Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
10. sep 2012

no uz som spat..manazerku som sice nezastihla ale poslala som jej email ked som prisla domov, (a ona odpovedala do 2 minut, neviem ci sedi na pc) tak mi zajtra skratila na 6 hodin a stredu na 5...Aspon nieco lepsie nez 9 a 8 resp...

@radusiq dokedy ti teraz hovoria ze musis ostat v nemocnici? opatruj sa a nie ze mna a @lu2112 predbehnes...len pekne po poriadku

@andrea2510 uz sa citis lepsie? ja som vcera tiez mala problemy ani nie v praci - kym som bola na checkine vsetko ok len ked som sa postavila vsetko ma bolelo...teraz mam vacsii problem sediet na jednom mieste nez hybat sa 😎 co pekne si kupila? bo nas sa stale kazdy pyta co este potrebujeme a ja uz ani neviem - ja si myslim ze mame vsetko ale stavim sa ze po porode budeme behat po obchodoch dokupovat... Bola si dnes na antenatal alebo si sa na to vykaslala?

jeanka
10. sep 2012

@lu2112 len si este uzi nahananie zajacika lebo obavam sa ze po narodeni drobca na neho nebudes mat vela casu 😒 nase potvorky stale este zanedbavame a musim priznat ze nemaju vybeh kazdy den...... tak to Majku uz prestalo bavit a vcera si sama otvorila klietku (stale netusime ako 😀) a zrazu ju vidime veselo si behat po obyvacke... este ze sme tu boli lebo urcite by sa pustila do nejakeho kabla alebo nebodaj isla na vylet do zahrady.... ufff 😀

radusiq
10. sep 2012

@andrea2510 to som sa chcela spytat Andy inak ci je to bezne, lebo doteraz boli vsetky mile zlate, a ze som ich uz vystriedala...

@lu2112 lezim, hram sa s telefonom, pozeram tv..nuda. Teraz nedavno dosiel drahy tak mam rozptylenie. Brutal busy tu je, uz k nam na antenatal davaju babatka do niektorych izieb. Este sa k nam lekari nedostali, takze neviem kedy ma pustia @katie555

monkka21
10. sep 2012

ahojte.tak dnes som mala midwife.zase tam bola druha aj s neakou co sa zaucala,ale velmi mile boli.vsetko je v poriadku 😀 ako vzdy.len som dufala,ze teraz budem mat mensie babo,ale drobec je vacsi skoro o dva tyzdne,ale aspon sa ma dobre 😀 len midwife dodala,ze ked bude vacsi na dalsej kontrole tak pojdem na scan.srdiecko mu krasne bilo.taka som stastna. 🙂

lu2112
10. sep 2012

@jeanka no ja si ho uzivam ale behat za nimhore dole poschodoch uz nevladzem dole je vsetko tak aby mohol bit aj sam aby mal vybeh ale hore sme nepocitali stym ze by chodil po schodoch nikdy predtym to nerobil a to sme stale mali schody. No ale je zlaty nase male boli sme snim u veterinara tak vsetko v poriadku.
No si viem predstavit tie vase babule urcite tolko vymyslali ako sa dostat von ze sa im to nakoniec podarilo🙂. Sikovne
Inak mam na ceste dalsie plienky som neodolala na ebay uz si tam musim zakazat chodit. Zajtra idem prat prvu varku plienociek sa tesim uz 🙂.

lu2112
10. sep 2012

@radusiq juuj no tak to maju busy tak ty len odychuj aby si sa nahodou k nim nepridala pekne lezkaj a nic nerob aspon tam nemozes vymyslat 🙂.

radusiq
10. sep 2012

@lu2112 co si zas nakupila?

Ja som na chodbe stretla moju midwife 🙂 hned ma zastavila na pokec, trosku rozptylenie 🙂

jeanka
10. sep 2012

@lu2112 ale aj tak to mate fajn ze je zvyknuty volne behat, lebo tie nase dve su teraz stale v oddelenych klietkach lebo Majka stale terorizuje Mimu tak keby boli vonku same tak by to bola vecna nahanacka, bud by jedna druhej ublizili alebo by zlikvidovali dom 😀
mne dneska dosli nejake dalsie plienocky - motherease one size - 7ks uplne nove, tiez tam boli nejake dalsie plienky ale tie su dost pouzivane tak tie mozno vyhodim (pouzijem na ine ucely 🙂)) a tiez tam boli ultra paper liners - tie stoja 4libry za rolku a chcela som hlavne tych 7 takze spokojna 🙂

andie25
10. sep 2012

@radusiq no ináč ťa nočná MW, tak ja by som sa na ňu sťažovala, načo robí prácu, ktorá ju nebaví. Bohužiaľ nájdu sa aj take, a ja si stále prizvukujem, že zo mna sa taka svina nikdy nestane. Otras a hnus, nabudúce sa opytaj či môžeš hovoriť s vrchnou-coordinator a povedz jej akej starostlivosti sa ti dostalo. Fuj!

andrea2510
10. sep 2012

@katie555 hej bola som na class a bola o mnoho zaujimavejsia ako ta prva dala uz aj nam zoznam co do nemocnice, a opisala cely porod a co sa moze stat a vsetky pain relief . na buduce pride nejaka ina co bude rozpravat o kojenii. ako som si myslela ze budem kombinovat kojenie priamo a vonku z flasky sa asi nekona lebo povedala ze ked raz baby ochutna z flasky uz bude chciet len z flasky ze to ide lahsie.
bola som v obchode a kupila bumper teda taky set a bol drahsi ako som chcela ale uz kaslem na to ved potom ho mozno predam. este co chcem je bouncer a odsavacku ale to kupim asi ked az porodim budem objednavat cez net ak bude cas
@radusiq no asi by som aj ja urobila to co ti poradila @andie25 ze by som sa opytala ci tam nie je niekto iny kto by ju mohol zastupit ked bola otrasna

katie555
10. sep 2012

@andrea2510 no vy ste mali v podstate to co my minuly tyzden o porode a co mame zajtra - pain relief a c-section ...ono asi to fakt zalezi od mw...ja by som asi tiez povazovala za nudne keby mi niekto v 35tt ropraval nieco o tehotenstve...este tak v 15tt ale 35 je blbost...No ohladom toho kombinovaneho krmenia - mam pocit ze @slivka233 tak robi a nema problem ...Si myslim ze je to skor individualne, nez pravidlo ze babo nebude chciet tahat ked mu uz mu raz das flasku ... Kolko ta vysiel bumper ? bo ja este stale hladam, my sme jeden dostali z mamas and pappas ale chcem este jeden... 😀

lu2112
10. sep 2012

@radusiq nO nedalo sa odolot mam na ceste 4 bumgenius nove nepouzite jedna stala 8 libier no nekup to 😉 ale manzelovi som nic nepovedala tak ale to uz posledne uz nekupujem nic az do porodu 🙂.
@jeanka no ja som rada ze mali vie byt aj sam vonku takze nic zle nenarobi nastastie a sam sa aj zabavi a pohra zo svojimi hrackami lebo ked mali dojde aspon nemusi bit pod zamkom stale a vecer jed pride tato z prace sa budem musiet mu tiez venovat 🙂.
Vydim ze ty stale nakupujes plienocky uz ich nemas akosi vela ?? Ci nikdy nieje dost🙂.

andrea2510
10. sep 2012

@katie555 ja som kupila za 50 libier ale cely set aj s dekou a perinkou vsetkym
som kukala ze len bumper stoji okolo 25 libier tak sa oplati cely cely set.

andrea2510
10. sep 2012

@lu2112 ty si jak ja po kazde nieco kupim a hovorim ze uz nekupujem az do porodu a stale nieco kupim

lu2112
10. sep 2012

@andrea2510 no ved to ze vzdy to poviem aj tak kupim no ale teraz uz musime pockat az do vyplaty ak nieco chyba tak. Ude musiet este pockat to stahovanie nas vyzdimalo 🙂

katie555
10. sep 2012

@lu2112 @andrea2510 vy ste take iste ako ja ..este toto treba a este toto ..no a drahy len protestuje ze mam cakat do pay day...no ono ako lucka vravi stahovanie vie vystavit...my este plne nie sme dokonceny - teda - poschodie je cele zariadene co nam chyba su lampy do spalne ktore nie a nie sa dokopat ist kupit (miesto nich vzdy kupim cosi pre malu 😉 ) a na prizemi obyvacka este stale nie je homely ...ale hadam na vianoce budu nove gauce a fotely a koberec..Andrea teba to este vsetko caka...tak minaj teraz bo potom ked sa prestahujete zistis pomaly co vsetko chyba - my sme mali budget ktory siel 'out of window' pretoze kym nedostanes kluce nevies presne plus navyse vzdy sa nieco objavi s cim ste neratali...@lu2112 vy ste kupili dvoj ci troj izbovy? 😵

andie25
10. sep 2012

Caute babule🙂 ja som bola cely den v škole, teraz som prišla domov a moje nohy sú mierne opuchnute, sa rehocem lebo to ja nikdy take som nemala:D

jeanka
10. sep 2012

@lu2112 tie mother ease som chcela od zaciatku a tie vydrzia cele plienkovanie, mam vela plienok ktore su size 1 tak kto vie dokedy mu budu dobre... a tiez sa bojim ze v zime to bude velmi pomaly schnut... teraz uz som si dala stopku a radsej uz ani ebay nepozeram 🙂
inak s bumgenius flip som velmi spokojna - perfektne elasticky wrap, sedi na akukolvek plienocku.... a tiez tie mother ease one size sa mi pacia...
inak tusim si budem musiet kupit bouncer alebo nejaku swing lebo uz 20 minut ho hupem v car seat a uz ma z toho dost boli noha 😅 😅 😅

katie555
10. sep 2012

@andie25 no vitaj ..xixi ..to poznam..ja som dnes dala topanky dole na checkine a po 2 hodinach som ich nemohla ani obut...ja uz som aj ponozky prestala nosit (teda vtedy ked to ide , v praci by mi to nepreslo) bo mi neskutocne ciary sposobuju... 😎 no s tym sa udajne nic neda robit teraz ich mam akurat vylozene na okenici v nasom home office ...ale nevyzera ze zabera 😕

andie25
10. sep 2012

@katie555 no hotovo🙂 hej s tým sa nic neda robit maximálne vylozit nohy do vodorovnej polohy a trosku krutit chodidlami🙂 uz mi to odpucha, dneska bol dost ťažký den.no ja idem nazad k mojej eseji, čas sa krati.. Ty ešte koľko služieb? Už len 2?

katie555
10. sep 2012

@andie25 uz len dve..aj to mi dnes ich manazerka skratila bo som jej poslala email ze 9 hodin nezvladnem...takze uz hodiny odpocitavam...A to ked som ziadala o datum na matersku som mala pocit ze neskutocne skoro idem...a teraz 5 tyzdnov do porodu mam pocit ze to dlho taham ...no aj ked sedim v praci nemam pocit ze so sedenie je to najlepsie
vela zdaru s esejou ...to uz zvladnes...kolko este slov ti chyba? 😉

andie25
10. sep 2012

@katie555 no ja tiez tak pôjdem na materskú ako ty, išla by som aj skor, ale tak skúšky v novembri chcem urobiť. No esej trosku prepisujem po dnešnom rozhovore v škole, takze ešte 1000, ale to v pohode zvladam, nestresujem. No teeda, tak uz iba 2🙂 a potom uz nic🙂 aj ja chcem, ale aj to príde. Ináč ja mám problém so sedenim uz teraz🙂 v škole som nevedela obsediet, a potom v metre:( no prezijeme aj to 🙂

katie555
10. sep 2012

@andie25 no to sa uz da...ja vecne draheho zneuzivala na kontrolu anglictiny...len ma vedel nastvat ked si to nechal na poslednu chvilu a potom o 10 tej vecer (den pred odovzdanim) mi zahlasil 'its rubish' ale presla som na 2.2 celu univerzitu, co mi kazdy hovori na to ze je to 2ha naj business school in uk a navyse pre mna anglictina je cudzi jazyk je vyborny vysledok 🙂
Vy mate aspon metro - ja musim soferovat a to sa malej moc nepaci. Zboznujem ludi v praci co sa ma opytaju - a ty este soferujes? no neviem ako inak by som sa tam dostala 🙂 niektory ludia mi davaju tak nelogicke otazky ze sa mi nad nimi rozum pozastavuje....
Teba som sa chcela opytat - aka je sanca (alebo stava sa to casto?) ze ked moja mala uz je otocena spravnym smerom ze by sa este otocila a bola breech?? 😨

andie25
10. sep 2012

@katie555 no hej každá moja esej stráca ba známe kvôli gramatike🙂 raz som mala koment že "I wonder if you left out "the" just to be able to fit more words in?" som sa posmiala fajne. No šanca že sa otočí podľa mna je dost mala, uz ked je správne natocena tak v pohode. A je už aj hlavička engaged?

katie555
10. sep 2012

@andie25 no ja som taka ista, nepouzijem the nikde alebo dam ho tam kde netreba xixi..normalne ked som potrebovala tak 3000 slov, tak som napisala 2700 a to ked drahy skontroloval tak sa 3000 zrazu naslo...
Este o engaged nic nevravela..teraz idem o tyzden v utorok tak hadam uz bude pomaly...bo mne by ozaj nevadilo keby prisla par dni skor nez mam EDD 😀

andie25
10. sep 2012

@katie555 tak sme na tom rovnako 🙂 ale tak povedz mi kolko Britov by dokázalo študovať výšku po slovensky 🙂 takze mame byt na co pysne🙂 No len ty nechaj pekne malu Chloe, ona príde ked bude čas🙂 nic netreba surit, teraz si aj trosku oddychnes, pripravis na pôrod a potom to príde🙂

slivka233
10. sep 2012

@katie555 @andrea2510 ano ja to tak robim, cez den ma maly didu z toho sa az tak nenaje lebo casto zaspi a potom je hladny kazdu hodku a pol, a vecer mu dam aptamil a prespi mi 3 -3,5hodinky....aj ked ideme von, uz neodsavam teraz len ak citim ze mam vela a malo malo papal. Myslim ze kazdy si najde svoj system aby bolo spokojne babo aj mamina. teraz sa nam trosku otocil rezim cely den Dominik spinka a v noci by rozpraval tak mamka je unavena totalne, ocina mame na nocnej tak sa nemam skym striedat :-P

lu2112
10. sep 2012

@katie555 mi mame troj izbovy a lampi nemame nikde len ziarovky na snure a tak asi zodtane az do pay day. Sofa je uz objednana ma doist 20 septembra tak to by sme mali uz vsetko co nam chyba. No a zaclony a zavesy nam treba no ale to pocka asi ked moji rodicia dojdu lebo treba to aj na montovat a moj manzel je sice velmi zrucny ale vrtacka niee nasa kamoska 😀.

lu2112
11. sep 2012

Dobre ranko baby dufam ze ste sa dobre vyspinkali mne sa spalo velmi dobre. Prajem vsetkym pekny den este stale neviem co budem dnes robit ale nieco uz vymyslim 😀

andrea2510
11. sep 2012

@slivka233 tak je dobre ze to tak funguje aj ja to tak budem robit ju budem musiet naucit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre