka, a maminky babatkam pusu na ritulu 😀

andie25
29. aug 2012

@sarifa ahooj sarifka maminkaaa, ako sa mas? Tak to je super, 4kg, wow! 🙂 to bude spokojne babatko 🙂 no ja tiez si myslim, ze okolo babatiek sa ma zit normalne a nie ze ticho, lebo spinka 🙂 maju vediet kedy je den a kedy je noc, to je najlepsie. Tak som rada, ze sa vam dari, uzivajte si fajne a do akeho muzea idete?

radusiq
29. aug 2012

@andie25 drzim palce zajtra na scane, nech je vsetko ako ma byt, a som zvedavaaaaaa 🙂 dufam ze sa ukaze drobec. Ja musim zaklopat, uz asi tyzden som uplne v pohodicke, maly je zlaty nerobi mi zle, dobre spavam, nic ma neboli...obcas aj zabudnem ze som tehu 😀 akurat ked sa stretneme s @lu2112 tak drobci musia snad telepaticky komunikovat, lebo jej Maxik sa ukludni a moj zacne vystrajat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre