Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
4. sep 2012

@jeanka no to je super, ze sa vie uz prisat bez klobucika, a ako dlho je asi prisaty? neboj sa on si vyrobi tolko, kolko potrebuje a preto mozno ti neostane na odsatie uz, ked sa da tak znizuj umele este viacej a mozno sa dostanete len cisto na materske mliecko, budem drzat prsty! akurat som pozerala na ebay LL size 1 maju 5 kusov plus 5 boosters a 5 fleecy liners za 40, zda sa mi velmi dobra cena, asi objednam 🙂

radusiq
4. sep 2012

@andie25 ake LL su to? tie bambusove alebo organic? 5ks za 40 mi nepride velmi dobra cena...taka normalna, ak je k tomu este aj postovne tak to vyjde cca tak isto ako z LL stranky...a boosters a fleecy liners k nim mas normalne to nie je ze extra

andie25
4. sep 2012

@radusiq bambusove su to, postovne zdarma, akurat som pozrela LL stranku, a inac som pozrela aj teraz ze kto to predava, tak to je z LL stranky lol 🙂 uz budem pozornejsia, oni presne ponukaju 5 plienok 8£/kus, diky Radka 🙂

radusiq
4. sep 2012

@andie25 pohoda neboj este mas cas este bude neodolatelnych dealov, ved si nas citala 😅 😀 ja uz mam utrum az do porodu, dalsie chcem objednavat az ked budem vidiet co sedi a co nie...

andie25
4. sep 2012

@radusiq no jasne, ja si na vas pockam, a potom budem dokupovat 🙂 ako sa inac citis? ja planujem ostat dnes v noci hore, ze trosku potiahnem esej, pise sa mi lepsie v noci, a mm nebude doma, tak je aj klud na pisanie. Ale tak sa mi nechce, ze az, juj....ja sa stale do toho musim dotlacit, a potom to uz ide.

katie555
4. sep 2012

@radusiq @andrea2510 tak ja som uz doma z antenatal class.. Podla mna to bolo v pohode - my sme mali hodinu a pol ohladom labour a bolo to zaujimave ... Midwife bola so saint mary's akurat vraj bude dnes vecer midwifes odtial... Povedala aj veci co som ani nevedela.. Buduci tyzden by sme mali mat pain relief , potom breastfeeding a posledne je postnatal care 😀 Takze ja by som odporucala ist - ale ono asi zalezi na koho natrafis .. Drahy bol tiez spokojny 😲 len sa mu moc nechcelo socializovat ked bol unaveny po praci ... 🙄

katie555
4. sep 2012

Este ma napadlo ze nam dali zoznam co treba do hospital zobrat - a napriklad kedze sme boli z dvoch nemocnic roznych sa to lisilo bo vraj ked si v st.mary's potrebujes formulu mlieko vo wythenshawe ti daju..Co ma tak potesilo ze ten zoznam sa zhoduje s tym co som si urobila ja 🙂

andrea2510
4. sep 2012

@katie555 no nam ziadny zoznam nedala no neviem asi mas lepsiu midwife u nas to zatial nebolo take zaujimave mozno na buduce ako ja tam pojdem aby som vedela co sa bude diat pri porode a tak. inak ja mam nejaku o nicom midwife niektore by zevraj mali konzultovat predporodny plan alebo nieco a nie odmakat si ma za 5 minut ze zmeria tlak, pocuva srdce a spyta sa ako sa mam a odchod,

jeanka
4. sep 2012

@andie25 no prisaje sa sice bez ale ked prvykrat nasaje tak mam hviezdicky pred ocami - ako keby mi to mliecko tahal z paty....a potom 2-3 minuty to boli este dost, potom sa to da..... prisaty je ako kedy... minimalne 10 minut ale vacsinou taha dlhsie... po ca 15min ho musim nasilne prerusit a nechat odgrgnut lebo niekedy by cuckal aj 25 minut a potom sa hned vyblvka... pazravec jeden 😀 potom ked skonci na druhe prso, tam vacsinou nevydrzi tak dlho a zacne zaspavat...
to odsavanie je tiez ako kedy - niekedy odsajem 5ml, niekedy 25ml z kazdeho prsa, ale dneska som nemala cas sa ani len pokusit odsavat 😖
ja som LL kupovala nove za 6 libier kus... treba sledovat LL facebook stranku, urcite sa ti postasti nejaka dobra akcia.... a tiez na ebay treba pozerat aj aukcie, casto predavaju nove za velmi dobre ceny... ja som si teraz dala zakaz pozerat aukcie kym nieco nepredam lebo niekedy su take vyborne ceny ze neodolam... 😀

lu2112
4. sep 2012

@andie25 v novom je super len este vsetko nemam vybalene ale uz mi chybaju len blbosti a papiere a stymi musim este spravit poriadok a nemam policky kam to dat takze to pocka. No ja som tiez myslela ze ten glukozovy test je strasny a mne to chutilo ja by som aj dva pohare vypila 🙂

jeanka
4. sep 2012

@andie25 som vedela ze som to niekde videla - little lamb bamboo za 6 libier: http://www.thenappylady.co.uk/little_lamb_bambo...
mimochodom velmi dobra stranka - objednavala som odtial wipes, kos na plienky atd... ma tam aj velmi dobre videa a reviews...

andie25
4. sep 2012

@jeanka jeej dakujem, idem objednat uzaj teraz 🙂 inac ked chce byt prisaty 25 minut, nechaj ho, normalne sa odporuca kojit 20 az 30 minut z jedneho prsa, to nevadi ked nieco vyvrati, ale umelo ho urcite neprerusuj, tym , ze je prisaty tvori mliecko aj na dalsie kojenie, a mozno aj preto mas menej, lebo ho prerusujes. Vola sa to baby led feeding. Vyskusaj, urcite sa ti zvysi aj produkcia.

jeanka
4. sep 2012

@andie25 vsak ja ho po 2-3 minutach znova vratim na to iste prso a pokracujeme ked chce 😉 len po tych 15 minutach vacsinou aj tak zaspava tak potrebuje prebrat 🙂 s tym grckanim... kolko si myslis ze je "normalne" lebo niekedy som z toho dost frustrovana...

andie25
4. sep 2012

@jeanka ahaa, ok 🙂 som zle pochopila. No s tym davenim, ono e to tazko, lebo nevidim, ale tak ked pribera, nerob si starosti, a zalezi aj od toho ci to co vyvrati je uz take trosku zrazene-cize stravene mliecko, alebo cerstve. Ked uz je stravene - take trozku hrudkovite alebo tvarohovite, tak by som si nerobila starosti, a ked je cerstve, tak zalezi od toho ci pribera alebo nie, a takisto ci je to taky prud alebo naozaj iba vydavi trosku. A dakedy si proste cucne viac 🙂 Pazravko malinky 😀 neboj, urcite je v poriadku.

katie555
4. sep 2012

@andrea2510 no to aj moja community midwife je tak...a mne sa sem tam striedaju este aj ...poslednych dvakrat som tam mala jednu zo st.mary's a studentku jednu...ja si uz na to zvykla...sice mna sa vzdy popyta ci nieco chcem vediet ale ma nieco trapi..Dnes som si s nou pokecala ohladom mojich bolesti v nohach a rukach rano..Co sa tyka toho birth plan mne sa zda ze sa to robi okolo 38tt nie skor. Ale to je skor ze ticknes nejake boxy..
Ten zoznam ak chces napisem ti to ale je to cca zhruba co tu pisali baby asi 10 stranok dozadu .. 😎

lu2112
5. sep 2012

Dobre ranko dievcata tak dalsi den pred nami dufam ze ste sa vsetky vyspinkali do ruzova ja som dnes spala celu noc ani som sa na nic nezobudila 🙂. Dnes dufam ze dojde postielka a manzel moze vecer postavat juj uz sa tesim velmi. Pekny den vsetkym prajem

andrea2510
5. sep 2012

@katie555 to je ok ja si planujem vziat veci asi skoro vsetky co mam 🙂
este nemam aj tak nakupenych par veci tak sa snad nerozhodne vyjst von skor, ako pre nu mam uz asi vsetko len pre sebe tu nuring bra a nursing pads este som nekupila

radusiq
5. sep 2012

dobre ranko prajem, ako sa mame?
My sme sa celkom fajne vyspinkali, akurat sme pozabudli ze je prvy skolsky den a pod oknami mame skolu, takze tu mam krik riadny 😅
Luci ak nepride do obedu tak tam zavolaj a urob bordel ze nemienis cely den cakat doma ked si nie si ista ci pridu, a ziadaj aby ti driver volal ked vojde do developmentu. A ak volas do M&P, pytaj si cislo na local depot a tracking number.

lu2112
5. sep 2012

@radusiq ahoj no som akurat myslela na teba isla som manzela odviest na stanicu a deti vsade 😀. Dakujem za radu urcite ta posluchnem a cakam len do obeda lebo musim ist potom este objednat zajaca k veterinarovi a nakupit lebo drahy si rozkazal sekanu s luskovou omackou 😝. akurat som dozehlila tu prvu varku veci a dala prat druhu. Neznasam zehlenie budem musiet niekoho ineho zamestnat ked mali bude na svete manzel bude po veceroch 😒.
Inak akurat som zistila ze este mi chyba par veci do nemocnice a pre maleho tiez takze chcem spravit zoznam a v nedelu to pojdeme dokupit nech uz mame vsetko no a dnes po obede chcem vyriesit ten kocik tiez lebo to je posledne take velke co nam chyba. A ty ako si pokrocila z upratovanim? Kedy maju doist kamosky byvat ku vam?.

katie555
5. sep 2012

@andrea2510 no ja tiez este nemam zbalenu tasku do nemocnice akurat teraz periem veci takze hadam v sobotu sa mi to podari dat dokopy 🙂 bo keby nahodou a sla som skor neviem co by mi drahy doniesol..Tie nursing bra - ja som kupila tento tyzden (aj @radusiq) v mothercare maju akciu z 32 libier na 9.50 za pack of 2 a vyzeraju dobre...Nejake pads som kupila ale myslim ze to nebude dost...

Ako sa dnes citime?? podla mojej malej by som si mohla nastavit hodinky - kazde rano o 5tej ma stikutku 🙂 ale inak spim jak babo...A presne ma decka dnes zobudili - ale tak 9am vstavat je take v pohode. Hlavne ked zajtra zacinam sluzbu o 7mej rano ...ani si neviem prestavit ako vstanem 😀

lu2112
5. sep 2012

@katie555 ja tiez este nemam nic zbalene a prave robim zoznam lebo este niak vela mi toho chyba som myslela ze uz mam vsetko 😀. A do coho to budes balit lebo je toho dost budes robit jednu tasku pre teba a jednu pre male ci ako 😀

vladka07
5. sep 2012

ahojte baby byvate dakto na Bow Church?? alebo po blizku?/ A ja uz mam pobalenu tasku nastasyie do nemocky 🙂 @lu2112 mno ves co ja si myslim ze ti staci uplne 1 taska...ved malemu toho aj tak vela netreba a tebe tez nie myslim si ze aj tak v nemocke dlho nebudete a ak by daco chybalo tak chlap donesie 😉 a inak @kattie555 tie nursing bra su s kosticami ci bez?? ci ako to je? mozno blba otazka ale tal=k mno... 😀 diik 🙂 a pekny dnik zelam

radusiq
5. sep 2012

@lu2112 ja mam poupratovane, dnes abo zajtra este povleciem postel v hostovskej a hotovo 🙂 zas toho nebolo nejak strasne vela, len to vyzeralo zle 😅 kamosky dojdu zajtra poobede.
Tvoj muz by mal kazdy den prispievat do temy Co varite 😀 dobre napady ma...ja som mala celu velku kapustu z boxu, tak som vcera spravila paradajkovu kapustu, a dnes k tomu budem musiet spravit perkelt lebo drahy sa nevie preniest cez ideu vegetarianskych fasiriek...
Dnes sa chystam do Suttonu, idem vyzdvihnut objednavku z Nextu, skocim po tu prebalovaciu tasku do Boots - akurat mi to pasuje lebo pre synovca musim nachystat pampersky 🙂 Inak mi dnes volal sef, velke zmeny vo firme - odisla nam riaditelka, a spajame sa s inou firmou a stahujeme do central London ☹ takze aj keby som sa velmi chcela vratit tak to bude veeeelmi tazke, kedze 1.zona mi prida £150 mesacne na cestovne a cesta mi bude trvat 2 hodiny...akurat este rozmyslaju ze nas international team daju niekam do NW London, tak to uz bude uplne na 😖

radusiq
5. sep 2012

@andrea2510 @katie555 ak mate po ruke Wilkinson tam maju velmi lacne breast pads 😉

@vladka07 bez kostic su, ale drzia velmi dobre, dobry strih je to

@lu2112 ja budem mat osobitne tasky, ale preto ze moje veci tak akurat natesno vosli do maleho kufrika. Keby som mala vacsiu tasku dam to vsetko dokopy...zatial mam pobalene len pre seba, ved ak by nahodou mm stale moze zbalit par veci pre maleho a doniest, na to bude cas...

lu2112
5. sep 2012

@radusiq no sikovna si no ja som volala kvoli postielke tak nic move mi nepovedali ale som jej povedala ze ak dnes nedojde a ja zase stravim celi den doma tak si budem pitat kompenzaciu za tri dni presedene doma ze ja mam aj ine veci na praci nie sediet a cakat 😀.
Kocik maju mi volat po obede ze jedy ho maju na sklade a ak nie tak to zrusim a skocime ho kupit do st Albans 😀 Lebo tam ho maju na sklade .
No manzel mava dobre napady na varenie ale obcas sa mi nechce obcas je narocny ako napriklad chce aby som mu spravila parene buchty tak ak dojde ta postielka tak mu ich aj spravim len neviem ci mam drozdie no skusim pozriet 😉.
No stymi z menami ta velmi asi nepotesil no ved ak sa budes vracat asi budes musiet nieco nove naist ale ved uvidis ako ti to pojde mozno nieco najdes na okoli aby si to nemala daleko

radusiq
5. sep 2012

@lu2112 co je to za firma prosim ta? este aj DHLko taky cas vola driverovi...hrozne...
no s tou robotou - mne sa uz tak velmi neoplatilo vracat, aj ked chcela som nieco vymysliet - mozno flexi time, ale takto uz vobec nie - ved ked priratam 4 hodiny cestovania k 9 hodinovej shift, to by som viac nebola doma ako bola, nemozem tak dlho nechat babo same...tak uvidime, este mam cas rozmyslat

lu2112
5. sep 2012

@radusiq no dorucuju to cez city link moja oblubena company 😠 nabuduce budem pozornejsia aku kuriersku company pouzivaju vzdy mam snimi problemi 😒
No mas cas na rozmyslanie tak snad nieco vymyslis stou robotou. Mne manzel povedal ze ci by on nemohol na matersku kedze ja zarobim viac ze lepsie by nam to vyslo fynancne aj casovo kedze ja som sama sebe panom v praci a mozem si sama navrhnut slyzby. No som ostala pozerat na neho a on ze nie hned ale po case ze by sme sa vymenili no ale to neviem ani ci sa da. 😀

radusiq
5. sep 2012

@lu2112 to su ti s tymi letacikmi na dazdi? 😀
noo myslim ze teoreticky by to slo, ty musis ostat tych prvych 6 tyzdnov po porode, potom sa mozte vymenit...akurat neviem ci to uz nemusel nahlasit do toho 25tt...zaujimava myslienka kazdopadne 😀

katie555
5. sep 2012

@vladka07 ahoj...tie podprsenky su bez kostic, a vlastne na oboch ramienkach sa daju odopnut - takze ked kojis das len jednu cast dole.
@radusiq hej hej bola som aj ja vo wilkinsone - aj disposible underwear maju o polovicu lacnejsie a vsetko sa tam da nakupit - akurat plienky a wipes boli drahsie nez inde xixi

lu2112
5. sep 2012

@radusiq presne tak 🙂. Letaciky na dazdi 😀. No zaujimava myslienka normalne som nad tym zacala uvazovat chcem zistit ze ci sa to neda napriklad ako doma ze ja by som ostala napr 6 mesiacov a on potom tie dalsie tri mesiace viem ze na slovensku to ide tu musim zistit ci nieco take je mozne lebo tak by sa to dalo aj fynancene by to bolo super.
A potom by isiel len na part time no znie to super ale neviem v praxi ako by to bolo ved musim zistit viacej info ale zaskocil ma tym lebo vsetko som cakala ale toto nie 🙂.
No najhorsie je ze nemam nic nakupene na varenie tak cakam na tu postielku a nemozem nic robit pracka uz je vyvesana a uz som aj upratala a povysavala spodok vrch sa mi este nevhce lebo je tam bordel. Maleho izba uz sa dava do poriadku a na posledy este stale ostava spalna. Snad uz v nedelu postavime postel lebo dtale spavame v hostovskej 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre