Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

monkka21
19. sep 2012

@katie555 ty kokos aka tapa,ved kto by nebol stastny 😖 ja som zvedava ,ze v akom poradi pojdete 😀 v oktobri je to huste.

katie555
19. sep 2012

@monkka21 no my sme si uz vybrali spolocny datum 😉 lol ...ale neviem dufam ze ja vydrzim aspon este 2 tyzdne bo teraz mam z toho paranoju koli tomu zvysenemu krvnemu tlaku... 😀 no sme 4 v oktobri a potom ste 3 v decembri nie?

@sarifa nasa mala bude mat aunties and uncles lol...no moja mamka a segra (tie su dost veriace hlavne segra) tlacia aby sme dali ale vedia zase ze ked som si ja postavila hlavu tak to nikam nepojde a akurat ma tak dobre nastvu ... 😀

monkka21
19. sep 2012

@katie555 no vy mate vybrany datum len ci babatkam s bude pacit 😉 😀 no kedze ste 4 tak kazdy tyzden jedna 😀

tinna333
19. sep 2012

Ahojte baby mozem sa k vam pridat?

katie555
19. sep 2012

@tinna333 ahoj vitaj....tehulkujes??? 😀

sarifa
19. sep 2012

@katie555 ale ved je to na vas dvoch ako si spravite tak budete mat, A das malej prepichnut usi? Ja chcem ale moj zase nechce ze ked ona bude chciet tak si ich da prepichnut.Ty co si myslis?

sarifa
19. sep 2012

@tinna333 ahoj a vitaj medzi nami.Kde sa presne nachadzas?

lu2112
20. sep 2012

Dobre ranko ako sa dnes mame ja tak zvlastne velmi dobre sme sa nevyspali stale sme sa budili no vychystame muza do prace a ideme dospavat 🙂

radusiq
20. sep 2012

Dobre ranko prajem, my dnes hore od skoreho rana, uzivame si posledne chvilky so synovcekom a ochvilu ich nesieme na letisko 🙂
@lu2112 ako zvlastne? Nieco sa snad deje alebo bude diat?

@tinna333 ahoj a vitaj 🙂

katie555
20. sep 2012

Dobre ranko tehulky, tak ja som si nejako potiahla spanok dnes - 10 rano uff...no ale citim sa aspon vyspata a dobre ... 😀
Ako ostatne? @lu2112 cakaj na nas este lol...

@sarifa ja som na tie nausnice aj zabudla - len mna sa mamka na ne spytala bo u nas pri krste sa davaju tusim. Ked som to povedala drahemu ze ked pojdeme domov na svk v januari tak jej dam u doktorky prestrelit usi tak dobre ze nevyletel plafonom...je proti tomu bo vraj tu deti ktore maju prestrelene usi su deti scalies alebo chavs ...takze neviem nejako ho hadam este presvedcim... 😲

sarifa
20. sep 2012

@katie555 hahah no presne.Ale tak u nas na slovensku je to normalka ze sa davaju teda ved je to dievca.No my sme sa tiez este nedohodli lebo ja poviem ano a on nie.tak teraz neviem co 🙂 S anglicanmi je to niekedy strasne 🙂

katie555
20. sep 2012

@sarifa no zial tu vidis tie odlisnosti lol ..ale zase take strasne to s nimi nie je ..my mame na vychovu deti atd rovnake nazory takze to bude v pohode...nausnice su vec koli ktorej sa ja hadat nemienim ani nebudem ... akurat som citala na tom uzasnom fore (kde udajne chcu pomoct detom a ivane) ake zle matky su vsetky anglicanky....lebo deti neoblecu, davaju im ine veci jest nez oni odsuhlasili atd...neviem sice kto im dal medaily za naj mamy na svete...Sa stavim ze vela veci co sa robi na svk by anglicankam pripadalo divne - napriklad davat dvojite plienky alebo zavinovacku (ani jedno neplanujem) plus napriklad to zehlenie (tiez neplanujem) tu o takych veciach v zivote nepoculi a nemam pocit ze by anglickym detom nieco bolo 😀 Kazdy nech sa zariadi ako chce, ako mu vyhovuje...ja si vyberam veci co mi vyhovuju z oboch kultur a nie co je napisane v knizke pretoze sa to tak MA.
xixi sorry za rant ale uz ma to vytacalo ... 😕
ako sa dari dnes? ja konecne planujem ist von sa vyvetrat bo len akosi sedim doma

sarifa
20. sep 2012

@katie555 a v akom to fore? To vies kazdy si mysli ze to co robi je to najlepsie a ine mamy ak to inak robia tak to robia zle.Ja sa nad takymi vecami ani nerozculujem lebo to su taki ludia co maju klapky na ociach a nic ine nevidia len seba a si myslia ze ine metody vychovy alebo obliekania neexistuju.Niektori ludia su naozaj strasne divny a tym je tazko povedat.
no aj ja by som mala ist von lebo len sedim doma na zatku a kilecka naberam :( ale ked zacala byt zase taka zima ja to nemam rada :(

sarifa
20. sep 2012

Uz si tu niekto ziadal o ten prispevok na dieta zo SLOVENSKA?

monkka21
20. sep 2012

ahojte.mala v noci zase kazde dve hodiny mrncala tak som k nej hore dole behala 😒 ale co uz.to tie zuby.len co je horsie tak vcera sa mi po celom tele vysypala a neviem s coho.bud je to z nektarinky alebo z pracieho prasku.ma to vsade okrem hlavy,este aj na spodku nozicky to ma na chodidle.

lu2112
20. sep 2012

@radusiq
@katie555 no ahojte som uz spat aj z nemocnice mala som tam booking k doktorovi. Pozreli ma mala som zvyseny tep ale inak je vsetko ako a bit mali je dola a len mi povedali ze kam ist a co robit keby sme zacali rodit.
No neviem co sa dialo ale tuto noc som nespala vobec skoro do hromady asi tri hodiny aj mali bol hore asi bolo nieco vovzduchu.

lu2112
20. sep 2012

@monkka21 moja to moze bit reakcia na nieco v jedle alebo ako si pisala na prasok menila si znacku? Kazdopadne to chod ukazat GP snad ta bookne na alergologicke 😒

monkka21
20. sep 2012

@lu2112 prave ze neviem ze veci co mala oblecene ci boli oprate v novej avivazi.si neviem vobec spomenut.alebo v prasku.a aj tie nektrarinky co som spominlaa tak to su tiez taky iny druh ,ktory predtim nejedla.ak sa to nezlepis tak zajtra sa objedname k GP.ani ju to nesvrbi nic.mne sa to tiez zda ako alergicka reakcia.

lu2112
20. sep 2012

@monkka21 no pockaj do zajtra ale vyzera to ako ked ja sa vyhadzem po prasku na pranie. Tiez som na to citliva 😒 dufam ze bude dobre a prejde to samo.

monkka21
20. sep 2012

@lu2112 no dufam,aj ja ze to prejde.prasok mame detsky persil tusim ale doteraz sme mali avivaz comfort modry a teraz mame zlty len neviem ci uz v nom boli oprate tie veci.ma picne.ja si myslim,ze je to z prasku lebo keby to bolo zo stravy tak to bude mat asi aj na tvari si myslim.

katie555
20. sep 2012

@monkka21 fuha to skor ale vyzera ako od avivaze...ono je mozne ze ked si zmenila tak to to sposobilo...bo co viem (podotykam nemam deti tak nie z vlastnej skusenosti lol) tak z ovocia a teda food alergy by bola aj na tvari 😖 dufam ze vam to coskoro prejde

@sarifa dostala si ten preklad od tej holky? bo co viem potrebujes len to plus zamietnutie odtialto ...
Ja som sa uz prisposobila anglickej klime asi xixi - totiz odkedy som tehotna furt mi je teplo a vcera sme akurat skonstatovali ze drahy je ten co skor teraz somre ze je chladno a mne je stale teplo xixi ...Presne ako si pisala, ludia povazuju len to co oni robia za najlepsie ..to ze ja robim nieco inak neznamena ze to je zle ...Ja som osobne dost otvorena pristupom ostatnym, ked ty si myslis ze to je naj tak si to rob ..mne to moze byt jedno ...xixi ach jo ...

@lu2112 no dufam ze ste obaja ok....ja praveze som spala vyborne tusim od nejakej 10.30 do takmer 10 rana ...xixi ...Ale behla som tereaz na chvilocku do obchodov a cele brucho ma boli (hlavne spodna cast) a zase citim krce - po pol hodine chodenia ...ach jo ..takze uz len sedim a oddychujem 😕

monkka21
20. sep 2012

@katie555 aj ja si myslim,ze z jedla by mala aj na tvari a ona to nema ani pod plienockou iba na bruchu rukach chrbte a nohach. ☹ pojdem kupit druhy prasok a prestanem zase pouzivat avivaz to bude istejsie.ked tak zajtra pojdem aj k gp.

katie555
20. sep 2012

@monkka21 no moc o tom vela neviem ja som kupila na malinkej veci non-bio avivaz tu bielu confort...neviem ci je lepsia ale je akoze pre deti bezpecnejsia - nakolko je to pravda neviem...ja pre nas pouzivam zlty lenor vacsinou bo ten mi naj vonia xixix ...

monkka21
20. sep 2012

@katie555 ja som tiez pouzivala biely comfort ked bola babatko a musela som prestat davat lebo bola vyhadzana 😒 tak som prala len v prasku fairy no a teraz vacsinou v persile alebo arieli a v modrom comforte a prvy raz mame zlty.radsej uz nebudem davat ziadnu avivaz.

lu2112
20. sep 2012

@monkka21 no ja som alergicka na ariel alebo persil jedine co znesem je fairy a avivaz vobec. Ja som sa pretorozhodla vsetko prat v mylovom slize lebo ak mali to zdedi po mne tak stym by sme mali problemi takto to bude bez problemov.
Skus nedavaj avivaz a mas pravdu ak to nema na tvari tak to bude sprasku lebo food alergie by mala vsade nielen na tych castiach kde je oblecenie. Dufamze naozaj ze to prejde a bude dobre.

sarifa
20. sep 2012

@katie555 no mam to od nej len neviem co mam napisat ako rodne cislo malej ...dava sa tam nieco?

lu2112
20. sep 2012

@katie555 sme v pohode len sme nevedeli spat mala som bolesti v podbrusku ale nic dramaticke len take neprijemne ale o 4 rano som si dala horucu vanu a preslo to. 😉

monkka21
20. sep 2012

@sarifa mne to neslo otvorit neviem preco ☹ neskusila by si mi to poslat ty ked ti dam moj email 🙂 prosim

monkka21
20. sep 2012

@lu2112 veru sa vratim spat k fairy aj tak uz pojdem prat veci pre babo a avivaz uz nebudem davat.

sarifa
20. sep 2012

@monkka21 jasne poslem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre