Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

pacica
27. feb 2012

@radusiq takze to zalezi akeho doktora budem mat :-/hmm.a ty si kolko v anglicku?a babo bolo planovane?aku pracu robis?

radusiq
28. feb 2012

@pacica ja som tu necele dva roky, ale predtym sme boli s mm par rokov v Irsku...robim v kurierskej firme na support desku, takze hladam stratene zasielky, vybavujem preclenia a faktury, jednam s transportnymi spolocnostami a tak...babo bolo planovane, aj ked sa necakalo ze vyjde tak skoro - ale ked sme sa zacali snazit tak vyslo prakticky hned...klop klop 🙂

worthing
28. feb 2012

@radusiq ahojkyyy ako sa mameee

lu2112
28. feb 2012

@radusiq ja som kupovala vsetko z next a jedny mam aj z mamaandpapas ale mne next vyhovuje tam vzdy vsetko dobre sedi tak dufam ze aj tie tehu budu sediet 😀 dnes mi to ma prist tak mam pocit ze drahehy to bude asi dost predychavat 😝 😝 a ako dnes? ja som sa rano zobudila a celkom mi je dobre tak som zvedava ci to aj tak zostane 😀

lu2112
28. feb 2012

@pacica vidim ze ste si pisali o praci. Pozri akukolvek pracu mas a oznamis vo firme musia stebou spravit vsetky papiere je to dane zakonom a nemusis mat o tom ani potvrdenie ak ti neveria dones im tehotensky test 😀 😀 ak budu stebou robit papiere a ak robis manualnu pracu musia stebou spravit Risk Assessment a tam ti presne musia stanovit podmienky ze co mozes a co nie a vtedy je tvoj cas povedat ze co ti je tazke robit 🙂 v Uk sa sice tehotenstvo neber tak vazne ako na SK ale poviem ti ak sa ohradis ze to nezvladas a citis sa s prace unaveno a je to velmi stresujuce firma ti musi naist nahradu kde budes mat lepsie podmienky. Lebo ak ich zazalujes su za to velke sankcie a ty bi si vysudila pekne peniazky 😀 mam stym skusenosti robila som na HR v predchadzajucej robote viem co hovorim 😀 😀

radusiq
28. feb 2012

@worthing jeej ahoj, dnes tak vselijako, predychavam, ale nic strasne 🙂 a ty ako?

radusiq
28. feb 2012

@lu2112 bre ranko 🙂 tusim vyskusam ine Nexty, bola som cez vikend vo Westfielde a tam maternity vobec nemali (alebo som nenasla)...inak mam Next velmi rada, este aj nabytok a spotrebice sme tam nakupili 😀 ale nohavice musim skusat bezpodmienecne 🙂

worthing
28. feb 2012

@radusiq ja celkom fajn az na zvracanie a ktomu nadcha inak v pohodicke mam konecne volno takze da saaa 🙂

radusiq
28. feb 2012

@worthing uff tak sa vyliec skoro, vylez to poriadne, pre istotu 😖 dufam ze bude dobre coskoro

worthing
28. feb 2012

@radusiq dakujem pekne 🙂 mam otazocku kedy ti prisiel papier od lekara pre tu midwi ci na to sa caka dost dlhoo? vdaka

radusiq
28. feb 2012

@worthing este stale neprisiel, niekto tu pisal ze take 4 tyzdne to trva, ja som bola u lekara asi pred dvomi...

inak baby nemate problem so zrakom? Ja nosim sosovky, a sedim nalepena na monitore zrazu, vidim sialene rozmazane, plus skriabu akoby som mala mihalnicu v ociach stale - vraj pocas tehotenstva sa meni tvar oka a sosovky takze je to normalne, ale 9 mesiacov nevydrzatelne...okuliare nemozem, je mi z nich zle, a bez nevidim ani na krok 😀

lu2112
28. feb 2012

@radusiq ja tiez nosim kontaktne ale uz asi dva tyzdne ich nemozem nosit pravidelne tak dva tri krat do tyzdna je fajn ale viac to nesnesem ☹ takze okoliare som musela nasadit neda sa pomoct 😀

worthing
28. feb 2012

@radusiq vdakaaa 🙂 no super ze dakto sa na ten problem pyta ja tiez mam takisto taky problem len som sa neodvazila sa na to pytat

worthing
28. feb 2012

ako si ojednavate kontaktne sosovky ? lebo este stale si ich nechavam posielat so sk 🙂 na koho sa obratitt

radusiq
28. feb 2012

@lu2112 no super, tak ich skusim aspon doma davat dole, ja mam tie continuous wear co prveho dam, tridsiateho vyberiem a inak sa nestaram 😀

@worthing ja som si v Specsavers nechala zrobit presciption uz davno, a objednavam z Optykrozmus - od Poliakov 😀 ale su skveli, velky vyber, dobre ceny, rychla dodavka, obcas nejaky darcek probalia...a na rozdiel od vacsiny stranok toto su realni optici takze ked potrebujes pomoct alebo odborne poradit nie je problem...uz od nich objednavam par rokov a velmi spokojna 🙂

lu2112
28. feb 2012

@radusiq ja mam jednodnove takze rano dam vecer vyhodim kvoli alergiam je to lepsie inak som mala problemi zo zapal mi teraz je to fajn 🙂

@worthing ja si ich objednavam v optike vzdy im zavolam ked mi koncia a onimi objednaju nove chodim tam dva krat do roka na prehliadku a mam to hned pod domov takze prakticke 😀

lillah
28. feb 2012

@radusiq oci v tehotenstve aj viac schnu. Mne pomohli kvapky do oci. Som si kupila v Tescu. Inak tiez nosim sosovky ale v tehu mi boli pohodlnejsie okuliare. Mozno keby si zmenila typ sosoviek. Ja som presla na nejake super fine...boli sice 2x take drahe ako standard ale co uz

worthing
28. feb 2012

@radusiq mas na to nejaku stranku 🙂

radusiq
28. feb 2012

@lillah vidis aj to som si nebola ista, ci sa mozu kvapky do oci v tehotenstve...idem urcite hned cez prestavku kupit roztok, kvapky a tu krabicku nech ich mozem dat na vecer doma...inak tym ze s nimi aj spim su velmi jemnucke, normalne ich vobec necitim, tak uvidime 🙂

radusiq
28. feb 2012

@worthing ooops to mi asi admin zmaze, som sa pozabudla 🙂 aj ked tak pre slovensko to vyznam nema...ak nestihnes poslem este raz do ip 😉

lillah
28. feb 2012

@radusiq ja som myslela, ze so sosovkami sa nemoze spavat.... pouzivala som len jednodnove a na noc som si vzdy vyberala. Ak mas obavy, ze ti mozu kvapky uskodit v tehu, skoc ku svojmu optician. Tam by ti mali poradit ktore su pre teba vhodne.

radusiq
28. feb 2012

@lillah s normalnymi sa nemoze, ja mam Continuous Wear - mozem ich mat v ociach mesiac bez obmedzenia - normalne s nimi spim, kupem sa, vsetko 🙂 na tie kvapky sa skusim spytat v lekarni pre istotu, optika portrebujem najst noveho

radusiq
28. feb 2012

@lu2112 tak ja zas vydrzim dost, uz sa mi stalo ze mi v sprche vypadla sosovka, a len som dala nazad mokru a bolo dobre 😎 samozrejme teraz budem opatrnejsia 😀
pozrela som ten Next, tak dufam ze to bude take aj realne - normalne uzke nohavice tehu, huraaa, zachranila si ma 😀 z mamasandpapas sa mi nepacia ani jedny 😒 inak ma ani nenapadlo riesit take ze tehu plavky, ale to necham na poslednu chvilu pred dovolenkou ked bude treba...budem akurat na konci 6.mesiaca 😎

pacica
28. feb 2012

@lu2112 jej dakujem pekne.myslis ze to plati aj ked pracujem pod agentutou?vies to je tak ze nemam kontrakt,to znamena ze barskedy ma mozu vyhodit,aj ich mozem zazalovat?

lillah
28. feb 2012

@pacica Ak prestanes pracovat pred otehotnenim alebo pre odpracovanim 26t u jedneho zamestnavatela budes mat narok len na Maternity Allowance. Je to okolo £122 tyzdenne a vyplaca sa po dobu 39tyzdnov. Ak by sa sklad prestahoval odporucam najst si novu pracu. Jednoduchsiu. Co sa dvihania tyka. zalezi ako casto nieco dvihas a max vaha kt. moze tehu dvihat je 15kg. Ja som tiez v praci dvihala kose plne poharov a prenasala do umyvacky, behala hore dole schodami do pivnice.....a este som bola rada, ze nemusim byt doma a dvihat 17kg syna :0)

pacica
28. feb 2012

@lillah len 122 tyzdenne?hmm.kamoska dostala okolo 190-200 tak nejak.a potom po porode by som dostala kolko?akoze este menej?

pacica
28. feb 2012

@lillah a co sa tyka dvihania,stale v kuse tam musim dvihat nieco.proste pickujem produkty,neviem ci ti to nieco hovori,teda skor ci si to dokazes predstavit,ale kazdopadne sa tam riadne natahujem

lu2112
28. feb 2012

@pacica pokial nemas zmluvu v agency je to tazke ale niaku formu zmluvy musis mat inak by za teba nemohli odvadzat ziadne poplatky a za to ich mozes zazalovat. minuly rok v novembri vysiel novy zakon ktory upravuje pracu v agenturach a ze agentury sa musia spravat ako zamestnavatelia nielen sprostredkovat pracu to znamena ze mas presne take iste vyhody ako vsetci zamestnanci vo firme ktorej robis ak budes potrebovat mozem ti to preposlat v paragrafoch mam to v praci kedze ja mi zamestnavame agency tiez a ja ako manager som to musela nastudovat a podpisat z agenturou novy contract.

lu2112
28. feb 2012

@radusiq aky si mala den mne dosli veci a zistila som ze niesom az taka velka 😀 😀 aspon zatial inak odychujem zajtra do prace este som stale nedokoncila prezentaciu na stvrtok sa mi strasne nechce neviem sa vobec na to sustredit ☹ ☹

radusiq
28. feb 2012

@lu2112 no ja uz lezim doma, je mi trosku tazko lebo som sa prejedla ovocia v praci...inak som mala taku blbu naladu cely den, vynadala som dvom klientom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre