Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lillah
1. mar 2012

@radusiq ja som mala prvy appointment s midwife v nemocnici. Odtial ma nahlasili do midwife centre, to som na list cakal kratko asi len tyzden

lillah
1. mar 2012

@radusiq... po tom booking appointment v nemocnici u midwife (tam mi vystavili tehotensku knizku) som chodila len do toho centra na check-ups a do nemocnice len na scan a odbery krvi.... ale mozno som to tak mala lebo som 2x neskoro zistila, ze som tehotna. Prvykrat som zabudla, ze mi meskala period. Az ked som ju missla druhykrat som si uvedomila 😀 a druhykrat som otehotnela na pill takze som este nemala ani booking app. ani nic...len ma gp poslal do nemocnice na early pregnancy scan.... ze ci to este zije.

solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia198307
1. mar 2012

@radusiq ahoj ja som bola u GP 20.2. A u midwife si uz bola??

lucia198307
1. mar 2012

@lillah ahoj, mozes mi napisat do akych clubov je dobre sa zahlasit??? Ja viem iba o pampers.

lu2112
1. mar 2012

@radusiq tak mam zasebou uspesny den citim sa skvelo a myslim ze vediet ze som tehotna ma dnes ukludnovalo pri prezentacia takze vsetko dopadlo dobre a dnes ideme na veceru to teda oslavit 😀 gratulujem k 8tt a aj ze ti je lepsie ja sa stale neviem dokopat k normalnym ranajkam ale snad ma hlad casom dozenie 😀 😀
a aky den si mala ty 😀

lillah
1. mar 2012

@lucia198307 Bounty, to by si aj od midwife mala dostat taku tasku vola sa to Bounty pack... jeden dostanes na prvom stretnuti, jedne ked budes okolo 20tt, dva ked sa baby narodi a potom jeden ked bude mat baby 5 mesiacov. Vacsinou su tam same letaky ale aj reklamne vzorky produtov pre deti. Potom je Tesco baby club, Boots parenting club, Asda baby... zahlasit sa mozes do kolkych chces. Ja tiez nepoznam vsetky. Je super, ze posielaju tie vouchers 😉

lillah
1. mar 2012

A este som zabudla na ToysRUs, huggies, sainsburrys a mothercare =)

lucia198307
1. mar 2012

@lillah jeeej dakujem 🙂 Pojdem popozerat tie stranky. K midwife idem 12.3. tak uvidim ze ci mi nieco da. Uz sa tesim...je to moje prve babo tak zato som taka nedockava 😉

siss_sz
1. mar 2012

baby, mozem sa spytat, mozno tak odveci, ale predavaju v Primarku aj tehu modu? vaka! 🙂

radusiq
1. mar 2012

@lu2112 gratulujem k prezentacii a k uspesnemu dnu 🙂 ja som bola dost busy dnes, marec je taky zlomovy, uz sa nezastavim az do jula 😖 inak velmi prijemny den, nebolo mi skoro vobec zle, aj celkom dost energie som mala...akurat rozmyslam co varit, nic ma nenapada...

@lucia198307 nebola, prave na ten papier cakam

@lillah podla toho co hovoril GP tak ja budem mat midwife unho na surgery, len na scany pojdem do nemocnice. Takze niekedy o tyzden-dva by som mala mat midwife a ta by ma mala objednat do nemocnice na scan. krvne testy vobec netusim kedy chcu robit...kazdopadne v utorok idem na private scan s midwife, tak budem spokojnejsia 🙂

a k tym klubom, ja som prihlasena na cowandgate - uz som to tu spominala, poslali mi plysovu kravicku, tehu kalendar a postupne budu posielat vouchery, ale hlavne tam maju midwives a childcare experts 24/7 na telefone, maily a chate ak sa chcete nieco spytat ohladon tehotenstva a kolegyna mi poradila emmasdiary - tam sa da stiahnut kupon na nejaky darcekovy balik v argose a vouchery na 100 libier off na detske veci v argose, casom vraj posielaju viac

monkka21
1. mar 2012

@pacica o working tax credit si mozes zaziadat aj teraz musis byt hlavne zamestnana.ale od aprila su neake zmeny,ale blizsie ti neviem povedat.na danovom si vyziadas tlacivo alebo stiahnes s ich stranky vyplnis a posles a cakas ci ti schvalia alebo nie.poberat ho ale mozes iba kym mas pracu ked ti daju vypoved tak by si to mala nahlasit a v tom pripade ti vyplacanie stopnu az kym nebudes mat pracu.ked si to chces podat tak teraz sa ti to uz neoplati lebo uz je len mesiac do konca zdanovacieho obdobia.cize az po 5.aprili.v tom case ked som otehotnela tak agency bola 24/7 ale teraz je staffline ale vedenie je stale to iste takze ziadna zmena.ty si pisala ze vam teraz v pridali na plate ako maju kmenovi zamestnaci.u nas sa nic skoro nezmenilo.iba to ze mame narok len na 28 dni dovolenky za rok a plat nam nezdihli ani o jedinu pencu.ja som isla do prace ked mala dcerka 8 mesiacova strazi mi ju sestrra lebo ju nezobrali do prace tak jej nieco kazdy tyzden z vyplaty platim

lu2112
2. mar 2012

@radusiq tak ja opat v praci dnes onecne klud a pohodicka a vykend volny ideme prec pozriet nasich starych znamich tak sa tesim ze vypadneme celkom sa mi vracia chut do zivota sice som stale dost vecer unavena ale da sa dufam ze to tak ostane 😀 😀 len este v noci ma bolia prsia na podvecer v podbrusku aleinak sa citim skvelo a ty ako sa dnes mas??

lillah
2. mar 2012

@radusiq to mas super, ze midwife v gp surgery. Ja som musela behat kade tade. Mala som totiz shared care medzi gp a midwife. Takze raz u gp o 4tyzdne u midwife, potom zase u gp.... a medzi tym scany a odberi v nemocnici. Normalne som v tom uz mala chaos...tak som si do dennika presne znacila kde a kto.

S tymi klubmi... no emmasdiary som zabudla...ale to vsetko bude v tej taske co dostanete od midwife. Ak mate Tesco clubcard alebo Nectarcard do Sainsburys iba si vypytate letak a prihlasite sa do baby klubu. ToysRUs a mothercare davaju akoze vouchers na zlavy. Ze ak kupite kocik tak 50 libier off. Alebo ak u nich nakupite nad 500 libier dostanete 100 off. Ale zase treba byt opatrny, lebo to su take triky aby ste nakupili kopec somarin, podla nich essentials, ktore v zivote nepouzijete. A vacsinou je tam dolozka, ze musite nakupit iba z jednej znacky alebo dokonca len z jedneho range of products.... to su take oblbovaky na hormonami presiaknute tehulky 😀

radusiq
2. mar 2012

@lu2112 ahoj tak fajne, my tiez chceme niekam vypadnut cez vikend, len dufam ze sa zas trosku otepli lebo dnes bola strasna, strasna zima rano 😖 rano mi bolo trosku blbo ale uz to preslo, takze celkom prijemne...kolega rano hovoril ze asi skusi otehotniet, ze to evidentne pomaha k fyzickej pohode 😀

lu2112
2. mar 2012

@radusiq tak ktej pohode to urcite pridava ja mam stale dobru naladu a vela veci ma nerozhadze. 😀 😀 tak dufam ze ti vide niaky pekny program na vikend ja som akurat zarezervovala hotel este zabezpecit strazenie pre Maleho (zajacika) a moze sa startovat 😀

radusiq
2. mar 2012

@lu2112 idete dnes vecer ci zajtra rano? A ktorym smerom?
Na mna zas dosiel utlm a taka uzimena som, asi skoncila pohodicka, uz sa tesim na postielku 🙂 Ale zajtra chcem isto niekam vybehnut, dufam ze nieco vymyslim (nechcem zmrznut a chcem nieco vidiet)

pacica
2. mar 2012

@monkka21 dakujem ti za informacie.mrcha mi vcera prisla,takze nadej zmizla ☹ ale nevadi,pokracujeme dalej 🙂mali by ste ich zazalovat,ze vam nevyplacaju to ako by mali! neznasam vsetky agentury!zdieraju ludi ako sa len da.tak to je fajn,ze si mozes popri dietatku poprivyrabat 🙂a zijete este s niekym,alebo sami?a v kolko izbovom byte-domu?

lu2112
2. mar 2012

@radusiq ideme zajtra rano dnes mam este kadernicku musim si dat do poriadku vlasy lebo strasne vysusene ich mam. a plet? ja som nikdy nemala problem ale teraz ju mam taku suchu a ani neviem co uz mam na to pouzivat ☹ . Ide k Stanstedu (essex) tam sme zili skoro 6 rokov mame tam vela znamich 😀. Ten utlm asi bude aj pocasim dnes je strasny tlak vonku mna hlava boli celi den a dufam ze to neprejde do migreny lebo to by som bola nerada.
Ak checes len niaky vyletik skoc te do Brighton my tam caso chodievam hlavne ked je pekne sa poprechadzat pri mori a po obchodoch dame vzdy niekde obedik a pekny den za nami 🙂

lu2112
2. mar 2012

@radusiq kedy mas ten scane?? buduci tyzden? stracam prehlad o case obcas 😀

monkka21
2. mar 2012

@pacica ahoj.tak my tu jizeme cela rodina.mame prenajate dva flaty s jednym spolocnym dvorom.jeden je 4 izbak a druhy dvoj izbovy.ja tu mam mamu,dve sestry,svagra synovca,buduceho svagra.este jednu kamaratku a este v meste kde mi zijeme tak byvaju stryko,teta s manzelom a bratranec 😀 sme sa rozrastli.mne to vyhovuje ze byvam s mamou a sestrami.ked mi treba tak mi aj malu postrazia.veru nam nic neprihodili aj ked je to zo zakona.ted ak som to dobre pochopila ze mame mat aj plat vyrovnany kmenovim zzamestnanocom.drzim vam palce v snazilkovani.ak este budes chcet nieco vediet tak kludne napis tu alebo do posty

radusiq
2. mar 2012

@lu2112 ja sa natieram cistym mandlovym olejom, tvar aj telo, a na noc kokosovy olej (ten ale nedavam na tvar a len na noc lebo potom voniam ako vianocna kokosova gulka). Ked sa nenatriem cele telo ma svrbi, uplne suche, bojim sa ze budem obsypana striami...
Brighton ja velmi nemusim, mozno este v lete...Bournemout alebo Hastings mam radsej ale tiez asi skor v inom pocasi...
Scan mam v utorok poobede 🙂

lu2112
2. mar 2012

@radusiq A ked si kupujes ten mandlovy olej to by som aj ja vyskusala 😀 no tie Strie mne uz zacali na prsiach sa mi objavili po bokoch aj ked mazem ale tak ked mi behom mesiava narastli o dve cisla sa dalo asi cakat ☹ no dufam ze tam to aj ostane. Juuj tesim sa uz ako dopadnete a dufam ze sem zavesis prve fotky ja sa objednam v stredu ked mi povies ako tam bolo ja mzem aj cez tyzden sa vypitam z roboty 😀
Inak ja som dnes musela uz napisat na HR ze o tri tyzdne ked budem mat 12tt zaciname hladat za mna nahradu to je ake deprimujuce ze cele moje odelenie musim niekomu zverit ale este ze ja si ho mozem vybrat 😀 😀
A uz si rozmyslal ze do kedy budes robit viem este je skoro ale tak priblizne ??

radusiq
2. mar 2012

@lu2112 ja mam na prsiach este z puberty, teraz zatial drzia ale dlho to nepotreva, uz mi vidno zily vsade 🙂 jasne dam hned vediet ako bolo aj fotky dam 🙂
To je super ze sa aspon staraju, tu to nebudu riesit klasicky do poslednej chvile a potom sa zblaznia 😒 ale moze mi to byt jedno...rozmysla som ze zacnem velmi skoro matersku - od 1.8. kvoli Olympiade - v robote to bude masaker, stresy, sefstvo rozmysla ze budeme robit v noci namiesto cez den, a kolegyna mi odchadza na dovolenku takze by som tu bola sama...takze budem mat doma klud, pomaly sa chystat a uzivat si leto 🙂 aj tak sa sem nechystam vratit takze to nebude taky problem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre