Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

monkka21
18. sep 2012

@wewe8584 pozri si to urcite.ja som to nevidela cele od zaciatku.ale diskusiu som pozerala.
co sa tyka antenatal classes tak mne midwife pri Bianke nic nespomenula 😠 ale ani mi to extra nevadilo.

sarifa
18. sep 2012

@wewe8584 ked pojdes k MW tak jej ale pripomen .Lebo mojej som muslea vsetko ja hovorit ona by zabudla na vsetko.🙂

monkka21
18. sep 2012

@katie555 no super,som nevdela ze uz je to spristupnene,si to musim od zaciatku pozriet lebo som zaciatok nevidela.dakujem

sarifa
18. sep 2012

@katie555 a pod akym archivom to je? kde to bolo v spravach?

wewe8584
18. sep 2012

@katie555 my by sme chceli chodit obaja na tie hodiny...uvidime teda ko to dopadne 🙂 ... ten link nejak nefunguje na to video..mozno to opat stiahli....
ja som bola voci tomu zo zaciatku skepticka....hlavne ked sme videli v spravach tych ciagnov....urobili z toho velke halo a pritom sa oni nevedeli o deti postarat.....ale toto je pre mna novinka...tak preto som zvedava....

wewe8584
18. sep 2012

@sarifa no u mna to je rovnake, mojej mw aj gp musim ja hovorit co treba....uz ma to hneva, musim si vsetko sama dopredu nastudovat a potom sa pytat a riesit....hrozne....
@monkka21 takze ty si pri Bianke ani na antenatal nebola? a chybalo ti to? 😀 nase maminky nechodili a zvladli to 😀 :D tak pri najhorsom to aj ja nejak predycham 😀

monkka21
18. sep 2012

@wewe8584 nebola a ani teraz nepojdem.ja neviem vsak som prisla do porodnice uz ma cakali lebo sme volali ze ideme a vsetko bolo take rychle,ze som len dychala a zachvilku bola Bianka na svete 😀 ja som si nastudovala vsetko doma.co sa tyka tlmenia bolesti,kojenia a tak.mne osobne to vobec nechybalo.

katie555
18. sep 2012

@wewe8584 @monkka21 @sarifa
http://hotelparadise.joj.sk/hotelparadise-video...
skus toto , ale diskusia tam nie je len ten dokument....Mne sa zda ze je moc hrany na city - a ako vsetko tu v uk je zle a aka otrasna krajina...Kazda co je tu uz tu ma nejaky cas odzity a osobne si nemyslim ze je tu vsetko bud cierne alebo biele...Ale ked to pozru slovaci ktori napriklad v zivote nikdy nikde neboli okrem 2 tyznovej dovolenky v chorvatsku to zamava..
S tymi ciganmi to bolo podla mna nafuknute, toto je skor zarazajuce - hlavne pristup slovenska, ktore mohlo urobit nieco a neurobilo. Tu obvinenie z tyrania bolo stianute a aj napriek tomu deti im nevratili... Ja som za navrat deti k matke...
Mna len zarazaju nazory niektorych ludi - v zivote neboli v anglicku a zacnu po forach pisat ze anglicky system zdravotnictva a sudnictva a social services je zly - to mi pripada akoby na svk bolo vsetko idealne ...A tym ze je to tu ine neznamena ze je to zle....A plus je mi zle z matiek ktore dokazu na forum napisat ze moj maly padol zo schodov a nezoberiem ho na A&E aby ma nahodou neobvinili ze ho tyram...Hmmmm a tym ze ho tam nevezmes mozes ohrozit jeho zdravie ...

wewe8584
18. sep 2012

@monkka21 😀 😀 no vidis...ty si taky stastnejsi pripad 😀 ... moja mamka mi hovorila, ze brata aj mna rodila 24 hodin, takze cakam, ze si to i ja dokladne uzijem.....inak...kazdy hovori, ze nemam nosit nic tazke...co to znamena nosit tazke? 😀 kolko je to tazke? chodim na nakupy kazdy den ked mam manzela v praci...a tak...neviem, ci robim dobre...dnes som dokonca z lidlu vlacila stojan na pradlo.....mali skvelu akciu za 9 eur....v argose stoji nieco cez 40...no a nekup 😀 :D ...

radusiq
18. sep 2012

@lu2112 tak dufam hlavne ze to na teba nepride...daleko ide? a ta pracka je taka co ste dostali s domom ci ste ju mali uz pred tym?

@wewe8584 mna na antenatal classes objednali v nemocnici po booking appointment s midwife, este v maji, a uz nebolo nic volne skor az teraz na september, utorky rano (o nejakom vikendovom som mohla snivat, ale zamestnavatel ta musi pustit - len manzela nie) takze ked budes mat najbliszie nejaku kontrolu tak na to tlac aby nebolo neskoro

katie555
18. sep 2012

@wewe8584 este k tym antenatal - napriklad my sme spokojni a su baby co hovoria ze waste of time...Si osobne myslim ze je to o tom na koho natrafis...My sme mali prvykrat ako prebieha porod s obrazkami a tak - povedali ti aj veci co sa na nete nedocitas. Druhykrat bolo o painrelief a c-section ...podla mna to bolo dobre pretoze kazdy sa pyta otazky a dozvies sa aj veci na ktore by teba nenapadlo sa spytat. Tak ti poviem platit by som za to nechcela, ale vyskusat jeden vecer mozete a urobis si vlastny nazor ci ti to nieco dava alebo nie ...A plus u nas je to robene aj na system socializacie ze sa zoznamis s inymi rodicmi ktori cakaju prve babo priblizne vtedy ked vy ... 😀

wewe8584
18. sep 2012

@katie555 idem si to pozriet... potom napisem pocity 🙂....osobne co sa tyka ciganov...uz vtedy ked sme to videli v spravach, sme sa rozculovali, ako trapne to v telke nafukuju, ved vsetci vieme, ze sa o tie deti naozaj nestarali...dotrepali sa tu s nimi, bez prace a byvania..neviem co cakali...no a ten pribeh pozriem..ale myslim, ze je trapne, ze zo svk strany sa nic neriesilo....mala to ta matka potiahnut vyssie..ved sme v eu...tak to len tolko....mozno taram....ale je to subjektivny nazor ...

wewe8584
18. sep 2012

@radusiq
@katie555 budem tlacit na MW .... tak uvidim co povie....kazdopadne nenecham sa odbit 🙂 pri najhorsom mi andie da zakladne instrukcie o tom, co sa nedoccitam v knihach a na nete 🙂 ale dakujem baby za rady 🙂

radusiq
18. sep 2012

@wewe8584 inak tusim som niekedy davno citala ze vramci zamestnania tehotna zena moze dvihat max 15kg, ale mne to teda pride dost, podla mna je to individualne - hlavne sa musis citit pohodlne. Ja som dnes zobrala od stola stolicku a isla som si ju preniest ku compu a dostala som zjazdenie ze dviham 😀

monkka21
18. sep 2012

@wewe8584 moj porod trval 10hodin od odteceni vody ale vacsinu som stravila doma takze som to ani tak nevnimala.posledne 4 pokila sa nenarodila bianka som bola v nemocnici ale to tak rychlo zbehlo ze ani neviem ako a uz sme isli tlacit 😀 no tak urcite by si sa nemala pretazovat.ja uz malu ledva zvdihnem a to ma11kg.nakup si vozim v kociku 😀

lu2112
18. sep 2012

@radusiq no ide len do Londyna len tam musi prespat lebo fobia v noci a musi byt na telefone takze snad si Maxik nezmysli ze dnes je ten spravny den. Aj ked mne by to nevadilo 😀. Len manzel by mal stress 😒. Peacka bola z domom takze poslu niekoho na opravu len dufam ze im to nebude trvat vecnost 😉. A ako ti je uz lepsie??

slivka233
18. sep 2012

@wewe8584 AHOJ wewe niesi nahodou na stranke tehotenska kalkuacka v UK miestnosti??? 😀

sarifa
18. sep 2012

@katie555 No stym suhlasim.Slovaci sa radi bavia o veciach o ktorych nevedia,o miestach v ktorych nikde neboli a ludoch ktorych nepoznaju.Moc pozeraju televiziu a veria vsetkemu co ta bedna povie 🙂 Nikde to nieje idealne lebo vsade ziju normalni aj nenormalni ludia.

katie555
18. sep 2012

@monkka21 @wewe8584 @radusiq no mne bolo povedane 12 kg ale teraz uz v poslednom mesiaci tak 5 kg maximum...Ale tiez nakupy robim vylucne ja - okrem velkych kazde dva tyzdne to si dam doviezt z tesca domov ....ak clovek chce fungovat musi zdvihnut ..(ved a co robia slobodne matky)

daj potom vediet co si myslis o tom dokumente 😉

katie555
18. sep 2012

@sarifa presne suhlasim s tym...v tomto pripade neviem na ktoru stranu sa mam postavit, bo koli embragu na info nemas vsetky informacie...Ale matka si zasluzi mat deti pri sebe .... Neverim ze je to tu vsetko biele alebo cierne...su tu prisnejsie zakony pretoze sa tu stavaju pripady tyrania (a na svk tiez len sa o tom mlci, jednak tyranie zeny muzom) Tento pripad podla mojeho nazoru spada do 'kolonky' ze sa to nikdy nepotvrdilo, len na druhej strane prisnejsimi zakonmi tu , v podobnych situaciach mozno zachranili 100vky deti ktore skutocne boli tyrane 😒 Tazko sudit, myslim ze slovensko nepomohlo ked malo...Ale osobne sa nebojim ze by mi vzali dieta len tak bez priciny, a presne tak isto verim ze kazda baba co je tu bude skvela matka a nikdy nepride do kontaktu so social services... 😔

monkka21
18. sep 2012

@katie555 ved urcite aj ja musim malu zvdihat a z postielky aj do postielky,chvalabohu vie uz vyliest po schodoch tak o to to mam lahsie a nakup robime vacsi v piatok ale to chodim s muzom a cez tyzden len drobnosti a to si aj sama odveziem v kosiku

slivka233
18. sep 2012

@sarifa ahoj pipka, tak mame sa fajn, maly je strasny spachtos cez den aj teraz mi lezi na hrudi a pekne spinkaaa... sopliky ustali uz iba ja mam....no a z bytom my sme si uznasli nejake ale dnes rano volali z agency ze ten dedisko si to rozmyslel...chujko jeden teraz neviem co, notice zrusili ale vies tato ista situacia s moze zopakovat o tyzden dva mozno mesiac...tak ci tak pojdeme kae lahsie i ked strasne tazko sa mi bude odchadzat...ja som este nehtiky nestrihala ale skusiiim zajtra. Mame aj hv zajtra som zvedava kolko vazime. stvrtok ma drahy 33.narodky tak planujem oslavu malu len som zvedava ci mi Domco dovoli pripravit jedlo asi ho poslem s tatkom von hehe ...
a ty Lenocka akoooooooooooo??? Sofinka??

wewe8584
18. sep 2012

@radusiq uf...tak maminka take dietatku nerob...potom si to vsetko vypapas 😀 aj s urokami 😀 @monkka21 no ale musim povedat, ze ste am upokojili...viac ako 7 kil nenosim..takze som pokojna..ja som myslela, ze tak max 5 kil...a ze aj to uz je vela 😀..takze dnesny stojan na pradlo bol v pohodicke 😀...troska trapas cez mesto..ale nevadi....tu niekto nic neriesi..na svk uz by som bola stredobodom 😀
@katie555 my velke nakupy robime spolu a manzel mi neda do ruky nic 🙂 ale bezne denne zeleninovo ovocne...po pripade akciove 😀 treba zvladnut i tak 😀
@slivka233 ahoj slivocka...ano som tam...to som sa zaregistrovala este niekedy na zaciatku tehu ked som o MK ani nevedela 😀 ... nechodim tam vobec 🙂

slivka233
18. sep 2012

@wewe8584 ahaa ja sa pytam preto lebo aj mna sa vcera pytala dievcina z tehu kalkulacky menom wewe ci niesom na konikovi ze uz videla maleho Dominica foto a podla toho som jej povedoma, som myslela ze to si ty.

monkka21
18. sep 2012

@wewe8584 aj som si myslela ze si to ty 😀

sarifa
18. sep 2012

@katie555 no neviem presne preco jej zobrali deti,Ale tak tu si clovek musi davat aj pozor ked niekoho z niecoho obvinuje.Vsetko sa hned prenasa na sud.Bez dokazov ti nikto nemoze zobrat deti.Tak ja neviem ako o ne prisla.Mna by to ani vo sne nenapadlo ze by som sa mala bat ze mi niekto zobere dieta.Ani cez moju mrtvolu! Ked vidim ako Anglicke mamicky sa spravaju k svojim detom tak to by tu polovica anglickych mamiciek nemala deti.A to mam aj skusenost pretoze jedno anglicke dieta s nami zije a viem ako sa o nu matka starala! Teda hroza!

katie555
18. sep 2012

@slivka233 no ja bych mu uz neverila ...lepsie urobite ked si najdete nieco ine..Boli ste kuknut v tej banke??
@wewe8584 ja tiez len drobnosti nosim...Neboj pokial denno denne nedvihas nieco tazke tak to je v pohode..Ved tehu nie je choroba a ked si sama ze manzel je v praci ako to mas urobit
@sarifa fuha to uz tak narastla ze -0-3 jej zacinaju byt male?
a sa tesim ze dnes je tu zivo !!!! lol
neviete niekto o @jeanka tu som uz davno necitala / nevidela lol

sarifa
18. sep 2012

@slivka233 Jaj moja pekna dojdite byvat sem do nasho mesta 🙂 Hej tak oslava?Ze mu zelam vsetko najlepsie k narodkam az tu nebudes v ten den.A coze si mu pekneho kupila? Dam ti radu ako zabavit Dominica.Daj si ten sling na seba vidiahni mu prso a ty si porobis tolko toho uvidis.Ja si to chcem tiez cim skor kupit 🙂 Je to dobra vec a mas volne obe ruky :D Moja mala strasne zacal slintat ...co jej idu zuby ? hahaha ale asi je chora chuda odomna to dostala...

sarifa
18. sep 2012

@katie555 no ti poviem ..ona je strasne dlha ,vsetko jej je len len alebo male .a neviem ako mozu oznackovat dupacky 0-3mesiacov ..kedze ako 3mesacna nebude vyzerat ako ked sa narodila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre