Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
29. aug 2012

@radusiq no jasne, bruska medzi sebou komunikuju, ja som o tom presvedcena 🙂 inac kde sa mam zaregistrovat na tie vselijake vzorky co si vyberate? ja som iba na bounty offers, to je vsetko, hm? niekedy davnejsie ste tu rozoberali nieco z boots alebo asdy, nechce sa mi hladat... 🙂

radusiq
29. aug 2012

@andie25 musia, ved to nie je mozne, vzivote ma drobik tak nedokopal ako ked sme boli s Lu v obchodaku 😀

Emmasdiary - tam dostanes 3 goody bags s par vzorkami podla toho v ktorom stadiu si, vytlacis kupon a vyzdvihnes v Argose alebo Boots. Plus celkom fajn zlavove kupony do Argosu. Akurat im nedavaj telefonne cislo pri registracii lebo ti budu 10x denne volat zo vsetkych moznych firiem ktorym daju tvoje udaje a ponukat ti kraviny.
Boots - parenting club - musis mat clubkartu, zaregistrujes sa a mala by ti postou dojst knizocka s kuponmi, jeden z nich taky ze ked kupis balenie pampersiek tak dostanes prebalovaciu tasku zdarma. Registrovala som sa pred vyse mesiacom a stale cakam 😒
Asda, Tesco atd - len poslu obcas nejaky letak na baby event, ked maju zlavy, v Asde teraz bol goody bag onicom (pisala som katie555 co bolo v nom)
Avent Club - poslali mi flasu
Aptamil Club - cajiky pre tehotne a plysovu hracku
Cow & Gate - uz nepamatam, nejake vzorky a plysovu kravicku
Aptamil a Cow & Gate maju zaroven fajne stranky s forami o tehotenstve a midwives a skusene mamicky na chate/telefone/maily 24h denne ak nieco potrebujes zistit alebo sa poradit a tak (co je tebe asi nanic, ale tak je to tam 😀 )
A len ak naaahodou ked si v tom Bounty, v Bounty casopise na prvej strane bola taka zalozka a pod nou bol skryty kupon na free balenie Huggies, ja som ho skoro vyhodila precitany a uplnou nahodou som objavila kupon

andie25
29. aug 2012

@radusiq jeej, dakujem🙂 v boots som sa uz zaregistrovala v parenting clube, som zvedava. No co sa tyka Aptamilu alebo Cow and Gate ja neviem... z mojho vlastneho presvedcenia sa asi neprihlasim hehe, ale to nie je pre nic ine, len preto, ze ich nechcem podporovat(moje MW presvedcenie o kojeni a nepodporovani tychto spolocnosti) ale tak to som ja, no pozriem sa co tam pisu a tak a rozhodnem sa 🙂 dik Radka X

katie555
29. aug 2012

@radusiq no uz som spat ..kupila som co som chcela - par baleni plienok (stoja 2.50 pre newborn a 2 libry som mala dole z roznych kuponov) nejake wipes...Potom ten stelirizator a breast pump...Flasky som nekupovala ziadne, pretoze v kazdom baleni je jedna 150 ml a jednu tommee tippee mi kupila kamoska a mam este tu advent co mi poslali tak na zaciatok to bude stacit..Este som par veci kupovala (tie sexy maxi vlozky) co chcem zbalit do hospital bag - bo som si dala zavazok za sa pobalim tento tyzden nech nemusim panikarit....

@andie25 budem drzat palec nech je to baba 🙂 Ja este 2 tyzdne do prace a potom mam do konca septembra dovolenku a matersku zacinam 1.10. Dufam ze mala bude skor ako mi kazdy predpoveda.. V nedelu ideme na hospital tour, a v utorok zaciname antenatal classes tak sa vytesujem...
K tym kuponom este - ked sa zaregistrujes v Asde poslu ti kupon na huggies starter kit - je tam balenie plienok, wipes a cotton sheets.. V sainsbury's sa este oplati - musis mat nectar card (alebo sa zaregistrovat) a tiez kupit balenie plienok asi huggies sa mi zda - a dostanes take balenie kde je full pack wipes, changing matts, nipple cream a nejake sampony (whodne do hospital bag)...

andie25
29. aug 2012

@katie555 dakujem 🙂 ahoj, no tak to uz nemas daleko do dovolenky 🙂 este vladzes? hej, my mame nectar card, tak to vyskusam, dik 🙂 No uvidime, ja si myslim ze to je baba, brusko je take gulatejsie a rastie mi zadok hahaaaaa, ale zase udajne som neoskaredela...... no to su len take babske reci, uvidime zajtra, hlavne nech je babo ok, nic ine nechcem, a potom v pondelok mam ten glukozovy test, fuj... no co uz, prezijeme. Baby zvyknu prist na cas, ale sarifkina bola vynimka asi, sa vravi, ze su zvedavejsie a idu nacas von alebo skor 🙂 ale to su dalsie babske reci 🙂 tak drzte sa!X

radusiq
29. aug 2012

@katie555 wow to bolo rychle, ja som akurat dopila rannu kavu 😅 inak ja som v Asde ten kupon nedostala...len letaciky posielaju

@andie25 ja som tiez za kojenie - prave som bola prekvapena ze na tych strankach je vela clankov o podrpore kojenia, spravne techniky, videa a tak, cim si u mna spravili male bezvyznamne plus 😀 snad ich produkty potrebovat nebudem no...

inak som akurat nasla tuto: http://www.bepanthen.co.uk/ - vyplnite kratky dotaznik a vam poslu vzorku Bepanthen prdelkoveho kremu 🙂

radusiq
29. aug 2012

a tuto je link na free vzorku na krem protri striam: http://www.silderm.com/Free_Sample.aspx

radusiq
29. aug 2012

aaa este toto som zabudla: http://www.zincospray.co.uk - nappy rash spray free sample

katie555
29. aug 2012

@andie25 my sme tiez mali ten extra scan koli srdiecku...ale vtedy uz bolo vsetko ok ...No moj drahy sa malej vyhraza ze nech sa neopovazi vyliezt pred dalsim pay day - vraj inak moze ist naspat 😉 lol... No v praci ako tak zvladam, len to co som pisala predtym, ze cez den aspon zakladne veci musim doma porobit - trosku upratat, poprat a navarit a kym sa o 5tej dotrepem do prace uz som unavena ako pes, co je na mne znacne vidiet...a ked pridem domov tak akurat nohy vylozim ktore mam opuchnute statocne, ale uz snad nejako vydrzim ... 11 sluzieb ma este caka

@radusiq no kupovala som len to co som mala na zozname 🙂 vcera som pozerala co sa kde oplati a co nie na nete, bo mala som napriklad poukazku na pampers baby wipes 1 dole, len v tesku stoja 2.47 tak sa to neoplati ked v boots ich maju za libru ...
inak krce mi prestali teraz - neviem co pomohlo ci tie bananny alebo sumivy magnezium... Mala som len velmi slabunky vcera rano ale celkovo uz tyzden nic....
😵

andie25
29. aug 2012

@radusiq hehee, no som zvedava co z toho vyuzijem, ale tak ked zadarmo 🙂 ja sa mrknem na tie stranky s mliekom, ved ked pozriem,. neuskodi 🙂

katie555
29. aug 2012

@andie25 ja som akurat dostala mail from SMA a co ma dost prekvapilo ze napriek tomu ze predavaju umele mlieko doporucuju breastfeeding do 6 mesiacov......takze nikdy nevies 😀

katie555
29. aug 2012

@sarifa @slivka233 mam na vas otazku ohladom plienok - predpokladam ze vy pouzivate disposible ones . Ake mate zatial nazory - bo som dost vela citala a pocula ze huggies nie su moc dobre ... 😵 Nejake rady ktorymi sa zasobit? 😀 plus este ktoru velkost - bo newborn su dve velkosti 1 a 2 ...

radusiq
29. aug 2012

@katie555 presne aj z Aptamilu som dostala taku knizocku o breastfeeding support, a ze ked nevyjde "potom sme tu my" 🙂 sa mi to lubilo...inak od SMA si dostala balicek? Mal tam byt muslin square a magneticky fotoramik, ale mne teda nic nedoslo...(zachvilu budem mat byt ako vlastny Baby Event - same promotion materialy z goody bagov 😀)

katie555
29. aug 2012

@radusiq no mne z SMA tiez nic nedoslo a ani z aptamilu - leda ze by to doslo na staru adresu ..musim sa spytat majitela byvaleho ci tam nemame nejaku postu ... Ono je to mile ked ti netlacia nic, tiez si myslim ze kojenie je lepsie pre babo (a aj lacnejsie ) nez kupovat mlieko... 😀

lu2112
29. aug 2012

Niako ste sa tu rozbehli stim kde co je zadarmo ved zacat sa prihlasovat vsade tak nestihnem ani do porodu 😀 ja uz spat od GP a povedal ze je to v pohode asi ma prefuklo a ked to uz nevidrzim mam si dat paralen lebo ze som tehotna a kvapky do usi mi neda no zboznujem anglicke zdravotnictvo 😅 😀

radusiq
29. aug 2012

@lu2112 nemas taky ten vankusik naplneny psenicou a levandulou co zohrejes v mikrovlnke? Skus si zohriat a prilozit na ucho a lahnut, aspon ti to prehreje trosku...ked uz nic ine nemozes 😒
ja sa chystam midwife pomaly, strasne sa mi nechce...

andie25
29. aug 2012

@lu2112 v niektorych pharmacy dostat aj taku sviecku do ucha, neviem síce ako to funguje, ale za pokus to stojí, opytaj sa lekarnika

lu2112
29. aug 2012

@radusiq no uz je to lepsie nastastie lebo som si prikladal teple obklady to pomohlo chvala bohu 😝. Potom daj vediet ako si dopadla u MW ci ti aj nieco nove povie 😉.

lu2112
29. aug 2012

@andie25 dakujem ale ta sviecka nieje premna ja mam od malicka problemi z usami a mne to nerobi dobre ale uz je to lepsie teple obklady pomohli asi ma len prefuklo nastastie lebo infekciu by som asi bez kvapok nezvladla 😝

andie25
29. aug 2012

@katie555 11 služieb, ešte dost. No ja mám stretko na univerzite budúci týždeň, a oni to vyzera tak, že pôjdem na materskú v októbri asi. Včera som bola v robote 12 hodín a večer som odpadla od unavy, neviem či zvladnem ešte ďalšie 4 týždne služieb v nemocke aj školu aj robotu. Musím porozmyslat že čo s tým, uvidíme co mi ponúknu. Tak držím prsty a nenamahaj sa veľmi.Lebo bambulka príde pred pay day :D

katie555
29. aug 2012

@lu2112 no to nezavidim, dufam ze ti to coskoro prejde....Ved to je ten dovod preco sa ja s nicim neunuvam k doktorovi...Aj tak mi povedia ze v tehotenstve mi dat nic nemozu...Radsej si vsetko vygooglim a nezabijam cas cakanim u doktora 😀
A zacni sa prihlasovat, niektore packy sa oplatia...niektore nestoji za namahu... 😀

radusiq
29. aug 2012

@lu2112 no som rada ze trosku lepsie, asi sme nemali obe naraz otvarat okna na aute 😅 uz som spat od mw - klasika moc tlak doppler, happy baby, ale trosku bola worried ze sa este neotocilo. Pytala som sa na akupresuru tak bola velmi rada ze preferujem taketo praktiky nad medikalizaciou - odporucala moxibustion ze to ma velku success rate (bola v Cine studovat taketo alternativne praktiky, aj ked vraj aj tam uz je to sama western medicina) ale ze este mam chvilu pockat ze predsa je este skoro. Takze zas mam co studovat 😀 v mudrej knihe mam take domace navody z akupresury a moxibustion, tak zacnem asi skusat pomalicky, a ked nepomoze tak do 2 tyzdnov by som si nasla profesionala...inak drahy nasiel nejake navody na otacanie babatiek - ze svietit baterkou, a pustat potichucky hudbu, ze babo sa bude snazit k tomu dostat, ale z nejakeho dovodu mi to pride trafenejsie ako palit bylinky a pichat palicky do malicka na nohe 😀

sarifa
29. aug 2012

@andie25 a mame sa ok.Unavena som kazdy den a dneska mi aj nieje nejako dobre ,zaludok boli a tak je to tazsie sa starat o babo ked je aj choroba :( Sme boli v topankovom to tu mame take muzea

sarifa
29. aug 2012

@katie555 Ahoj ja mam huggies a pampers.Ja mam cislo 1 tie su najlepsie zo zaciatku lebo je to najmensia velkost a ked som jej dala vacsiu plienku tak jej to pretekalo a cela bola mokra.

lu2112
29. aug 2012

@radusiq sper tak je vsetko v pohode ved male sa otoci ma este cas stretneme sa este zopar krat a Maxik mu dohovori uvidis ako sa rychlo prevrati tym spravnym smerom trochu ho rozhybeme 😀.
No stou baterkou a hudbou som uz aj ja pocula tak neviem ved clovek nikdy nevies co pomoze treba vyskusat. Ja som sa prave zobudila po poobednajsom spanku a uz je lepsie asi to bol prievan stych okien 😀

@katie555 no u mna je problem ze ja som ze mne sa taketo veci nikdy nechceli vyplnat no ale ked budem uz v novom tak skusim sa poprihlasovat teda niekam a uvidime co sa mi podari 😝

radusiq
29. aug 2012

@lu2112 no len sa bojim ze Maxik mu povie ako to spravit tym najbolestivejsim sposobom 😀 len nech sa otoci, on nie je ani breech, ale uplne napriec, takto nemoze ostat 😖
Inak som nasla pattern na tieto papucky tak sa bavkam so strojom 😀 uzasne zlatunke su, akurat mi treba trosku zvacsit pattern tieto su tak na babiku

lu2112
29. aug 2012

@radusiq no neboj otoci sa casu ma este dost 😀. zlatunke su tak drzim palce nech sa ti podaria potom chcem vidiet ako budu vyzerat v skutocnosti 🙂

slivka233
29. aug 2012

@katie555 ja pouzivam len pampers, skusila som hugies ale niesom spokojna s utierkami su dost drsne a maly mal z nich cervenu ritku, pampers sensitive su super a tiez mam prvu velkost od 2-5kil.
@sarifa a lenka co health visitorka....ako to dopadlo ona vlastne koly comu chodi? aj ja ju cakam, sa ti nejak ohlasila alebo nie? lebo ja mam teraz app. na hear screening a den predtym v nursery s midwife.
inak dnes som dala prvy krat malemu aptamil 30ml, lebo sa mi nepodarilo rano odsat mlieko a boli sme po rodny list....a maly z toho spal viac ako 4hodinky, myslim ze sa mu to pacilo. som volala na labour ward a mi povedali ze v pohode trosku mozem formulu, ked mam problem, nejak sa to nezlepsilo, mam teraz odsate svoje mliecko a tak 2x do dna dam toto....on je stale hladny, ked som povedala ze mi vypije 60-70ml....a to je o ani nie dve hodky hladny no konec sa smiala midwife. hladosko je toooo pomoooc ten chlapec ma zozere. neviem ako budem odsavat tolko mlieka....z kade ho budem brat...
takze v muzeu?... ako vam super....a mala v noci spinkaaa?????

mishka0508
29. aug 2012

Baby, prosim vas, ako je to s pasom pre babatko?

sarifa
29. aug 2012

@slivka233 ona vazila malu a merala jej hlavicku a tak vseobecne ju pozerala.Ano volala mi ze kedy pride.Aj moja MW mala prist a sa namna vykaslala ☹ no moja tiez tak spi 4-5 hodin ked jej davam SMA mlieko ,vecer je to tazsie.stale place a hlavne ked jej dudel vypadne tak zo 2 hodiny jej stale kazde 2 minuty davam dudel lebo jej vypadava.Moja pije 100ml od narodenia...a to si teda musela vykricat lebo jej v nemocnici davali len 40ml a to veru nestacilo a sa cudovali ze co jej asi tak moze byt. No ty mas hladosa tiez teda to asi tie vlasy robia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre