Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
29. aug 2012

@mishka0508 co potrebujes vediet? zalezi kolko si tu, akej narodnosti je otec dietata a tak.. Na bristky je narok jedine ak je tu jeden z vas minimalne 5 rokov (co pracuje a vie to dokazat bud payslips alebo p60) alebo otec ma britske obcianstvo// 😎

cimage
29. aug 2012

@lu2112 a priprav si paralen aj na porod. Mne midwife poradili, ked sme volali do porodnice, ze uz sa nam to rozbehlo, nech si dam 2paraleny a nech idem do vane, ze to pomoze 😀
My sme tiez neplanovali kolotoc, ale dostali sme ho ako darcek

lu2112
29. aug 2012

@cimage no paralen mam nachystany na porod uz davno lebo som pocula ze to tu je normalne. Ale dnes som to zvladla bez toho dalo sa to prezit nechcem pokusat s tabletkami tak dlho som vydrzala bez ziadnej chemii tak to uz dobojujem 😀.
No kolotoc teda bude uz ajmanzelovi som vysvetlila funkciu takze mam ho schvaleny len teraz naist ktory sa nam bude pacit 😅. Ale dufam ze to uz mame vsetko lebo drahy uz teraz obcas komentuje ze koko veci mali uz ma ze sa nezmestime do domu 😀. No ja som vsetkym povedala nech nam daju poukazky ze mi si dokupime co na chyba tak vela darcekov neocakavam 😀

katie555
29. aug 2012

@sarifa dakujem ...bo ja mam asi 7 balikov velkosti jeden a zacinam panikarit ze ich mam vela..
ozaj ma nadadlo - ci si nakoniec mala tu alpu v porodnici? ma to napadlo minule ... 😀

katie555
29. aug 2012

@andie25 este 10 po dnesku a to este cakam co mi povedia ohladom utorka - bo mi dali sluzbu 12.30-20.30 a ja mam mw o 1.30 a potom 6.30 antenatal class. Takze tdo prace by mi vyslo ist tak medzi 2.30 do 5 tej ..Len sa nikto nevie vyadrit ci mam ostat doma alebo co chcu...
No ved prave u teba v praci by mohli rozumiet co a ako.. Zo zakona mas narok na znizeny hodiny za ten isty plat ked to nezvladas 😀 je to len vec dohody

andie25
29. aug 2012

@katie555 no ono ja v nemocke praxujem este len, ale ked si pomyslim že aj keby som išla každý den na 7.5 hodín, tak sa mi nechce a radšej pôjdem 3x po 12.5 hodín asi, a medzitým este k deťom. Ine mi zatial nic neostáva, a supnem sa na materskú od októbra, ked sa bude dat. Ja si po tých rokoch tu v uk chcem konečne oddýchnuť, kým sa to malinke ohlasi na svet🙂 ja som tu 10 rokov a furt pracujem... Tak si zaslúžim 🙂 no zamestnávateľ ťa musi pustiť, takze to vyzera na krátku službu u teba🙂 zbehne to jedna radost🙂

katie555
29. aug 2012

@andie25 no ved ja sa tiez neviem dockat kym ostanem doma...5 tyzdnov kym pride mala ..Ja mala hekticke 3 roky, full time univerzita, praca na sluzby na zaciatku som robila 25 hodin len v tretom rocniku som to stiahla na 20...
No ja viem ze mi musia dat volno a mne sa ani na 2.5 hodiny do prace neoplati bo to ani jeden let nestihnem urobit...
Ja osobne preferujem 4 hodinove sluzby ...som uz v stadiu ze aj 3 hod sedenia na zadku mi je priserne dlho (a to suprevisory myslia ze je to pre mna jednoduchsie ) ale uz hadam nejako prezijem..prinajhorsom zavolam dva -tri dni sick 😎

lu2112
29. aug 2012

@andie25
@katie555 musim vam povedat ze ja si tiez uzivam tieto volne tyzdne je to super trochu relaxu pred tym nez male pride po tych rokoch stresu a narocnych hodin si to uzivam aj ked obcas si spomeniem na pracu ale potom si poviem nech sa iny tam chvylku trapia 😀. Nebojde vsetko vam rychlo ubehne a zachvylku sa pridate ku nam nic nerobiacim 😀

sarifa
29. aug 2012

@katie555 no ver mi ja som myslela ze ich mam vela.A som musela veru utekat kupovat takze to urcite minies.Alpu som veru mala ale som ju nepouzila v tom zhone som aj zabudla 🙂

lu2112
30. aug 2012

Dobre ranko tak ja tu opat strasim v skorych rannych hodinach mali ma zobudil dostal stikutku a uz ju ma asi 45 minut a nechce ustupit tak dufam ze ho to skoro prejde lebo z nadskakujucim bruskom sa velmi neda spat a este sa do toho hneva tak kope 😀.
Dufam ze vy ste na tom lepsie a pekne sladko spinkate 😀

andie25
30. aug 2012

@lu2112 Lucka to fakt? Ja som sice uz asi 4x bola na wc cez noc teraz ale ešte idem zalahnut... Dnes dlhy den predo mnou. Tak dúfam, že sa malinky upokoji a ešte si pospis aj ty. X

lu2112
30. aug 2012

@andie25 No vidim ze ani ty velmi nemozes spinkat. Mali sa potom upokojila no nas niekedy trapia take silne stikutky tak neviem co to sposobuje. Ale to potom brucho mi tancuje a tera ked je uz otoceny dole je to este viac neprijemne. Tak jedine co je musime pockat. Taknakoniec sa nam podarilo zaspat este a teraz nas manzel zobudil lebo nevedel nieco naist 😠 Teda len mna lebo mali este spi ani nepohne 😅

radusiq
30. aug 2012

dobre ranko 🙂

@lu2112 dufam ze si to este dospala, potrebujes nabrat sily pred zajtrajskom 😀 dalsi dokaz ze manzelia su niekedy horsi ako deti 😅

ja som mojho vcera poslala kupit tie moxa tycinky po praci, tak mi odpisal ze sa musime porozpravat, kedze nema sajn o com hovorim, ze palickami si chcem otocit babatko. Tak som vysvetlila, suhlasil ze kupi, ale vecer ako sme pozerali telku maly sa zrazu zacal krutit a vystrkovat a zrazu sup a bol otoceny spravne 🙂 akurat ze sa mu to evidentne nepacilo a po 5 minutach zacal zase skakat a uz je nazad ako bol 😠 asi ma vela miesta este...len sa bojim aby si tym krutenim neomotal pupocnu snuru

@andie25 asi este drichmes teraz, tak ked potom vstanes tak nech ti zbehne den 😉

lu2112
30. aug 2012

@radusiq dobre ranko no uz som hore od vtedy co ma manzel zobudil tak niesom velmi vyspata ale po obede hodim slofika ak zase nebudu rezat stromi pred domom ako vcera 😠 .
No spravne manzelia su horsi ako deti a obcas mam pocit ze bez nas by boli strateny.
No asi ma mali vela miesta a mozno sa mu nepaci ta poloha dole hlavou tak uvidite mozno sa sam rozhodne ze kedy sa otoci a vcera vam len ukazal ze to vie aj sam ze ho mate nechat 😀. Co mas dnes na plane? Ja by som mala zacat pomali balit veci co mame tu v byte lebo zajtra rano sa vstane nahadzu auta a ide sa na to 😅. neviem sa uz dockat velmi sa tesim

andie25
30. aug 2012

@radusiq hahaa, nedrichmem, co si, v robote som s detmi od 8mej. Nakoniec sa mi podarilo zaspat pri jemnych melodiach, ale len na 45 minut, takze vyzeram ako zombie.... nooo nevadi, dneska scan, drzte prsty, aj Tebe pekny den! 😉

radusiq
30. aug 2012

@lu2112 no hej, len aj my bez nich by sme boli strateni 🙂 dnes rozmyslam ci vybehnem len na nakup do Suttonu alebo do Londyna. Potrebujem ist za segrou a dokupit par veci vo Whole Food markete, sla by som s manzelikom na obed...taka prechadzka.

radusiq
30. aug 2012

@andie25 jaaaj zabudam ze nie vsetci su lenivci ako ja 😅 co robis s detmi? drzim velmi velmi palce a cakam na spravy 🙂

andie25
30. aug 2012

@radusiq deti este spia, to ja si drzim ako part time pracu popri skole, skola draha 🙂 takze okrem skoly a nemocky sa staram aj o deti, este maju prazdniny tak cely tyzden tu chodim od rana, uz mam dost.Dik, ja len chcem aby babo bolo zdrave, nic viac 🙂 tak az poobede mam scan, potom dam vediet, idem este si aj dat podpisat prax do nemocky, nech mam uz ukonceny semester konecne.

lu2112
30. aug 2012

@radusiq no tak to si uzi aspon budes mat pekny den len si zober dazdnik maju bit prehanky.
A hlavne davaj pozor neunav sa. Ja budem balit este musim do prace skocit lebo musim este podpisat niake faktury a zastavit sa na HR takze aspon nieco potom balim az do vecera lebo pri tej mojej rychlosti to zobere celi den 😀

andie25
30. aug 2012

@lu2112 konstatujem, ze tvoj syn ti fakt dava zabrat hihi, to bude cislo, bohvie po kom? 🙂

radusiq
30. aug 2012

@lu2112 jaaasne jaaasne zas sa nevies udrzat od prace! ze podpisat faktury a kym tvoja asistentka pride do kanclu zas bude vsetko porobene co? 😀

neboj dam pozor 🙂 nechcem vela chodit, spravim si zoznam. Asi sa mi chce ist len do Suttonu...

lu2112
30. aug 2012

@andie25 no to ano on je expert noje to nas syn nezaprie rodicov 😀. Uz sa neviem dockat ked bude vonku si uzijeme kopec zabavi 😀

lu2112
30. aug 2012

@radusiq nie do officu nejdem len na financne lebo by som tam ostala celi den lebo by som urcite nieco nasla co treba vyriesit. Len je koniec mesiaca a musim to ist podpisat lebo ja som to vsetko objednala tak nech to maju. 😉 ale som povedala ze max 1 hodinu tam budem a hned padam

katie555
30. aug 2012

dobre ranko vsetkym, hlasim sa ziva zdrava a nevyspana .... Ale to je kolegynina chyba - vcera nas dali pokope dve tehotne (ona je tusim 18tt) a pytala sa rozne veci a jedna bola si nemam ichy skin...A celu noc som koli tomu nemohla spat 😒 ani neviem o ktorej som zaspala

@lu2112 ja mam tiez tak isto stikutkanie , teda mala , a podla toho ze to citim v lonovych kostiach a tam dole usudzujem ze sa uz otocila..Vcera v praci to bolo hruza ked zacala stikutkat ....Co som citala tak je to inak sposobene ze babo sa napije plodovej vody 😀

@andie25 no ved aj ty pozeram ze stale toho mas vela ... neboj decka uz od pondelka /utorka idu spat do skoly... No veru zivot studenta velmi tazky, ja som tiez az donedavna chodila strazit decka - rodina v ktorej som bola nanny tusim okolo 4roch rokov, teraz akurat v nedelu ich ideme len kuknut (bez pracovania) tak to je celkom prijemne ...xixi

@radusiq tak ten tvoj je spekulant - otocil sa nech mas radost a hned spat ...asi este stale ma dost miesta... Moja mala uz moc teraz nekope (co som pocula vraj normal) skor len pohyby akoby chcela von cez pupok....
@sarifa ty a ta alpa - xixi bo si pamatam ze sa to tu riesilo 'while ago' no ja tebe a @slivka233 normalne zavidim ze uz to mate za sebou...Ja sa dostavam do stadia ze uz uz len cakam kedy , a ani by mi to nevadilo aby to bolo skor... A denno denne tolko ludi sa ma pyta 'how long left' 'when u going off' etc ...prisera ...asi si na desk v praci napisem odpocitavanie 😵

andie25
30. aug 2012

@radusiq nasla som aj tieto mydlove vlocky, tiez sa mozu pouzit na sliz alebo aj samostatne do prania http://www.dri-pak.co.uk/soap-flakes-for-laundr...

sarifa
30. aug 2012

@katie555 ja viem haha ta moja alpa rozosmiala zopar ludi 🙂 No aj ja som tak zavidela ale ti poviem ze nezavit a uzi si brusko lebo ver mi bude ti luto za bruskom niekedy.Tiez som bola nedockava hlavne ked som prenasala dalsi tyzden a uz som vravela ze uz sa neviem dockat kedy sa zbavim bruska a teraz si len fotky pozeram a je mi trosku luto 🙂 Mna sa v praci stale pytali aj ti isti ludia kazdych par dni ze kedy uz ..tiez som si to chcela na celo napisat 🙂

radusiq
30. aug 2012

@katie555 dobre ranko, a mala si itchy skin ci si na to len myslela? lebo itchy skin moze znamenat liver condition, ak to trva dlhsie a hlavne na dlaniach/chodidlach treba k lekarovi...

@andie25 jeeej toto je super, aj ine produkty maju dobre...a su vo Waitrose, dakujem krasne 🙂

andie25
30. aug 2012

@katie555 breee raaanko 🙂 no hej, co narobime, preto sa chcem dat na tu matersku od oktobra, ked mi to v skole odobria, uvidim nabuduci tyzden mam meeting. No moje deti v robote uz su velke, ja som s nimi cez 7 rokov, a uz sa aj ponukli, ze ked sa male narodi tak oni pridu babysitovat 😀 takze nemusim zhanat nikoho hihi. A kolegyna ked je itchy, nech zajde k doktorovi radsej, urobia jej krvne testy aspon, ono zavisi ze kde je itchy, ale tak pre istotu nech to checkne.Aj tebe pekny dnik X

andie25
30. aug 2012

@radusiq no vo waitrose maju len tie soda crystals, ked si kliknes na soap flakes tam je napisany nejaky Booths, ale da sa zistit aj podla postcode, ze kde predavaju najblizsie k tebe, ja to skusim teda. No a takisto sa da objednat aj z e-bay.

lu2112
30. aug 2012

@katie555 No ak je to tym zapricinene tak on ju hlce niako casto 😀 . No ked bude vonku tak ma minimalne zje 😀 ale je to sranda ked tak brucho ti skace ja sa vzdy smejem 😅. aspon viem ze je vporiadku ked je taki aktivny ked ma lenivy den mi to chyba ze ho neni tak citit aj ked to obcas boli ale stoji to za to 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre