Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
14. sep 2012

@andrea2510 no ja som tiez tak isto ...mala vyzera ze dnes je kludnejsia - aspon zatial je ticho..vcera to uz bolo uplne zle ...tak sa tocila ci ani neviem identifikovat co robila cely den ze som mala bolesti...dnes este asi spi...ja som tiez snacky nedala do tasky, len si musim este nabit kindle...vcera sa mi podarilo najst ipod - po stahovani som ho nemohla najst..takze nejaku hudbu tam narvem to mi hadam v nemocnici bude stacit 😲 zajtra mame housewarming party - takze nachystat pre tak cca 15-20 ludi ..to ani neviem ako prezijem 🙄

andrea2510
14. sep 2012

@katie555 no snad ta zajtra bude mala posluchat aby si si mohla uzit party aj ty. ja musim ist dnes do prace sa mi nechce ale nejak to zvladnem

sarifa
14. sep 2012

@katie555 dakujem si mila.ja by som aj nejaku buginu kupila len tak na cestovanie ale si myslim ze sofia bude este nato mala a bude strasna zima doma v january tiez.najlepsie sa je spytat nejakej mamicky co isla s babatkom.Ano idem s Ryanair ..to zase bude drahy spas takto letiet domov 😒

slavka1212
14. sep 2012

@sarifa mam tu ziadost v oboch jazykoch ked chces tak ti ju preposlem na email a mozes si dat potvrdit u lekara .....jedna dobra dusa mi to vcera poslala inak by som sa na to tiez vybodla .....je to docela rychly proces vybavit to pokial mas tu ziadost ...tak mi pisala ...a este by som sa chcela spytat ci nahodou nevies ze ako mam dat overit ten rodny list co mam teraz anglicky ...ako postupovat ....vdaka

katie555
14. sep 2012

@sarifa no ved prave to je ..ze 4 mesacne babo este nesedi v bugyne ..takze bud len car seat alebo to velke...ono drahe ako drahe - ryanair ti uctuje 20libier jednu cestu za babo..Plus len isto bude treba batozina.ja som napriklad naucena cestovat stale len z prirucnou - ale pri malom babe isto budeme potrebovat minimalne jednu hold luggage ...jeden kus pre malu mas zadarmo - myslim kocik ked chces nieco viac tak uctuju tuisim 15 libier jednu cestu..a to mne pride jednoduchsie - napriklad keby som chcela travel cot - kupit doma a mat ho potom tam ...
@andrea2510 no hadam bude mala posluchat tak to nejako zvladnem ....sme si to nechali dost na neskoro robit housewarming ale co uz narobime ... varim len gulas, vegetariani maju tentokrat smolu a chcem upiect nieco ...ludia to hadam pochopia

mandarinka77
14. sep 2012

@sarifa ahoj som citala ze si vcera pisala o cestovani a mlieku v prirucnej batozine. ked mas takto pre baby tak ho mozes mat,ale musis ho pred nimi na letisku ochutnat. aspon u mna to tak bolo 🙂

wewe8584
14. sep 2012

@andie25 presne ako hovoris...apson, ze mame odbornikov na svk. No ano, mam nakupovaciu maniu, ale uz som povedala, ze uz stacilo....uz nic nepotrebujeme....co sa tyka oblecenia..iba nieco hrube na cestu z nemocnice.....inak uz nebudem kupovat nic 🙂 ... teraz skor hladam na nete vyhodne postielky a sety do nich, autosedacku a tak...kocik objednavame z nemecka....stal eked si poveviem, ze je to vsetko, napadne ma dalsich milion veci 😀 aj vianocny stromcek chceme teraz poriesit..kym nie je tesne pred vianocami, potom budu asi drahe velmi....to budu nase prve vianoce v ziovte, co nie sme doma :( krute....hadam zozeniem vianocne oplatky niekde 😀 😀
ako sa citis? ja uz zacinam registrovat, aky ma nase bublinkate dietatko rezim dna 😀 ... stale vecer o pol 10, ked lahneme do postele ide sa vykopnut z bruska.... 🙂 krasny pocit..i ked obcas uz to zacina byt troska bolestive....zatial tak prijemne 🙂

wewe8584
14. sep 2012

@slavka1212 ahoj ahoj...aj ja by som si poprosila tie ziadosti 🙂 poslem mail do IP 🙂 dakujeeeeeem velmi pekne

sarifa
14. sep 2012

@slavka1212 jaj dakujem moja si mila poslem ti email adresu..no ja neviem ako overit ten rodny list ja som natom tak isto ako ty 🙂 asi ho treba prelozit ak mas anglicky ja mam taky takze tiez neviem :(

sarifa
14. sep 2012

@mandarinka77 no ja ho otvorit nemozem lebo to su SMA flasky a to ma vrchnak ako na zavaraninu ak to otvorim musim to vyhodit.ale ako uz niekto spominal ze snad to tam budu mat za pasovu kontrolu v boots ..dufam 🙂

katie555
14. sep 2012

@mandarinka77 ty si este nemala babo? bo ukazuje ze 42tt? s tym baby food ako som ja pisala (robim 5rokov na letisku) ono mozes mat dost na cestu a musis ochutnat...a ked si myslis ze bude malo tak vzdy je za security boots a tam kupis navyse... 😀

sarrahmichelle
14. sep 2012

caute baby tak konecne sa hlasim aj ja po dlhej dobe..mala som tu svokrovcov a partnerove deti z predchadzajuceho manzelstva na mesiac takze okrem behania okolo mojho malinkeho som behala este okolo dalsich dvoch ufff konecne uz su na sk lebo ma to totalne vystavilo uz len venovaniu sa mojmu krpcovi a pokoj a ticho teda v ramci moznosti 🙂... @sarifa @slivka233 blahozelam k nadhernym drobcekom vela zdravicka prajem..este som nemala cas vas docitat aky bol porod ale vrhnem sa na to len co ten moj zaspinka
@slavka1212 na tejto stranke najdes komletny postup ako na apostil http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/se... nezabudni ze im treba poslat nie original ale tu kopiu rodneho listu za kt si musela platit...do 3 dni mi to poslali spat rychlovka

katie555
14. sep 2012

@sarrahmichelle ahoj som pozerala ten formular ktory treba vypisat - je tam cestne vyhlasenie plus doklad ze som 12 mesiacov platila poistne na svk (pre dieta narodene v cudzine) pokial viem toto nemusis splnat..teda podla stranok ministerstva...nevies nieco o tom? 😵

sarrahmichelle
14. sep 2012

@katie555 osobne som to este nepodavala akurat pred tyzdnom som to posielala mamke nech mi to vybavi ale pokial viem tak netreba dokladovat nic kamaratka to pred mesiacom vybavovala a okrem tych dvoch potvrdeni a vypisanej ziadosti jej netrebalo nic a peniazky uz ma na ucte...asi sa to tyka len pripadu ked odvadzas poistne na SK a dieta sa ti narodi v cudzine.

katie555
14. sep 2012

@sarrahmichelle ok ..ja som akurat pred tyznom poziadala tu aby som dostala zamietaci list...bo ja uz tu 10 rokov na svk neplatim nic (ved teda podla zakonov ani nemozes) ale keby aj ziadali potvrdenie odtialto ze tu platim NI tak asi jedine co sa da zdokladovat je vyplatna paska... 😕

sarrahmichelle
14. sep 2012

@katie555 dam ti vediet ked tam mamka pojde ale isto to netreba ved i tak by nerozumeli 🙂 aspon tie uradnicky u nas v meste...raz chceli odo mna potvrdenie ze zijem v uk no a potom na ten papier cumeli ako na nejaky div sveta :D som im musela napisat preklad k tomu :D

sarifa
14. sep 2012

@sarrahmichelle dakujem...no moj porod bol ako z hororu 😒

monkka21
14. sep 2012

@slavka1212 ak myslis,apostilu na anglicky rodny list tak potrebujes vyplnit tlacivo kotre si stiahnes na tejto stranke
http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/se...
s tim tlacivom posles rodny list ale ten kde su aj vase udaje ten podrobnejsi.na tej stranke mas aj napisane akym sposobom sa da hradit tato apostila.tusim na jeden rodny list stoji 30 £ ale nie som si ista.a ak mozem poprosit aj ja tu predlohu v oboch jazykoch 😀 poslem v IP moj mail.dakujem

monkka21
14. sep 2012

@katie555 ahoj to sa tyka len tych co ziju v statoch ktore su neni v europskej unii 🙂 ak mas trvaly pobyt na slovensku,babo sa dozilo 28dni a navstevovala si pravidelne kontrolia budes to mat potvrdene od midwife alebo gp tak mas narok 🙂

andie25
14. sep 2012

Tak, a mám potvrdenu tehu cukrovku ☹ 😖

katie555
14. sep 2012

este len druhy den som doma z prace- vcera som piekla double chocolate muffins, dnes to bolo linecne pecivo 🙂

lu2112
14. sep 2012

@andie25 juuj to nezavidim takze budes na diete a sledovana☹ bude dobre len sa budes musiet kontrolovat a dodrziavat prisni rezim

wewe8584
14. sep 2012

@andie25 uf :( to ti robili na zaklade coho andie? si mala nejaku predispoziciu? mne o tom ani necekli..tak neviem....nie je mozne, ze mam aj ja a nebuem o tom vediet?
Hm.... nevadi hadam...mas nejaku speci dietu teraz, alebo budes pichat?

monkka21
14. sep 2012

@andie25 ale niee 😖 to je mi luto.uz ti povedali aj aku mas dietu.ja sa tiez bojim ze ju mam ☹

lu2112
14. sep 2012

@katie555 no pekne vidim ze sa nudis 🙂. Si vykrmis draheho moj manzel pribral od vtedy co som doma museli sme opat kupit nove nohavice🙂. Vyzera to dobre chutne mnam hned by som si dala

lu2112
14. sep 2012

@wewe8584 ak by si mala cukrovku mala by si v moci glukozu vtedy by ta poslali na testy tak pokial MW nic nenajde urcite nemas 😉.

katie555
14. sep 2012

@lu2112 no mne drahy za to somre ..bo on nevie ze zje dva ale vsetky..muffiny uz nie su aj tak ...este zajtra chcem robit odpalovane venceky dufam ze sa budem citit dobre 😀

@andie25 to je mi luto ...a ja mam tiez tu istu otazku ako @wewe8584 bo mne sa o tom tiez nikto nezmienil..robia to len ked mas nieco vo family history?

@monkka21 dakujem za vysvetlenie, ved mi bolo divne bo tie dva body nejdu dokopy ..na tom vsetkom ostatnom sa uz pracuje..ja na svk urady nemam nervy takze mamka mi to bude vybavovat ... 😝

monkka21
14. sep 2012

@katie555 no ja neviem kto ale asi sesternica tak ako pri Bianke,ale vtedy mne schavlili tu v UK tento grant ,ale ochotna teta na urade mi uz tlacivo vyplnila ale ja som to odmietla kedze uz som to dotala tu.

katie555
14. sep 2012

@monkka21 ja na to tu narok nemam - v zivote som neziadala od tohoto systemu nic (a pravdupovediac ani nikdy na svk) ved aj ten sure start grant 15 stran...nevies kolko inak trva kym mi poslu zamietnutie? Ono na svk inak ako natrafis, mamka je kamoska zo zenskymi na socialke lebo ona sa stara o otca tak vzdy tam chodi vsetko vybavovat, tak hadam s tym nebude mat problemy 😝

veriiii
14. sep 2012

@andie25 hej,anomaly scan mi robili.len to,ze na Slovensku sa sono robi castejsie, aj v 30 tyzdni, a nielen sa sleduje babo ale aj mnozstvo plodovej vody a stav placenty a prietoky...len som bola zvedava,.ze ci sa take nieco robi aj tu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre