Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
20. sep 2012

@katie555dakujem velmi pekne , no aby si namna nezabudla to uz budes mamina zaneprazdnena 🙂 ved to ze je to skoda len tak nehat a pomoze nam to kupit mlieko a plienky lebo tam moje peniaze stale teraz idu 🙂

sarifa
20. sep 2012

@monkka21 no mne sa to pytalo na nejake heslo ale to som zavrela a potom to tlacivo naskocilo

monkka21
20. sep 2012

@sarifa mne hned napise ze otvorenie padlo ☹

domak2
20. sep 2012

@katie555 ja som to len casovo myslela, ze sa nemusis vzrusovat, oni maju vzdy na vsetko cas, aj ked musim povedat ze s apostille som velmi prekvapena, lebo mi to prislo spat za 3 dni

katie555
20. sep 2012

@domak2 tu appostile vsetci chvalia ze pride za 3 dni ...asi preto ze platis xixix ...kde v uk sa nachazdas? 😉

slivka233
20. sep 2012

@sarifa teraz som sa stratila ja co je to app a MK ci co?? ahaa pockaj to akze Milton K, skus tu pozret http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/se...
@katie555 ak splnomocnujes ty niekoho staci ak to podpises ty splnomocnena osoba tam byt nemusi, ja som platila 2.3 eura.
presne ako hovoris dokonca rentaje vyssia ako morgage, oky vyhodene pniaze cudzim ludom ale nejak sa predsa zacat musiii

katie555
20. sep 2012

@sarifa no vcera akurat to drahy konstatoval ze tebe to forum bude aj chyba ked sa Chloe narodi tak som ho uzemnila ze mala ma aj otca ktory sa bude o nu starat ze sa dostanem aspon denne na chvilu na net xixi...

domak2
20. sep 2012

@katie555 ja som v londyne, nech to nemam na tu uzasnu ambasadu tak daleko haha

katie555
20. sep 2012

@slivka233 no ja poslem papiere a mame znamosti na matrike takze podpisem tu a maminka vezme domov ..xixi ...takze preto som si nebola presne ista ci musia byt obe osoby..ale podla vsetkeho sa to da aj tu ako spominala @domak2 za 5 libier keby bolo treba ... S tym rentom to je jedna vec a nie je nad svoje aby sa clovek bal ked nieco vyleje...xixi .. Ale tiez sa musis viac snazit byt milsi k susedom - nasi maju male 9 mesacne dievcatko ktore este sem tam v noci place - tak len hovorime ze neboj my vam to tak za mesiac vratime ked nasa bude stale plakat ...xixi ..Nas inak pozicka vychadza o 150 libier mesacne viac nez sme platili najom ale stoji to zato ..Tak sup sup hladat ten idealny domcek pre vas ...Len tak naokraj ten ktory nas 'chytil za srdce' bol prvy ktory sme videli - lenze sme nechceli hned pri prvom do toho ist (logicky) ale potom sme videli este asi 15 a nic sa nam nepacilo ... 😔

sarifa
20. sep 2012

@slivka233 ale ja neviem akoze co im mam poslat? a kto su oni? 🙂

katie555
20. sep 2012

@domak2 no prave preto ja splnomocnujem mamku bo co som pocula o tej nasej slavnej ambasade vobec nemam chut tam ist..hlavne nie s malym babatkom 😀

sarifa
20. sep 2012

@katie555 no ved presne tak 🙂 co len mama musi vsetko? ale nebudes mat tolko casu veru 🙂

katie555
20. sep 2012

@sarifa to mi je jasne ..ale zase tak paul sa strasne tesi na malinku takze dufam ze ked pride z prace cez tyzden plus vikendy bude chciet byt s malou a vtedy hadam budem mat trosku viac casu pre seba (alebo teda tak si to ja predstavujem) prave preto sa on snazi cim skor dokoncit tu pracu co robi navyse po veceroch aby ked sa mala narodi sa mohol venovat 😕

domak2
20. sep 2012

@katie555 ja som tam uz raz stala v rade ale po hodine cakania vonku som si povedala ze mam len jedny nervy, to som sa chcela len informovat co a ako pri vybavovani papierov a tak, tak si vravim ze tam radsej zavolam, tak som volala a mila pani mi vravi ze si to mam najst na nete, a ze ona presne nevie kedze manzel je cudzinec, no kocurkovo., 😀

sarifa
20. sep 2012

@katie555 no drzim palce..mojmu to vydrzalo 2 tyzdne a teraz sa jej kazdy objedol ale ja nieeee 🙂

tinna333
20. sep 2012

@katie555
@radusiq
@sarifa ahojte baby, no my sme akurat s manzelom isli na Slovensko na dovolenku + do CAR centra lebo sa nam 2 roky nedarilo ale 3 dni pred odletom som zistila ze som tehotna .. az sa nam to nechcelo verit, takze teraz dovolenkujeme bola som tu u mojej byvalej gynekolog. na sono a uz tam bola mala fazulka takze sa veeeelmi tesime no a zajtra uz odlietame spat do UK - sme v Bristole.. je tu nejaka cerstva maminka alebo tehotna? ale ako tak citam tak ste tu skor maminky co si pisete alebo mate uz skoro pred porodom. Inak neviete mi poradit kedy mam ist za mojim GP mu oznamit ze cakame miminko, uz som v 6tt + 3 dni akurat dnes tak neviem kedy sa hlasit k nemu a co sa pytat na prvej navsteve?? kazda rada dobra, dakujem 🙂 a drzim palceky

monkka21
20. sep 2012

@tinna333 ahoj.vitam ta,tak to je super ,ze sa vam zadarilo.ono sa hovori ,ze clovek ked sa uz prestane snazit tak vtedy sa zadari.aj u nas to tak bolo.je tu jedna nova tehulka z bristolu.mozno vecer tu bude pisat.ja som v newporte 🙂

sarifa
20. sep 2012

@tinna333 to cloveka naozaj prekvapi ze je tehotny aj ked sa snazi otehotniet...aaaach ta radost ...ako by to bolo len vcera ked som zistila ze som tehotna 🙂 no ja som isla na recepciu u doktora a dam my dali pregnancy pack a objednali k midwife a to az nejako ked si v 12tyzdni. skor ist netreba.Na prvej navsteve midwife bude pisat do tvojej zelenej knihy ktoru budes mat v tom pregnancy pack a musis vypisat...bude sa ta pytat o chorobach v rodine a blah blah...potom mna objednala na scan...tak to bolo u mojej midwife 🙂

tinna333
20. sep 2012

@sarifa super, tak ja tam zajtem az ked budem nejak v 8tt zatial som rada ze som to sono stihla tu ze viem ze je mimi kde ma byt a som spokojna 🙂

tinna333
20. sep 2012

@monkka21 no my sme sa snazili poctivo do podlednej chvile, nevzdavali sme sa a dobre to dopadlo ale ja pravda ze asi aj psychika pomohla, ze sme uz vlastne mysleli na tu dovolenku a ze ideme do toho CAR-u. A robite si niekedy aj stretka raz za cas baby co sa tu poznate?

radusiq
20. sep 2012

jej ale tu zas pribudlo stran 😀 my sme doma z letiska, ja trosku hotova ale cesta bola prijemna a bez trafficu.

@tinna333 ja som bola u gp v 6.tyzdni, vlastne hned ako som zistila ze som tehu. On ti len vypise papiere o tom ze si tehotna, maximalne zmeria tlak a posle papiere do nemocky aby ta objednali na scan a booking appointment k midwife. Vseho vsudy 5 minut. Podla mna je lepsie ist skor aby si aspon niekde bola nahlasena ako tehotna, ale inak nic nemusis riesit az do neskor.
Inak z pravidelnych prispievateliek ak dobre ratam sme tu styri co cakame v oktobri a potom dalsie tri okolo vianoc, zvysok su uz mamicky. Ja a @lu2112 sme sa tu spoznali prakticky hned ako sme zistili ze sme tehotne a byvali sme kusok od seba tak sme davali aj stretka, a dufam ze minimalne Londyn a okolie co sa nemame tak daleko sa budeme obcas stretavat ked sa krpci narodia 🙂

@slivka233 super spravy, takze do vlastneho. prijemne hladanie prajem nech rychlo najdete domcek snov a nech vam to vyjde 😉

monkka21
20. sep 2012

@tinna333 no tak ja som sa este z nikym nestretla kedze vacsina bab je z daleka.ale poznam jednu tehullku v bristole ona tu nechodi casto.tak s tou sa chceme stretnut,tak hadam to vyjde.len ja mam malu dcerku tak je to tazko mi samej cestovat do bristolu ked nemam auto a este aj tehotna,ale zase je to len 40 minut.hlavne je ze sa zadarilo a teraz mozes pekne tehulkovat.

katie555
20. sep 2012

@tinna333 tak gratulujem ...ja som to spominala asi par dni dozadu - ja som sa priamo hlasila ku community midwifes ...a vsetko mi poslali domov a vtedy mi povedali kedy mam prve stretko potom odtial ma objednala na 12 tt scan....mam pocit ze to zalezi v ktorej oblasti uk si ...ja sla k lekarovi len ked som mala krvacanie asi v 7tt, aj to som volala najskor midwifes a tie ma tam poslali. ...
S tymi stretavkami je to tak ako pise radusiq napriklad ja som v Manchestri..ale coskoro by som sa mala stretnut s jednou mamickou co si pisem co sme sa nasli tu bo byva blizko pri mne ...

@radusiq uz som myslela ze si sla rodit ...bo o tom letisku si pisala este rano ..xixix a ani @lu2112 som tu dnes poriadne nevidela iba skoro rano .. 😀

katie555
20. sep 2012

@sarifa ale hadam mu to vydrzi ..som mu povedala ze ked bude mala skriekat stale tak mu ju pobalim do prace xixix ...tvoj drahy pracuje 9-5 ci chodi na tyzdnovky?

radusiq
20. sep 2012

@katie555 no oni sli z Lutonu - to su od nas skoro dve hodky cesta tam + rezerva ak by bol traffic, pomotat sa, rozlucit, zas to iste cesta naspat, a este sme sa stavili v obchode a pekny den za nami 🙂 ale na Lucku je veru nezvykle aby cely den nepisala...bud niekam sla, alebo chce byt prva a necakala na nas 😀 😝 dufam ze je ok a ak tlaci tak jej to ide lahko 🙂

katie555
20. sep 2012

@radusiq jj ved prave a tusm vcera spominala ze sa citi nejako divne a ze ma krce ak sa dobre pamatam.. 😀 chcela mat septembrove babo tak mozno jej to aj vychazda...xixi ale ako to bude ako zo @sarifa ze sme ju uz v porodnici videli kazdy den za jej posl 2 tyzdne tak zbohom..a vzdy sa potom ozvala ze este nerodi 😲

radusiq
20. sep 2012

@katie555 no docitavam vas a pozeram ze o pol druhej pisala ze dosla z nemocky, a potom uz jej mozno mm dosiel..ale nikdy nevies a som zvedava veru 🙂

andie25
20. sep 2012

Coo, tu sa rodi uz? Ja vsetko zmeskam, este nie som ani doma, a uz vôbec nestiham citat co ste popísali. Konečne zajtra piatok.... Ako sa všetky máte? Ja dnes brutálne dlhy den ale prišli mi údajne domov moje objednane handmade deky pre Natalku, takze sa uz teším domov že ich uvidim. A ináč uz je tma vonku to nie je fér... A vitam nove tehulky🙂

sarifa
20. sep 2012

@katie555 haha aj ja moju mu zabalim lebo ta skrieka stale...ano moj pracuje od 9.30-do 6

katie555
20. sep 2012

@andie25 no vitaj...kde si objednavala decky? bo ja mam asi 3 co som dostala ale este chcem strikovanu...a teraz neviem ci otravovat paulovu 85 rocnu babku alebo si objednat z niekadial 😀

@radusiq myslim ze pisala ze si davala kupel o 4tej rano koli bolestiam ..no ja som zvedava bo asopn vzdy na chvilu zvykne nakuknut...ved v podstate uz ma len 2 tyzdne takze uplne v pohodicke 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre