Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
24. sep 2012

Dobre ranko bruska a maminky.... Spanok ako tak len to pocasie vonku vyzera pekne depresivne
@jeanka no to je super - uz velky chlap v poriadnej postielke

@slivka233 ty sa ako mas? ved som sa cudovala ze ta tu nevidim cely vikend

@radusiq maly s naspulenym zadockom??? xixi pokial sa netlaci cez pupok von tak je dobre

@nelkas poslala som ti to na ten prvy mail..daj mi vediet ci si to dostala apodarilo sa ti to otvorit 😲

Pekny dnik uprsany ...mne sa ani z postele vyliezt nechce

radusiq
24. sep 2012

@slivka233 jaaaaj som myslela ze za vybavovackami ste boli 🙂 tak snad ste mali pekny vyletik teda 🙂 kde budete krstit tu ci na slovensku? a dakujem za tlacivko potom, neponahlaj, este mam kopu casu 😉

katie555
24. sep 2012

@radusiq ktore tlacivo potrebujes ? to s tym predkladom? teraz som ho akurat posielala tusim @nelkas tak ak chces IP mi maila...Ako sa inak citis?

radusiq
24. sep 2012

@katie555 ano presne to, poslala som ti, dakujem 🙂

katie555
24. sep 2012

@radusiq no mala by si to mat....ja sa tiez snazim vsetko co mozem riesit teraz bo neviem kolko casu budem mat ked sa miss trouble narodi ...co planujes dnes ? ci len oddych?

radusiq
24. sep 2012

@katie555 a inak sa citim v pohodke celkom, dobre sme sa vyspali, len kazdy den dufam ze ten byt nad nami sa konecne preda lebo maju zle odizolovane plavajuce podlahy takze pocujeme aj ked im minca spadne, a zenska kazde bozie rano o 7.45 vysava 🙄 s tou divnou ozvenou to znie ako keby som mala v izbe pustenu cirkularku 😀

lu2112
24. sep 2012

@radusiq moja este som nic nevymyslela ale som alasi unavena som poupratovala uz upratane ved uz ani prach nemame co stale nieco umyvam a upratujem drahy sa smeje ze v zivote sme nemali taky poriadok vzdy sme na to mali pani co som nikdy nestihala doma pratat zacinam sa nudit uz by som aj nieco robila. Dnes som s mojimi babami riesila ze ked mali skoro nedojde tak sa unudim doma🙂. A ty co dnes na programe??

@slivka233 no ja som sa k tomu dostala tak zvlastne ja som organyzovala scadby a conferencie lenze to bolo narocne na cas a pomysliet na rodinu pri 80 hodinach tyzdenne sviatky piatky tak to akosi neslo tak som prebrala Housekeeping a tam som po pol roku stihla aj otehotniet 🙂. Pracujem pre Principal Hayley group v hotely Selsdon 🙂. Ale zboznujem pracu v hoteloch🙂.

katie555
24. sep 2012

@radusiq xixi tak to teda nezavidim..my sme v byte predtym mali poliakov susedov nad nami a ti dvaja sa dokazali hadat 7 dni v tyzdni ...to ked sme uz ich 3 dni nepoculi tak sme vedeli ze su na dovolenke...nechapem naco su ludia spolu ked sa stale hadaju - raz za cas je zdrave ale 7 dni v tyzdni...
Tu kde sme sa prestahovali susedia maju 9 mesacne dievcatko a este vacsinou okolo 1am vzdy place - ale to im vratime 😎 a potom 5 rocneho chlapceka ktory mava sem tam poriadne tantrums ...ale zvykame si ...ved aj my budeme rodicimi veeeeeeelmi skoro a tiez mala isto nebude ticho...
toto pocasie je depresivne - ja mam rada jesen ked je slniecko a vsetko farebne a chladno ...a nie dazd ...a hlasia toto minimalne tyzden 😒

lu2112
24. sep 2012

@katie555 dobre ranko no to pocasie je hrozne normalna depka ma chyta ze co budem tyzden doma robit 🙂. Moji rodicia dojdu uz v sobotu tak sa uz na nich tesim aspon sama bebudem na to cakanie

radusiq
24. sep 2012

@katie555 parada mam, dakujem velmo krasne 🙂 prave ze asi lahsie teraz to porobit a mat klud...akurat sa chystam vypisat tu ziatost o Sure start maternity grant ale akurat si ju mozem pripravit,. lebo meno este nemame na 100% vybrane. Dnes chcem dat do pucu kuchynu a zbalit kufricek do nemocky, periem, a riesim kolo auta. Inak len kvasit s knihou alebo pri telke 🙂 a ty co dnes? chystas sa niekam?

@slivka233 katie poslala ten form tak uz ta nemusim obtazovat, dakujem za ochotu

katie555
24. sep 2012

@radusiq myslim ze to mozes poslat aj bez mena alebo s tym co akoze nateraz mate- aj tak potrebujes len zamietnutie a tam sa nikde meno nespomina tak ti to moze byt tak jedno ...
@lu2112 kolko tu budes mat rodicov? no len aby maly nebol stubben a nenechal ich cakat dlho xixi 😎

radusiq
24. sep 2012

@katie555 taketo obcas to je v pohode a normalne ze sa susedia pocuju, zas nezijeme v protiatomovych krytoch 🙂 a deti by mi napriklad vobec nevadili, to nepovazujem za neprijemny hluk. Inak nas blok je dost stary, poctiva tehla a beton, takze inak nepocujeme nic len tych nad nami aj to nekvalitne spravenou podlahou (podla vsetkeho nemaju tu makku penu naspodku) - ale vobec nie tak ze co sa rozpravaju alebo tak, len ked nieco padne na zem, vysavanie, a macku ked sa pazurikmi skrabe po podlahe (no a este vsetky potreby co sa deju v kupelni cez stupacky, hold bytovka je bytovka 😀 ) aj to mi nevadilo kym som chodila do prace lebo to uz som bola davno z domu, a zas ked drobec pride verim tomu ze 7.45 bude pre mna nacate predpoludnie nie hlboka noc, tak to zas bude ok 😀

@lu2112 uz dojdu vasi? na ako dlho? bo si spominala ze nebudu moct na dlho, tak zeby si to stihla 😉 inak som vcera si este spomenula na dalsiu vec co treba dokupit - tu naklonenu podlozku na kupanie do vanicky (aspon ja sa teda bojim bez toho kupat), objednala som hned z Amazonu...

radusiq
24. sep 2012

@katie555 vidis to ma ani nenapadlo 🙂 tak teda idem vypisovat 😀

katie555
24. sep 2012

@radusiq no ved ano ja si tiez myslim ze ked sa mala narodi tak to bude uz o 7mej pre nas pol dna ...xixi aj ked ja som vycvicena vstavat o tej 3tej rano bez problemov...
Ked spominas tu podlozku ja som tu kupila v argose , mali akciu ale stale nemame este vanicku ..tu asi poslem draheho kupit potom co sa mala narodi ..dnes som chcela ist po obchodoch ale v takomto pocasi sa mi ozaj nechce ani pohnut

lu2112
24. sep 2012

@katie555 no dufam ze mali ich nenecha dlho cakat nech si ho uziju ale su to na tri tyzdnetak dufam ze tolko prenasat nebudem 😉.

@radusiq nasi su tu na tri tyzdne tak si ich uzijem uz my chybaju. Orec aspon porobi veci okolo domu nahodi rolety upevni policky atd. Mam pre neho zoznam dlhy nech sa nenudi. Mamu zamestnam tiez niecim 😉.
Ja om kupila uz tu podlozku do vanicky ale nie tu plastykovu ale je tam akoby uterak na takej konstrukcii take mekunke a aby to studene nebolo 😉
Ja uz mam hospital bag zbaleny len neviem ci tam mame vsetko dufam ze ano ak bude nieco chybat tak smola snad sa zaobideme bez toho 😉

radusiq
24. sep 2012

@katie555 vidis argos ma ani nenapadlo pozriet...no nic to, uz je objednane 🙂my sme vanicku kupili minuly tyzden v Ikey - uplne jednoducha biela pekna, a vnutri ma modre take akoby vlnky z tej protismykovej gumy takze potom nebude treba dokupovat toto ked babo bude vacsie, a za £5.50 bezkonkurencne. Povodne sme chceli modru s autickami nech pasuje do izbicky, ale sme zistili v Mothercare ze auticka su len nalepky co idu velmi lahko dole 😒

radusiq
24. sep 2012

@lu2112 no tak to myslim stihas v pohode 😀
tu podlozku presne taku som aj ja kupovala, taku makku latku na konstrukcii, nech ho to nechladi a nech je to pohodlne - take sme este my mali ako deti 🙂 svagrina mala tu plastikovu a vymenila hned, ze jej az luto bolo do toho maleho davat ze to bolo vidno ako to tlaci medzi nozkami...
ja som mala hospital bag uz zabaleny ale akosi sa uz stihol pouzit 🙄 tak musim znova. pre maleho uz mam (vsetko mi voslo do desigual tasky 😉 ) uz len svoj kufricek 😀

sarifa
24. sep 2012

@katie555 nie som si veru ista ze by hej?

lu2112
24. sep 2012

@radusiq no presne aj mi mame taku 🙂.
No ja som vsetko akosi zbalila do jedneho kufrika tak dufam ze naozaj mam vsetko ale isla som podla zoznamu aj nieco najviac tak dufam ze vsetko tam je. Ak bude chybat poslem manzela kupit ved hned kusok je velke tesco tak napisem a vybehne kupit 🙂.
Uz sa to blizi len najhorsie je ze neviem kedy to pride na nas vtomto to mas vyhodu aspon jednu vies kedy ti maju dat termin?? Uz sa neviem dockat nech aspon teba vieme kedy pojdes

radusiq
24. sep 2012

@lu2112 v stredu idem do nemocky sa objednat, hned odtial napisem neboj 😀 uz sa tesim

jeanka
24. sep 2012

@radusiq tak skusali sme ho dat do postielky este pred 11tou ale to bolo bez sance 😀 potom o 0.30 mi zaspal pri kojeni takze to nebol problem, v noci sme mali tradicne jedno krmenie a 7.30 sa zobudil s velkym krikom 😀 asi si prvykrat vsimol ze vsetko okolo je nove 😀 inak sa budi vacsinou postupne - si pomrnkava tak pre seba a papa si rucicku 😀 a ked si ho 15 minut nevsimam tak spusti krik 😀
postielku sme presunuli do nasej izby - som myslela ze tam bude tesno ale v pohode, dost priestoru... do svojej "izby" pojde az ked bude ovela starsi.... ono je to skor izbicka, strasne malinke - vojde tam akurat tak postielka a jedny sufliky 🙂
s tym ockovanim este budem musiet prediskutovat aj s marekom... uvidime ako sa rozhodneme... viem ze je to svinstvo ale nechcem mat kvoli tomu problemy s doktormi alebo nebodaj socialkou... 😒

lu2112
24. sep 2012

@katie555
@radusiq inak tie vanicky z mothercare su uzke na tie stojany zmesti sa tam len ten plastovy do nutra skusali sme to my mame vanicku z John Lewis kupili sme celi set mali zlavu 22 libier a bol tam uteracik hubka taky ten uracik na umyvanie maleho a teplomer a vsetko ma motiv velryby ved mamina vyberala tak sa aj tak citila 😉

lu2112
24. sep 2012

@jeanka tak maly vam uz rastie pekne. Imak stim ockovanim nebudes mat problemi z nikym neboj tu mas na to pravo vzdy ti daju vypisat taky papier ze si to jednoducho nezelas. Ale je to kazdeho individualna moznost. 😉 inak Jani kolko ti schnu littlelamb plienky ja som ih prala a skoro tri dni mi to trvalo??

radusiq
24. sep 2012

@jeanka tu to nie je povinne ako na slovensku, tu sa ta normalne spytaju ci suhlasis a musis podpisat ak ano (aj na seba som podpisovala ani-D a steroidy ked mi pichali), je to plne dobrovolne. Neviem mozno sa pouziva nejaka setrna vakcina, nie ako hexa na slovensku, urcite by som sa na to pozrela nez by som to hned zavrhla, ale pokial to ma sialene vedlajsie ucinky a obsahuje tazke kovy ako ortut a pod. tak by som neriskovala zdravie babatka kvoli ziadnej byrokracii 🙄

@lu2112 my sme stojan neriesili vobec, niekde ho uz okupeme 😅 hlavne nech je v com 😀 a nevymyslaj mas velke brusko ale nevyzeras ako velryba ved inde ani nevyzeras pribrato len brusko mas...

radusiq
24. sep 2012

@lu2112 vidis presne to som sa chcela uz minule opytat @jeanka, aj LittleLambs aj Tots Bots mi nenormalne dlho schli, tiez skoro tri dni - to snad bez radiatora ani nepojde 😒

tinna333
24. sep 2012

@lu2112 dakujem, tak to je super ze s tym mas skusenost, tiez som si hned myslela ze ma nejak chcu odrbkat a ja sa suepr citim takze nemienim sediet doma na zadku.. a inak este ked mi vies poradit kolko tyzdnov pred due date mozem odist s prace tak aby som mala narok na statutory maternity pay? a za to obdobie ked odidem a kym porodim tak dostavam nejake peniaze?

lu2112
24. sep 2012

@tinna333 mozes odyst 11 tt pred due day ak sa ti chce ja som odchadzala 6 tt ale je to individualne tu mozes robit az do posledneho dna ak chces len to musis mat potvrdene od MW. Narok na maternity mas ak si odpracovala v company 26tt takze to splnas. Ak mas niaku dovolenku tak si ju zober a potom ti automaticky naskoci materska takze to budes dostavat

lu2112
24. sep 2012

@radusiq dakujem moja 🙂. Uz som asi unavena stych poslednych tyzdnov 🙂.

katie555
24. sep 2012

@sarifa naisto ..nemusis to posielat to v pohode mozes mat v prirucnej...ja som myslela ze chces skor usetrit miesto alebo nieco podobne...v pohode krabicu suseneho mlieka pre baba je uplne normal...
ako dnes s malou?

andie25
24. sep 2012

Ahojte baby 🙂 to mame ale pocasie... no pre mna dalsi tazky tyzden, teraz cele 3 tyzdne mam sluzby v porodnici, som zvedava ako zvladnem tie 12.5 zacinam zajtra, nechce sa mi.... no zvladneme

@katie555 ahoj 🙂 ten pocit ako keby pri infekcii moze byt podla mna, ze hlavicka ti tam tlaci a preto mas taky neprijemny pocit, no ked pri moceni nepali, tak v pohode, preventivne vela vody pit 🙂 a cranberries - dzus alebo susene. Inac som postrehla ze s Radkou ste pisali ohladom tych base na vajco, ono ten base ani nie je tak potrebny, ja napriklad vobec nekupujem. A ked ta mozem poprosit hod aj mne tie papiere na tie vybavovacky, pslem ti mailik, dakuuuujem 🙂 Inac ako sa mas? Mne sa tak nechce ist do prace, no co narobim. Moja cukrovka je zda sa pod kontrolou, stale mam dobre vysledky, tak ja naozaj neviem, ze ci ju fakt mam hihi 😀 vo stvrtok idem k MW tak sa postazujem 🙂
@lu2112 ahoj Luci 🙂 tak si este cela, ale verim, ze uz naozaj nie na dlho, inac vies ako som sa stazovala, ze necitim malu okolo 22tt, no tak teraz ti poviem, ze si to asi vynahradza, ale take supy dava, ze sa z toho smejem 🙂 Inac kapusta s fazulou a klobaskou sa vydarila, mnam aka je fajna, akurat jedlo do takeho mrzuteho pocasia. Myslim na teba a dufam, ze ked vasi pridu, ze uz sa aj Maxik opyta na svet ako ukazkove vnucatko 🙂 drzte sa!
@radusiq ahoooj , ako sa mate? Malinky nezlosti? uz mas datum na cisarak? budem drzat prsty a nezabudni sa opytat aj consultant nech ti napise do tvojich notes, ze pokial budete obidvaja ok, tak si prajes early skin to skin. A ked sa nebude dat, tak moze aj tvoj mm robit skin to skin 🙂 my sme to uz praktizovali a bolo to krasne 🙂 Inac som nasla v bounty casopise zlavnovy kupon na tots bots miesto 46 libier, 23 takze idem objednat, tesim sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre