Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slniecko77
18. sep 2012

@andie25 vies, ze si ma neprekvapila odpovedou? 😉 😀

radusiq
18. sep 2012

@slniecko77 nie v pohode tiez to tak beriem, s home birth sa mozem rozlucit ale aspon budem menej trpiet, a v kutiku duse dufam ze kedze sa mi teoreticky az tak neroztiahnu kosti tak by som sa mohla vmestit do uzkych nohavic 🙂

slniecko77
18. sep 2012

@radusiq ja som sa do povodneho oblecenia vosla cca za tri dni 😉 to das 🙂

lu2112
18. sep 2012

@slniecko77 vytaj spat vidim ze marodite po dovolenke no nic prijemne hadam skoro budete fit 😉

@radusiq vydim ze myslis prakticky to tie ryfle co si si kupila pred tehu ze ano?. 😀 no ja som zvedava do coho sa navlecem ja po tehu mozno do vreca 😒 no ved sa uvidi 😉

slniecko77
18. sep 2012

@lu2112 dik za privitanie 😵 vidim, ze sa ti to blizi milovymi krokmi 😉 uz ste zabyvani vo vlastnom?

lu2112
18. sep 2012

@slniecko77 no uz sme vo svojom a velmi si to uzivam este pokial pride mali🙂. Uvidime kedy nas prekvapi len dufam ze nebudeme dlho cakat. Inak chcela som sa spitat ze ked si cvicila z Epi-no na kolko si sa dostala cm ?? Pred porodom

slniecko77
18. sep 2012

@lu2112 zacala som cvicit trosku skor ako bolo odporucane, uz si presne nepamatam kedy presne..nastasie kedze maly sa vypytal o 10 dni skor
..nacvicila som "len" 27.5 cm..maly mal obvod hlavicky 33.5 cm, a natrhnutie take, ze nebolo treba dat ani jeden steh, trosku to stipalo pri moceni, ale na druhy den to uz bolo zahojene, kedze som nic necitila
..neviem si vymachvalit ten pocit moznosti sa okamzite bez problemov hybat 😉 po prichode domov som do polnoci upratovala dom co som pred porodom uplne nestihla, kedze svokrovci odisli v piatok a ja som rodila v sobotu rano 😉

sarifa
18. sep 2012

@aliza ,ak reagujes na moj prispevok potom by si tomu prispevku mala najprv rozumiet.Ten prispevok bol pisani Katie to za prve.A za druhe sme sa bavili o slovakoch konkretne a nie o tebe..A kedze si tomu nerozumela tak mi dovol tu moju metaforu prelozit aby si tomu porozumela a nezobrala to z ineho pohladu 🙂 Dedinske husy sa boja velkeho mesta ..Taktiez zname ako ludia z malych miest sa strachuju velkych veci,novych veci pretoze su zvyknuti na to ich co poznaju a nepoznaneho sa boja.Snad uz tomu rozumies.

sarifa
18. sep 2012

@jeanka bozicku ale je zlaty ten tvoj drobec 🙂

aliza
18. sep 2012

@sarifa aj ked som pisala, ze uz sem pisat nebudem, ale odpoviem. ano, prispevok si pisala katie, ktora citovala moj prispevok a vasa debata a 'zabava' sa tocila prave o tom, co som v tom prispevku pisala. Takze sa to da brat aj osobne 😉.
Ale nechajme to, nema vyznam sa tu dotahovat o slovicka.....ak vas to este zaujima, pozrite si spravy joj, Ivana na sude pochodila a pripad sa znova otvoril.

lu2112
19. sep 2012

Dobre ranko dievcata tak mna dnes maly zobudil a teraz sa snazime znovu zaspat 🙂. Dufam ze sa nam to skoro podari a dospime to🙂.

@slniecko77 no tak to si slusne nacvicila no my sme momentalne na 20 cm a cvicime tyzden takze postupne sa to zvacsuje len ma zaujimalo ako si dopadla ty. Bojim sa ze ked sa mali vypita skorej ze nebudem este na tolko roztiahnuta no ved uvidime ale musim uznat som rada ze som sa na to dalanahovorit a moj manzel je stoho nadseny tiez robi nam osobneho trenera 😉

andrea2510
19. sep 2012

@katie555 no uz je to vazne s tou tehotenskou zabudlivosti som si zablokovala creditnu kartu ☹ .....snad to prejde ked sa mala narodi 😉

andrea2510
19. sep 2012

@radusiq ja ti trosku zavidim tu sekciu teba to nebude bolet

radusiq
19. sep 2012

Dobre ranko prajem

@lu2112 vidim ze ste noc prezili bez poplachu, dufam ze este dospavate 🙂 my mame budicek vo vedlajsej spalni a uz silno pyta ranajky lebo dnes skoro vstaval 😀 co mas dnes na plane? kedy sa ti drahy vracia? nohavice nie su rifle ale take salene na technoparty, ale su to tie co som si tesne pred otehu kupila 🙂 uz sa tesim po porode zas hodim vlasy na ruzovo, sa budes tvarit ze ma nepoznas 😀 😀

@andrea2510 sikovna, ako sa ti to podarilo? ono ak sa velmi velmi bojis, mozes si section vybrat aj dobrovolne...

lu2112
19. sep 2012

@radusiq no prezili sme noc sami bolo to celkom fajn ale stale som sa budila ze kde je manzel 😀. Sila zvyku a hlavne ked sa mali rano zobudil tak mu chybala otcova ruka ktora ho vzdy ukludni. Potom vzdy spime dalej. Ale tak nakoniec sme zaspali a teraz sa zobudili. No manzel ma prist okolo 5:00 tak asi upeciem kolac pojdem sa preist trochu a potom uz len na gauci odych.
No ja taky problem nmam ja som celi satni, darovala hned ako som zitila ze som tehu ostali mi len tie pekne kusi takze ja ked schudnemidem najprv nakupovat 😀 to bude manzel rad.

katie555
19. sep 2012

Dobre ranko, tak ako sme sa vyspinkali?? ja celkom ok az na to ze som sa vcera vecer doplasila ze mam nabeh na preeclapsimiu tak sa mi snivalo ze som musela na emergency c-section....Hadam mi uz tlak vyssie nepojde bo mimo toho sa citim fajn - okrem bolesti v panve ale to je normal

@andrea2510 najvyssi cas prestat pracovat xixix ...to sa ti inak ako zadarilo??

@lu2112 my sme boli klasicky hore o 5tej rano ale dnes si mala stikutku odbila uz o 11 v noci tak rano sa strasne presuvala

@radusiq tak ty ma potom asi predbehnes , teda kym sa moja mala nejako nepoponahla 😀

@sarifa uz kasli na tu babu, ja uz ani nereagujem. s nou mi to pripada ako my o koze a ona o voze....Ako sa inak mas ? sofinka poslucha??

sarifa
19. sep 2012

@katie555 ja som len chcela ujasnit co som pisala 🙂 aaale moja sofinka ma cold :( sopliky a kycha kasle :( A ty ako? Ako sa ma brusko?🙂

radusiq
19. sep 2012

@katie555 no buduci piatok ma budu objednavat tak uvidime - hovoril doki ze medzi 38 a 39tt, takze typujem ten tyzden 8-14. oktobra...stale to mame na tesno my dve, mozno aj naraz to dame 😀

@lu2112 no ja si normalne nekupujem drahe oblecenie, takze vacsinou mi to ani nie je luto nejako porodim kupim nove, ale tak raz som sa plesla po vrecku a kupila si dvoje salenych a drahych nohavic na party a zrazu bum babatko - jednak nevojdem, jednak kedy ja sa najblizsie dostanem na party ze? 😅

lu2112
19. sep 2012

@radusiq no kym sa dostanes na tu party tak sa uz aj mozno mestis 😀 😀 co mas ty na programe dnes?? A ako svagrina dufam ze ta nerozculuje 😉

radusiq
19. sep 2012

@lu2112 ne ne pohoda, zajtra uz idu domov tak ani nebol as na rozculovanie 😀 dnes mam midwife o druhej, ma dojst segra k nam, a chceli sme sa ist prejst do suttonu na hlavnu trosku...co budes piect?

katie555
19. sep 2012

@sarifa hadam ju to coskoro prejde..mas zo slovenska tu vytahovacku soplikov na vysavac? vraj to je velmi dobra vec..
Ja ako tak, len sa mi zvysil tlak a teraz uz dost citim bolesti v panve ..no uz len vydrzat musim a potom uz bude mala s nami ... 😀
@radusiq no tak sa budeme predbiehat xixi ...fakt uz hadam nic sa mi nezhorsi kedze 8 mesiacov som bola ok ...teraz ma ten tlak trosku stve ...ale nic zial s tym nenarobim... Drahy mi zakazal dnes robit hocico (ani keby som toho zase az tak vela na plane mala) takze relax v office, pozeram z archivu pod povrchom ...a potom uz len veceru urobit - to som si naplanovala lahke - pea and mint risotto ...

wewe8584
19. sep 2012

Dobre ranko dievcence 🙂 ci uz den....to je jedno...

... kazdopadne dnes to mame za 100 🙂 juchuuuu .... uz sa to pomalilinky blizi 🙂
..oficialne uzatvaram skupinku 2012 pod 100 🙂

lu2112
19. sep 2012

@radusiq http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=43344 tento. Kolacik ale rozmyslam ze jo spravim az zajtra nech vydrzi do soboty lebo mame navstevu 🙂. Len opatrne z prechadzkami🙂. Ja sa idem obliect akurat a idem sa preist je krasne vonku sa neviem dokat trochu na vzduch a na obed budeme mat ananas z trochou chilli 😉 Nakladany v javorovom syrupe mnam 😀 A slahacka jaky dobry obedik 😉

lu2112
19. sep 2012

@katie555
@radusiq nomozno uzavrieme niake stavky ktora bude skorej 😀. Ja len aby ste mna vsetky nepredbehli kedze u chlapov clovek nikdy nevie 😉

andie25
19. sep 2012

Ja makam, ale myslim na vas🙂 Pekny dnik vsetkym!

radusiq
19. sep 2012

@lu2112 to nemyslis vazne ze u vas by do soboty vydrzal kolac...u nas tak dve hodiny 😀 ja idem v piatok grilovat ku kamosovi, tak tiez asi nieco upeciem...mnam ten tvoj obedik znie nechutne sladko a uzasne 😀 tiez sa chystam dnes nieco zdrave, dost som sa spustila za posledny tyzden, nic zelenina 😅 myslim ze u Maxika sa nemusime bat, aj keby bol trosku pozadu stale budes prva...

katie555
19. sep 2012

@lu2112 @radusiq no ved Lucka tvoj bude neskoro, moja par dni skor a presne vsetko padne na den ked radka bude mat naplanovanu sekciu ...Ja som dostala poziadavky na 11.10 ...to boli najhlasnejsie ...xixi ..ani keby sa to dalo vybrat 😀

radusiq
19. sep 2012

@katie555
@lu2112
nooo vyhovuje, a budeme organizovat spolocne birthday parties 😀 😀 niekde na polceste medzi surrey, kentom a manchestrom 🙂

radusiq
19. sep 2012

@lu2112 @katie555 baby a ved aj @andrea2510 uz bude mat po 37tt a tiez dievcatko co by mohlo skor byt...mozno styri budeme

katie555
19. sep 2012

@radusiq @lu2112 @andrea2510 no vsak toho 11.10 to by malo vyhovovat kazdemu xixix. ..Len keby sme si tak mohli vyberat ...Len neviem ci by to andrea vyhovovalo kedze oni kluce od noveho domu nedostanu az do 18teho tusim...ta by tym asi nadsena nebolaa....

akurat som kukala letenky domov na januar - mozem kaslat ryanair - pre 1 osobu plus 1 babo s 1ks batoziny (15kg) spiatocny Liverpool - Blava s poplatkami a vsetkymi booking fees co oni uctuju je to 196 libier....KLM sice s prestupom - ale zase z manchestru do viedne - 165 , including drinks a snacks, batozina 23 kg pre dospeleho a 10 kg pre babo. Len pre info pre nas do liverpoolu je tolko rozdiel co blava - vieden.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre